help!!!

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

carlynny Avatarul lui carlynny

19 mesaje
Oras: buzau

buna! am si eu o dilema...nu stiu ce facultate sa aleg...sunt inca clasa a 11-a, dar vreau sa ma pregatesc din timp... sunt profil mate-info, ma descurc destul de bine si invat la toate materiile pentru ca inca nu sunt hotarata ce sa aleg...
nici nu stii ce sa mai faci in zilele noastre
mie mi-ar placea farmacie sau medicina militara
daca e cineva pe aici care stie ce si cum....astept opiniile voastre...
sau slujbele cautate, atat in Romania cat si in strainatate...

sunt complet confuza
Raporteaza abuz de limbaj
Al3xutzaa Avatarul lui Al3xutzaa

298 mesaje

asteapta sa vna macar vara sa te gandesti ...deocamdata bucura-te de anii de liceu..clasa a 12 a o sa fie cea mai frumoasa :x te gandesti prea devreme la facultate ...
AdrianaR Avatarul lui AdrianaR

2189 mesaje

Fata draga,as putea sa`ti spun ca poti face Facultatea de teologie din Cj de ex....dar tie ti`ar place?NU!
"daca e cineva pe aici care stie ce si cum....astept opiniile voastre..."
Ce si cum,ce?
Slujbe cautate sunt destule...dar trebuie sa`ti si placa ceea ce faci,atat ca si facultate cat si ca slujba pe viitor...altfel nu dai randament si nu poti fi un om de succes!
Never underestimate a woman with a french manicure!
Fosta membra Kudika.ro
De la: AdrianaR, la data 2010-11-06 17:41:39Fata draga,as putea sa`ti spun ca poti face Facultatea de teologie din Cj de ex....dar tie ti`ar place?NU!
Ce si cum,ce?
Slujbe cautate sunt destule...dar trebuie sa`ti si placa ceea ce faci,atat ca si facultate cat si ca slujba pe viitor...altfel nu dai randament si nu poti fi un om de succes!

Teologie huh?Si ce ar ajunge maicuta cu diploma?
Marea mea greseala este ca incerc sa gasesc parti bune si-n cei pe care majoritatea ii hulesc :Pickard , Monreve, Talpa_Iute ... iar daca indraznesc sa ma supar ca-s respins pt asta si raspund la cuvinte aruncate zemeflitoare cu aceeasi moneda(poate ceva mai acida dar mesajul este acelasi) sunt judecat si condamnat ... de ce m-as mira ... sa se schimbe ceva in virutal cand in real intotdeauna am fost un exilat , intr-un fel sau altul ...
AdrianaR Avatarul lui AdrianaR

2189 mesaje

De la: Tharr, la data 2010-11-06 17:44:27
De la: AdrianaR, la data 2010-11-06 17:41:39Fata draga,as putea sa`ti spun ca poti face Facultatea de teologie din Cj de ex....dar tie ti`ar place?NU!
Ce si cum,ce?

Pai eu ce spun?Ar putea oricine sa`i sugereze orice!Dar daca nu`i pt ea,nu i se potriveste,nu`i place..etc.,la ce bun?
Sa`si vada de liceu,sa`si ia bacul si`apoi sa ia o decizie!Foarte bine ar putea sa se consulte cu parintii,fratii (daca e cazul)...
Never underestimate a woman with a french manicure!
Fosta membra Kudika.ro
De la: Tharr, la data 2010-11-06 17:44:27
Ce si cum,ce?

poate agata vreun popa si sa vezi atunci ce de colaci o sa primeasca de pomana
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Fosta membra Kudika.ro
De la: carlynny, la data 2010-11-06 17:35:37buna! am si eu o dilema...nu stiu ce facultate sa aleg...sunt inca clasa a 11-a, dar vreau sa ma pregatesc din timp... sunt profil mate-info, ma descurc destul de bine si invat la toate materiile pentru ca inca nu sunt hotarata ce sa aleg...
nici nu stii ce sa mai faci in zilele noastre
mie mi-ar placea farmacie sau medicina militara
daca e cineva pe aici care stie ce si cum....astept opiniile voastre...
sau slujbele cautate, atat in Romania cat si in strainatate...

sunt complet confuza

farmacie...la ora actuala...este buna...poti dezvolta si o afacere dupa ..."medicina militara"...cred ca nu se va mai face....deoarece doctorul tot doctor e fie ca e militar sau civil... parerea mea...
"multi au murit de ascutisul sabiei...dar si mai multi de ascutisul limbii ! "