Setari Cookie-uri

lentile de contact, operatie si tatuaj la ochi

Vreau sa incep prin a spune ca am mai postat un mesaj cu acelasi subiect, dar cred ca intr-o sectiune gresita, asa ca imi cer scuze daca DERANJEZ PE CINEVA INTREBAND ACELASI LUCRU DE 2 ORI!

1. Folosesc lentilde de contact de 3 ani si ceva. -3.50 la un ochi si -4 la celalalt. E foarte ok cu ele, dar bineinteles ca as vrea sa-mi fac o operatie, pt a scapa definitiv si de lentile, si de ochelari.

2. Totodata, as vrea sa imi fac un tatuaj la ochi ( contur tatuat).

Intrebarea mea pentru voi este: ce ar trebui sa fac prima data? Tatuajul, si dupa ce imi revin complet, sa continui cu operatia? Sau operatia, si apoi sa-mi fac tatuajul? Probema este ca 6 luni dupa operatie ochii sunt sensibili, se recomanda purtarea ochelarilor de soare, nu mai ai voie sa porti ochelari de vedere, asa ca nu cred ca un tatauj ar fi binevenit dupa opearatie!

Evident ca inainte de a face orice, voi cere si parerea unui medic, dar pana atunci, v-as fi recunoscatoare celor care ati putea sa ma ajutati cu un sfat.
valentina_anca
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:31
De la: valentina_anca, la data 2010-11-14 18:31:13V
Evident ca inainte de a face orice, voi cere si parerea unui medic,
geo_resuscitat
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum poti utiliza o pereche de patofi cu toc, o geanta si un nud gratios pentru a intra la scoala? 2 De la: Barbie30 18 August 2010 13:09
HEPATITA C 2 De la: Tharr 14 Aprilie 2011 09:01
Albire rapida a dintilor 15 De la: Laura_Baldini 6 Ianuarie 2017 12:31
Buna 2 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:54
Matreata 16 De la: oana_s 7 Decembrie 2009 13:18