Setari Cookie-uri

PESTOAICA si CAPRICORNUL

Buna, as vrea sa va cer sfatul. Eu sunt Pesti iar el este Capricorn. Ne cunoastem cam de 1 an dar am fost foarte distanti in tot acest timp. eu l-am privit ca pe un amic si el pe mine... genul de amici ce vorbesc 1 data la X luni si doar "ce mai faci? bine. ok, pa pa" asa scurt si la obiect. dar de vreo 2 luni incoace am inceput sa ne apropiem foarte mult unu de celalalt si sa ne cunoastem mai bine si mie a inceput sa imi placa de el si de ceea ce imi inspira mie la el, atata siguranta si e cald asa si afectuos (chiar daca vb aproape numai pe mess dar e ocupat cu munca si nu putem sa ne vdm in general)... si imi face complimente... si ii raspund la ele, nu sunt rece si nu sunt rigida (sunt pestoaica, nici n-as putea fi rece :P) si vad asa ca ii place... si l-am lasat pe el sa decida mai tot pt ca il vad cata placere ii face sa detina controlul si e bine si frumos asa. lui ii place si mie-mi place. dar ce sa fac ca sa ne apropiem si mai mult ?
Acum am ajuns la punctul in care voiam sa ajung. El are prientena. Ea, este tot pesti. deci eu as vrea sa fiu cu un pas inainte si sa stiu... ce si cum cu domnu capricorn ? :)
oxyr
Postat pe 19 Noiembrie 2010 17:46
Eu sunt capricorn si iubitul meu e pesti.Ne intelegem super si suntem foarte apropiati.Mi se pare cea mai tare relatie.

Mult succes
kudika056919
Postat pe 23 Noiembrie 2010 21:47
dar eu vreau sa stiu invers, femeia pesti barbat capricorn ! stie cineva ceva mai mult ? :)
oxyr
Postat pe 30 Noiembrie 2010 13:52
sfatul meu. las-o balta gagico ca devii ''amanta'' . si nu cred ca ai vrea sa fii presul de la usa.sau in alt caz furi dar durerea fetei care poate il iubeste te va ajunge si vei pierde si tu si atunci sa iti amintesti.insa dupa cum vb esti o copila.pa pa
extravagant
Postat pe 30 Noiembrie 2010 13:58
aaa inca ceva.nu stiu cum ai accepta dupa ce si-o baga in aia sa vina a doua zi imediat la tine sa sa ti-o bage tie si apoi iar la ea si tot asa pana cica se decide pe cine iubeste asa va joaca pe amandoua. de fapt stai ai dreptate se spala inainte sa vina la tine.dar daca e ceva unsuros pe ..ala al lui...ai grija poate deja a mancat carne.baga-ti mintile in cap ca nu asa se gaseste fericirea.ti-am zis-o mai dur ca sa te trezesti . nu te transforma in panarama.sau poate deja ai mai facut asta cine stie.evita sa vb cu el si cauta-ti pe altul si in timp daca nu va avea prietena si va lua leg cu tine si la fel tu nu ai bn atunci toate bune si frumoase.dar ce ar fi daca arr fi cu tine dupa ce s-ar certa cu aia si apoi dupa ce tu te indragosstesti cu el se decide sa se intoaarca la aia pt ca tu nu pari interesanta?
extravagant
Postat pe 30 Noiembrie 2010 14:01
De la: extravagant, la data 2010-11-30 14:01:44nu stiu cum ai accepta dupa ce si-o baga in aia sa vina a doua zi imediat la tine sa sa ti-o bage tie si apoi iar la ea si tot asa pana cica se decide pe cine iubeste asa va joaca pe amandoua.


eu am spus ca noi suntem amici. adica, nu facem nimic ce nu tine de amicitie.
voiam sfaturi despre capricorni si nu sfaturi despre cum sa-mi fac viata :)
oxyr
Postat pe 8 Decembrie 2010 13:18
Interesant subiect. Asa cum orice zodie in parte are caracteristicile ei, asa si capricornii sunt de mai multe tipuri care se diferentiaza dupa ziua, anul si ora la care s-a nascut. Asadar nu exista un "ghid al utilizatorului" care sa iti spuna exact cum se va comporta amicul tau capricorn. Eu am intalnit o gama foarte larga de capricorni amici care aveau comportamente as putea spune chiar opuse. Ceea ce ai putea sa aflii despre capricorn se gaseste in orice site de astrologie unde se prezinta caracterul general, care sunt calitatile, defectele, ce pasiuni are, cum se comporta in viata sexuala si de familie. Desi vei avea datele astea nu il vei putea incadra in acest sablon pentru ca asa cum am spus la inceput nu exista om sa se fi nascut in acelasi an in aceeasi zi la aceeasi ora si in acelasi loc. Ce poti sa faci este sa afli datele astea de la el si apoi sa faci niste cercetari pe site-urile de astrologie care ar putea sa te aduca un pic mai aproape de descrierea caracterul lui per ansamblu. Aici trebuie sa iei in calcul si influenta ascendentului care se calculeaza dupa ora de nastere, influenta despre care se vorbeste aici http://www.kudika.ro/articol/horoscop-articole/7319/Astrologie-Cat-de-mult-te-influenteaza-ascendentul.html
Recent am aflat de la tv referitor la zodia capricorn ca vor avea o perioada tensionata pe plan sentimental, ca se vor certa ba chiar unii ar putea sa se si desparta de partenere sau partenerul de cuplu. Din ce am inteles eu din mesajul tau este ca el te simpatizeaza si tu ai vrea ceva mai mult de la el decat complimentele ocazionale pe care ti le da zic eu tot din simpatie.
Angelfire
Postat pe 23 Decembrie 2010 02:44
Craciun Fericit! Va doresc tuturor!
Eu sunt ::capricorn "' nascuta pe 23XII. El este ::pesti:: siiiiiiii dureaza relati((casatoria)) de peste 39ani!
Asa ca ; multa iubire va doresc!
sirsof
Postat pe 25 Decembrie 2010 20:03
un pic cam dificil. eu sunt capricorn, fosta sotie, pesti.daca exista putina intelegere, cred ca merge. IMPORTANTA, ESTE COMUNICAREA!!!!!!!!!! BAFTA
kudika063686
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:18
de acord cu tine.

si eu sunt capricorn si iubitul meu pestisor si ne intelegem super bine chiar daca avem 15 ani
dd_3
Postat pe 30 Ianuarie 2011 14:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 27 De la: kudika_861 4 Martie 2012 09:16
Cum pot repara o relatie...in care eu am gresit mai mult.....??? 24 De la: d3vil_me1923 22 August 2011 10:55
relatie rac-capricorn 10 De la: deea_kudika_05 24 Noiembrie 2009 10:45
compatibilitate zodii 2 De la: mahy33 27 Decembrie 2009 12:59
Eu Rac si el Gemeni 5 De la: didi64 29 Iulie 2010 17:20