Setari Cookie-uri

Diferenta de varsta Ea 40, el 20

Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?
Sonyk
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:26
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?
posibil? orice este posibil.... de durata... in majoritatea cazurilor nu.
bombonik_babardik
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:29
ha ha ! wtf ..
blaa
Postat pe 24 Octombrie 2010 03:55
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?



Da, e! asta daca el a ramas orfan de mic, si-si doreste o mama acum la adolescenta:))
Altfel stau si ma intreb, cata minte o avea acea femeie sa se culce cu copilul ei si sa discute, ce?!
CE povesti poate avea o femeie matura, cu riduri de expresie, cu un " copil", asa, povesti de zi cu zi:)?.....eventul ii poate da sfaturi cum sa se comporte cu o fata:))
Dar acum scuza-ma ca intreb, doamna e mai inceata la minte?:))))) ca daca e, atunci posibil sa li se si potriveasca povestile, sa zic asa.
stem_29
Postat pe 24 Octombrie 2010 04:06
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?


Relatia tine pana la epuizarea contului(ei) din banca sau pana se pune tipul pe picioare si gaseste alta mai "buna"
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:20
Buna dimineata! Este prea mare diferenta. Deznodamantul s-ar putea sa fie ca cel al cuplului Petre Roman- Mioara Roman.
alina02
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:26
De la: stem_29, la data 2010-10-24 04:06:24
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?



Da, e! asta daca el a ramas orfan de mic, si-si doreste o mama acum la adolescenta:))
Altfel stau si ma intreb, cata minte o avea acea femeie sa se culce cu copilul ei si sa discute, ce?!
CE povesti poate avea o femeie matura, cu riduri de expresie, cu un " copil", asa, povesti de zi cu zi:)?.....eventul ii poate da sfaturi cum sa se comporte cu o fata:))
Dar acum scuza-ma ca intreb, doamna e mai inceata la minte?:))))) ca daca e, atunci posibil sa li se si potriveasca povestile, sa zic asa.



Sa presupun ca Irinel Columbeanu sau cei ca el sunt mai inceti la minte ca s-au insurat cu fete mai tinere ca ei ? Sau asta e iar o prejudecata a societatii ?
Sonyk
Postat pe 25 Octombrie 2010 10:17
De la: Sonyk, la data 2010-10-25 10:17:35
De la: stem_29, la data 2010-10-24 04:06:24
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?



Da, e! asta daca el a ramas orfan de mic, si-si doreste o mama acum la adolescenta:))
Altfel stau si ma intreb, cata minte o avea acea femeie sa se culce cu copilul ei si sa discute, ce?!
CE povesti poate avea o femeie matura, cu riduri de expresie, cu un " copil", asa, povesti de zi cu zi:)?.....eventul ii poate da sfaturi cum sa se comporte cu o fata:))
Dar acum scuza-ma ca intreb, doamna e mai inceata la minte?:))))) ca daca e, atunci posibil sa li se si potriveasca povestile, sa zic asa.



Sa presupun ca Irinel Columbeanu sau cei ca el sunt mai inceti la minte ca s-au insurat cu fete mai tinere ca ei ? Sau asta e iar o prejudecata a societatii ?


nu-i o prejudecata ci o realitate crunta a societatii!
fante_de_dorobanti
Postat pe 25 Octombrie 2010 10:20
unii se 'angajeaza' intr-o relatie de genu' ca vor mamica ( si-au format o imagine ideala cu ar fi mama ) altii din siguranta, o femeie la varsta asta stie ce vrea si ce face ... nu o lalaie ... cred ca nu sant de durata astfel de relatii pt ca asa cum se incurca o femeie in varsta cu un barbat tanar , asa un barbat in varsta se incurca cu o femeie tanara... principiul e acelas ... questia e sa fi constient ca despartirea se va produce la un moment dat. In cazul asta ea e fericita pt ca un barbat tanar e mai pasional si interesul din partea lui e mai mare ... iar el e in siguranta ... cel putin o perioada ... un fel de simbioza ...
Schatt
Postat pe 18 Noiembrie 2010 09:46
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?


E posibil daca ea vrea sa mai alapteze si el nu a fost intarcat
Barbie30_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 09:48
De la: Sonyk, la data 2010-10-25 10:17:35
De la: stem_29, la data 2010-10-24 04:06:24
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?



Da, e! asta daca el a ramas orfan de mic, si-si doreste o mama acum la adolescenta:))
Altfel stau si ma intreb, cata minte o avea acea femeie sa se culce cu copilul ei si sa discute, ce?!
CE povesti poate avea o femeie matura, cu riduri de expresie, cu un " copil", asa, povesti de zi cu zi:)?.....eventul ii poate da sfaturi cum sa se comporte cu o fata:))
Dar acum scuza-ma ca intreb, doamna e mai inceata la minte?:))))) ca daca e, atunci posibil sa li se si potriveasca povestile, sa zic asa.



Sa presupun ca Irinel Columbeanu sau cei ca el sunt mai inceti la minte ca s-au insurat cu fete mai tinere ca ei ? Sau asta e iar o prejudecata a societatii ?


Nu, aici e vorba despre femei mature, cu barbatii e alta treaba, ei pot procrea si la 60 de ani ( daca e sa luam o relatie cu toate ce-o implica, de la casatorie, copii, etc.) insa nici decum cu o femeie de peste 40 de ani.
Una e sa vezi pe strada un barbat cu " fii'sa" si alta o ea, cu riduri cu un pusti.......ca sa nu mai vorbim ca legea firii e ca barbatul sa fie cu ceva ani mai mare decat femeia, nu invers.....
Oricum si un barbat cu o tinerica sunt penibili, insa o femeie cu un pusti sunt de mii de ori mai penibili.
Referitor la Columbeanu si alti " magnati".....sa nu ne punem totusi cu posibilitatile lor......de niciun fel.
stem_29
Postat pe 18 Noiembrie 2010 10:52
Intr-o relatie diferenta de varsta isi pune amprenta asupra dinamicii cuplului. Nevoile partenerilor sunt diferite. El a gustat din ceea ce se numeste viata, are experienta, este matur. Ea este abia la inceputul vietii. De regula femeile care cauta parteneri mai in varsta, din punct de vedere psihologic isi cauta tatal, cauta sa suplineasca atentia pe care nu a avut-o din partea parintelui patern. Relatia poate functiona la inceput, dar in timp diferentele de varsta isi vor pune amprenta asupra vietii de cuplu.

Nicoleta Leahu
Psiholog, relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 18 Noiembrie 2010 16:38
De la: stem_29, la data 2010-11-18 10:52:52
De la: Sonyk, la data 2010-10-25 10:17:35
De la: stem_29, la data 2010-10-24 04:06:24
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?



Da, e! asta daca el a ramas orfan de mic, si-si doreste o mama acum la adolescenta:))
Altfel stau si ma intreb, cata minte o avea acea femeie sa se culce cu copilul ei si sa discute, ce?!
CE povesti poate avea o femeie matura, cu riduri de expresie, cu un " copil", asa, povesti de zi cu zi:)?.....eventul ii poate da sfaturi cum sa se comporte cu o fata:))
Dar acum scuza-ma ca intreb, doamna e mai inceata la minte?:))))) ca daca e, atunci posibil sa li se si potriveasca povestile, sa zic asa.



Sa presupun ca Irinel Columbeanu sau cei ca el sunt mai inceti la minte ca s-au insurat cu fete mai tinere ca ei ? Sau asta e iar o prejudecata a societatii ?


Nu, aici e vorba despre femei mature, cu barbatii e alta treaba, ei pot procrea si la 60 de ani ( daca e sa luam o relatie cu toate ce-o implica, de la casatorie, copii, etc.) insa nici decum cu o femeie de peste 40 de ani.
Una e sa vezi pe strada un barbat cu " fii'sa" si alta o ea, cu riduri cu un pusti.......ca sa nu mai vorbim ca legea firii e ca barbatul sa fie cu ceva ani mai mare decat femeia, nu invers.....
Oricum si un barbat cu o tinerica sunt penibili, insa o femeie cu un pusti sunt de mii de ori mai penibili.
Referitor la Columbeanu si alti " magnati".....sa nu ne punem totusi cu posibilitatile lor......de niciun fel.



penibilitatea e aceeasi in abele cazuri de ce sa facem discriminare, aici e vorba de mentalitatea gresita ca daca esti barbat ti se permite pe cand o femeie e pusa imediat la zid pentru acelasi motiv
Sonyk
Postat pe 18 Noiembrie 2010 16:45
De la: stem_29, la data 2010-11-18 10:52:52
De la: Sonyk, la data 2010-10-25 10:17:35
De la: stem_29, la data 2010-10-24 04:06:24
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46

Nu, aici e vorba despre femei mature, cu barbatii e alta treaba, ei pot procrea si la 60 de ani ( daca e sa luam o relatie cu toate ce-o implica, de la casatorie, copii, etc.) insa nici decum cu o femeie de peste 40 de ani.
Una e sa vezi pe strada un barbat cu " fii'sa" si alta o ea, cu riduri cu un pusti.......ca sa nu mai vorbim ca legea firii e ca barbatul sa fie cu ceva ani mai mare decat femeia, nu invers.....
Oricum si un barbat cu o tinerica sunt penibili, insa o femeie cu un pusti sunt de mii de ori mai penibili.
Referitor la Columbeanu si alti " magnati".....sa nu ne punem totusi cu posibilitatile lor......de niciun fel.


si femeile ( marea majoritate) pot procrea si la 40
nu cred ca e o lege a firii ca femeia sa fie mai tanara desct barbatul , mai curand o lege nescrisa , generata de prejudecati si de un trecut nu foarte indepartat ( max 100 de ani ) , cand fetele erau maritate de la varste foarte fragede ( chiar 14-15 ani ) si singura lor ,,utilitate" era sa creasca (!) copii si sa aiba grija de casa , in timp ce baietii trebuia sa aiba acea casa , sa aiba armata facuta , etc , chestii pe care nu prea le putea avea la 14-15 ani .
nu as accepta o relatie cu un barbat , nu cu 20 , nici macar cu 10-15 ani mai tanar , din considerentul scris de o alta utilizatoare - as avea senzatia ca ma culc cu fii-miu ......... dar am multi amici mult mai tineri cu care comunic , iar la intrebarea de ce pierde vremea cu mine pe mess , in loc sa iasa la plimbare cu o fata de varsta lui , raspunsul a fost cam acelasi : ,,pustoaicele" de varsta lor ori sunt pline de fite si in pat si in afara lui , ori se vad in rochie alba de la primul sarut , pe cand o femeie matura stie exact ce vrea in ambele ipostaze .
perce_neige
Postat pe 18 Noiembrie 2010 17:42
hmm eu sunt deacord cu adeasta relatie pentru ca si eu sunt in aceassi situatie da la mine e barbau mai mare cu 16 ani bine nu e roman e italian.... . Nu cred ca poate cineva sa judece acest lucru ca la urma urmei nu conteaza varsa.
healthy006043
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:53
De la: healthy006043, la data 2010-11-19 11:53:04hmm eu sunt deacord cu adeasta relatie pentru ca si eu sunt in aceassi situatie da la mine e barbatu mai mare cu 16 ani bine nu e roman e italian.... . Nu cred ca poate cineva sa judece acest lucru ca la urma urmei nu conteaza varsa.
healthy006043
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:54
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?

Da, e posibil nu doar teoretic dar, ci si practic. E simplu de ce: iubirea nu are varsta. Singurul inconvenient este acela ca...nu tine mult si nu se termina cu ''au trait fericiti pana la adanci batranete''. Dar, daca exista iubire si nu are nimeni de suferit din aceasta relatie, eu zic ca merita. Un mare folosof spunea ''Conteaza iubirea, nu cat dureaza.'' Astfel mi-am exprimat si parerea personala. Daca barbatii trec mult mai usor in sfera firescului atunci cand au aceeasi varsta si iubesc femei cu 20 de ani mai tinere, de ce nu ar fi la fel de firesc si invers? Problema cea mai acuta insa, care da inadvertente de relatie pana la urma, este diferenta de maturitate in gandire - ma iertati domnilor. Femeile se maturizeaza mai repede, in timp ce barbatii, mult mai greu. Din acest punct de vedere, un barbat de 30 de ani poate fi inca extrem de copilaros, pe cand o femeie de 50 de ani, a depasit de mult aceasta faza. Un breton penibil si o pereche de egari mulati depersonalizeaza la fel de mult o doamna ca si incercarea unui barbat in varsa de a-si acoperi chelia cu doua fire vopsite prost. Dar, cata vreme exista naturalete si o expresie frumoasa de cuplu, de ce nu? Mult succes!
gigi_oprea
Postat pe 19 Noiembrie 2010 20:27
E posibil....am auzit de asa ceva!Dar mai bine evitam decit sa ne cantonam in discutii pina miine dimineata....diferenta de mentalitate e mortala pentru o astfel de relatie,n-o sa ma convinga nimeni pe mine ca diferenta de ani,de idei,de intelegere poate sa duca la ceva frumos si de durata....in nici un caz!
kudika227120
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:16
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?





... mama mare si nepotul ... se pare ca ii miroase a morcov tinar ... problema este ca astfel de femei de obicei manipuleaza pustanii si ii transforma in niste zombishori disperati dupa gaurica lor ... ... si saracii nu inteleg ca nu au nici o sansa ...
marco918
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:25
De la: healthy006043, la data 2010-11-19 11:54:17
De la: healthy006043, la data 2010-11-19 11:53:04hmm eu sunt deacord cu adeasta relatie pentru ca si eu sunt in aceassi situatie da la mine e barbatu mai mare cu 16 ani bine nu e roman e italian.... . Nu cred ca poate cineva sa judece acest lucru ca la urma urmei nu conteaza varsa.


Binenteles ca nu, fiecare cu preferintele lui, si cum ziceam....femeile-s se maturizeaza mai repede, n-ar avea ce sa vorbeasca cu baietandrii. ( parerea mea).
stem_29
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:43
De la: marco918, la data 2010-11-20 20:25:33
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?





... mama mare si nepotul ... se pare ca ii miroase a morcov tinar ... problema este ca astfel de femei de obicei manipuleaza pustanii si ii transforma in niste zombishori disperati dupa gaurica lor ... ... si saracii nu inteleg ca nu au nici o sansa ...


stem_29
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:44
De la: perce_neige, la data 2010-11-18 17:42:58
De la: stem_29, la data 2010-11-18 10:52:52
De la: Sonyk, la data 2010-10-25 10:17:35
De la: stem_29, la data 2010-10-24 04:06:24
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46

Nu, aici e vorba despre femei mature, cu barbatii e alta treaba, ei pot procrea si la 60 de ani ( daca e sa luam o relatie cu toate ce-o implica, de la casatorie, copii, etc.) insa nici decum cu o femeie de peste 40 de ani.
Una e sa vezi pe strada un barbat cu " fii'sa" si alta o ea, cu riduri cu un pusti.......ca sa nu mai vorbim ca legea firii e ca barbatul sa fie cu ceva ani mai mare decat femeia, nu invers.....
Oricum si un barbat cu o tinerica sunt penibili, insa o femeie cu un pusti sunt de mii de ori mai penibili.
Referitor la Columbeanu si alti " magnati".....sa nu ne punem totusi cu posibilitatile lor......de niciun fel.


si femeile ( marea majoritate) pot procrea si la 40
nu cred ca e o lege a firii ca femeia sa fie mai tanara desct barbatul , mai curand o lege nescrisa , generata de prejudecati si de un trecut nu foarte indepartat ( max 100 de ani ) , cand fetele erau maritate de la varste foarte fragede ( chiar 14-15 ani ) si singura lor ,,utilitate" era sa creasca (!) copii si sa aiba grija de casa , in timp ce baietii trebuia sa aiba acea casa , sa aiba armata facuta , etc , chestii pe care nu prea le putea avea la 14-15 ani .
nu as accepta o relatie cu un barbat , nu cu 20 , nici macar cu 10-15 ani mai tanar , din considerentul scris de o alta utilizatoare - as avea senzatia ca ma culc cu fii-miu ......... dar am multi amici mult mai tineri cu care comunic , iar la intrebarea de ce pierde vremea cu mine pe mess , in loc sa iasa la plimbare cu o fata de varsta lui , raspunsul a fost cam acelasi : ,,pustoaicele" de varsta lor ori sunt pline de fite si in pat si in afara lui , ori se vad in rochie alba de la primul sarut , pe cand o femeie matura stie exact ce vrea in ambele ipostaze .


Da, pot insa nu-i si pot vedea pe acei copii mari.......eu m-am gandit la toate implicatiile:)
Ceea ce spui tu de comunicare si amicitii, mai ales daca ai si un fiu, asta da.
stem_29
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:46
De la: Sonyk, la data 2010-11-18 16:45:25
De la: stem_29, la data 2010-11-18 10:52:52
De la: Sonyk, la data 2010-10-25 10:17:35
De la: stem_29, la data 2010-10-24 04:06:24
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 23:26:46Ce parere aveti despre diferenta mare de varsta intr-o relatie. Ea 40, el 20 ? E posibil ?



Da, e! asta daca el a ramas orfan de mic, si-si doreste o mama acum la adolescenta:))
Altfel stau si ma intreb, cata minte o avea acea femeie sa se culce cu copilul ei si sa discute, ce?!
CE povesti poate avea o femeie matura, cu riduri de expresie, cu un " copil", asa, povesti de zi cu zi:)?.....eventul ii poate da sfaturi cum sa se comporte cu o fata:))
Dar acum scuza-ma ca intreb, doamna e mai inceata la minte?:))))) ca daca e, atunci posibil sa li se si potriveasca povestile, sa zic asa.



Sa presupun ca Irinel Columbeanu sau cei ca el sunt mai inceti la minte ca s-au insurat cu fete mai tinere ca ei ? Sau asta e iar o prejudecata a societatii ?


Nu, aici e vorba despre femei mature, cu barbatii e alta treaba, ei pot procrea si la 60 de ani ( daca e sa luam o relatie cu toate ce-o implica, de la casatorie, copii, etc.) insa nici decum cu o femeie de peste 40 de ani.
Una e sa vezi pe strada un barbat cu " fii'sa" si alta o ea, cu riduri cu un pusti.......ca sa nu mai vorbim ca legea firii e ca barbatul sa fie cu ceva ani mai mare decat femeia, nu invers.....
Oricum si un barbat cu o tinerica sunt penibili, insa o femeie cu un pusti sunt de mii de ori mai penibili.
Referitor la Columbeanu si alti " magnati".....sa nu ne punem totusi cu posibilitatile lor......de niciun fel.



penibilitatea e aceeasi in abele cazuri de ce sa facem discriminare, aici e vorba de mentalitatea gresita ca daca esti barbat ti se permite pe cand o femeie e pusa imediat la zid pentru acelasi motiv


Parerea ta, mie-mi pare mai penibila o pereche compusa dintr-o baba zbarcita cu fii-su decat invers.
Si nu-i vorba de mentalitate, e vorba de minte, fiecare cu cata are cu atata " difileaza"
Acum sa fiu mai vulgara, ca sa-ti spun si de " discriminare" cu care clar nu's d'acord aici in context.....
Un barbat " matur" vrea o tinerica pt. a-i " ridica adrenalina" , de care probabil fiziologic are nevoie.
O femeie " matura" care vrea un pustan, scuza-ma o cataloghez altfel.....nu-mi permit sa scriu:).....oricum sper sa fiu inteleasa.
stem_29
Postat pe 20 Noiembrie 2010 20:54
Bineinteles ca e posibil. Eu stiu doua casatorii in care e exact aceasta diferenta si dureaza de ani buni. Intr-un caz e prima casatorie, in al doilea e casatoria a doua la amandoi. Si culmea e ca se si inteleg foarte bine. Si e asa de rau ca un barbat sa aiba nevoie langa el de o femeie mai cu experienta? Cat despre ce pot avea in comun. Eu cred ca nu conteaza anii foarte mult, poate fi cineva mai matur si sa fie foarte tanar, iar femeia sa fie cu un suflet tanar. Eu zic ca e foarte posibil si nu e de condamanat. E normal sa condamanam furturile, crimele, ura si dusmania, eu zic sa nu condamanam iubirea si intelegerea chiar daca forma in care se infatiseaza nu e de acord cu prejudecatile cu care am fost crescuti. Bravo lor, tuturor celor care se iubesc, mult noroc si curaj sa mearga mai departe, ca vad ca societatea rapid iti da in cap si nu te lasa sa fii fericit.
healthy016957
Postat pe 22 Noiembrie 2010 13:41
io astept continuarea...ea 60, el 40
miss_darine
Postat pe 22 Noiembrie 2010 13:53
De la: healthy016957, la data 2010-11-22 13:41:44Bineinteles ca e posibil. Eu stiu doua casatorii in care e exact aceasta diferenta si dureaza de ani buni. Intr-un caz e prima casatorie, in al doilea e casatoria a doua la amandoi. Si culmea e ca se si inteleg foarte bine. Si e asa de rau ca un barbat sa aiba nevoie langa el de o femeie mai cu experienta? Cat despre ce pot avea in comun. Eu cred ca nu conteaza anii foarte mult, poate fi cineva mai matur si sa fie foarte tanar, iar femeia sa fie cu un suflet tanar. Eu zic ca e foarte posibil si nu e de condamanat. E normal sa condamanam furturile, crimele, ura si dusmania, eu zic sa nu condamanam iubirea si intelegerea chiar daca forma in care se infatiseaza nu e de acord cu prejudecatile cu care am fost crescuti. Bravo lor, tuturor celor care se iubesc, mult noroc si curaj sa mearga mai departe, ca vad ca societatea rapid iti da in cap si nu te lasa sa fii fericit.


Da de unde stii tu ca se iubesc?
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:33
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 14:33:46
De la: healthy016957, la data 2010-11-22 13:41:44Bineinteles ca e posibil. Eu stiu doua casatorii in care e exact aceasta diferenta si dureaza de ani buni. Intr-un caz e prima casatorie, in al doilea e casatoria a doua la amandoi. Si culmea e ca se si inteleg foarte bine. Si e asa de rau ca un barbat sa aiba nevoie langa el de o femeie mai cu experienta? Cat despre ce pot avea in comun. Eu cred ca nu conteaza anii foarte mult, poate fi cineva mai matur si sa fie foarte tanar, iar femeia sa fie cu un suflet tanar. Eu zic ca e foarte posibil si nu e de condamanat. E normal sa condamanam furturile, crimele, ura si dusmania, eu zic sa nu condamanam iubirea si intelegerea chiar daca forma in care se infatiseaza nu e de acord cu prejudecatile cu care am fost crescuti. Bravo lor, tuturor celor care se iubesc, mult noroc si curaj sa mearga mai departe, ca vad ca societatea rapid iti da in cap si nu te lasa sa fii fericit.


Da de unde stii tu ca se iubesc?
Ia soptit o pasarica
Valy90
Postat pe 22 Noiembrie 2010 15:07
De la: healthy016957, la data 2010-11-22 13:41:44Bineinteles ca e posibil. Eu stiu doua casatorii in care e exact aceasta diferenta si dureaza de ani buni. Intr-un caz e prima casatorie, in al doilea e casatoria a doua la amandoi. Si culmea e ca se si inteleg foarte bine. Si e asa de rau ca un barbat sa aiba nevoie langa el de o femeie mai cu experienta? Cat despre ce pot avea in comun. Eu cred ca nu conteaza anii foarte mult, poate fi cineva mai matur si sa fie foarte tanar, iar femeia sa fie cu un suflet tanar. Eu zic ca e foarte posibil si nu e de condamanat. E normal sa condamanam furturile, crimele, ura si dusmania, eu zic sa nu condamanam iubirea si intelegerea chiar daca forma in care se infatiseaza nu e de acord cu prejudecatile cu care am fost crescuti. Bravo lor, tuturor celor care se iubesc, mult noroc si curaj sa mearga mai departe, ca vad ca societatea rapid iti da in cap si nu te lasa sa fii fericit.


Nimeni nu condamna si nu judeca pe nimeni.Barbatii din povestile tale daca aveau nevoie de femei cu experienta ,de ce n-au stat langa mamele lor? Eu am 40 de ani, baiatul meu 19... Nu vreu sa ma gandesc ce reactie as avea daca s-ar infatisa in fata mea cu una de aceeasi varsta cu mine
mdana
Postat pe 22 Noiembrie 2010 20:43
De la: healthy006043, la data 2010-11-19 11:53:04hmm eu sunt deacord cu adeasta relatie pentru ca si eu sunt in aceassi situatie da la mine e barbau mai mare cu 16 ani bine nu e roman e italian.... . Nu cred ca poate cineva sa judece acest lucru ca la urma urmei nu conteaza varsa.


....Mai bine ca nu-i roman
mdana
Postat pe 22 Noiembrie 2010 20:45
De la: valy90, la data 2010-11-22 15:07:53
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 14:33:46
De la: healthy016957, la data 2010-11-22 13:41:44Bineinteles ca e posibil. Eu stiu doua casatorii in care e exact aceasta diferenta si dureaza de ani buni. Intr-un caz e prima casatorie, in al doilea e casatoria a doua la amandoi. Si culmea e ca se si inteleg foarte bine. Si e asa de rau ca un barbat sa aiba nevoie langa el de o femeie mai cu experienta? Cat despre ce pot avea in comun. Eu cred ca nu conteaza anii foarte mult, poate fi cineva mai matur si sa fie foarte tanar, iar femeia sa fie cu un suflet tanar. Eu zic ca e foarte posibil si nu e de condamanat. E normal sa condamanam furturile, crimele, ura si dusmania, eu zic sa nu condamanam iubirea si intelegerea chiar daca forma in care se infatiseaza nu e de acord cu prejudecatile cu care am fost crescuti. Bravo lor, tuturor celor care se iubesc, mult noroc si curaj sa mearga mai departe, ca vad ca societatea rapid iti da in cap si nu te lasa sa fii fericit.


Da de unde stii tu ca se iubesc?
Ia soptit o pasarica


Cred ca era balbaita pasarica si ea a inteles total gresit
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal 2 De la: yuby_alinutza 19 Aprilie 2013 06:55
Sex 5 De la: Tr__istaru_Simona_1 14 Iunie 2016 07:14
imi caut jumatatea 25 De la: kudika_22320 20 Decembrie 2012 22:38
vis oribil 27 De la: laraariss 7 Aprilie 2013 12:12
http://papucei.ro/ghete-piele-naturala-maro-blanita-iepure-bej 1 De la: munteanuoanaroxana1981 14 Decembrie 2011 00:57