Setari Cookie-uri

Femeia scorpion intr-o relatie la distanta?

Buna,sunt nou pe aici,sper sa nu ma luati prea tare :).Am 23 de ani(sunt varsator) si imi cunosc prietena(scorpion) de 8 ani,mereu am fost apropiati inca din liceu dar am decis sa nu incepem o relatie deoarece eu dupa ce am terminat liceul am plecat la facultate in alt oras.Am tinut constant legatura si am avut amandoi relatii dar nimic serios.Acum m-am intors acasa si chiar nu vreau sa o mai fac sa astepte atat pentru ca mi-a spus ca s-a saturat, bineinteles si eu dar acum problema cea mai mare e ca eu trebuie sa plec in alt oras sa lucrez si chiar nu vreau sa stric totul prin a incepe relatia si a pleca.Ea mai are 2 ani de facultate si nu poate sa vina cu mine.Voi care sunteti scorpion ce ziceti? Aveti rabdare de fel sau ce-o fi o fi?
Katysan
Postat pe 30 Octombrie 2010 17:28
Astept pareri si de la restul fetelor.
Katysan
Postat pe 30 Octombrie 2010 19:25
De la: Katysan, la data 2010-10-30 19:25:10Astept pareri si de la restul fetelor.

Stai si`asteapta....imi cer scuze prieteni pt scapare......dar tu fata...Katysan sau cum ti`i fi numind,esti o pare proasta!
AdrianaR
Postat pe 30 Octombrie 2010 19:28
AdrianaR
Postat pe 30 Octombrie 2010 19:29
Buna, daca o iubesti ce te mai retine sa mai astepti ca sa incepti relatia, timpul a trecut si a trecut in defavoarea voastra. Ea s-a saturat sa-ti fie doar prietena, ar vrea sa-ti fie iubita. De asta si relatiile pe care le-ati tot avut n-au mers. Iar cand iubesti, nu mai conteaza distanta..dar numai cand iubesti. Nu mai astepta, caci o vei pierde si apoi vei regreta. Mult succes din partea unui scorpion! :)
miku27
Postat pe 30 Octombrie 2010 20:00
De la: AdrianaR, la data 2010-10-30 19:28:55
De la: Katysan, la data 2010-10-30 19:25:10Astept pareri si de la restul fetelor.

Stai si`asteapta....imi cer scuze prieteni pt scapare......dar tu fata...Katysan sau cum ti`i fi numind,esti o pare proasta!


Sunt baiat in primul rand si in al doilea rand nu am inteles nimic din ce ai zis.
Katysan
Postat pe 30 Octombrie 2010 20:21
De la: miku27, la data 2010-10-30 20:00:50Buna, daca o iubesti ce te mai retine sa mai astepti ca sa incepti relatia, timpul a trecut si a trecut in defavoarea voastra. Ea s-a saturat sa-ti fie doar prietena, ar vrea sa-ti fie iubita. De asta si relatiile pe care le-ati tot avut n-au mers. Iar cand iubesti, nu mai conteaza distanta..dar numai cand iubesti. Nu mai astepta, caci o vei pierde si apoi vei regreta. Mult succes din partea unui scorpion! :)


Mersi pentru raspuns.
Katysan
Postat pe 30 Octombrie 2010 20:21
nu stiu cum sunt femeile scorpion dar eu ca barbat din acea zodie iti spun ca daca stai prea mult pe ganduri o pierzi
noua nu ne plac oamenii nehotarati
carabincatalinmanuel
Postat pe 30 Octombrie 2010 20:35
am fost un an jumatate intr-o relatie la distanta cu un el scorpion. A mers ce a mers. Nu cred ca m-a inselat.
ploidevise
Postat pe 7 Noiembrie 2010 23:21
buna . desi suntem in zodia scorpion , toate suntem diferite,., in functei de caracterul nostru de sentimente si rabdare , maturitate si activitate ,contsa raspunsul tau . de exemplu ,., am avut un iubit , primul meu iubit , si a duraty 3 ani , si a fost numai la distanta ,., eu in tara , el in alta ,., presupun ca a fost dragoste platonica , ., dar nu conteaza asta ,., ci faptul ca dupa atat timp ,., miam dat seama ca nu mai am acelasi sentimente pt el ,., si am trecut prin multe singura ,., si a ramas doar respectul ,., . acum , cazul tau ,.,spui ca sa saturat sa astepte ,. o cred ,., dar te cred si pe tine ,., lasa lucrurile asa cum sunt , caci timpul trece repde ,. si daca e iubire intre voi ,., va veti reintalni si veti trai iubirea ,., insa , exista riscul de a va gasi fiecare cate o iubire ,., si nu ar ramane decat un regret ca nu ati consumat sentimentele la momentul respectiv ,., prin urmare ,.,ea , faculate,.baieti , colegi , iesiri ,., normal pt o studenta ,., tu ,., munca ,., ganduri , stres ,., muncitor,.,vorbiti sincer si ajungeti la un acord,., pt ca rabdarea ,., nu este infinita ,.si singuratatea noi ,scorpioancele , o uram . bafta
lavynya_rxn
Postat pe 9 Noiembrie 2010 13:59
ai grija sa nu o pierzi.....un scorpion...se razgandeste repede...si vrea totul sau nimik....
postelnika
Postat pe 19 Noiembrie 2010 21:00
sa vedem.. atita timp la distanta, si nu i-a disparut dorinta sa-ti fie iubita, deci zic eu ca MERITA!! o spun, ca fiind scorpiutsa tipica, ca nu as astepta atita daca nu ar fi ceva serios.. adica daca sentimentul nu ar fi puternic.. pe de alta parte, sentimentele scorpiei sunt fie intense, fie nu sunt deloc, asadar nu inteleg ce astepti... daca te pune pe ginduri faza cu fidelitatea, nu crede ce zic horoscopurile, precum ca suntem instabili, infideli si bla bla bla.. infideli putem fi doar daca nu simtim nimic pt. persoana de alaturi, dar in asa caz nici nu-i vom fi alaturi.. multa bafta!!
Lady_Shadow
Postat pe 19 Noiembrie 2010 22:33
De la: Katysan, la data 2010-10-30 17:28:08Buna,sunt nou pe aici,sper sa nu ma luati prea tare :).Am 23 de ani(sunt varsator) si imi cunosc prietena(scorpion) de 8 ani,mereu am fost apropiati inca din liceu dar am decis sa nu incepem o relatie deoarece eu dupa ce am terminat liceul am plecat la facultate in alt oras.Am tinut constant legatura si am avut amandoi relatii dar nimic serios.Acum m-am intors acasa si chiar nu vreau sa o mai fac sa astepte atat pentru ca mi-a spus ca s-a saturat, bineinteles si eu dar acum problema cea mai mare e ca eu trebuie sa plec in alt oras sa lucrez si chiar nu vreau sa stric totul prin a incepe relatia si a pleca.Ea mai are 2 ani de facultate si nu poate sa vina cu mine.Voi care sunteti scorpion ce ziceti? Aveti rabdare de fel sau ce-o fi o fi?
kudika050830
Postat pe 20 Noiembrie 2010 08:35
hmmm:) daca ti-a lasat portita asta deschisa atat timp,clar si ea se mai gandeste la voi 2 si te vrea. si probabil daca nu faci nimic nici acum tot o sa te vrea pt k e un fel de obsesie sa ai ceva c vrei dar nu poti lua...;) problema e ce vrei tu..doar sa o sti acolo undeva cu gandul la tine..sau sa va si aveti unul pe altul. daca crezi ca poti sa-i fi mereu alaturi si sa te simta langa ea chiar si cand vei fi la xx km distanta,merita ..si meriti si tu o sansa cu ea / oricum daca va cunoasteti de atatia ani tre` sa fie ceva la mijloc care va leaga . gandeste-te ca nu pierzi nimic daca incercati..exista 2 variante 1. va intelegeti minunat si o sa fie o relatie frumoasa si lunga eventual 2. va dati seama k nu sunteti tocmai atat de potriviti pe cat credeati si asta e,scapati de "obsesia" aia si fiecare trece mai departe si-si vede de viata. Oricum ar fi nu e cazul sa pierzi timpul caci pierzi din timpul tau ,fie cu ea,fie cu o alta persoana semnificativa...si daca ai impresia ca timpul le rezolva pe toate,afla ca nu-i deloc asa,e doar o iluzie..in cazul de fata tu trebuie sa le rezolvi
kudika_jo
Postat pe 20 Noiembrie 2010 10:15
buna! si eu sunt scorpioanca si am o relatie la distanta de 5ani cu un varsator! desi am avut multe probleme de infruntat am trecut peste....! depinde ft mult de voi, de increderea pe care o aveti unul in celalalt....un lucru sigur iti spun....daca la un moment dat n-o sa aiba incredere in tine(acuma depinde ce ai tu de gand)...n-o sa-ti fie usoara relatia la distanta! si cum varsatorii sunt mai libertini, mai visatori, si nu le place sa fie batuti la cap, iar scorpionii gelosi si posesivi...o sa aveti multe de furca...........dar daca exista dragoste :)....totul va fi bine!
ancutzica_ani
Postat pe 20 Noiembrie 2010 11:42
eu sunt o scorpioanca..........de aceea incerc sa-mi dau si eu cu parerea, deci cel mai bine ar fi sa o astepti iubim cu trup si suflet......rele de gura.......dar nu dam vrabia din mana pe cioara de pe gard
alexcris2007
Postat pe 20 Noiembrie 2010 12:24
...si eu sunt scorpioanca la fel (..doar k el este fecioara.. Desi nu cred k conteaza zodia foarte mult...pt k daca crezi in ea, si in caracteristicile ei, te influenteaza intr-un fel..dar, in fine :-j)....si la fel sunt intr-o relatie la distanta de un an si cateva luni... dar, desi multi spun k e imposibila relatia la distanta, eu zic k e posibila: daca iubesti cu adevarat, dak persoana de langa tine e cea/cel mai bun prieten, si incredrea este la mijloc...SE POATE...si benteles dak esti o persoana optimista si fidela...(chiar am vauzt aseara un film despre iubire la distanta, la fel dic cauza job-ului, dar pana la urma prechea a ramas impreuna, in ciuda distantelor care sau ivit pe parcurs....si chiar ti-l recomand sa te uiti, e si comic, iti va placea....se numeste: Going the distance ...aici poti vedea trailerul: http://www.youtube.com/watch?v=4eXDRgEL2AA ) Da, recunosc, e greu, chiar foarte greu, pt k ti-e dor... DAR IUBIREA E MARE, SI TRECE PRIN MULTE...numai sa vrei (...si dak crezi in Dumnezeu, cere-i ajutorul, si EL te va ajuta, cu siguranta...va va ajuta sa treceti peste asta si sa ramaneti pana la urma impreuna) Ultima decizie va ramane voua...si chiar va doresc mult mult succes :)
Maryana92
Postat pe 20 Noiembrie 2010 17:27
De la: Katysan, la data 2010-10-30 17:28:08Buna,sunt nou pe aici,sper sa nu ma luati prea tare :).Am 23 de ani(sunt varsator) si imi cunosc prietena(scorpion) de 8 ani,mereu am fost apropiati inca din liceu dar am decis sa nu incepem o relatie deoarece eu dupa ce am terminat liceul am plecat la facultate in alt oras.Am tinut constant legatura si am avut amandoi relatii dar nimic serios.Acum m-am intors acasa si chiar nu vreau sa o mai fac sa astepte atat pentru ca mi-a spus ca s-a saturat, bineinteles si eu dar acum problema cea mai mare e ca eu trebuie sa plec in alt oras sa lucrez si chiar nu vreau sa stric totul prin a incepe relatia si a pleca.Ea mai are 2 ani de facultate si nu poate sa vina cu mine.Voi care sunteti scorpion ce ziceti? Aveti rabdare de fel sau ce-o fi o fi?


man pareri nu am. niciodata nu am avut relatii bune cu varsatorii. mama prietenei mele este si mi se pare toata aeriana. din cate stiu eu cele doua zodii nu prea se inteleg deloc. unul prea practic celalalt prea visator.
leo_
Postat pe 20 Noiembrie 2010 18:49
http://www.youtube.com/watch?v=WJ5aNftth5I
mai nu stiu daca am voie sa pun video asa si oricum pe forum dar ....sa dea toti dracii daca am vazut forum pe care sa se discute asa mult despre sex-relatii ca pe acesta
sper doar sa va placa piesa
Coco_2
Postat pe 20 Noiembrie 2010 22:40
De la: Katysan, la data 2010-10-30 19:25:10Astept pareri si de la restul fetelor.


Ai facut-o sa-si piarada timpul cu tine;sper ca repedee sa-i treaca....prostia....
hellya
Postat pe 20 Noiembrie 2010 22:50
...se poate, dar noi chiar ne intelegem foarte bine, desi eu sunt scorpion si el fecioara. Daca vrei poti sa te intelegi cu oricine, indiferent de zodie :)
Maryana92
Postat pe 21 Noiembrie 2010 21:13
Salut,

Tot femeie si tot in zodia scorpion sunt si eu. Sincer nu pot decat sa o adimir pe aceasta prietena a ta pentru rabdarea de care a dat dovada si cum spunea cineva mai inainte clar sentimentele ei pentru tine sunt destul de puternice.

Parerea mea este ca, dupa ce ti-a zis ca s-a saturat sa astepte, trebuie sa faci o miscare cat mai repede. Eu una stiu ca atunci cand a, zis ca nu mai vreau sa fac ceva cu greu ma mai intorc din drum, deci daca nu mai vrea sa mai astepte s-ar putea sa isi caute pe altcineva cat timp esti tu plecat.

Nu te mai lua dupa minunate zodiace gasite pe internet, ci gandeste-te la ea. Daca te-a asteptat atat inseamna ca merita sa ii acorzi minimul de incredere si sa incepi o relatie. Daca nu ai incredere in ea, nici macar atat inseamna ca nu o iubesti cu adevarat si ca de fapt te gandesti la o relatie cu ea pentru ca ti se pare comod.

kudika321739
Postat pe 22 Noiembrie 2010 10:27
eu am destula app..si prietenul meu e varsator..dar suntem bobocei

yupz_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 12:10
Pfff...eu sunt scorpion :) am avut o relatie de 8 ani la distanta, tocmai pt k... eu aveam facultate, el muncea :) departe...si da...femeia scorpion asteapta, dar ... dak nu e iubita, si nu ii aratzi asta... se desparte de tot ceea ce este in inima ei..si te lasa :-s... Ce sa zic, ai mare grija, dak incepi ceva...trebuie sa stii sa tii langa tine, si sa arati asta...te asteapta...dar pana intr`o zi ....knd te vei hotari sa faci un pas ..bun.... Si partea cu varsatorul...pfff :)) e jale... scorpionii nu se inteleg prea bn, intr`o relatie amoroasa...cu varsatorii.....acum ce sa zic...fii optimist
daniela_bubulina
Postat pe 23 Noiembrie 2010 11:17
Daca te iubeste o sa te astepte,dar...sa nu te enervezi daca isi va umple timpul cu partide ocazionale de sex,...nimic important pentru noi, scorpioanele, pentru ca nu conteaza cu cu cine faci ,,gimnastica", important e pe cine iubesti!Si eu am avut o relatie la distanta, dar a aflat si s-a dus totul de rapa.E sagetator. Ce crezi o sa faca?
celia99
Postat pe 23 Noiembrie 2010 23:11
De la: Katysan, la data 2010-10-30 17:28:08Buna,sunt nou pe aici,sper sa nu ma luati prea tare :).Am 23 de ani(sunt varsator) si imi cunosc prietena(scorpion) de 8 ani,mereu am fost apropiati inca din liceu dar am decis sa nu incepem o relatie deoarece eu dupa ce am terminat liceul am plecat la facultate in alt oras.Am tinut constant legatura si am avut amandoi relatii dar nimic serios.Acum m-am intors acasa si chiar nu vreau sa o mai fac sa astepte atat pentru ca mi-a spus ca s-a saturat, bineinteles si eu dar acum problema cea mai mare e ca eu trebuie sa plec in alt oras sa lucrez si chiar nu vreau sa stric totul prin a incepe relatia si a pleca.Ea mai are 2 ani de facultate si nu poate sa vina cu mine.Voi care sunteti scorpion ce ziceti? Aveti rabdare de fel sau ce-o fi o fi?

Cu parere de rau te anunt ca relatia(casnicia)dintre o femeie scorpion si un barbat varsator este sortita esecului.Exista o compatibilitate foarte mica in jur de 28% intre un varsator si o scorpioanca.Nu,nu avem rabdare de fel suntem firi vulcanice si impulsive.Ceea ce admira o femeie scorpion insa este sinceritatea si comunicarea asa ca te sfatuiesc sa porti o discutie sincera si deschisa.Femeia scorpion admira lucrurile spuse direct chiar daca risti sa fi lipsit de diplomatie.
kudika327580
Postat pe 24 Noiembrie 2010 01:57
De la: postelnika, la data 2010-11-19 21:00:41ai grija sa nu o pierzi.....un scorpion...se razgandeste repede...si vrea totul sau nimik....
Foarte corect.
kudika327580
Postat pe 24 Noiembrie 2010 01:59
De la: kudika051566, la data 2010-11-20 11:42:14 buna! si eu sunt scorpioanca si am o relatie la distanta de 5ani cu un varsator! desi am avut multe probleme de infruntat am trecut peste....! depinde ft mult de voi, de increderea pe care o aveti unul in celalalt....un lucru sigur iti spun....daca la un moment dat n-o sa aiba incredere in tine(acuma depinde ce ai tu de gand)...n-o sa-ti fie usoara relatia la distanta! si cum varsatorii sunt mai libertini, mai visatori, si nu le place sa fie batuti la cap, iar scorpionii gelosi si posesivi...o sa aveti multe de furca...........dar daca exista dragoste :)....totul va fi bine!



pt Katysan
are ft mare dreptate ce a zis kudika051566... si eu sunt tot scorpion-el e varsator si tot relatie la distanta mai mult... dar ne merge bine... pt ca incercam sa ne intelegem, sa ne acceptam asa cum suntem si mai presus de toate sa ne daruim reciproc iubire... si ft ft ft multa incredere
si nu uita oricat de rabdator si calm pare un scorpion el/ea tot un vulcan este pe dinauntru... ceea ce poate fi coplesitor si obositor uneori pt o zodie de aer ca varsatorul
deci fa-ti o lista : rabdare, incredere, multa iubire si respect
multa bafta si iubiti-va!
Irynuk83
Postat pe 24 Noiembrie 2010 16:21
Buna! Ma numesc Andreea si sunt scorpion... Am avut o relatie la distanta timp de 3 ani.. si nu faptul ca nu pot sa mai astept m-a facut sa ma despart ci faptul ca el era peste si era foarte posesiv.. Femeia scorpion poate rezista intr-o relatie la distanta dar depinde foarte mult si de partener..
aaandruskaaa
Postat pe 28 Noiembrie 2010 14:03
De ce speriati omul pe-aici ca s-ar putea sa-l insele si blabla? N-am gasit in nicio caracterizare a zodiei scris ca femeia scorpion inseala daca iubeste pe cineva. Dimpotriva. Peste tot scrie ca e fidelitatea intruchipata. Acum, ea stie daca te iubeste sau o fi doar o obsesie prelungita timp de 8 ani. Dar nu m-as baga cu atata siguranta la afirmatii de genul " o sa te insele". Bine a zis cine a zis ca depinde foarte mult de partener. In momentul in care o sa aiba cea mai mica banuiala ca ai insela-o sau nu i-ai mai da aceeasi atentie dinainte, s-ar putea sa se duca totul de rapa. Depinde de voi doi. Eu zic ca ar putea merge o relatie la distanta timp de 2 ani daca sunteti convinsi si faceti tot posibilul ca dupa aceea sa ajungeti in acelasi oras. Dar....asa cum a spus si ea, nu-ti fa iluzii ca te-ar astepta o viata intreaga in alt oras.
tripper
Postat pe 29 Noiembrie 2010 02:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eo balantza....el taur.... 29 De la: _dulcik_ 10 Martie 2009 20:04
hello!! 1 De la: kudika175223 29 Aprilie 2010 16:59
clarvazatoare buna 10 De la: kudika_25847 27 Iulie 2013 22:20
Intelegerea dintre femeia pesti si barbatul berbec ? 5 De la: Georgi_Miha 20 August 2015 17:40
eu balanta- el varsator 36 De la: _oktober_ 25 Noiembrie 2010 09:20