Setari Cookie-uri

Renovare garsoniera

Buna! Sunt noua pe site,dar am citit sfaturile si ideile voastre si cred,ca ma puteti ajuta cu problema mea. Am cumparat o garsoniera mica,mica... are doar 14mp, insa pt inchiriat. De atata mi-au ajuns banii,din pacate. Problema este,ca vreau s-o fac cat mai utila pt. viitorul chirias si sunt in pana de idei bune. Trebuie sa pun o mobila micuta de bucatarie,cu chiuveta si plita cu 2 ochiuri,masina de spalat si mobila cu canapea extensibila. M-am decis la un perete verde,cu mobila alba de bucatarie si ceilalti pereti albi,cu mobila alba si canapea verde dehusabila. Ajutati-ma,va rog,cu niste idei sau poze. Multumesc! O zi buna!
eka20
Postat pe 9 Noiembrie 2010 14:16
De la: eka20, la data 2010-11-09 14:16:46Buna! Sunt noua pe site,dar am citit sfaturile si ideile voastre si cred,ca ma puteti ajuta cu problema mea. Am cumparat o garsoniera mica,mica... are doar 14mp, insa pt inchiriat. De atata mi-au ajuns banii,din pacate. Problema este,ca vreau s-o fac cat mai utila pt. viitorul chirias si sunt in pana de idei bune. Trebuie sa pun o mobila micuta de bucatarie,cu chiuveta si plita cu 2 ochiuri,masina de spalat si mobila cu canapea extensibila. M-am decis la un perete verde,cu mobila alba de bucatarie si ceilalti pereti albi,cu mobila alba si canapea verde dehusabila. Ajutati-ma,va rog,cu niste idei sau poze. Multumesc! O zi buna!


Garsoniera e compartimentata sau nu?
Te intreb pentru ca in Arad am participat la un proiect de renovare a unui bloc de garsoniere care aveau aceasi suprafata cu cea descrisa de tine. Cu toate acestea am reusit sa facem o baie si un hol la intrare. Practic intrai intr-un hol foarte mic, in stanga intrai in baie iar in fata camera. Pe peretele dintre baie si camera am facut o scafa din rigips din tavan si pana jos cu o latime de 50-60 cm care incadra mobilierul de bucatarie. A
In final camera arata ca un living (mic ce-i drept) cu deschidere spre bucatarioara. In camera pe peretele din dreapta o biblioteca cu loc pentru televizor si dulapuri pana in tavan, iar pe partea stanga o canapea extensibila cu lada pentru depozitare. Cred ca e compartimentarea ideala pentru asa ceva si nu costa mult sa faci asta. Si baia intradevar era extrem de mica. Practic era ca o cabina de dus de 1,5/1m, dar era suficient.
Pentru pereti recomand albul simplu. E usor de intretinut, reparat si asortat cu orice.

Bafta!
Calin_
Postat pe 9 Noiembrie 2010 14:24
De la: Calin_, la data 2010-11-09 14:24:10
De la: eka20, la data 2010-11-09 14:16:46Buna! Sunt noua pe site,dar am citit sfaturile si ideile voastre si cred,ca ma puteti ajuta cu problema mea. Am cumparat o garsoniera mica,mica... are doar 14mp, insa pt inchiriat. De atata mi-au ajuns banii,din pacate. Problema este,ca vreau s-o fac cat mai utila pt. viitorul chirias si sunt in pana de idei bune. Trebuie sa pun o mobila micuta de bucatarie,cu chiuveta si plita cu 2 ochiuri,masina de spalat si mobila cu canapea extensibila. M-am decis la un perete verde,cu mobila alba de bucatarie si ceilalti pereti albi,cu mobila alba si canapea verde dehusabila. Ajutati-ma,va rog,cu niste idei sau poze. Multumesc! O zi buna!


Garsoniera e compartimentata sau nu?
Te intreb pentru ca in Arad am participat la un proiect de renovare a unui bloc de garsoniere care aveau aceasi suprafata cu cea descrisa de tine. Cu toate acestea am reusit sa facem o baie si un hol la intrare. Practic intrai intr-un hol foarte mic, in stanga intrai in baie iar in fata camera. Pe peretele dintre baie si camera am facut o scafa din rigips din tavan si pana jos cu o latime de 50-60 cm care incadra mobilierul de bucatarie. A
In final camera arata ca un living (mic ce-i drept) cu deschidere spre bucatarioara. In camera pe peretele din dreapta o biblioteca cu loc pentru televizor si dulapuri pana in tavan, iar pe partea stanga o canapea extensibila cu lada pentru depozitare. Cred ca e compartimentarea ideala pentru asa ceva si nu costa mult sa faci asta. Si baia intradevar era extrem de mica. Practic era ca o cabina de dus de 1,5/1m, dar era suficient.
Pentru pereti recomand albul simplu. E usor de intretinut, reparat si asortat cu orice.

Bafta!
Am vazut o garsoniera compartimentata cum zice Calin , si arata f bine pt dimensiunile ei.
The_Exile
Postat pe 9 Noiembrie 2010 14:32
Buna! Garsoniera mea are un hol mic la intrare, in stanga baia si din hol intri in camera. Este exact ca cele din Arad. Camera propriu-zisa are 11mp, cu peretii lungi de 3.50m. Pe peretele din fata este geamul si tot peretele are 3.13m, iar celalalt este cu usa,care de fapt nu mai exista. Una dintre probleme este,ca nu pot pune mare lucru nici in hol,ca sa mai scap din camera de ceva, ca nu am prea mult loc sa se deschida usa de la intrare. O seara buna!
eka20
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se poate scapa de mucegai? 26 De la: Inano_Romania_Solutii_Nanotehnologice_1 28 Iunie 2016 10:39
Mobila Japoneza 1 De la: mobilaecologica 29 Iunie 2012 08:48
CUM SE ZUGRAVESTE? 38 De la: SABRINA_healthy 12 Martie 2013 22:43
semineu ca sursa de caldura permanenta 6 De la: vasilemet 9 Martie 2011 23:03
sursã ieftinã de cãldurã 51 De la: condo000029 1 Octombrie 2013 16:04