Setari Cookie-uri

despre prietenie

Subiectul pe care-l deschid este unul destul de comun zilelor noastre.Voi incepe prin a va relata ca am avut ocazia sa cunosc la facultate un grup de 3 fete cu care m-am imprietenit.Asta era acum 2 ani.De atunci prietenia noastra a evoluat,eu apropiindu-ma de cea care venea mai des la facultate,cu celelalte comunicand prin telefon mai mult.Problemele pe care le-am avut m-au facut sa-mi doresc sa am cui sa ma destainui...Prietena ce venea la facultate mai des are iubit si asta ne lega in plus intr-un fel deoarece eu sunt casatorita,dar in vacanta de vara a plecat la tara si s-au mai racit relatiile.Una din celelale 2 imi facuse anumite scene de gelozie vizavi de fostul ei iubit,desi eu nu aveam nici cea mai mica vina.Am trecut peste acest aspect jignitor la adresa mea(imi iubesc f mult sotul si nu l-as insela,cu atat mai mult cu cat era vba de iubitul prietenei mele).Nu a fost singurul mom urat dintre noi 2.Ne-am apropiat in aceasta vara mai mult ca niciodata,ea numindu-ma cea mai buna prietena a ei.Din pacate nu cred in prietenie...A inceput fac si ne-am revazut toate.O alta colega a inceput sa socializeze cu mine si,mergand in aceeasi directie,la sf cursurilor,am luat-o cu mine cu masina.In acest tp m-a sunat R(cea cu jignirile).Era in spatele meu(mi-a spus dupa)dar nu i-am raspuns pt ca eram in trafic si ceea ce vbeam doream sa ramana intre noi.Am sunat-o mai tarziu si m-a acuzat ca nu i-am raspuns,ca eram cu una in masina...R nu merge la cursuri mai niciodata,eu merg.Prietenia mea cu ea s-a sfarsit pt ca m-a urmarit intr-o alta zi sa vada dc iesisem la o cafea cu colega cealalta.Cum am aflat?M-a sunat si m-a intrebat de ce sunt cu fata respectiva si ca era in spatele meu cu masina.Eu nu consider ca tb sa dau raportul ciuva pt ceea ce fac si cu atat mai mult nu tolerez reactii din astea.De-a lungul tpului am imprumutat-o cu bani,i-am fost alaturi,mi-am neglijat sotul pt a ma intalni cu ea cd simtea nevoia.De aici si pana la a-mi interzice ceva e cale lunga!A spus ca i-e teama ca i-as putea divulga secretele(nu personal)As vrea sa va intreb dc vi se pare normal ca astfel de momente sa existe intr-o prietenie sau eu am luat-o razna cd spun ca toate au o limita?!?M(cea plecata la tara)vorbeste cu R despre ceea ce s-a intamplat intre noi 2,desi nu ne priveste decat pe noi 2.Oare de ce,dc sunt si casatorita,nu pot avea parte de relatii fara rautati din astea cu femeile?Eu,indiferent ce se vbea despre ele,am negat chiar dc am fost criticata chiar de sotul meu pt asta.
ramo22gd
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:23
De la: ramo22gd, la data 2010-11-17 17:23:12 Subiectul pe care-l deschid este unul destul de comun zilelor noastre.Voi incepe prin a va relata ca am avut ocazia sa cunosc la facultate un grup de 3 fete cu care m-am imprietenit.Asta era acum 2 ani.De atunci prietenia noastra a evoluat,eu apropiindu-ma de cea care venea mai des la facultate,cu celelalte comunicand prin telefon mai mult.Problemele pe care le-am avut m-au facut sa-mi doresc sa am cui sa ma destainui...Prietena ce venea la facultate mai des are iubit si asta ne lega in plus intr-un fel deoarece eu sunt casatorita,dar in vacanta de vara a plecat la tara si s-au mai racit relatiile.Una din celelale 2 imi facuse anumite scene de gelozie vizavi de fostul ei iubit,desi eu nu aveam nici cea mai mica vina.Am trecut peste acest aspect jignitor la adresa mea(imi iubesc f mult sotul si nu l-as insela,cu atat mai mult cu cat era vba de iubitul prietenei mele).Nu a fost singurul mom urat dintre noi 2.Ne-am apropiat in aceasta vara mai mult ca niciodata,ea numindu-ma cea mai buna prietena a ei.Din pacate nu cred in prietenie...A inceput fac si ne-am revazut toate.O alta colega a inceput sa socializeze cu mine si,mergand in aceeasi directie,la sf cursurilor,am luat-o cu mine cu masina.In acest tp m-a sunat R(cea cu jignirile).Era in spatele meu(mi-a spus dupa)dar nu i-am raspuns pt ca eram in trafic si ceea ce vbeam doream sa ramana intre noi.Am sunat-o mai tarziu si m-a acuzat ca nu i-am raspuns,ca eram cu una in masina...R nu merge la cursuri mai niciodata,eu merg.Prietenia mea cu ea s-a sfarsit pt ca m-a urmarit intr-o alta zi sa vada dc iesisem la o cafea cu colega cealalta.Cum am aflat?M-a sunat si m-a intrebat de ce sunt cu fata respectiva si ca era in spatele meu cu masina.Eu nu consider ca tb sa dau raportul ciuva pt ceea ce fac si cu atat mai mult nu tolerez reactii din astea.De-a lungul tpului am imprumutat-o cu bani,i-am fost alaturi,mi-am neglijat sotul pt a ma intalni cu ea cd simtea nevoia.De aici si pana la a-mi interzice ceva e cale lunga!A spus ca i-e teama ca i-as putea divulga secretele(nu personal)As vrea sa va intreb dc vi se pare normal ca astfel de momente sa existe intr-o prietenie sau eu am luat-o razna cd spun ca toate au o limita?!?M(cea plecata la tara)vorbeste cu R despre ceea ce s-a intamplat intre noi 2,desi nu ne priveste decat pe noi 2.Oare de ce,dc sunt si casatorita,nu pot avea parte de relatii fara rautati din astea cu femeile?Eu,indiferent ce se vbea despre ele,am negat chiar dc am fost criticata chiar de sotul meu pt asta.



Este o tuta, iar tu esti o tuta si mai mare ca-ti pui mintea cu ea
kudika311399_silvia
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:30
De la: ramo22gd, la data 2010-11-17 17:23:12 Subiectul pe care-l deschid este unul destul de comun zilelor noastre.Voi incepe prin a va relata ca am avut ocazia sa cunosc la facultate un grup de 3 fete cu care m-am imprietenit.Asta era acum 2 ani.De atunci prietenia noastra a evoluat,eu apropiindu-ma de cea care venea mai des la facultate,cu celelalte comunicand prin telefon mai mult.Problemele pe care le-am avut m-au facut sa-mi doresc sa am cui sa ma destainui...Prietena ce venea la facultate mai des are iubit si asta ne lega in plus intr-un fel deoarece eu sunt casatorita,dar in vacanta de vara a plecat la tara si s-au mai racit relatiile.Una din celelale 2 imi facuse anumite scene de gelozie vizavi de fostul ei iubit,desi eu nu aveam nici cea mai mica vina.Am trecut peste acest aspect jignitor la adresa mea(imi iubesc f mult sotul si nu l-as insela,cu atat mai mult cu cat era vba de iubitul prietenei mele).Nu a fost singurul mom urat dintre noi 2.Ne-am apropiat in aceasta vara mai mult ca niciodata,ea numindu-ma cea mai buna prietena a ei.Din pacate nu cred in prietenie...A inceput fac si ne-am revazut toate.O alta colega a inceput sa socializeze cu mine si,mergand in aceeasi directie,la sf cursurilor,am luat-o cu mine cu masina.In acest tp m-a sunat R(cea cu jignirile).Era in spatele meu(mi-a spus dupa)dar nu i-am raspuns pt ca eram in trafic si ceea ce vbeam doream sa ramana intre noi.Am sunat-o mai tarziu si m-a acuzat ca nu i-am raspuns,ca eram cu una in masina...R nu merge la cursuri mai niciodata,eu merg.Prietenia mea cu ea s-a sfarsit pt ca m-a urmarit intr-o alta zi sa vada dc iesisem la o cafea cu colega cealalta.Cum am aflat?M-a sunat si m-a intrebat de ce sunt cu fata respectiva si ca era in spatele meu cu masina.Eu nu consider ca tb sa dau raportul ciuva pt ceea ce fac si cu atat mai mult nu tolerez reactii din astea.De-a lungul tpului am imprumutat-o cu bani,i-am fost alaturi,mi-am neglijat sotul pt a ma intalni cu ea cd simtea nevoia.De aici si pana la a-mi interzice ceva e cale lunga!A spus ca i-e teama ca i-as putea divulga secretele(nu personal)As vrea sa va intreb dc vi se pare normal ca astfel de momente sa existe intr-o prietenie sau eu am luat-o razna cd spun ca toate au o limita?!?M(cea plecata la tara)vorbeste cu R despre ceea ce s-a intamplat intre noi 2,desi nu ne priveste decat pe noi 2.Oare de ce,dc sunt si casatorita,nu pot avea parte de relatii fara rautati din astea cu femeile?Eu,indiferent ce se vbea despre ele,am negat chiar dc am fost criticata chiar de sotul meu pt asta.
deasta nu mai poti dormi tu noaptea?
Valy90
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:41
De la: valy90, la data 2010-11-17 17:41:21
De la: ramo22gd, la data 2010-11-17 17:23:12 Subiectul pe care-l deschid este unul destul de comun zilelor noastre.Voi incepe prin a va relata ca am avut ocazia sa cunosc la facultate un grup de 3 fete cu care m-am imprietenit.Asta era acum 2 ani.De atunci prietenia noastra a evoluat,eu apropiindu-ma de cea care venea mai des la facultate,cu celelalte comunicand prin telefon mai mult.Problemele pe care le-am avut m-au facut sa-mi doresc sa am cui sa ma destainui...Prietena ce venea la facultate mai des are iubit si asta ne lega in plus intr-un fel deoarece eu sunt casatorita,dar in vacanta de vara a plecat la tara si s-au mai racit relatiile.Una din celelale 2 imi facuse anumite scene de gelozie vizavi de fostul ei iubit,desi eu nu aveam nici cea mai mica vina.Am trecut peste acest aspect jignitor la adresa mea(imi iubesc f mult sotul si nu l-as insela,cu atat mai mult cu cat era vba de iubitul prietenei mele).Nu a fost singurul mom urat dintre noi 2.Ne-am apropiat in aceasta vara mai mult ca niciodata,ea numindu-ma cea mai buna prietena a ei.Din pacate nu cred in prietenie...A inceput fac si ne-am revazut toate.O alta colega a inceput sa socializeze cu mine si,mergand in aceeasi directie,la sf cursurilor,am luat-o cu mine cu masina.In acest tp m-a sunat R(cea cu jignirile).Era in spatele meu(mi-a spus dupa)dar nu i-am raspuns pt ca eram in trafic si ceea ce vbeam doream sa ramana intre noi.Am sunat-o mai tarziu si m-a acuzat ca nu i-am raspuns,ca eram cu una in masina...R nu merge la cursuri mai niciodata,eu merg.Prietenia mea cu ea s-a sfarsit pt ca m-a urmarit intr-o alta zi sa vada dc iesisem la o cafea cu colega cealalta.Cum am aflat?M-a sunat si m-a intrebat de ce sunt cu fata respectiva si ca era in spatele meu cu masina.Eu nu consider ca tb sa dau raportul ciuva pt ceea ce fac si cu atat mai mult nu tolerez reactii din astea.De-a lungul tpului am imprumutat-o cu bani,i-am fost alaturi,mi-am neglijat sotul pt a ma intalni cu ea cd simtea nevoia.De aici si pana la a-mi interzice ceva e cale lunga!A spus ca i-e teama ca i-as putea divulga secretele(nu personal)As vrea sa va intreb dc vi se pare normal ca astfel de momente sa existe intr-o prietenie sau eu am luat-o razna cd spun ca toate au o limita?!?M(cea plecata la tara)vorbeste cu R despre ceea ce s-a intamplat intre noi 2,desi nu ne priveste decat pe noi 2.Oare de ce,dc sunt si casatorita,nu pot avea parte de relatii fara rautati din astea cu femeile?Eu,indiferent ce se vbea despre ele,am negat chiar dc am fost criticata chiar de sotul meu pt asta.
deasta nu mai poti dormi tu noaptea?


eu nu mai citesc am vazut parerile voastre si e suficient
visan_georgiana
Postat pe 17 Noiembrie 2010 17:48
De la: ramo22gd, la data 2010-11-17 17:23:12 ...


stii vorba aia, "cine se aseamana se aduna" am si prieteni si mai ales prietene cu care ma inteleg foarte foarte bine

au fost si prieteni care s-au "schimbat", insa in momentul in care s-au schimbat, pur si simplu prietenia inceteaza pentru ca nu mai are pe ce sa se fundamenteze... partea amuzanta e ca oamenii se schimba de obicei cand isi gasesc un/o iubit/a ... pana la urma fiecare isi merita soarta
battleofwits
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:00
Zici ca tu mergi la cursuri, deci n-ai nevoie de colege ( si mai ales dinastea cu minte de gaina).... tu ai sot, fa-ti cursurile si dupa ele tu te scuzi ca tre' sa ajungi acasa la sot, nu in cafenele.
Scuza-ma, eu nu inteleg ce treaba ai avut tu sa ii fi " psiholog" problemelor ei de viata.
Atata timp cat nu discutati de pe aceeasi treapta, aici ma refer la starea civila...meriti ce ti se intampla, te-ai baga in povesti singura.
Si acum d'soara colega a ta ce vrea, sa-ti ia gatul sa nu-i divulgi secretele?!

N-am inteles de ce ai nevoie de " cardul" de fete fara obligatii in preajma ta?!
In fine, una peste alta, meriti ce ti se intampla, tu ti-ai creat problemele, tu iesi din ele.
Poti sa te scuzi cum ca tu ai sot si dupa cursuri EL nu-ti mai da voie sa iesi la cafele, si ca te asteapta acasa.
stem_29
Postat pe 17 Noiembrie 2010 18:19
Si eu am avut experiente cu asa zisele prietene. La ce concluzie am ajuns??? Singura prietena adevarata este mama mea. Niciodata nu ma tradeaza, ma cearta, ma incurajeaza, imi da sfaturi dezinteresat.
Cu ani in urma cind o cunostinta mi-a spus ca PRIETENIA ESTE CA DIAMNATUL se gaseste foarte greu si se pierde usor. Am ris nu intelegeam tilcul acestor cuvinte. Cind 2 persoane stiu un secret acesta numai este secret mai devreme sau mai tirziu afla tot targul
clematis
Postat pe 13 Decembrie 2010 08:54
Vand set de la Clinique, setul contine un ruj , un rimel , un demachiant , o crema hidratanta si un mini parfum.Produsele sunt noi, originale.120 lei id messenger: freeairforce
oxygenX
Postat pe 14 Decembrie 2010 00:31
Vand set de la Clinique, setul contine un ruj , un rimel , un demachiant , o crema hidratanta si un mini parfum.Produsele sunt noi, originale.120 lei id messenger: freeairforce
oxygenX
Postat pe 14 Decembrie 2010 00:31
De la: oxygenX, la data 2010-12-14 00:31:48Vand set de la Clinique, setul contine un ruj , un rimel , un demachiant , o crema hidratanta si un mini parfum.Produsele sunt noi, originale.120 lei id messenger: freeairforce

interesant sfat...asta e ca sa le oftice pe "prietene"...nu?
dark_eye
Postat pe 24 Februarie 2011 00:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Echipa Lazy iti ureaza "La multi ani!" 14 De la: dana17 1 Ianuarie 2010 20:18
Spania Senior 1 De la: adodea 30 August 2010 21:22
creta 11 De la: kudika226898 1 August 2010 08:44
Despre ghizi 3 De la: laurinda 22 Iunie 2010 11:19
rezervari 1 De la: cci_lazy 3 Mai 2011 22:44