Setari Cookie-uri

oare ma iubeste, sau se preface...?!

Cauta sa porti o discutie serioasa cu el despre nevoile tale si ale lui. Cum iti dai seama ca te iubeste? inainte a afla raspunsul la aceasta intrebare cauta sa iti stabilesti ce inseamna pentru tine iubirea, cum vrei sa fii tu iubita. Doar asa iti vei da seama daca te iubeste. Stii atunci cand iubim, parerea mea este ca partenerul are grija de nevoile mele, incearca sa mi le satisfaca, cauta sa ma multumeasca si sa imi ofere ceea ce eu imi doresc. Mai mult atunci cand vorbele iubitului meu corespund cu faptele inseamna ca ma iubeste. Iubirea are definitii diferite, pentru ca noi oamenii suntem diferiti. In cuplu este vorba de nevoile tale, ale lui si ale cuplului.

Nicoleta Leahu, psiholog
relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 18 Noiembrie 2010 16:43
dar tu te iubesti de accepti un astfel de comportament din partea lui?
eu...nu cred ca te iubeste...nu poti sa faci sa sufere un om pe care il pretuiesti. cred ca da din gura si atat. chiar si un barbat...cand e indragostit renunta la unele iesiri cu prietenii, devine romantic si se comporta...frumos.
omu tau nu e indragostit si nu iubeste. el ...probabil...ca cititor in stele nu s deci nu am cum sa iti zic sigur...deci probabil sta cu tine si mentine ”relatia” in lipsa de altceva, pt a-si satisface nevoile, eventual pt a avea o ”toarta” din cand in cand ...asta pana apare ceva mai bun la orizont.
ai putea totusi sa incerci sa porti o discutie sincera cu el, sa ii spui ca te afecteaza comportamentul lui , ai prefera sa petreceti mai mult timp impreuna si ca iti doresti sa te respecte. Daca nici asa nu merge...ar cam fi cazul sa nu mai pierzi vremea.
ploidevise
Postat pe 20 Noiembrie 2010 12:45
Mi-a placut remarca asta:"te iubeste dar se si preface! fa si tu ce face el si cind el te cauta fa-te ca esti ocupata!"-asta ar fi proba lui de gratie!Iar tu ,,daca raspunsul e negativ...capul sus fetito, de baieti e lumea plina, totul e sa sti sa-ti gasesti sufletul pereche!Si la proxima nu te mai darui asa total , mai lasa si ptr altadata"""ca ptr ei e mai interesant asa.tu ai nevoie de iubire nu de sex.sau ba?!
kudika167131
Postat pe 20 Noiembrie 2010 22:25
De la: Micael, la data 2010-11-13 11:05:05Pai daca deja au inceput certurile, dupa doar 4 luni...nu prea sunt sanse sa mearga... E clar ca sta cu tine doar pentru sex...so...

Trist...dar perfect de acord cu tine!
kudika330098
Postat pe 20 Noiembrie 2010 22:33
poate ca ar trebui sa pui punctul pe "i" ..din moment ce spui ca nu-i cauti in telefon, il intelegi k are si el viata lui pe langa relatia dintre voi2..poate ar trebui sa va da-ti "un timp" ..si at vz si u kt inseamna el pt tn ..si invers...qm au sp multe pers...poate te foloseste doar ca sa se simta el bn...dar te-ar iubi..te-ar lua cu el..nu tot timpul, credk ar fi chiar neplacut sa iesi cu el si sa fie numa baieti in jur..dar nu cred k nu are prieteni kre la randul lor au iubite...eu ies cu iubitul meu si sincer ne simtit bn si cu prietenii mei si cu ai lui...arata-i k esti dispusa sa socializezi..uite sa-ti dau un exemplu :..un baiat din anturajul nostru nu iesea cu iubita deoarece nu stia sa se comporte, facea mereu fitze...k cn ii ea..si at ..relatia lor se rezuma doar la sex..si se intalneau doar ei2..si dupa el iesea cu prietenii...se simtea naspa deoarece vroia si el sa fie cu iubita dar cum nimeni nu o suporta...din motive obiective..succes si daca vz k nu merge nici cum ..mai bn renunta...pt k tie iti faci rau...
deeamia
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:47
Eu nu inteleg un lucru .Ce mama dracu se intampla cu voi astea mai copilite ?! Unde va este orgoliul si mandria ? Nu pricep si pace !Tot pun la treaba neuronu meu unic si amortit sa aflu si eu un raspuns la aceasta intrebare.Rezultatul cautarii =0
Am impresia ca telenovelele difuzate pe majoritatea canalelor va spala creierele .Sau va place sa va plangeti de mila . Ma iubeste ,nu ma iubeste ?Pffff !Faceti atata caz pentru nimic . Sau... sau ...nu stiu nu am raspuns .
Coco_2
Postat pe 21 Noiembrie 2010 11:14
sunt f fericita!!!!:X azi mi-a propus sa ne mutam impreuna, si sa plec cu el in strainatate...:X am uitat sa va spun k el este medic si pleaca in anglia sa lucreze k si medic acolo, si mi-a zis sa plec cu el, sa stam impreuna acolo...:x ce parere aveti? :)
kudika328724
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:20
De la: kudika328724, la data 2010-11-21 13:20:46sunt f fericita!!!!:X azi mi-a propus sa ne mutam impreuna, si sa plec cu el in strainatate...:X am uitat sa va spun k el este medic si pleaca in anglia sa lucreze k si medic acolo, si mi-a zis sa plec cu el, sa stam impreuna acolo...:x ce parere aveti? :)


"
Postat pe: 5 Noiembrie 2010, ora 17:01 Raporteaza abuz de limbaj
Citeaza Raspunde

Buna! am o relatie cu un baiat care ii cu 6 ani mai mare decat mine, suntem inmpreuna de 4 luni! Ne-am cunoscut pe mirc, totul a fost frumos la inceput, pana a obtinut ce a vrut de la mine, pe urma am inceput sa nu ne mai intelegem bine, au aparut cetturile, discutiile, neincrederea... e cam ciudata relatia asta a noastra deoarece, el e mai mult u prietenii, prefera sa iasa cu prietenii lui decat sa se intalneasca cu mine, si mie asta nu imi place. Am incercat sa ii explic ca nu imi convine, ne-am certat de mute ori si ne-am desp, dar tot tp tot el ma cauta a doua zi si imi zice k ma iubeste si k nu vrea sa ma piarda... sincer il iubesc mult, dar cateodata parca scade din iubirea asta pt el. zice k ma iubeste, dar atunci dc vb urat cateodata cu mine, ma supara...? cateodata chiar nu il inteleg!:( uneori se poarta suuper frumos cu mine, am avut niste clipe de neuitat impreuna, imi zice non-stop k ma iubeste, dar dintr-o data ne certam pt ceva... nu stiu ce sa mai cred!:( oare ma iubeste sau se preface? "

Asta a fost asa...sa ne amintim impreuna ce spuneai cand ai deschis topicul!
Bunnnnnn....

1. Cred ca am mai spus...si ma repet: DRAGOSTEA nu se spune....se SIMTE!
2. E culmea...oare acum ca pleaca,v`a putea trai fara prieteni? (" prefera sa iasa cu prietenii lui decat sa se intalneasca cu mine") ... ma`ntreb ce`o sa faca in strainatate pana`si gaseste 1-2 prieteni...
3. Io zic sa`i sugerezi ca`ti lasi organele acasa...sa vezi,te mai duce cu el?

P.S. Esti naiva tare...reiese si din postul cu care ai deschis topicul (in realitate nici nu vreau sa stiu) si nici multi anisori nu`ti dau...Te`ai agatat de`o relatie cred ca din plictiseala...si`acum te prostesti singura!
Bafta!
AdrianaR
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:31
De la: kudika330098, la data 2010-11-20 22:33:53
De la: Micael, la data 2010-11-13 11:05:05Pai daca deja au inceput certurile, dupa doar 4 luni...nu prea sunt sanse sa mearga... E clar ca sta cu tine doar pentru sex...so...

Trist...dar perfect de acord cu tine!



me too! daca dupa 4 luni aveti discutii nu o sa tina. Inceputul ar trebui sa fie cel mai dulce

si unde pleci tu asa...de nebuna? nu te uiti la televizor?
nu vezi in ce lume traim?
ploidevise
Postat pe 21 Noiembrie 2010 13:55
E trist ca unii oameni aleg sa spuna "te iubesc" indiferent daca simt sau nu. Daca ii place atat de mult sa iasa cu prietenii lui, ar putea sa te ia si pe tine cu ei din cand in cand, doar aveti o relatie, sunteti impreuna. Daca tie nu iti convine chestia asta, ramane sa va vedeti voi singuri ori la el, ori la tine. Daca chiar il placi, trebuie sa ii accepti defectele si prietenii. Si ar fi bine sa te accepte si ei pe tine.
kudi10
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:52
nu stiu ce sa zic dar,din experienta,cand prefera sa isi petreaca timpul cu prietenii decat cu tine,e dovada de indiferenta.si nu este vorba ca tu ai vrea sa stea lipit de tine,tu doar vrei sa stii daca se preface!nici tu nici noi nu putem stii asta pentru ca aparentele inseala!in orice caz,sa nu suferi pentru el,asta e cel ami important.trateazal usor cu indiferenta si va veni el la tine!
Caroline1
Postat pe 21 Noiembrie 2010 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP ! Cum sa aleg? 6 De la: kudika_1015496 17 Iulie 2016 13:09
eu romanca-el turc.Sunt eu prea exagerata? 13 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 20:44
O iubire imposibila! 34 De la: gabi_kapa 29 Martie 2009 13:10
Relatie intre veri de gradul 2 (adica 6) 34 De la: Microcentaurina 20 Ianuarie 2010 21:46
ma ameninta dar nu sh ce are de gand 22 De la: dianagamar 3 August 2009 14:38