Setari Cookie-uri

Reimprospatare!

Buna!M-ati putea ajuta cu cateva idei?

M-am mutat acum doua luni cu prietenul meu intr-un apartament cu o camera(stau in Timisoara).Mi-ar placea sa-i dau un aer tineresc,dar fara sa supar proprietarul,dat fiind ca apartamentul este zugravit in alb si are usile vopsite negre.Probleme mea:NU am nicio idee.
nadja19
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:06
De la: nadja19, la data 2010-11-10 20:06:32Buna!M-ati putea ajuta cu cateva idei?

M-am mutat acum doua luni cu prietenul meu intr-un apartament cu o camera(stau in Timisoara).Mi-ar placea sa-i dau un aer tineresc,dar fara sa supar proprietarul,dat fiind ca apartamentul este zugravit in alb si are usile vopsite negre.Probleme mea:NU am nicio idee.
adica nu poti sa schimbi culoarea peretilor? te deranjeaza albul?
Valy90
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:17
De la: valy90, la data 2010-11-10 20:17:33
De la: nadja19, la data 2010-11-10 20:06:32Buna!M-ati putea ajuta cu cateva idei?

M-am mutat acum doua luni cu prietenul meu intr-un apartament cu o camera(stau in Timisoara).Mi-ar placea sa-i dau un aer tineresc,dar fara sa supar proprietarul,dat fiind ca apartamentul este zugravit in alb si are usile vopsite negre.Probleme mea:NU am nicio idee.
adica nu poti sa schimbi culoarea peretilor? te deranjeaza albul?



nu ma, negrul usilor

anastasia_m
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:18
De la: anastasia_m, la data 2010-11-10 20:18:26
De la: valy90, la data 2010-11-10 20:17:33
De la: nadja19, la data 2010-11-10 20:06:32Buna!M-ati putea ajuta cu cateva idei?

M-am mutat acum doua luni cu prietenul meu intr-un apartament cu o camera(stau in Timisoara).Mi-ar placea sa-i dau un aer tineresc,dar fara sa supar proprietarul,dat fiind ca apartamentul este zugravit in alb si are usile vopsite negre.Probleme mea:NU am nicio idee.
adica nu poti sa schimbi culoarea peretilor? te deranjeaza albul?



nu ma, negrul usilor



si ce sa schimbe daca nu are cum?
Barbie30_
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:23
De la: anastasia_m, la data 2010-11-10 20:18:26
De la: valy90, la data 2010-11-10 20:17:33
De la: nadja19, la data 2010-11-10 20:06:32Buna!M-ati putea ajuta cu cateva idei?

M-am mutat acum doua luni cu prietenul meu intr-un apartament cu o camera(stau in Timisoara).Mi-ar placea sa-i dau un aer tineresc,dar fara sa supar proprietarul,dat fiind ca apartamentul este zugravit in alb si are usile vopsite negre.Probleme mea:NU am nicio idee.
adica nu poti sa schimbi culoarea peretilor? te deranjeaza albul?



nu ma, negrul usilor

Ptiuuuu,am vrut s-o intreb si de negru,dar am uitat
Valy90
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:31
Nu stiu daca am inteles bine.....
Ea vrea amenajarea camerei dupa usi si pereti, pt. ca pe astea nu le schimba.:))
stem_29
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:36
De la: nadja19, la data 2010-11-10 20:06:32Buna!M-ati putea ajuta cu cateva idei?

M-am mutat acum doua luni cu prietenul meu intr-un apartament cu o camera(stau in Timisoara).Mi-ar placea sa-i dau un aer tineresc,dar fara sa supar proprietarul,dat fiind ca apartamentul este zugravit in alb si are usile vopsite negre.Probleme mea:NU am nicio idee.
schimba si tu,draperiile in culorii mai vii,husele de la canapele daca ai si covorasele.Pune-ti flori,lumanari prin toata casa, (nu lumanari de biserica, ca duce cu gandul in alta parte) Uff,m-au luat caldurile
Valy90
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:37
De la: stem_29, la data 2010-11-10 20:36:29Nu stiu daca am inteles bine.....
Ea vrea amenajarea camerei dupa usi si pereti, pt. ca pe astea nu le schimba.:))


La asta m-am gandit si eu ca altfel cum sa supere proprietarul daca isi pune ea draperii,huse sau lumanari (vorba lui Valy)?
Barbie30_
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:42
Apartamentul e inchiriat si proprietarul e cam .....Avem jaluzele verticale gri si mocheta de trafic maron.Camera este de 3X4 si are deja un pat mare,mare ,birou,televizor si doua fotolii.
Multumesc pentru sugestii.
nadja19
Postat pe 10 Noiembrie 2010 20:52
Draguta, ca sa nu se supere DOMNUL PROPRIETAR iti recomand niste autocolante pentru pereti ( dar atentie la material!!!). Daca te intereseaza da un semn ca vin cu idei concrete.
nunuca
Postat pe 18 Noiembrie 2010 01:40
Suna foarte bine....deja m-am uitat la ceva modele pe internet.Ce nu prea stiu este daca sunt mai multe texturi sau e autocolantul clasic?Ati putea sa reveniti cu detalii?
nadja19
Postat pe 18 Noiembrie 2010 22:54
De la: nunuca, la data 2010-11-18 01:40:04Draguta, ca sa nu se supere DOMNUL PROPRIETAR iti recomand niste autocolante pentru pereti ( dar atentie la material!!!). Daca te intereseaza da un semn ca vin cu idei concrete.


Sa nu le vinzi toate, sa-ti mai ramana si pt. Romexpo.
stem_29
Postat pe 18 Noiembrie 2010 23:58
De la: nunuca, la data 2010-11-18 01:40:04Draguta, ca sa nu se supere DOMNUL PROPRIETAR iti recomand niste autocolante pentru pereti ( dar atentie la material!!!). Daca te intereseaza da un semn ca vin cu idei concrete.


autocolantele astea nu sunt ceea ce eu stiam ca se cheama ,,tapet" ? daca da , e o schimbare cam radicala , mama , ca una e sa dai un var colorat , peste care se poate da iar alb , la o adica , si cu totul altceva sa lipesti fel de fel de chestii pe pereti .
daca ai o prietena cu masina de cusut , cumpara materiale in culori vesele si si fa din ele niste pernute - fantezie ; le poti umple cu burete sau melana . jaluzelele pot fi scoase din chestiile alea in care sunt prinse si in locul lor sa pui o perdea numai ai grija ca seara nu prea mai aveti intimitate . daca nu-ti place mocheta , strange-o , bag-o sub pat si puneti un covoras mai viu colorat . in rest , o etajera micuta cu CD-uri si carti , niste aranjamente florale ( cu flori naturale , uscate ) , un tablou sau 2-3 figurine vesele pe pereti ......... sunt doar cateva idei care nu ,,atenteaza" la aspectul initial al camerei
perce_neige
Postat pe 27 Noiembrie 2010 09:06
Buna,

Acum am vazut measjul tau. Ceea ce numesc eu autocolante este FOLIE AUTOCOLANTA SP[ECIAL PENTRU APLICAREA PE PERETI. Aceasta se decupeaza in diverse forme si se aplica. De la mine primesti o garantie ca aceasta nu deterioreaza peretii ( daca o face, iti zugravesc eu peretele, ca parte din contract). ATENTIE: Daca este o camera de fumatori se va observa diferenta de culoare. Se lipeste foarte repede, iar la dezlipire nu ramane lipici pe perete dar nici nu se dezlipeste peretele.

Da un semn pe gabriela.herzog@gmail.com si iti pot arata diverse idei.

O zi faina
nunuca
Postat pe 29 Noiembrie 2010 14:43
Stimata Doamna, folia autocolanta NU este tapet. Se aplica prin lipire cu propriul adeziv ( care este atat de puternic incat sa lipeasca modelul, dar suficient de slab ca sa nu deterioreze peretele).As fi bucuroasa sa va arat diverse modele. Pentru amanunte contactati-ma la gabriela.herzog@gmail.com
nunuca
Postat pe 29 Noiembrie 2010 14:46
incredibil!!!!

MERSI PENTRU RECLAMA! Da-mi voie sa-ti ofer un CADOU pentru advertising. Daca nu ajungi la Romexpo intre 2-5 decembrie, transmite-mi o adresa si ti-l livrez prin curier. ABSOLUT GRATIS.
Daca vrei sa ma vizitezi hai in Str Torentului nr 2-4 ( in spatele pietei Pantelimon). Da-mi un mail sa fiu la birou: gabriela.herzog@gmail.com
nunuca
Postat pe 29 Noiembrie 2010 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Craciun La Munte... 2 De la: alfredodecurtofreco 29 Noiembrie 2010 09:52
legislatie mansarde bloc 5 De la: 720232 14 Februarie 2010 00:14
dormitor si living 6 De la: arm_ramona 1 Iulie 2010 16:01
Ornamente de perete - cornise, frize, rozete 16 De la: GeorgianaBB 2 Decembrie 2011 17:54
cum credeti ca trebuie sa reactioneze partenera? 8 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 20:05