Setari Cookie-uri

De ce nu vrea sa incepem viata sexuala(EL)

Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 luni si ceva.Desii ne iubim foarte mult nu am inceput inca viata sexuala.Nu pentru ca nu ne-am dori,insa ceva il retine.Ma atinge pasional,vad ca si el isi doreste dar ceva il opreste.Intr-o seara,in timp ce leneveam in pat,mi-a spus ca il framanta ceva de cand a venit la mine.Mi-a spus sa nu il consider o "papa lapte" ,dar el nu a mai avut o relatie intima cu o fata de ceva vreme si ca pentru a-si intra din nou in "ritm" este nevoie de putina rabdare,sa fim pregatiti din pdv emotional,material(cred ca se referea la prezervativ) etc .Aseara din nou a inceput aceeasi discutie .Observ ca isi doreste din tot sufletul ,asa cum imi doresc si eu,dar ceva il retine.Ceea ce ma deranjeaza la el este faptul ca este o persoana foarte pragmatica,analizeaza orice detaliu,i-am explicat ca "prima data" va veni de la sine ,nu se planifica si nici nu trebuie sa ne gandim cum va trebui sa se desfasoare,dar cred ca nu a inteles nimic.
Vorbisem zilele astea cu cea mai buna prietena si mi-a spus ca...... probabil nu are nimic in pantaloni ,ar putea fi asta o varianta?Oricum ar fi nu m-ar deranja atata timp cat ma face sa ma simt iubita.Ce ar trebui sa fac sau ce sa-i spun sa aiba mai multa incredere in el si in mine?Uitasem sa spun varstele eu 22 el cu 5 ani mai mare.
Va multumesc anticipat,
adorrra
Postat pe 19 Noiembrie 2010 09:30
fugi repede la farmacie cumpara niste prezervative...apoi mergi de cumpara si un neglije...si daca nici asa nu merge suna si tu un prieten!
size_back
Postat pe 19 Noiembrie 2010 09:36
da , daa! zici tu ca nu te deranjeaza acum dar cand o incepe sa te "manance" o dai drea qu de iubire!
vitamina_c
Postat pe 19 Noiembrie 2010 09:44
De la: size_back, la data 2010-11-19 09:36:14fugi repede la farmacie cumpara niste prezervative...apoi mergi de cumpara si un neglije...si daca nici asa nu merge suna si tu un prieten!


cand o femeie nu vrea sex, e ok pentru ca "nu simte" insa cand un barbat nu are chef ...sa--i dam in cap? atitudine egoista tipic feminina
battleofwits
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:25
De la: adora_s, la data 2010-11-19 09:30:00 Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 luni si ceva.Desii ne iubim foarte mult nu am inceput inca viata sexuala.Nu pentru ca nu ne-am dori,insa ceva il retine.Ma atinge pasional,vad ca si el isi doreste dar ceva il opreste.Intr-o seara,in timp ce leneveam in pat,mi-a spus ca il framanta ceva de cand a venit la mine.Mi-a spus sa nu il consider o "papa lapte" ,dar el nu a mai avut o relatie intima cu o fata de ceva vreme si ca pentru a-si intra din nou in "ritm" este nevoie de putina rabdare,sa fim pregatiti din pdv emotional,material(cred ca se referea la prezervativ) etc .Aseara din nou a inceput aceeasi discutie .Observ ca isi doreste din tot sufletul ,asa cum imi doresc si eu,dar ceva il retine.Ceea ce ma deranjeaza la el este faptul ca este o persoana foarte pragmatica,analizeaza orice detaliu,i-am explicat ca "prima data" va veni de la sine ,nu se planifica si nici nu trebuie sa ne gandim cum va trebui sa se desfasoare,dar cred ca nu a inteles nimic.
Vorbisem zilele astea cu cea mai buna prietena si mi-a spus ca...... probabil nu are nimic in pantaloni ,ar putea fi asta o varianta?Oricum ar fi nu m-ar deranja atata timp cat ma face sa ma simt iubita.Ce ar trebui sa fac sau ce sa-i spun sa aiba mai multa incredere in el si in mine?Uitasem sa spun varstele eu 22 el cu 5 ani mai mare.
Va multumesc anticipat,
poate a ajuns impotent la 27 de ani si ii este jena sa iti spuna..ca sa nu razi de el...
kudika029282
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:25
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 10:25:00
De la: size_back, la data 2010-11-19 09:36:14fugi repede la farmacie cumpara niste prezervative...apoi mergi de cumpara si un neglije...si daca nici asa nu merge suna si tu un prieten!


cand o femeie nu vrea sex, e ok pentru ca "nu simte" insa cand un barbat nu are chef ...sa--i dam in cap? atitudine egoista tipic feminina

da da!
sa ii dam la capul de jos poate se trezeste!
stii vb aia daca nici in primele luni de relatie n-ai parte de sex...slabe sanse pe viitor! urla auuu auuu egoismul din mine!
size_back
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:26
De la: size_back, la data 2010-11-19 10:26:56
stii vb aia daca nici in primele luni de relatie n-ai parte de sex...slabe sanse pe viitor! urla auuu auuu egoismul din mine!

parca femeile nu erau asa disperate dupa sex? tot citesc aici pe forum despre femei care se plang ca barbatii "trag" de ele sa faca sex cand nu au ele chef ...si ca barbatii sunt obsedati sexuali.
Insa cand se schimba rolul, tot barbatul e de vina?

sa strigam in cor:
dati-mi un E
dati-mi un G
dati-mi un O
EGOOOOOOOO-ismul feminin



De la: kudika029282, la data 2010-11-19 10:25:15poate a ajuns impotent la 27 de ani si ii este jena sa iti spuna..ca sa nu razi de el...

despre o femeie care nu are chef sa faca sex spunem ca e "frigida"? (sa ne referim la o corporatista, astea sunt mai "dereglate")
battleofwits
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:33
De la: adora_s, la data 2010-11-19 09:30:00 Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 luni si ceva.Desii ne iubim foarte mult nu am inceput inca viata sexuala.Nu pentru ca nu ne-am dori,insa ceva il retine.Ma atinge pasional,vad ca si el isi doreste dar ceva il opreste.Intr-o seara,in timp ce leneveam in pat,mi-a spus ca il framanta ceva de cand a venit la mine.Mi-a spus sa nu il consider o "papa lapte" ,dar el nu a mai avut o relatie intima cu o fata de ceva vreme si ca pentru a-si intra din nou in "ritm" este nevoie de putina rabdare,sa fim pregatiti din pdv emotional,material(cred ca se referea la prezervativ) etc .Aseara din nou a inceput aceeasi discutie .Observ ca isi doreste din tot sufletul ,asa cum imi doresc si eu,dar ceva il retine.Ceea ce ma deranjeaza la el este faptul ca este o persoana foarte pragmatica,analizeaza orice detaliu,i-am explicat ca "prima data" va veni de la sine ,nu se planifica si nici nu trebuie sa ne gandim cum va trebui sa se desfasoare,dar cred ca nu a inteles nimic.
Vorbisem zilele astea cu cea mai buna prietena si mi-a spus ca...... probabil nu are nimic in pantaloni ,ar putea fi asta o varianta?Oricum ar fi nu m-ar deranja atata timp cat ma face sa ma simt iubita.Ce ar trebui sa fac sau ce sa-i spun sa aiba mai multa incredere in el si in mine?Uitasem sa spun varstele eu 22 el cu 5 ani mai mare.
Va multumesc anticipat,


S-ar putea sa aibe dreptate prietena ta, si saracul sa fie un "frustrat cu puta mica" , sorry
visan_georgiana
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:48
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 10:33:17
parca femeile nu erau asa disperate dupa sex? tot citesc aici pe forum despre femei care se plang ca barbatii "trag" de ele sa faca sex cand nu au ele chef ...si ca barbatii sunt obsedati sexuali.
Insa cand se schimba rolul, tot barbatul e de vina?

sa strigam in cor:
dati-mi un E
dati-mi un G
dati-mi un O
EGOOOOOOOO-ismul feminin




pai m-ai vazut pe mine postand in disperata?
logic numa' barbatul este de vina!pai cum sa vreau eu si el sa nu poata?sunam un prieten..sau un vecin dupa posibiliati aia este nu la toate ne place doar o data pe luna sau nu toate suferim de migrene continue!
size_back
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:53
De la: size_back, la data 2010-11-19 10:53:29
pai cum sa vreau eu si el sa nu poata?sunam un prieten..sau un vecin dupa posibiliati


imi place sfatul tau, cand eu vreau si ea nu poate... sa sun o prietena sau o vecina (in cazul meu nu e cazul ca nu am vecine "optime")
battleofwits
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:56
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 10:56:49
De la: size_back, la data 2010-11-19 10:53:29
pai cum sa vreau eu si el sa nu poata?sunam un prieten..sau un vecin dupa posibiliati


imi place sfatul tau, cand eu vreau si ea nu poate... sa sun o prietena sau o vecina (in cazul meu nu e cazul ca nu am vecine "optime")


exceptand anumite situatii...de semaforizare ...sau de probleme medicale ale ei sau poate si ale lui...nu vad de ce sa o frecam la rece? stii vb aia vecinu de langa casa niciodata nu te lasa!
size_back
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:58
De la: size_back, la data 2010-11-19 10:58:51
exceptand anumite situatii...nu vad de ce sa o frecam la rece?


uite asa ca vreau eu
sau pentru ca nu am eu chef
ori sunt suparat
am N' motive sa fac doar ceea ce imi place si cand imi place si bineinteles cu cine imi place in caz ca ea nu accepta conditiile mele
battleofwits
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:03
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 11:03:45[nu vad de ce sa o frecam la rece?


uite asa ca vreau eu
[/quote]
o daaa.atunci nu ne putem baga peste lucrul tau manual!
size_back
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:07
De la: size_back, la data 2010-11-19 11:07:26
o daaa.atunci nu ne putem baga peste lucrul tau manual!

chiar te rog sa nu te bagi, cel putin pana nu te "specializezi", nu imi plac amatoarele
battleofwits
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:11
eu nu sunt de acord, stau sa trag eu de el, sa astept, ca are nu stiu cate probleme sau ce probleme, poate ca si eu am si nu il f... pe el la icre cu ele, deci daca eu dau tot, vreau acelasi lucru si ceva in plus, daca nu se poate la revedere mon cher, nu o sa stau sa astept mimoza sa se decida, si sa ma transform intr-o isterica "nefericita"
visan_georgiana
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:12
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 11:11:59
De la: size_back, la data 2010-11-19 11:07:26
o daaa.atunci nu ne putem baga peste lucrul tau manual!

chiar te rog sa nu te bagi, cel putin pana nu te "specializezi", nu imi plac amatoarele

vrei sa fii profesorul meu?
size_back
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:16
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 11:12:15eu nu sunt de acord, stau sa trag eu de el, sa astept, ca are nu stiu cate probleme sau ce probleme, poate ca si eu am si nu il f... pe el la icre cu ele, deci daca eu dau tot, vreau acelasi lucru si ceva in plus, daca nu se poate la revedere mon cher, nu o sa stau sa astept mimoza sa se decida, si sa ma transform intr-o isterica "nefericita"


hai ca deja o dam in probleme patologice ...impotenta ..si alte alea

aici era vorba ca omul e la inceput de relatie si nu avea chef ... care e problema?
battleofwits
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:17
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 11:17:14
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 11:12:15eu nu sunt de acord, stau sa trag eu de el, sa astept, ca are nu stiu cate probleme sau ce probleme, poate ca si eu am si nu il f... pe el la icre cu ele, deci daca eu dau tot, vreau acelasi lucru si ceva in plus, daca nu se poate la revedere mon cher, nu o sa stau sa astept mimoza sa se decida, si sa ma transform intr-o isterica "nefericita"


hai ca deja o dam in probleme patologice ...impotenta ..si alte alea

aici era vorba ca omul e la inceput de relatie si nu avea chef ... care e problema?


da, nu are chef, frustrat cu puta mica, scrie pe el
visan_georgiana
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:23
De la: adora_s, la data 2010-11-19 09:30:00 Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 luni si ceva.Desii ne iubim foarte mult nu am inceput inca viata sexuala.Nu pentru ca nu ne-am dori,insa ceva il retine.Ma atinge pasional,vad ca si el isi doreste dar ceva il opreste.Intr-o seara,in timp ce leneveam in pat,mi-a spus ca il framanta ceva de cand a venit la mine.Mi-a spus sa nu il consider o "papa lapte" ,dar el nu a mai avut o relatie intima cu o fata de ceva vreme si ca pentru a-si intra din nou in "ritm" este nevoie de putina rabdare,sa fim pregatiti din pdv emotional,material(cred ca se referea la prezervativ) etc .Aseara din nou a inceput aceeasi discutie .Observ ca isi doreste din tot sufletul ,asa cum imi doresc si eu,dar ceva il retine.Ceea ce ma deranjeaza la el este faptul ca este o persoana foarte pragmatica,analizeaza orice detaliu,i-am explicat ca "prima data" va veni de la sine ,nu se planifica si nici nu trebuie sa ne gandim cum va trebui sa se desfasoare,dar cred ca nu a inteles nimic.
Vorbisem zilele astea cu cea mai buna prietena si mi-a spus ca...... probabil nu are nimic in pantaloni ,ar putea fi asta o varianta?Oricum ar fi nu m-ar deranja atata timp cat ma face sa ma simt iubita.Ce ar trebui sa fac sau ce sa-i spun sa aiba mai multa incredere in el si in mine?Uitasem sa spun varstele eu 22 el cu 5 ani mai mare.
Va multumesc anticipat,

parerea mea sincera este ca baiatu si-a cam consumat resursele...si din aceasta cauza nu prea isi intra in" ritm"...treaba ca sa mai asteptam...ca o fi ca o imparti ca sa vezi ca nu avem nu stiu ce...e vrajeala curata.
eu zic sa te orientezi spre altul...iar la el spunei formula magica..."FNF+VPT=2CC" si poate se va gindi sa mearga la un control medical...
BEL_AMY1
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:28
Pai de la varsta asta sa aiba probleme..... de prostata ...de erectie sau ce fel de probleme sa aiba?am inteles ca marimea nu conteaza...atunci?
adorrra
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:36
De la: adora_s, la data 2010-11-19 11:36:26Pai de la varsta asta sa aiba probleme..... de prostata ...de erectie sau ce fel de probleme sa aiba?am inteles ca marimea nu conteaza...atunci?

pai la virsta asta ...daca nu ar avea probleme ...ar fi mereu racit...cum sa dormi cu plapuma cort pe tine... te-ar trage curentul imediat...
BEL_AMY1
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:44
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 11:23:08
da, nu are chef, frustrat cu puta mica, scrie pe el

normal

dar o femeie care nu are chef cum o numesti? frigida? asexuala?
battleofwits
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:50
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 11:50:31
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 11:23:08
da, nu are chef, frustrat cu puta mica, scrie pe el

normal

dar o femeie care nu are chef cum o numesti? frigida? asexuala?

migrenoasa!

Omul din Neanderthal o intreaba pe femeia lui:
- Te culci cu mine?
- Nu!
- De ce?
- Nu am chef!
Ia omul paru' si ii da una zdravana peste cap.
- Acuma te culci cu mine?
- Nu!
- De ce nu!?!
- Ma doare capul.
size_back
Postat pe 19 Noiembrie 2010 12:05
De la: adora_s, la data 2010-11-19 09:30:00 Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 luni si ceva.Desii ne iubim foarte mult nu am inceput inca viata sexuala.Nu pentru ca nu ne-am dori,insa ceva il retine.Ma atinge pasional,vad ca si el isi doreste dar ceva il opreste.Intr-o seara,in timp ce leneveam in pat,mi-a spus ca il framanta ceva de cand a venit la mine.Mi-a spus sa nu il consider o "papa lapte" ,dar el nu a mai avut o relatie intima cu o fata de ceva vreme si ca pentru a-si intra din nou in "ritm" este nevoie de putina rabdare,sa fim pregatiti din pdv emotional,material(cred ca se referea la prezervativ) etc .Aseara din nou a inceput aceeasi discutie .Observ ca isi doreste din tot sufletul ,asa cum imi doresc si eu,dar ceva il retine.Ceea ce ma deranjeaza la el este faptul ca este o persoana foarte pragmatica,analizeaza orice detaliu,i-am explicat ca "prima data" va veni de la sine ,nu se planifica si nici nu trebuie sa ne gandim cum va trebui sa se desfasoare,dar cred ca nu a inteles nimic.
Vorbisem zilele astea cu cea mai buna prietena si mi-a spus ca...... probabil nu are nimic in pantaloni ,ar putea fi asta o varianta?Oricum ar fi nu m-ar deranja atata timp cat ma face sa ma simt iubita.Ce ar trebui sa fac sau ce sa-i spun sa aiba mai multa incredere in el si in mine?Uitasem sa spun varstele eu 22 el cu 5 ani mai mare.
Va multumesc anticipat,

Detalii cam putine
the_O
Postat pe 19 Noiembrie 2010 12:06
Daca chiar tine la tine va gasi puterea sa-ti spuna ce se intampla dar trebuie sa tragi de el
the_O
Postat pe 19 Noiembrie 2010 12:09
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 11:50:31
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 11:23:08
da, nu are chef, frustrat cu puta mica, scrie pe el

normal

dar o femeie care nu are chef cum o numesti? frigida? asexuala?


da, sexul face parte dintre placerile vietii asa ca de ce sa refuzi
visan_georgiana
Postat pe 19 Noiembrie 2010 12:11
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 12:11:16
da, sexul face parte dintre placerile vietii asa ca de ce sa refuzi

ai dreptate ,
insa asa cum e nevoie sa bem cel putin 2-3 litri de apa pe zi, sunt zile in care bem doar un lintru sau mai putin intelegi "iluzia"
battleofwits
Postat pe 19 Noiembrie 2010 12:42
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 12:42:23
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 12:11:16
da, sexul face parte dintre placerile vietii asa ca de ce sa refuzi

ai dreptate ,
insa asa cum e nevoie sa bem cel putin 2-3 litri de apa pe zi, sunt zile in care bem doar un lintru sau mai putin intelegi "iluzia"


da, dar la ei este problema de vreo 2 luni, asta daca chiar el nu a facut sex deloc, cam ridica ceva semne de intrebare, nu crezi
visan_georgiana
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:00
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 14:00:55
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 12:42:23
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 12:11:16
da, sexul face parte dintre placerile vietii asa ca de ce sa refuzi

ai dreptate ,
insa asa cum e nevoie sa bem cel putin 2-3 litri de apa pe zi, sunt zile in care bem doar un lintru sau mai putin intelegi "iluzia"


da, dar la ei este problema de vreo 2 luni, asta daca chiar el nu a facut sex deloc, cam ridica ceva semne de intrebare, nu crezi

TIGRA

Okok...dar mie`mi da ceva cu virgula...
Cica omu ala o atinge pasional...banuiesc ca si ea "raspunde"...so...in 2 luni nu i`a "atins`o" deloc???macar sa`i faca niste masuratori...sau n`a avut subler?
AdrianaR
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:24
De la: AdrianaR, la data 2010-11-19 14:24:40
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 14:00:55
De la: battleofwits, la data 2010-11-19 12:42:23
De la: TIGRA, la data 2010-11-19 12:11:16
da, sexul face parte dintre placerile vietii asa ca de ce sa refuzi

ai dreptate ,
insa asa cum e nevoie sa bem cel putin 2-3 litri de apa pe zi, sunt zile in care bem doar un lintru sau mai putin intelegi "iluzia"


da, dar la ei este problema de vreo 2 luni, asta daca chiar el nu a facut sex deloc, cam ridica ceva semne de intrebare, nu crezi

TIGRA

Okok...dar mie`mi da ceva cu virgula...
Cica omu ala o atinge pasional...banuiesc ca si ea "raspunde"...so...in 2 luni nu i`a "atins`o" deloc???macar sa`i faca niste masuratori...sau n`a avut subler?


Pup Adi, pai nu vezi ce zice fata ca chiar daca ar fi miiiica, nu conteaza atata timp cat se simte iubita, iar eu ce pot sa zic decat ca, da si marmota invelea laptele in staniol; si eu nu inteleg treaba asta cu atingeri pasionale, ea chiar spune ca ar exista sentimente de iubire, deci daca el chiar tine la ea,de ce nu se intampla ce ar trebui sa se intample; poate ca saracul a dezamagit cateva femei in trecut, si ii e frica sa nu se intample din nou , deci ca sa ma exprim stiintific "disfunctii erectile", eu cred ca asta ar fi motivul
visan_georgiana
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine ce a vrut, cine ce nu a vrut? 9 De la: kudika066423 23 Septembrie 2009 22:02
Religie diferita (musulmani)??? 1 De la: Xsandra19 27 Iulie 2012 00:08
va iritati in zona intima de la caldura? 26 De la: redline 10 Iulie 2009 11:47
Care sunt riscurile meseriei de gigolo ? 57 De la: kudika_19970 30 Noiembrie 2012 11:32
Cuplul si interventia parintilor. 10 De la: Shhh 28 Aprilie 2010 18:51