Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

sunt casatorita de 10 ani cu un barbat din dragoste dar dupa primul an lucrurile au inceput se deterioreze putin cite putin.De fapt ce se intimpla el nu bea nu fumeaza nu are un anturaj al lui dimpotriva nu stie decit servici si casa iar acasa tv si pc doar atit .Ma respecta imi da foarte multa libertate ma apreciaza in ceea ce fac dar pasiunea nu mai exista de mult chiar daca eu am incercat mereu sa fie bine suntem ca fratii care se accepta asa cum sunt .Poate pt. ca nu avem copii din cauza unor probleme de sanatate dar am lamurit de mult acest subiect si nu a ramas ca si o problema grava si de netrecut.EU am cunoscut un barbat intimplator datorita unui telefon si in urma unei intilniri nevinovate ne-am dat amindoi seama ca traim marea dragoste si el este casatorit dar ar renunta oricind la familie pt. mine .Pot spune ca sunt bonlava de dragoste traiesc un sentiment unic in viata mea dar nu pot renunta la sotul meu din ce cauza nu stiu nici eu ...devotament, lipsa de curaj ,sacrificiu nu stiu cum pot trece peste aceasta problema ,cum sa o iau de la capat , caci hotarirea mea e luata nu p sa il parasesc niciodata pe sotul meu si nici amanta nu pot fi .sunt multe de spus dar acum astept un sfat va rog din suflet !!
kudika327868_maria
Postat pe 30 Octombrie 2010 21:21
De la: kudika327868, la data 2010-10-30 21:21:05sunt casatorita de 10 ani cu un barbat din dragoste dar dupa primul an lucrurile au inceput se deterioreze putin cite putin.De fapt ce se intimpla el nu bea nu fumeaza nu are un anturaj al lui dimpotriva nu stie decit servici si casa iar acasa tv si pc doar atit .Ma respecta imi da foarte multa libertate ma apreciaza in ceea ce fac dar pasiunea nu mai exista de mult chiar daca eu am incercat mereu sa fie bine suntem ca fratii care se accepta asa cum sunt .Poate pt. ca nu avem copii din cauza unor probleme de sanatate dar am lamurit de mult acest subiect si nu a ramas ca si o problema grava si de netrecut.EU am cunoscut un barbat intimplator datorita unui telefon si in urma unei intilniri nevinovate ne-am dat amindoi seama ca traim marea dragoste si el este casatorit dar ar renunta oricind la familie pt. mine .Pot spune ca sunt bonlava de dragoste traiesc un sentiment unic in viata mea dar nu pot renunta la sotul meu din ce cauza nu stiu nici eu ...devotament, lipsa de curaj ,sacrificiu nu stiu cum pot trece peste aceasta problema ,cum sa o iau de la capat , caci hotarirea mea e luata nu p sa il parasesc niciodata pe sotul meu si nici amanta nu pot fi .sunt multe de spus dar acum astept un sfat va rog din suflet !!

Eu atata iti zic ... continua cu chestia asta si se va termina urat.
The_Exile
Postat pe 30 Octombrie 2010 21:29
Are dreptate Tharr, in situatii din astea cele mai bune sunt sfaturile barbatilor...
Si cu celalalt s-ar putea ca peste 10 ani sa nu mai existe pasiune, si sa se dovedeasca ca nu va fi un sot atat de bun ca al tau... Nu cade in aceasta capcana...incearca sa-ti deschizi sufletul si ochii mai mult catre sotul tau.
anutzzaa
Postat pe 30 Octombrie 2010 22:32
De la: kudika327868, la data 2010-10-30 21:21:05sunt casatorita de 10 ani cu un barbat din dragoste dar dupa primul an lucrurile au inceput se deterioreze putin cite putin.De fapt ce se intimpla el nu bea nu fumeaza nu are un anturaj al lui dimpotriva nu stie decit servici si casa iar acasa tv si pc doar atit .Ma respecta imi da foarte multa libertate ma apreciaza in ceea ce fac dar pasiunea nu mai exista de mult chiar daca eu am incercat mereu sa fie bine suntem ca fratii care se accepta asa cum sunt .Poate pt. ca nu avem copii din cauza unor probleme de sanatate dar am lamurit de mult acest subiect si nu a ramas ca si o problema grava si de netrecut.EU am cunoscut un barbat intimplator datorita unui telefon si in urma unei intilniri nevinovate ne-am dat amindoi seama ca traim marea dragoste si el este casatorit dar ar renunta oricind la familie pt. mine .Pot spune ca sunt bonlava de dragoste traiesc un sentiment unic in viata mea dar nu pot renunta la sotul meu din ce cauza nu stiu nici eu ...devotament, lipsa de curaj ,sacrificiu nu stiu cum pot trece peste aceasta problema ,cum sa o iau de la capat , caci hotarirea mea e luata nu p sa il parasesc niciodata pe sotul meu si nici amanta nu pot fi .sunt multe de spus dar acum astept un sfat va rog din suflet !!

Ce, ti s-a urat cu binele? Vezi-ti de casa ta, pe sotul tau il cunosti de zece ani, pe barbatul asta de cand? Spui ca nu poti renunta la sotul tau, atunci el cum de ar renunta cu atata usurinta la familia lui? Asta nu te pune pe ganduri? Spui ca nu mai exista pasiune; din partea ta, a lui sau a amandurora? Daca, asa cum spui, te respecta si te apreciaza in ceea ce faci, incearca sa ai o discutie cu el. Stiu, e mai usor sa fugi decat sa incerci sa repari ceva, dar nu mereu calea cea mai usoara e si cea mai sigura. Ai mare grija ce faci, s-ar putea sa fie un drum fara intoarcere si drumul asta e foarte posibil sa fie presarat cu spini!
kitty_na
Postat pe 30 Octombrie 2010 22:49
Pun pariu ca te vei plictisit si de "urmatorul" ..si tot asa !
in concluzie : femeile nu sunt niciodata multumite
Asynia
Postat pe 30 Octombrie 2010 22:53
De la: kudika327868, la data 2010-10-30 21:21:05sunt casatorita de 10 ani cu un barbat din dragoste dar dupa primul an lucrurile au inceput se deterioreze putin cite putin.De fapt ce se intimpla el nu bea nu fumeaza nu are un anturaj al lui dimpotriva nu stie decit servici si casa iar acasa tv si pc doar atit .Ma respecta imi da foarte multa libertate ma apreciaza in ceea ce fac dar pasiunea nu mai exista de mult chiar daca eu am incercat mereu sa fie bine suntem ca fratii care se accepta asa cum sunt .Poate pt. ca nu avem copii din cauza unor probleme de sanatate dar am lamurit de mult acest subiect si nu a ramas ca si o problema grava si de netrecut.EU am cunoscut un barbat intimplator datorita unui telefon si in urma unei intilniri nevinovate ne-am dat amindoi seama ca traim marea dragoste si el este casatorit dar ar renunta oricind la familie pt. mine .Pot spune ca sunt bonlava de dragoste traiesc un sentiment unic in viata mea dar nu pot renunta la sotul meu din ce cauza nu stiu nici eu ...devotament, lipsa de curaj ,sacrificiu nu stiu cum pot trece peste aceasta problema ,cum sa o iau de la capat , caci hotarirea mea e luata nu p sa il parasesc niciodata pe sotul meu si nici amanta nu pot fi .sunt multe de spus dar acum astept un sfat va rog din suflet !!



bla bla bla...alte probleme`n paradis ...tombicuri diferite,aceelasi subiect ..
lassa`l pe barbactu si i`al pe cel nou...sau invers ..si gata.

blaa
Postat pe 31 Octombrie 2010 00:26
De la: kudika327868, la data 2010-10-30 21:21:05sunt casatorita de 10 ani cu un barbat din dragoste dar dupa primul an lucrurile au inceput se deterioreze putin cite putin.De fapt ce se intimpla el nu bea nu fumeaza nu are un anturaj al lui dimpotriva nu stie decit servici si casa iar acasa tv si pc doar atit .Ma respecta imi da foarte multa libertate ma apreciaza in ceea ce fac dar pasiunea nu mai exista de mult chiar daca eu am incercat mereu sa fie bine suntem ca fratii care se accepta asa cum sunt .Poate pt. ca nu avem copii din cauza unor probleme de sanatate dar am lamurit de mult acest subiect si nu a ramas ca si o problema grava si de netrecut.EU am cunoscut un barbat intimplator datorita unui telefon si in urma unei intilniri nevinovate ne-am dat amindoi seama ca traim marea dragoste si el este casatorit dar ar renunta oricind la familie pt. mine .Pot spune ca sunt bonlava de dragoste traiesc un sentiment unic in viata mea dar nu pot renunta la sotul meu din ce cauza nu stiu nici eu ...devotament, lipsa de curaj ,sacrificiu nu stiu cum pot trece peste aceasta problema ,cum sa o iau de la capat , caci hotarirea mea e luata nu p sa il parasesc niciodata pe sotul meu si nici amanta nu pot fi .sunt multe de spus dar acum astept un sfat va rog din suflet !!


incearca sa fii amanta, e mai sanatos, asa iti pastrezi si casnicia si vezi pana la urma care este marea dragoste, eu asa as face ... un barbat asa ar face .... de ce nu am face si noi la fel, doar avem cu ce
lover_woman
Postat pe 31 Octombrie 2010 00:53
buna !te inteleg perfect
incerc sa ma pun in locul tau si inteleg cat de complexa si dificila e situatia
eu as incerca sa vb cu el sa-i povestesc ca sentimentele de dragoste au cam disparut si e clar ca va aflati intr-o situatie de criza in cuplu
afla care sunt sentimentele lui fata de tine si ce solutie gaseste el la problema
poate si el are pe altcineva sau cel putin gandul la altcineva
solutia o gasiti doar discutand ffffoarte deschis si sincer unul fata de celalalt
sper sa ai cu cine comunica deschis.ar fi bine ca sotul tau sa fie deschis spre a gasi o solutie buna pt amandoi
mult noroc iti doresc si mi-as dori sa aflu cum decurge relatia voastra
kudika328320
Postat pe 2 Noiembrie 2010 19:14
traieste viata langa un om care te iubeste ...nu te irosi aiurea
viata e prea scurta sa ne batem joc de ea sau sa traim in minciuna
kudika180168
Postat pe 4 Noiembrie 2010 16:41
De la: kudika180168, la data 2010-11-04 16:41:26traieste viata langa un om care te iubeste ...nu te irosi aiurea
viata e prea scurta sa ne batem joc de ea sau sa traim in minciuna




Bine zis! ESTE ADEVARAT K SENTIMENTELE NU LE POTI CONTROLA INTOTDEAUNA...DAK ITI PLACE, ITI PLACE NU TE POTI IMPOTRIVII, DAR TE POTI RESPECTA PE TINE SI ITI POTI RESPECTA SOTUL.DEKT SA AI ROL DUBLU MAI BINE STAI IN BANCA TA SAU "TE MUTI".AI ZIS K SI EL(CEL DE KRE TE AI INDRAGOSTIT) ARE FAMILIE ?!! CU ATAT MAI "DRAGUTZ" POVESTEA ASTA INCLUDE MAI MULTE PERSOANE , DEZAMAGIRI, MINCIUNI, FALSITATE... NU I NIMENI IN MASURA SA TE JUDECE INSA AI POSTAT SUBIECTUL AI VRUT O PARERE..SORRY, POATE SUNT DE MODA VECHE, DAR EU PUN PRET PE RESPECTUL DE SINE, CONSTIINTA CURATA SI CORECTITUDINE FATZA DE CEI DIN JUR. ORICUM VEI FACE CE DORESTI, ASTA I CLAR, ASA K : SUCCES !!
meramy
Postat pe 23 Noiembrie 2010 09:53
nu vreau sa vb prea mult
daca m-am casatorit insemna ca am iubit , nu gluma.
nu as renunta la sotul meu pt o pasiune ....poate....trecatoare.
iubitul de care vb iti ofera nopti pasionale.
dar sexul nu tine toata viata.
pe cand sotul tau iti ofera liniste si siguranta.
incerca sa-l trezesti la viata.
inca ii pasa de tine.
altfel te insela, se purta urat.
tu spui ca e om bun.
l-as pastra.
ma repet.
SUFLETELE BUNE SUNT RARE SI NOI LE EVITAM.
pace in sufletul tau
maria-ioana
Postat pe 23 Noiembrie 2010 18:36
Gandesta-te la cat de usor renunta la familia lui si ca ti-ar putea face acelasi lucru si tie peste ani cand va interveni rutina si intre voi si va aparea o noua dragoste.Nu da cioara din mana pe aceea din par........................................................Daca vrei sa continui lasa timpul sa decida dar in nici un fel nu lasa sa-ti afecteze linistea familiala si nici sotul tau sa nu afle niciodata.Gandeste-te bine inainte sa strici ceea ce ai si nu cumva sa ramai cu NIMIC.
nicoletahris
Postat pe 24 Noiembrie 2010 10:01
Nu sunt poate in masura sa dau sfaturi...asa ca te rog s-o consideri doar o parere.
Spunea un antevorbitor ca oamenii buni sunt rari in momentul de fata. Nu stiu ce varsta ai,
nu stiu cat de tare te-a lovit viata pana acum, dar sa stii ca cine a zis asta a avut dreptate.
Este o mare calitate sa fii OM si este foarte rara. Eu l-am intalnit pe sotul meu acum 17 ani, de 10 ani suntem casatoriti si pot sa spun cu mana pe inima ca nu l-as inlocui cu nimeni altul. Am cunoscut foarte multi barbati prin natura meseriei, dar al meu mi se pare si acum cel mai frumos si cel mai deosebit. Este asa cum ai zis
ca ai si tu acasa, un om deosebit, nu bea, nu fumeaza, nu are anturaj, am fost mereu unul langa celalalt si ne-am sustinut reciproc, dar al meu este si foarte pasional :).
Deci, am acasa tot ce mi-am dorit inca din adolescenta (un om cuminte si care sa ma iubeasca!).
Trebuie sa-ti mai spun ca soacra-mea m-a invatat (si mare dreptate a avut!) ca "reusita unei casnicii depinde
de femeie in cea mai mare proportie". Eu sunt fericita. Iti urez sa fii si tu asa, indiferent de calea pe care o alegi...BAFTA!
coadi
Postat pe 25 Noiembrie 2010 11:32
E vorba aia..."nu ceri un sfat decat pt a-ti intari convingerile". Deci tu decizia ai luat-o in subconstientul tau, numai ca te macina constiinta ... Cu totii te sfatuim sa stai langa sotul tau, sa nu te pripesti pt pasiuni trecatoare, sa nu ramai singura mai tarziu etc. Cantareste intr-un mod realist lucrurile si vezi ce te face pe tine fericita atat acum, cat si mai tarziu. Aminteste-ti de ce te-ai indragostit de sotul tau...formularea ta de la inceput cu "De fapt ce se intimpla el nu bea nu fumeaza nu are un anturaj al lui dimpotriva nu stie decit servici si casa iar acasa tv si pc doar atit " arata inca odata ca femeile nu stiu sa aprecieze lucruri esentiale... Astea sunt activitati comune ale sec 21...tu ce faci in plus? Sau noul tau prieten? Merge la sala, in cafenele/cluburi, cinema...face parasutism?? Eu zic sa te decizi cat m repede daca vrei o viata linistita langa un om linistit sau vrei sa iti iei viata de la capat, sa retraiesti dragostea/pasiunea etc. Nu corect sa joci dublu! multa bafta...sunt sigura ca ai sa faci ce e mai bine pt tine!
gandacel18
Postat pe 26 Noiembrie 2010 11:44
E vorba aia..."nu ceri un sfat decat pt a-ti intari convingerile". Deci tu decizia ai luat-o in subconstientul tau, numai ca te macina constiinta ... Cu totii te sfatuim sa stai langa sotul tau, sa nu te pripesti pt pasiuni trecatoare, sa nu ramai singura mai tarziu etc. Cantareste intr-un mod realist lucrurile si vezi ce te face pe tine fericita atat acum, cat si mai tarziu. Aminteste-ti de ce te-ai indragostit de sotul tau...formularea ta de la inceput cu "De fapt ce se intimpla el nu bea nu fumeaza nu are un anturaj al lui dimpotriva nu stie decit servici si casa iar acasa tv si pc doar atit " arata inca odata ca femeile nu stiu sa aprecieze lucruri esentiale... Astea sunt activitati comune ale sec 21...tu ce faci in plus? Sau noul tau prieten? Merge la sala, in cafenele/cluburi, cinema...face parasutism?? Eu zic sa te decizi cat m repede daca vrei o viata linistita langa un om linistit sau vrei sa iti iei viata de la capat, sa retraiesti dragostea/pasiunea etc. Nu corect sa joci dublu! multa bafta...sunt sigura ca ai sa faci ce e mai bine pt tine!
gandacel18
Postat pe 26 Noiembrie 2010 11:44
E vorba aia..."nu ceri un sfat decat pt a-ti intari convingerile". Deci tu decizia ai luat-o in subconstientul tau, numai ca te macina constiinta ... Cu totii te sfatuim sa stai langa sotul tau, sa nu te pripesti pt pasiuni trecatoare, sa nu ramai singura mai tarziu etc. Cantareste intr-un mod realist lucrurile si vezi ce te face pe tine fericita atat acum, cat si mai tarziu. Aminteste-ti de ce te-ai indragostit de sotul tau...formularea ta de la inceput cu "De fapt ce se intimpla el nu bea nu fumeaza nu are un anturaj al lui dimpotriva nu stie decit servici si casa iar acasa tv si pc doar atit " arata inca odata ca femeile nu stiu sa aprecieze lucruri esentiale... Astea sunt activitati comune ale sec 21...tu ce faci in plus? Sau noul tau prieten? Merge la sala, in cafenele/cluburi, cinema...face parasutism?? Eu zic sa te decizi cat m repede daca vrei o viata linistita langa un om linistit sau vrei sa iti iei viata de la capat, sa retraiesti dragostea/pasiunea etc. Nu corect sa joci dublu! multa bafta...sunt sigura ca ai sa faci ce e mai bine pt tine!
gandacel18
Postat pe 26 Noiembrie 2010 11:45
daca iti iubesti sotul sau macar daca il respecti de ce nu ii spui ce te macina???
roz5blue6lila7
Postat pe 26 Noiembrie 2010 12:50
ti s-au urcat hormonii la cap?fa un dus rece si poate poate iti trece!
nu te gandesti ca o sa destrami 2 familii?
tavi85
Postat pe 26 Noiembrie 2010 13:02
De la: tavi85, la data 2010-11-26 13:02:17ti s-au urcat hormonii la cap?fa un dus rece si poate poate iti trece!
nu te gandesti ca o sa destrami 2 familii?


Pardon, una A ei nu-i familie, nu are copii, habar nu are ce inseamna un parinte pt. un copil.
Ea e plictisita, vrea harjoneli.
Succes madam!
stem_29
Postat pe 26 Noiembrie 2010 14:51
Ai frica de Dumnezeu? situatia mea e mai grava si nu pot renunta la familia mea.Te-ai gandit cat va suferi familia lui? Dragostea e trecatoare si ai putea ajunge sa-ti blestemi zilele pt prostia pe care o faci!
kudika199634
Postat pe 6 Decembrie 2010 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia Gemeni Si Barbatul Pesti ! 17 De la: AnnaMaria482517 27 Iulie 2012 09:42
femeia taur barbatul fecioara... compatibilitati??? 9 De la: helgiugeorgeta 12 Aprilie 2009 16:29
Compatibilitate Pesti - Sagetator 3 De la: frumusik26 15 Ianuarie 2011 12:53
Eu berbec si el pesti 6 De la: andreea_21_nice 30 Noiembrie 2009 04:06
CE PARERE AVETI DESPRE BARBATUL TAUR ? DAR RELATIA DINTRE O "CAPRICOARNA" SI UN TAUR ? 11 De la: kudika144927 14 Martie 2010 18:59