Setari Cookie-uri

...sfaturi?

Buna. De curand m-am hotarat sa schimb gama de creme,pana acum am folosit fel si fel de creme,lotiuni si alte chestii pt ten si corp. Ma gandesc ca este timpul sa incep sa folosesc o singura gama de creme pt toata portiunea corpului,am 24 de ani si cred ca este cazul sa ma ingrijorez de pe acum pt tenul meu pt ca la 30 va fii mai complicat. Am nevoie de pareri ,m-am gandit ca ar fii natural sa cumpar ceva ce se gaseste doar in farmacii,o gama care are toate produsele,crema de zi,de noapte,pt ochi,corp,par si masti ... am multe idei dar nu stiu pe care sa ma axez. Am tenul uscat si sensibil,are nevoie de crema mereu ,de o crema "grasa",pielea corpului la fel,sunt o persoana "uscata " . Este cineva care ,in situatia de "uscata" foloseste ceva ce da rezultate bune?
louiza
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:54
Intr-adevar tenurile uscate sunt foarte greu de intretinut tocmai pentru ca nu gasim produse cu ingredienti activi specifici tenului uscat..Iar tenurile uscate sunt cele mai predispuse la sensibilitate,cuperoza,pete,inflamatii etc....pentru tenurile sensibile recomandat sunt cremele bogate in vit.K cu actiune anti-inflamatorie si extracte,uleiuri care sa hraneasca pielea in profunzime si sa conserve filmul lipidic cum ar fi cele de:petale de trandafir,mosc de Chile,hamamelis,chiparos,avogado.....Iar pentru hidratare si regenerare iti recomand creme cu extract de argan.......iar pentru par si corp ar fi altele si altele.....E adevarat cele din farmacii sunt dermato-cosmetice.....cat de eficace?????nu stiu....candva am folosit din gama eucerin avand aceeasi problema ca si tine...insa prea mare rezultat nu prea am vazut....
kdroussi
Postat pe 16 Noiembrie 2010 15:15
De la: louiza, la data 2010-11-14 10:54:57 Buna. De curand m-am hotarat sa schimb gama de creme,pana acum am folosit fel si fel de creme,lotiuni si alte chestii pt ten si corp. Ma gandesc ca este timpul sa incep sa folosesc o singura gama de creme pt toata portiunea corpului,am 24 de ani si cred ca este cazul sa ma ingrijorez de pe acum pt tenul meu pt ca la 30 va fii mai complicat. Am nevoie de pareri ,m-am gandit ca ar fii natural sa cumpar ceva ce se gaseste doar in farmacii,o gama care are toate produsele,crema de zi,de noapte,pt ochi,corp,par si masti ... am multe idei dar nu stiu pe care sa ma axez. Am tenul uscat si sensibil,are nevoie de crema mereu ,de o crema "grasa",pielea corpului la fel,sunt o persoana "uscata " . Este cineva care ,in situatia de "uscata" foloseste ceva ce da rezultate bune?
Incearca si tu gama Avene si pt fata poti folosi acea crema Elicina cu extract din melc.(nu stiu daca e si in Rom).E mai scumpa dar face toti banii.
Valy90
Postat pe 16 Noiembrie 2010 15:20
De la: valy90, la data 2010-11-16 15:20:00
De la: louiza, la data 2010-11-14 10:54:57 Buna. De curand m-am hotarat sa schimb gama de creme,pana acum am folosit fel si fel de creme,lotiuni si alte chestii pt ten si corp. Ma gandesc ca este timpul sa incep sa folosesc o singura gama de creme pt toata portiunea corpului,am 24 de ani si cred ca este cazul sa ma ingrijorez de pe acum pt tenul meu pt ca la 30 va fii mai complicat. Am nevoie de pareri ,m-am gandit ca ar fii natural sa cumpar ceva ce se gaseste doar in farmacii,o gama care are toate produsele,crema de zi,de noapte,pt ochi,corp,par si masti ... am multe idei dar nu stiu pe care sa ma axez. Am tenul uscat si sensibil,are nevoie de crema mereu ,de o crema "grasa",pielea corpului la fel,sunt o persoana "uscata " . Este cineva care ,in situatia de "uscata" foloseste ceva ce da rezultate bune?
Incearca si tu gama Avene si pt fata poti folosi acea crema Elicina cu extract din melc.(nu stiu daca e si in Rom).E mai scumpa dar face toti banii.
daca te tine buunaru poti folosii Elicina si pe corp
Valy90
Postat pe 16 Noiembrie 2010 15:22
De la: valy90, la data 2010-11-16 15:22:15
De la: valy90, la data 2010-11-16 15:20:00
De la: louiza, la data 2010-11-14 10:54:57 Buna. De curand m-am hotarat sa schimb gama de creme,pana acum am folosit fel si fel de creme,lotiuni si alte chestii pt ten si corp. Ma gandesc ca este timpul sa incep sa folosesc o singura gama de creme pt toata portiunea corpului,am 24 de ani si cred ca este cazul sa ma ingrijorez de pe acum pt tenul meu pt ca la 30 va fii mai complicat. Am nevoie de pareri ,m-am gandit ca ar fii natural sa cumpar ceva ce se gaseste doar in farmacii,o gama care are toate produsele,crema de zi,de noapte,pt ochi,corp,par si masti ... am multe idei dar nu stiu pe care sa ma axez. Am tenul uscat si sensibil,are nevoie de crema mereu ,de o crema "grasa",pielea corpului la fel,sunt o persoana "uscata " . Este cineva care ,in situatia de "uscata" foloseste ceva ce da rezultate bune?
Incearca si tu gama Avene si pt fata poti folosi acea crema Elicina cu extract din melc.(nu stiu daca e si in Rom).E mai scumpa dar face toti banii.
daca te tine buunaru poti folosii Elicina si pe corp
buzunaru............offfff kudikooooooooooooo,vreau butonul modifica
Valy90
Postat pe 16 Noiembrie 2010 15:23
De la: valy90, la data 2010-11-16 15:20:00
De la: louiza, la data 2010-11-14 10:54:57 Buna. De curand m-am hotarat sa schimb gama de creme,pana acum am folosit fel si fel de creme,lotiuni si alte chestii pt ten si corp. Ma gandesc ca este timpul sa incep sa folosesc o singura gama de creme pt toata portiunea corpului,am 24 de ani si cred ca este cazul sa ma ingrijorez de pe acum pt tenul meu pt ca la 30 va fii mai complicat. Am nevoie de pareri ,m-am gandit ca ar fii natural sa cumpar ceva ce se gaseste doar in farmacii,o gama care are toate produsele,crema de zi,de noapte,pt ochi,corp,par si masti ... am multe idei dar nu stiu pe care sa ma axez. Am tenul uscat si sensibil,are nevoie de crema mereu ,de o crema "grasa",pielea corpului la fel,sunt o persoana "uscata " . Este cineva care ,in situatia de "uscata" foloseste ceva ce da rezultate bune?
Incearca si tu gama Avene si pt fata poti folosi acea crema Elicina cu extract din melc.(nu stiu daca e si in Rom).E mai scumpa dar face toti banii.



Nu sunt in Ro. Imi amintesc perfect de crema cu extract de melc,am furat-o mamei cand eram in criza de crema...este o idee buna. Ms mult !!!
louiza
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:16
De la: kdroussi, la data 2010-11-16 15:15:35Intr-adevar tenurile uscate sunt foarte greu de intretinut tocmai pentru ca nu gasim produse cu ingredienti activi specifici tenului uscat..Iar tenurile uscate sunt cele mai predispuse la sensibilitate,cuperoza,pete,inflamatii etc....pentru tenurile sensibile recomandat sunt cremele bogate in vit.K cu actiune anti-inflamatorie si extracte,uleiuri care sa hraneasca pielea in profunzime si sa conserve filmul lipidic cum ar fi cele de:petale de trandafir,mosc de Chile,hamamelis,chiparos,avogado.....Iar pentru hidratare si regenerare iti recomand creme cu extract de argan.......iar pentru par si corp ar fi altele si altele.....E adevarat cele din farmacii sunt dermato-cosmetice.....cat de eficace?????nu stiu....candva am folosit din gama eucerin avand aceeasi problema ca si tine...insa prea mare rezultat nu prea am vazut....



Am sa-ti urmez sfatul,ms mult. Notat si voi intreba la farmacie .
louiza
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:17
De la: valy90, la data 2010-11-16 15:23:29
De la: valy90, la data 2010-11-16 15:22:15
De la: valy90, la data 2010-11-16 15:20:00
De la: louiza, la data 2010-11-14 10:54:57 Buna. De curand m-am hotarat sa schimb gama de creme,pana acum am folosit fel si fel de creme,lotiuni si alte chestii pt ten si corp. Ma gandesc ca este timpul sa incep sa folosesc o singura gama de creme pt toata portiunea corpului,am 24 de ani si cred ca este cazul sa ma ingrijorez de pe acum pt tenul meu pt ca la 30 va fii mai complicat. Am nevoie de pareri ,m-am gandit ca ar fii natural sa cumpar ceva ce se gaseste doar in farmacii,o gama care are toate produsele,crema de zi,de noapte,pt ochi,corp,par si masti ... am multe idei dar nu stiu pe care sa ma axez. Am tenul uscat si sensibil,are nevoie de crema mereu ,de o crema "grasa",pielea corpului la fel,sunt o persoana "uscata " . Este cineva care ,in situatia de "uscata" foloseste ceva ce da rezultate bune?
Incearca si tu gama Avene si pt fata poti folosi acea crema Elicina cu extract din melc.(nu stiu daca e si in Rom).E mai scumpa dar face toti banii.
daca te tine buunaru poti folosii Elicina si pe corp
buzunaru............offfff kudikooooooooooooo,vreau butonul modifica



Hmmm ...cred ca as putea sa ma aptin de la altceva. Pielea este mai importanta decat pantofii...Ms .
louiza
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:19
In primul rand nu folosi sapun ptr a curata tenul uscat.Doar lapte demachiant hidratant.
O crema foarte buna si foarte hidratanta o gasesti in farmacii, marca Avene(produsele Avene sunt pe baza de apa termala si au propietati anti-iritante). Macar iarna cand tenul tau uscat devine si mai uscat foloseste crema Avene.
Tenul uscat este cel mai predispus ridurilor, iar cea mai buna modalitate de a lupta impotriva lor este de a ti hidrata tenul.Crema, ptr lifting, anti riduri sau anti pete pe care vrei sa o folosesti mai intai de toate trebuie sa fie hidratanta.
Eu una in momentul de fata folosesc Gerovital H3 Evolution-crema lift hidratanta de zi cu FP15.
E buna...evident nu la fel de hidratanta ca cea de la Avene
cris_tina_healthy
Postat pe 9 Decembrie 2010 14:40
buna fetelor ,

si eu folosesc Elicina si pot spune ca e f buna si destul de naturala .

In schimb e foarte scumpa in Romania.

eu o cumpar la 25 de euro, daca ave-ti planuri mai bune va rog sa -mi spune-ti si mie.



lola24
Postat pe 14 Octombrie 2011 09:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fire despicate! 15 De la: kudika479740 29 Octombrie 2012 18:44
nuantator de par bun 2 De la: kudika495392 18 Ianuarie 2012 00:00
ANTI-VERGETURI 1 De la: kudika_7670 23 Noiembrie 2012 08:19
liposuctie 2 De la: reality65 25 Ianuarie 2011 18:13
Frumusetea vine din interior 6 De la: kudika_974833 7 Aprilie 2015 22:13