Setari Cookie-uri

ABSENTA ORGASMULUI

....AM NEVOIE DE SFATURI SI PARERI...FARA GROSOLANII.AM 35 DE ANI APROAPE...SI NU AM AVUT NICIODATA ORGASM.POATE VA AMUZA SI SUNTETI TENTATI SA MA RIDICULIZATI...DAR DACA VA PUNETI PUTIN IN POSTURA MEA...VE -TI REALIZA CA NU ESTE DELOC PLACUT.SUNT MAMA A DOI COPII MINUNATI...AM UN SOT NORMAL...AXACT CUM SUNT MAJORITATEA(DIN AUZITE)...ADICA FARA PREA MULTA RABDARE SI CARE NU PUNE PREA MULT PRET SAU CHIAR DELOC PE ACEL PRELUDIU.VREAU SA GASITI VOI O SOLUTIE,SAU POATE-MI DATI UN SFAT SA-MI REZOLV ACEASTA PROBLEMA...VREAU SA STIU DACA MAI ESTE CINEVA IN SITUATIA MEA.CAND M-AM CASATORIT..LA 22 DE ANI...MA GANDEAM CA VIATA SEXUALA NU CONTEAZA ATAT DE MULT...DAR M-AM MATURIZAT...IMI IUBESC FAMILIA...II INGRIJESC CU DRAG...DAR AM INCEPUT SA TANJESC SI EU DUPA ACEA SENZATIE DE EUFORIE PE CARE O TRAIESC FEMEILE....OARE AM SA MOR FARA SA CUNOSC ACEASTA SENZATIE?...INCA ODATA VA ROG DACA POATE CINEVA SA-MI DEA UN SFAT...SINCER SI DIN SUFLET...SA O FACA.VA ROG FARA RIDICULIZARI...E UN SUBIECT DESTUL DE SENSIBIL...CREDETIMA CA NU V-AR FII BINE IN PIELEA MEA.MULTUMESC CELOR CARE-MI VOR RASPUNDE.
MONICA_MONY
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:49
V-AM CERUT SI EU O PARERE...CHIAR NU-MI RASPUNDE NIMENI?
MONICA_MONY
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:12
De la: kudika329540, la data 2010-11-14 01:12:01V-AM CERUT SI EU O PARERE...CHIAR NU-MI RASPUNDE NIMENI?
Tu in 13ani de casnicie,nu ai vb niciodata cu el?Daca el (scuza-ma ca-l jicnesc)e un nesimtit si il doare in 14 de tine sfaturile noastre crezi ca isi au rostul? important e sa vb cu el si sa-i spui ce vrei.
Valy90
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:44
"'AM UN SOT NORMAL...EXACT CUM SUNT MAJORITATEA(DIN AUZITE)...ADICA FARA PREA MULTA RABDARE SI CARE NU PUNE PREA MULT PRET SAU CHIAR DELOC PE ACEL PRELUDIU"-zici tu. poate asta e cauza, nu stiu.
marilyn37
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:45
De la: kudika329540, la data 2010-11-14 01:12:01V-AM CERUT SI EU O PARERE...CHIAR NU-MI RASPUNDE NIMENI?

ba da!
pickard
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:31
deci e adevarat ca fomeile din Romania nu sunt informate
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:36
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-14 08:36:48 deci e adevarat ca fomeile din Romania nu sunt informate


si crezi ca informatia ii poate aduce orgasm!!?
geo_resuscitat
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:48
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-14 08:48:44
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-14 08:36:48 deci e adevarat ca fomeile din Romania nu sunt informate


si crezi ca informatia ii poate aduce orgasm!!?

pai nu neaparat, dar cred ca este important sa stii anumite lucruri despre orgasm si despre cum se poate ajunge la el si daca dupa atata timp...nu a discutat cu sotul si...deja mi-am pierdut toate cuvintele mi se pare incredibil ce am citit
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:54
nu cred ca lipsa orgasmului este cauzata de lipsa informatiei despre orgasm.
e ca si cum ai citii despre pescuit si ai saliva pe revista peste imaginile cu niste crapi babani, tanjind la o undita.
nu, informatia poate exista si de la prietenele ce povestesc despre cutremuraturile provocate de soti/prieteni/amanti!
iar daca stai in infundatura buzaului, unde cablu' si internetu' se coboara in case odata pe an , cand se dezgheata drumurile, informatia este strict orala.
tu ce stii despre orgasm?
geo_resuscitat
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:04
De la: kudika329540, la data 2010-11-14 00:49:13....AM NEVOIE DE SFATURI SI PARERI...FARA GROSOLANII.AM 35 DE ANI APROAPE...SI NU AM AVUT NICIODATA ORGASM.POATE VA AMUZA SI SUNTETI TENTATI SA MA RIDICULIZATI...DAR DACA VA PUNETI PUTIN IN POSTURA MEA...VE -TI REALIZA CA NU ESTE DELOC PLACUT.SUNT MAMA A DOI COPII MINUNATI...AM UN SOT NORMAL...AXACT CUM SUNT MAJORITATEA(DIN AUZITE)...ADICA FARA PREA MULTA RABDARE SI CARE NU PUNE PREA MULT PRET SAU CHIAR DELOC PE ACEL PRELUDIU.VREAU SA GASITI VOI O SOLUTIE,SAU POATE-MI DATI UN SFAT SA-MI REZOLV ACEASTA PROBLEMA...VREAU SA STIU DACA MAI ESTE CINEVA IN SITUATIA MEA.CAND M-AM CASATORIT..LA 22 DE ANI...MA GANDEAM CA VIATA SEXUALA NU CONTEAZA ATAT DE MULT...DAR M-AM MATURIZAT...IMI IUBESC FAMILIA...II INGRIJESC CU DRAG...DAR AM INCEPUT SA TANJESC SI EU DUPA ACEA SENZATIE DE EUFORIE PE CARE O TRAIESC FEMEILE....OARE AM SA MOR FARA SA CUNOSC ACEASTA SENZATIE?...INCA ODATA VA ROG DACA POATE CINEVA SA-MI DEA UN SFAT...SINCER SI DIN SUFLET...SA O FACA.VA ROG FARA RIDICULIZARI...E UN SUBIECT DESTUL DE SENSIBIL...CREDETIMA CA NU V-AR FII BINE IN PIELEA MEA.MULTUMESC CELOR CARE-MI VOR RASPUNDE.


Ce te-a determinat acum sa te intrebi asta? De ce nu te-ai intrebat care e problema in cei 13 ani cat ai cu sotul tau?Sotul tau a fost singurul barbat din viata ta?
Barbie30_
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:09
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-14 09:04:23nu cred ca lipsa orgasmului este cauzata de lipsa informatiei despre orgasm.
e ca si cum ai citii despre pescuit si ai saliva pe revista peste imaginile cu niste crapi babani, tanjind la o undita.
nu, informatia poate exista si de la prietenele ce povestesc despre cutremuraturile provocate de soti/prieteni/amanti!
iar daca stai in infundatura buzaului, unde cablu' si internetu' se coboara in case odata pe an , cand se dezgheata drumurile, informatia este strict orala.
tu ce stii despre orgasm?

pai la informatia orala ma refer, nu la informatia oferita de domnul " gugãl", nu pot sa cred ca o femeia la varsta ei nu are prietene cu care sa discute, nu conteaza ce stiu eu despre orgasm, conteaza ca ma simt bine, ca imi cunosc propriul organism si stiu ce imi place, fiecare femeie este diferita, dar ar trebui sa invete sa isi cunoasca propriul corp, orgasmul nu pica din banan
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:16
bre degeaba vorbeste femeia cu toata lumea din bloc sau de pe ulita despre problema asta daca nu vorbeste cu sotul ei , ca de ,altii nu-i pot oferi orgasmul..sau ... poate ...
bombonik_babardik
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:18
De la: babyboomboom, la data 2010-11-14 09:18:05bre degeaba vorbeste femeia cu toata lumea din bloc sau de pe ulita despre problema asta daca nu vorbeste cu sotul ei , ca de ,altii nu-i pot oferi orgasmul..sau ... poate ...

da, pai de ce se zice ca este importanta comunicarea intr-o relatie, dar amandoi trebuie sa fie informati macar despre cum s-ar ajunge la orgasm, ca degeaba discuta, ca vorba dulce mult aduce, dar nu aduce si orgasm cu ea
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:21
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-14 09:16:32
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-14 09:04:23nu cred ca lipsa orgasmului este cauzata de lipsa informatiei despre orgasm.
e ca si cum ai citii despre pescuit si ai saliva pe revista peste imaginile cu niste crapi babani, tanjind la o undita.
nu, informatia poate exista si de la prietenele ce povestesc despre cutremuraturile provocate de soti/prieteni/amanti!
iar daca stai in infundatura buzaului, unde cablu' si internetu' se coboara in case odata pe an , cand se dezgheata drumurile, informatia este strict orala.
tu ce stii despre orgasm?

pai la informatia orala ma refer, nu la informatia oferita de domnul " gugãl", nu pot sa cred ca o femeia la varsta ei nu are prietene cu care sa discute, nu conteaza ce stiu eu despre orgasm, conteaza ca ma simt bine, ca imi cunosc propriul organism si stiu ce imi place, fiecare femeie este diferita, dar ar trebui sa invete sa isi cunoasca propriul corp, orgasmul nu pica din banan


pai, impartaseste-i din experienta ta! asa poate afla si invata unele lucruri de la tine. dar te rog sa nu omiti esentialul, ca sa ai orgasm , musai sa faci sex. ce pozitii iti aduc mai multa placere, cat dureaza preludiu sa-si faca efectul, daca preferi postludiu sau nu....chestii d-astea banale!
mi se pare ca punem prea repede o eticheta, fara sa luam in calcul variabilele.
geo_resuscitat
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:21
e greu sa constati la varsta aceasta acest lucru ... daca el pana acuma nu a observat asta inseamna ca se gandeste doar la el...ca nu stie sa inteleaga ca si tu ai nevoie...daca el se vede satisfacut nu'l mai intereseaza de tine...e extrem de oribil sa vezi cum sunt barbatii...un sfat de la noi, nu stiu cat de mult ar conta...cel mai important e sa vprbesti cu el....desi poate te va da la o parte, refuzand sa te asculte, sa te inteleaga si te va ridiculiza :(
anndynics
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:21
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-14 09:21:25
pai, impartaseste-i din experienta ta! asa poate afla si invata unele lucruri de la tine. dar te rog sa nu omiti esentialul, ca sa ai orgasm , musai sa faci sex. ce pozitii iti aduc mai multa placere, cat dureaza preludiu sa-si faca efectul, daca preferi postludiu sau nu....chestii d-astea banale!
mi se pare ca punem prea repede o eticheta, fara sa luam in calcul variabilele.

eu sunt mai pudica nu pot sa vorbesc pe net despre astea oricum eu sunt mai romantica, mi-am adus aminte de oferta ta acum intrebarea de baraj o mai fii in termen ? oricum nu conteaza ca raspunsul e tot nu
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:24
De la: anndyn, la data 2010-11-14 09:21:44e greu sa constati la varsta aceasta acest lucru ... daca el pana acuma nu a observat asta inseamna ca se gandeste doar la el...ca nu stie sa inteleaga ca si tu ai nevoie...daca el se vede satisfacut nu'l mai intereseaza de tine...e extrem de oribil sa vezi cum sunt barbatii...un sfat de la noi, nu stiu cat de mult ar conta...cel mai important e sa vprbesti cu el....desi poate te va da la o parte, refuzand sa te asculte, sa te inteleaga si te va ridiculiza :(

daca o iubeste ar trebui sa o asculte si sa caute o solutie sa incerce ca si sotia lui sa se simta bine, acum depinde de fiecare barbat in parte
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:25
pai aici e intrebarea...o iubeste? atat timp kt 13ani nu a avut timp sa realizeze k ea nu are? :(
anndynics
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:27
De la: anndyn, la data 2010-11-14 09:27:54pai aici e intrebarea...o iubeste? atat timp kt 13ani nu a avut timp sa realizeze k ea nu are? :(

nu stiu de asta am zis ca este ciudat, poate sa fie si genul de barbat egoist, habar nu am, dar poate sa poarte o discutie cu el pe acest subiect, incercarea moarte nu are
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:29
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-14 09:24:42
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-14 09:21:25
pai, impartaseste-i din experienta ta! asa poate afla si invata unele lucruri de la tine. dar te rog sa nu omiti esentialul, ca sa ai orgasm , musai sa faci sex. ce pozitii iti aduc mai multa placere, cat dureaza preludiu sa-si faca efectul, daca preferi postludiu sau nu....chestii d-astea banale!
mi se pare ca punem prea repede o eticheta, fara sa luam in calcul variabilele.

eu sunt mai pudica nu pot sa vorbesc pe net despre astea oricum eu sunt mai romantica, mi-am adus aminte de oferta ta acum intrebarea de baraj o mai fii in termen ? oricum nu conteaza ca raspunsul e tot nu



frumoasa eschivare!
sunt curios, ce sfaturi i-ai doamnei cu lipsa de orgasm la inventar, sa poate beneficia si ea de tratamentul de care tu presupun ca te bucuri!??
geo_resuscitat
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:30
De la: anndyn, la data 2010-11-14 09:27:54pai aici e intrebarea...o iubeste? atat timp kt 13ani nu a avut timp sa realizeze k ea nu are? :(


tu ai avut orgasm?
geo_resuscitat
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:31
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-14 09:30:42
frumoasa eschivare!
sunt curios, ce sfaturi i-ai doamnei cu lipsa de orgasm la inventar, sa poate beneficia si ea de tratamentul de care tu presupun ca te bucuri!??

totusi nu vi se pare absurd ca eu la 21 de ani sa ii dau sfaturi unei doamne cu copii? eu inca mai am de invatat multe
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:33
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-14 09:33:03
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-14 09:30:42
frumoasa eschivare!
sunt curios, ce sfaturi i-ai doamnei cu lipsa de orgasm la inventar, sa poate beneficia si ea de tratamentul de care tu presupun ca te bucuri!??

totusi nu vi se pare absurd ca eu la 21 de ani sa ii dau sfaturi unei doamne cu copii? eu inca mai am de invatat multe


inseamna ca esti virgina!?
geo_resuscitat
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:34
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-14 09:34:33
inseamna ca esti virgina!?

dupa cum va spuneam nu dau detalii pe net despre viata mea intima!
ipahebirowtnod
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:38
e o duminica placuta!!
altfel cum as numii intentia voastra, a doua fete virgine, incercand sa dea sfaturi despre orgasm unei femei de 35 de ani!
geo_resuscitat
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:41
De la: MONICA_MONY, la data 2010-11-14 01:12:01V-AM CERUT SI EU O PARERE...CHIAR NU-MI RASPUNDE NIMENI?

Lasand la o parte prejudecatile si criticile de care ai avut parte pana acum, intrebandu-te cum au facut predecesorii mei:"vai, cum de, in 13 ani de casnicie nu ai dicutat cu sotul tau despre aceasta pb"si alte asemenea...voi incerca sa iti dau un sfat pe care tu,daca consideri ca este pertinent il vei lua in considerare,daca nu ,nu!
Sigur ca, dupa un timp in casnicia oricui intervine rutina,mai sunt si copii si alte pb in viata de zi cu zi care,vrand nevrand ne afecteaza la nivel inconstient fara a simti asta in mod special.Sigur ca, din anumite considerente, cum ar fi pudoarea, frica de a fi judecat,lipsa de incredere in sine, nu putem avea acel dialog deschis cu partenerul ,care ar putea fi atat de util in acesta problema.Insa, daca tu ai incerca sa fii mai "vulpitza"sa zic asa, mai egoista, sa iti doresti sa imparti si tu cu el din acel orgasm, acea bucatica de placere pe care cu siguranta o meriti!Probabil aceasta abilitate se castiga in timp dupa, mai multe relatii, dupa ce experimentezi mai multe.. si aici probabil este cauza problemei tale! Preludiul isi are rolul lui in tot procesul care ar trebui sa se finalizeze cu placerea maxima, insa trebuie sa stii ca, nu totul depinde doar de EL, depinde si de tine, draga mea!Esti femeie, esti frumoasa, esti tanara, tu, trebuie sa faci in asa fel incat sa-l faci pe el sa te doreasca mai mult, sa isi doreasca un preludiu prelungit..etc...si poti face asta crede-ma, trebuie doar sa vrei!Putina imaginatie, putin ajutor( atmosfera , lenjerie, etc...)si ar mai fi niste trucuri...tu il cunosti mai bine, ce il starneste, ce preferinte are....observa-le si profita de ele!
Ar fi pacat dupa atatia ani, sa te tenteze un alt barbat, doar pentru ca cu acesta nu ai un orgasm!..Poti, doar de tine depinde!
Succes!
kudika330098
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:47
De la: MONICA_MONY, la data 2010-11-14 01:12:01V-AM CERUT SI EU O PARERE...CHIAR NU-MI RASPUNDE NIMENI?


un truc, nu stiu cat de bine ti-ar prinde ...insa ajuta,
e sa te duci la un masaj erotic si sa obti acolo un orgasm, de obicei muschii implicati in orgasm sunt "amortiti" daca nu chiar nefolositi ... odata stimulati si "resuscitati", e posibil sa obtii ceva si cu sotul tau
asta e varianta ... "QuickTip"


daca vrei ceva de calitate, cel mai bine e sa vorbesti cu barbatetu si sa-l pui la treaba, in primul rand sa se documenteze - da, conteaza sa stii ceea ce faci , daca nu a avut parinti sau prieteni care sa-l "indrume" ...trebuie sa invete singur

battleofwits
Postat pe 17 Noiembrie 2010 19:03
EXACT...INTR-O CASNICIE MAI SUNT SI COPII SI ALTE PROBLEME MAI IMPORTANTE AR ZICE CEI MAI IN VARSTA...DAR NICI ASTA NU E DE NEGLIJAT...CU TRAIRILE SI DORINTELE MELE CUM RAMANE?...SUNT SI EU FEMEIE NU?CE MA SPERIE PE MINE E CA NU L-AM AVUT NICI LA INCEPUT...NU POT ZICE CA S- A INSTALAT DUPA ANI DE CASNICIE.HAI SA ZICEM CA LA INCEPUT ERAM PREA TANARA SI FARA EXPERIENTA,...APOI M-AM VERSAT SI AM PRINS TUPEU...SA FAC SI ALTE CHESTII IN AFARA DE CELE CLASICE...PENTRU EL E BINE...ARE ACEL FINAL...PT MINE E NASOL.ACUM MAI MULTI ANI I-AM REPROSAT CA E PREA RAPID...CA NU EXISTA ACEL PRELUDIU...S-A STRADUIT UN TIMP...SI DIN CAND IN CAND MA INTREBA: NIMIC?,...NIMIC?
APOI AM INCEPUT SA MA SIMT PROST...CA-L VEDEAM CA SE STRADUIESTE DAR TOT FARA PASIUNE...ASA MECANIC...SA MA SIMT PROST CA-L FAC SA ASTEPTE CEVA CARE POATE NU VA VENII NICIODATA.AM GASIT NISTE ARTICOLE PRIN REVISTE(CA N-OI FII VREO TUTA...AM INCERCAT SA MA DOCUMENTEZ)IN CARE SE ZICEA...CA 10%...SAU 1% DINTRE FEMEI(NU-MI AMINTESC EXACT PROCENTUL)...NU AU ORGASM NICIODATA.AM CREZUT CA FAC PARTE DIN ESANTIONUL ALA...DAR DACA MA GANDESC MAI BINE...POT SA SPUN CA EL NICI MACAR NU-SI DA SILINTA SA MA EXCITE...PT CA AM AVUT OCAZIA SA MI SE INTAMPLE SA TREC PRIN SENZATII DE DORINTA SI EXCITATIE CU UN ALT BARBAT DE MA MIRAM SI EU CA POT SIMTII ASA CEVA...EU CARE INCEPUSEM SA CRED CA-S FRIGIDA....CE MAI ERA?...AAA...DE MISCAT MA MISC SI EU ...SUNT ACOLO...CONTRIBUI...FAC TOT CEEA CE SIMT CU PASIUNE...UNEORI RAMANE UIMIT...FANTEZII AM LE PUN IN APLICARE...DAR SIMT CA EL STA SI MA STUDIAZA...SA VADA CE MAI FAC NOU...DE UNDEVA DE LA DISTANTA......ZICEAI PRELUDIU PRELUNGIT?...PAI DACA-MI PUN MINTEA SA DUREZE CAT VREAU EU...ACEL PRELUDIU... NICI NU MAI ARE CU CE TERMINA...(VREAU SA ZIC CA ATUNCI CONTACTUL SEXUAL AR DURA CHIAR VREO 3 MINUTE)...S-A INCERCAT SI ASTA..ALTCEVA...MAI NOU...DE CAND AM INTRAT SI EU PE SITE-URILE ASTEA SA-MI SPUN OFURILE PROFITAND DE FAPTUL CA NU MA CUNOASTE NIMENI...E SI GELOS...PE CALCULATOR...PE FACEBOOK...PE NETLOG...PE TOATE.
MONICA_MONY
Postat pe 18 Noiembrie 2010 16:51
HAI SA-TI RASPUND...AI FOST VREODATA LA MASAJ EROTIC? EU NU...SIGUR E MISTO...DAR LA NOI IN FAMILIE NU PREA SE ARUNCA CU BANII...AVEM 2 COPII SI UN SINGUR SALARIU...MOMENTAN DOAR SOTUL MAI MUNCESTE EU MUNCESC DOAR VARA.ADICA SINCER NU NE PERMITE...TOTI BANII MERG PE CHIRIE ,MANCARE SI COPII CA EI NU SE POT NEGLIJA...ORGASMUL MEU DA...ZICE SOTUL MEU...SA SE DOCUMENTEZE?...DOAR LA INSISTENTELE MELE CITESTE CEVA...DACA-I SCURT...DACA-I MAI LUNG NU ARE RABDARE MA PUNE PE MINE SA-I CITESC...CAM ASA-I SI CU ORGASMUL...UN FEL DE CITIT...IN REST...MASINI...ATAT ARE-N CAP...SITE-URI CU MASINI...PRETURI...MOTOARE...
AZI IMI ZICE CA FEMEILE ...IN ANOTIMPURILE RECI NU STAU CATEVA MINUTE SA INCALZEASCA MOTORUL LA MASINA...CA ASA SE STRICA MAI REPEDE...IAR EU TOT CU OFUL MEU...IMEDIAT MI-A VENIT REPLICA..DRAGUL MEU...MOTORUL E O BUCATA DE FIER PANA LA URMA...SE STRICA SE STRICA...DAR TU NU-TI INCALZESTI FEMEIA...DAR MOTORUL...DA-L NAIBI DE MOTOR.CAT DESPRE FAMILIE..SUBIECT TABU...NU SE DISCUTA ASTA CU PARINTII IN FAMILIE...ORICUM SUNTEM MAI DOCUMENTATI DECAT EI...CEI DE 50 DE ANI STIU CA TREBUIA SA TE CULCI CU BARBATUL CA DACA-L REFUZAI ITI PLECA DE ACASA PE LA ALTELE...ASA CA DE VOIE DE NEVOIE ...ERA CEVA ACOLO...DAR GENERATIA NOASTRA SUNTEM CEVA MAI INFORMATI SI CU PRETENTII MAI MARI..DEH..., CRESTE INVESTITIA...TRE' SA CREASCA SI PROFITUL....ASTAZI AM O STARE PUTIN DIFERITA...FAC HAZ DE NECAZ...ADICA RAD DE MINE...CA MI S-A ACRIT SA PLANG...MAI MULTA INTELEGERE AM DE LA VOI CARE-MI SUNTETI NISTE STRAINI PANA LA URMA.MULTUMESC MULT TUTUROR.
MONICA_MONY
Postat pe 18 Noiembrie 2010 17:10
De la: MONICA_MONY, la data 2010-11-18 17:10:11...

e obositor sa scrii cu LITERE MARI,

cat despre problema ta, incerc sa inteleg (atat cat pot) sincer cred ca tot o femeie in aceasi pozitie cu a ta iti poate da un sfat folositor

pentru mine un lucru e clar in viata asta, fara comunicare fiecare nu numai ca "crede ceea ce vrea", insa ajunge sa-si imagineze tot felul de scenarii care mai de care mai dezastruos ...
un dialog sincer cu el, insa din punctul in care ai puterea de a-l intelege si a te pune in locul lui (prin compasiune) fara sa-l judeci, e ceea ce ai nevoie ...
incearca sa-ti structurezi problema in 5 pasi, si in fiecare zi/saptamana sa discuti fiecare pas cu el, la modul in care sa-i explici ceea ce vrei tu de la el ... insa ai grija ca orgoliul barbatesc e MARE
battleofwits
Postat pe 18 Noiembrie 2010 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Memorialul durerii - vizionare integrala pe net 1 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:12
alege produsele bio 6 De la: kudika226898 3 Decembrie 2011 18:40
...sfaturi? 10 De la: lola24 14 Octombrie 2011 09:05
Crema pentru epilare definitiva... 10 De la: oxo_White_Rose_oxo 14 Septembrie 2010 16:34
Permanent kinky hair 2 De la: Laura_MC_1 30 Noiembrie 2015 01:03