Setari Cookie-uri

Il iubesc in secret de un an

Buna fetelor sunt noua pe aici si sper ca ma puteti ajuta cu cateva pareri! Acum un an am facut parte dintr-o agentie de modelling si fara sa vreau pur si simplu m-am indragostit de director, un baiat simpatic de 30 de ani, cel mai cunoscut mc din oras la baluri si banchete. De atunci mi-e teama ca m-am ales cu o obsesie pentru ca ii verific zilnic pagina de fbk si nu m-am putut apropia de niciun baiat. Am mai incercat o relatie dar il comparam cu el, si mereu va fi inutila o comparatie cu el pentru ca e prea bogat ca sa aiba egal intr-un alt baiat. Ma stie doar din vedere si am mai avut o coincidenta in toata perioada asta, ne intalneam zilnic acum o luna in cadrul unui program de recuperare, dar nimic! Am aflat ca are o relatie pe care o tine secreta de ochii lumii, pe fbk nu o are la prieteni pe presupusa iubita. Cu toate astea nu pot sa-l scot din minte si nu ma pot apropia de alt baiat!
Sasha_Criss
Postat pe 26 Iulie 2014 23:03
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-26 23:03:43Buna fetelor sunt noua pe aici si sper ca ma puteti ajuta cu cateva pareri! Acum un an am facut parte dintr-o agentie de modelling si fara sa vreau pur si simplu m-am indragostit de director, un baiat simpatic de 30 de ani, cel mai cunoscut mc din oras la baluri si banchete. De atunci mi-e teama ca m-am ales cu o obsesie pentru ca ii verific zilnic pagina de fbk si nu m-am putut apropia de niciun baiat. Am mai incercat o relatie dar il comparam cu el, si mereu va fi inutila o comparatie cu el pentru ca e prea bogat ca sa aiba egal intr-un alt baiat. Ma stie doar din vedere si am mai avut o coincidenta in toata perioada asta, ne intalneam zilnic acum o luna in cadrul unui program de recuperare, dar nimic! Am aflat ca are o relatie pe care o tine secreta de ochii lumii, pe fbk nu o are la prieteni pe presupusa iubita. Cu toate astea nu pot sa-l scot din minte si nu ma pot apropia de alt baiat!
cam intortocheata treaba...............
NEGRUTTTT
Postat pe 26 Iulie 2014 23:10
Stiu...:))))vreun sfat ceva? Eu am 18 ani, ma gandeam ca poate nu am experienta necesara
Sasha_Criss
Postat pe 26 Iulie 2014 23:37
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-26 23:03:43Buna fetelor sunt noua pe aici si sper ca ma puteti ajuta cu cateva pareri! Acum un an am facut parte dintr-o agentie de modelling si fara sa vreau pur si simplu m-am indragostit de director, un baiat simpatic de 30 de ani, cel mai cunoscut mc din oras la baluri si banchete. De atunci mi-e teama ca m-am ales cu o obsesie pentru ca ii verific zilnic pagina de fbk si nu m-am putut apropia de niciun baiat. Am mai incercat o relatie dar il comparam cu el, si mereu va fi inutila o comparatie cu el pentru ca e prea bogat ca sa aiba egal intr-un alt baiat. Ma stie doar din vedere si am mai avut o coincidenta in toata perioada asta, ne intalneam zilnic acum o luna in cadrul unui program de recuperare, dar nimic! Am aflat ca are o relatie pe care o tine secreta de ochii lumii, pe fbk nu o are la prieteni pe presupusa iubita. Cu toate astea nu pot sa-l scot din minte si nu ma pot apropia de alt baiat![/quote
Eu zic sa ti-l scoti din cap.. ..pana nu intra la suflet domn director..e mai copt..trecut prin viata..si ai grija sa nu te faca sa suferi..comunicarea cu baieti de varsta ta nu strica!
Fulg-de-nea
Postat pe 27 Iulie 2014 00:39
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-26 23:37:09Stiu...:))))vreun sfat ceva? Eu am 18 ani, ma gandeam ca poate nu am experienta necesara


Sorry dar astfel de obsesii sunt trecatoare la varsta ta.E acelasi lucru ca si a te indragosti de un actor sau un cantaret, pe care il poti vedea dar nu-l poti atinge.
el are 30 de ani, tu doar 18.
Esti un copil si banuiesc ca asa te vede si el, daca ar fi intrebat.
Eu as zice sa il lasi in pace, sa incepi sa iesi , saiti faci prieteni , in timp poate ca iti va placea si alt baiat
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 10:51
Si eu vreau sa mi-l scot din cap si sa imi vad de viata mea, dar pur si simplu nu reusesc. Am impresia ca o perioada lunga de timp nu pot sa ma apropii de altcineva, mi s-a mai intamplat si cu un alt baiat nu e primul domn director :)))
Sasha_Criss
Postat pe 27 Iulie 2014 13:58
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-27 13:58:41Si eu vreau sa mi-l scot din cap si sa imi vad de viata mea, dar pur si simplu nu reusesc. Am impresia ca o perioada lunga de timp nu pot sa ma apropii de altcineva, mi s-a mai intamplat si cu un alt baiat nu e primul domn director :)))


Dac vrei, poti!
Si apoi ai doar 18 ani, baietii mai pot astepta!
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 15:46
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-26 23:37:09Stiu...:))))vreun sfat ceva? Eu am 18 ani, ma gandeam ca poate nu am experienta necesara



Ce experienta doresti sa ai??Orice tip de experienta se dobandeste in timp,nimic substantial nu se obtine imediat si far aeforturi!!

Drgaa mea,esti o copila,oare de ce ,din totalul barbatilor existenti, tocmai de acest domn te-ai indragostit???El este angajat intr-o alta relatie,chiar si secreta fiind,de ce nu vrei sa iti vezi de viata ta,aflata,ce-i drept,pe prima treapta a evolutiei????

Cum te-ai prezentat la examene sau mai ai un an de scoala????Aceste probleme ar trebui sa te preocupe,nu barbatii maturi!!!Sunt rea,stiu!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2014 15:52
:)))foarte interesant comentariul tau, accept orice fel de comentariu nu-i nicio problema...cu scoala ma descurc foarte bine pana acum, sunt la unul dintre cele mai bune colegii pe mate-info...nu am niciun fel de problema, poate doar putine emotii pentru bac, dar sunt sigura ca o sa ma descurc avand in vedere ca am terminat cu 9.60 clasa a11a..:)
Sasha_Criss
Postat pe 27 Iulie 2014 16:05
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-27 16:05:33:)))foarte interesant comentariul tau, accept orice fel de comentariu nu-i nicio problema...cu scoala ma descurc foarte bine pana acum, sunt la unul dintre cele mai bune colegii pe mate-info...nu am niciun fel de problema, poate doar putine emotii pentru bac, dar sunt sigura ca o sa ma descurc avand in vedere ca am terminat cu 9.60 clasa a11a..:)



Wow,great,keep it on!!!!

Draga mea,faptul ca esti o eleva eminenta nu iti scuza obsesia maladiva!!!Parerea mea...sterge acea persoan adin viata ta!!!Este mult prea devreme sa te agati de o eventuala relatie cu un barbat mult mai in varsta decat tine!!!Nu esti pregatita pentru o astfel de relatie,care,cu atat mai mult,nu este fundamentata pe nimic!!Stii cum as proceda,daca as fi in locul tau???Este Vara,timpul vacantelor,as iesi in decor,as cunoaste tineri si tinere apropiati de varsta de optsprezece ani si m-as distra ,m-as bucura de acesti ani,care nu se vor mai intoarce!!Sunt o femeie,care a trecut prin aceasta perioada a vietii si care a profitat cat se poate de mult de acest ani minunati,dar a facut-o in mod demn si frumos!!!Este adevarat ca,intre timp,mai invata si pentru admiterea la instittul Politehnic!!!Tu de ce nu ai face la fel???
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2014 16:13
asa este! un punct de vedere foarte bun
Sasha_Criss
Postat pe 27 Iulie 2014 20:35
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-27 20:35:52asa este! un punct de vedere foarte bun



Ti-l insusesti sau nu,este,doar alegerea ta!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iulie 2014 20:43
Chiar daca ma detasez pentru ceva timp, tot nu e suficient pentru a mi-l scoate din cap. Aseara de exemplu mi-a marturisit un baiat din liceu ca ma place, dar pur si simplu simt ca nu e momentul sa ma arunc intr-o relatie.nu imi place de acel baiat...:)))in schimb am pierdut o ora uitandu-ma peste pozele pe care le-a pus directorul..si am aflat dintr-o publicatie online, a acordat un interviu zilele trecute ca o sa plece la mare o luna pentru partyuri la postul de radio la care lucreaza ...iar am o stare proasta
Sasha_Criss
Postat pe 28 Iulie 2014 13:29
parerea mea este ca tre sa lasi scoala si sa te duci cu el la mare
kudika_950728
Postat pe 28 Iulie 2014 13:34
Cateva cuvinte ale tale mi-au atras atentia, si anume:
"Am mai incercat o relatie dar il comparam cu el, si mereu va fi inutila o comparatie cu el pentru ca e prea bogat ca sa aiba egal intr-un alt baiat".
Bogatia trebuie sa fie a sufletului nu a buzunarului... In rest, tine-o tot asa cu scoala si vei fi OK !
emaemanuella11
Postat pe 28 Iulie 2014 13:39
sigur vei fi ok,,o sa inveti multe prostii
kudika_950728
Postat pe 28 Iulie 2014 13:54
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-28 13:29:13Chiar daca ma detasez pentru ceva timp, tot nu e suficient pentru a mi-l scoate din cap. Aseara de exemplu mi-a marturisit un baiat din liceu ca ma place, dar pur si simplu simt ca nu e momentul sa ma arunc intr-o relatie.nu imi place de acel baiat...:)))in schimb am pierdut o ora uitandu-ma peste pozele pe care le-a pus directorul..si am aflat dintr-o publicatie online, a acordat un interviu zilele trecute ca o sa plece la mare o luna pentru partyuri la postul de radio la care lucreaza ...iar am o stare proasta


Daca tu nu doresti sa il elimini din gandurile tale,nimeni nu o poate face pentru tine!!!
"Ai simtit ca nu este momentul sa te arunci intr-o relatie!",scuza-ma,dar in care relatie ai fost angajata,in cea imaginara cu domnul director???Draga mea,incearca sa te ridici putin!!!!II ESTI INDIFERENTA ACELUI PERSONAJ
kudika_15804
Postat pe 28 Iulie 2014 14:13
hai sa nu facem oamenii ce nu i cunoastem personaje curcubeu
kudika_950728
Postat pe 28 Iulie 2014 14:16
Asta era si problema defapt ca nu ma pot angaja intr-o relatie cu un baiat in timp ce gandul meu e la altcineva. Decat sa am o relatie de dragul de a o avea mai bine stau singura pana cand ma indragostesc. Am avut o singura relatie de un an pana acum si am fost foarte indragostita dar din pacate el nu a fost, doar se prefacea...si de vara trecuta sunt singura, pt ca nu m-am mai indragostit de nimeni. Am fost foarte dezamgita, era de o varsta cu mine si credeam ca il cumosc foarte bine, si apoi am fost aleasa in acea agentie de modelling. Ma indragostesc foarte greu dar atunci cand o fac e foarte greu sa-l mai scot din minte. Oricum cred ca timpul e cel care o sa rezolve totul.am dreptate??? Astept sa ma indragostesc a treia oara si sper ca atunci vom fi impreuna.
Sasha_Criss
Postat pe 28 Iulie 2014 16:54
da ai dreptate,,ia de indragosteste te
kudika_950728
Postat pe 28 Iulie 2014 17:58
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-28 16:54:41Asta era si problema defapt ca nu ma pot angaja intr-o relatie cu un baiat in timp ce gandul meu e la altcineva. Decat sa am o relatie de dragul de a o avea mai bine stau singura pana cand ma indragostesc. Am avut o singura relatie de un an pana acum si am fost foarte indragostita dar din pacate el nu a fost, doar se prefacea...si de vara trecuta sunt singura, pt ca nu m-am mai indragostit de nimeni. Am fost foarte dezamgita, era de o varsta cu mine si credeam ca il cumosc foarte bine, si apoi am fost aleasa in acea agentie de modelling. Ma indragostesc foarte greu dar atunci cand o fac e foarte greu sa-l mai scot din minte. Oricum cred ca timpul e cel care o sa rezolve totul.am dreptate??? Astept sa ma indragostesc a treia oara si sper ca atunci vom fi impreuna.



Poate ca vei mai fi dezamagita sau nu,dar pana nu vei incerca si altceva,nu poti sti cum vei reactiona!!

Draga mea,iti inteleg varsta cu intorsaturile ei,dorintele,care sunt de inteles in aceasta etapa,pentru ca am trait aceleasi senzatii si sentimente,mai putin acelea legate de existenta unui barbat matur in viata mea,pot sa inteleg orice din comportamentul tau,dar nu am sa inteleg niciodata obsesia pentru o anumita persoana!!!Nu pot sa o fac pentru ca, acum ,gandesc cu capacitatile actuale,nu cu cele de la varsta adolescentei!!

Sunt de acord cu tine,nu poti incepe o relatie daca nu iubesti persoana respectiva,este corect pana aici,dar daca nu poti face acest lucru din cauza faptului ca persisti intr-o imposibilitate,mai ales ca nu esti incurajata si nu ai nicio confirmare a sentimentelor,este cu totul altceva,poarta alt nume si nu iti este benefic!!

Iti doresc sa "furi" acel ceva din viata,care te va invata ca ,inima femeii trebuie sa fie cucerita,nu oferita!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Iulie 2014 18:02
femeia se poate indragostii ca este om asta nu inseamna ca ofera nimic,,,doar ca ea se indragosteste de mirajul banilor lui probabil,,nimic nou

iar cu cuceritu o sti de la mn
kudika_950728
Postat pe 28 Iulie 2014 18:16
Nu toate femeile se indragostesc de partea financiara, este o conceptie total gresita si cu atat mai mult eu stiu bine ca nu fac parte din categoria femeilor materialiste. Daca se intampla ca barbatul de care sunt indragostita sa fie bogat este un bonus, daca m-as indragosti de unul mai putin bogat nu m-ar deranja cu nimic si as accepta relatia daca l-as iubi
Sasha_Criss
Postat pe 28 Iulie 2014 19:01
frumos ,,dar ca sa te indragostesti de barbatul ala trebui sa te atraga ceva iar banii iti confera un statut prezenta si sltele carora la multe femei le ia ochii si le atrag,,,,nu stiu eu daca a fost asa sau nu la tn insa este o realitate,,din pacate
kudika_950728
Postat pe 28 Iulie 2014 19:44
Destinsul domn director a plecat la mare in compania altei domnisoare decat cea cu care se presupunea ca are o relatie. Am aflat din surse sigure acest lucru. Sunt convinsa ca nu merita toate framantarile mele, cu siguranta nu mi-as dori sa fiu "una" pe lista lui si in niciun caz nu ar fi dispus sa se indragosteasca de mine. Genul de baiat care umbla din floare in floare cu discretie maxima astfel incat sa pozeze intr-o ipostaza serioasa va pare cunoscut?
Sasha_Criss
Postat pe 29 Iulie 2014 13:05
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-29 13:05:08Destinsul domn director a plecat la mare in compania altei domnisoare decat cea cu care se presupunea ca are o relatie. Am aflat din surse sigure acest lucru. Sunt convinsa ca nu merita toate framantarile mele, cu siguranta nu mi-as dori sa fiu "una" pe lista lui si in niciun caz nu ar fi dispus sa se indragosteasca de mine. Genul de baiat care umbla din floare in floare cu discretie maxima astfel incat sa pozeze intr-o ipostaza serioasa va pare cunoscut?



Da,exista acest gen de barbati,sunt cele mai perfide si periculoase persoane pentru ca ,contrar imaginii afisate,nu poti avea incredere in domniile lor si sunt pline de nepravazut,nu sunt descifrabile,ceea ce eu nu aimpatizez!!!

Draga mea,depaseste acest episod din viata ta considerandu-l inchis!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Iulie 2014 13:27
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-29 13:05:08Destinsul domn director a plecat la mare in compania altei domnisoare decat cea cu care se presupunea ca are o relatie. Am aflat din surse sigure acest lucru. Sunt convinsa ca nu merita toate framantarile mele, cu siguranta nu mi-as dori sa fiu "una" pe lista lui si in niciun caz nu ar fi dispus sa se indragosteasca de mine. Genul de baiat care umbla din floare in floare cu discretie maxima astfel incat sa pozeze intr-o ipostaza serioasa va pare cunoscut?

.. si cu toate astea nu ai reusit sa ti-l scoti din cap pe domn director..bine ca esti constienta de faptele lui..dar de ale tale mai putin..se cheama obsesie..ai grija..la nuante!
Fulg-de-nea
Postat pe 30 Iulie 2014 21:18
sunt constienta si de ce simt eu..stiu ca e un fel de a spune obsesie..sper sa scap cat mai repede de ea. Sunt sigura ca pt el dragostea adevarata se gaseste doar in basme. .. nici macar nu s-ar vedea casatorit sau intr-o relatie serioasa la varsta lui, iar eu nu as fi dispusa sa fiu doar o aventura pentru nimeni
Sasha_Criss
Postat pe 30 Iulie 2014 21:25
De la: kudika_15804, la data 2014-07-29 13:27:00
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-29 13:05:08Destinsul domn director a plecat la mare in compania altei domnisoare decat cea cu care se presupunea ca are o relatie. Am aflat din surse sigure acest lucru. Sunt convinsa ca nu merita toate framantarile mele, cu siguranta nu mi-as dori sa fiu "una" pe lista lui si in niciun caz nu ar fi dispus sa se indragosteasca de mine. Genul de baiat care umbla din floare in floare cu discretie maxima astfel incat sa pozeze intr-o ipostaza serioasa va pare cunoscut?



Da,exista acest gen de barbati,sunt cele mai perfide si periculoase persoane pentru ca ,contrar imaginii afisate,nu poti avea incredere in domniile lor si sunt pline de nepravazut,nu sunt descifrabile,ceea ce eu nu aimpatizez!!!

Draga mea,depaseste acest episod din viata ta considerandu-l inchis!!!


curcubeu ,vorbesti de un om pe care nu l cunosti decat din spusele unei fete care sa indragostit de el tocmai pentru aceasta imagine de care nici ea nu i convinsa ca nu l cunoaste cu adevarat,,,iar acest gen de barbati de care vorbesti nu umbla singuri ci cu unele,,,ecest gen de femei,,,
kudika_950728
Postat pe 30 Iulie 2014 21:32
De la: Sasha_Criss, la data 2014-07-28 13:29:13Chiar daca ma detasez pentru ceva timp, tot nu e suficient pentru a mi-l scoate din cap. Aseara de exemplu mi-a marturisit un baiat din liceu ca ma place, dar pur si simplu simt ca nu e momentul sa ma arunc intr-o relatie.nu imi place de acel baiat...:)))in schimb am pierdut o ora uitandu-ma peste pozele pe care le-a pus directorul..si am aflat dintr-o publicatie online, a acordat un interviu zilele trecute ca o sa plece la mare o luna pentru partyuri la postul de radio la care lucreaza ...iar am o stare proasta


Daca vei continua astfel , nu te vad bine.

Ce anume te-a atras atat de mult la acest barbat ?

Poate astfel voi intelege de ce anume ai facut o obsesie pt el.
-Iulya
Postat pe 30 Iulie 2014 22:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intalnire de urgenta! 9 De la: doi_ochi_caprui 8 August 2011 14:41
O eleva ii face avansuri iubitului meu 9 De la: kudika_15060 28 August 2012 19:19
o speranta numita iubire 9 De la: nico_dana2006 22 Martie 2009 19:38
cum sa-mi conving parintii? 4 De la: Lorena26 25 Iulie 2009 01:21
iubirea dintr-o femeie maritata care are 35 ani si un.......tanar.... care are 22 ani. 18 De la: Barbie30 2 Noiembrie 2010 23:06