Setari Cookie-uri

balanta + rac=???

Hey ce faceti?As vrea si eu sa stiu parerea voastra....relatia balanta + rac cum vi se pare!Tocmai am intalnit o persoana in zodia balanta eu fiind rac...si as vrea sa stiu ce parere aveti :D.Eu sincer nu prea credeam in toata "treaba" asta cu zodiile dar dupa o...intamplare mi'am schimbat parerea acum am ajuns sa cred ca chiar pot sa ne influenteze.Astept parerile voastre!PEACE
honey_girl
Postat pe 29 Iunie 2008 20:14
uite eu sunt balantza si fostu meu a fost rac....nu este o combinatie tocmai buna si sa iti zic si de ce: racul este extrem de sensibil, si balantza e dar nu asa.....balanta mai ales barbat este o superr persoana insa are tendinta sa se plictiseasca repede....cand o rel nu va merge bine se va gandi tot timpu cum era cu altele sau cum ar fi sa fie cu altcineva.(asta doar daca rel nu merge). eu cu fostul meu am stat 9 luni dupa 3 am aflat k si-a cam batut joc d mine....l-am iertat...a cam continuat l-am iertat(eram mica credeam k il iubesc) dupa 6 luni s-a schimbat enorm...si-a dat seama ce fel d fata sunt si nu mai stia ce sa faca sa nu ma piarda.....prin incercarile lui disperate....a devenit un fel d catelus si chiar m-a pierdut...dupa 9 luni am vrut eu sa ne desp si el chipurile a suferit enorm...ma rog intre noi era o super prietenie adik puteam vb orice era super pe planul asta desi simteam k ne cunoastem de ani...ceea ce nu pot sa zic k e un lucru chiarrr bun acum sunt cu un scorpion tot de apa...dar sunt d 4 ani si ne iubim super mult:D nuj poate la u sa fie altfel ca in general nici balantza si scorpion nu prea merge dar uite k la noi a mers poate la u in functie si d ascendent sa fie altfel te pup !:D bafta!
deee
Postat pe 1 Iulie 2008 10:19
Eu sunt Rac si am ascendentul in Leu. Am inteles ca acest lucru schimba foarte multe in persoalitate si la fel ca tine, nici eu nu sunt introvertita, tot din cauza ascendentului. Dar mai conteaza si celelalte planete pe unde le ai. Eu de exemplu am niste planete in Balanta, si asta m-ar face compatibila cu ei. Dar am fost atrasa mai mult de Lei, din cauza ascendetului. Stiu astea ca mi-am comandat astrograma de pe astrodestin@gmail.com si am aflat foarte multe despre mine. Se pare ca eu nu am nici o planeta in Rac in afara de zodie si asta ma face un Rac mai special si schimba si modul in care ma potrivesc cu unele zodii.
Erika_blue_eyes
Postat pe 7 Iulie 2008 11:10
Eu sunt rac in sa cu ascendent in fecioara ...am constatat ca desi ar trebui sa ma potrivesc ft bine cu pestii si mai putin cu capricornii ... la mine e fix invers ma cert ceva de groaza cu pestii si ma inteleg la catarama cu capricornii...
seiyra
Postat pe 8 Iulie 2008 20:40
Si eu am o relatie cu o balanta , eu fiind rac si el balanta. Ne intelegem excelent, comunicam foarte bine , ne respectam reciproc, ne ascultam unul pe celalalt, cu alte cuvinte este super. Asta dupa un esec cu un rac . Este foarte adevarat ca are importanta si ascendentul, dar caracteristicile generale sunt aceleasi. Si balanta este foarte sensibila, cel putin prietenul meu este si ca orice barbat trebuie stimulat. Noi nu ne plictisim niciodata.
Barbatii in general simt nevoia de nou.
Balantele au un simt deosebit pentru tot ce inseamna frumos...aspect fizic, tinuta, atitudine in societate, etc.
Daca mai aveti voi alte sfaturi ....astept.
Multumesc.
briannasorana
Postat pe 9 Iulie 2008 13:50
brianna a zis: Balantele au un simt deosebit pentru tot ce inseamna frumos...aspect fizic, tinuta, atitudine in societate,

Exact asa este si tot timpu simt nevoia de ceva nou.....
eu sunt balantza
deee
Postat pe 9 Iulie 2008 16:34
Sunt balanta... Sotul meu e rac... Ne certam cu scantei, dar ne si impacam cu scantei si chiar daca nu mai suntem adolescenti de multisor, ne comportam ca atare. Rela tia noastra nu e perfecta, e chiar departe de perfectiune, dar nu as renunta la el pentru nimic in lume. Il iubesc asa cum e si imi accepta teoriile pe care i le fac. Cred ca barbatii rac au nevoie de cineva care sa le inlocuiasca mama, sora, amanta, amica... Trebuie sa fi tot pentru un astfel de barbat si indiferent cat de greu ar fi, incerc sa fac tot posibilul sa fie bine. Fara o linie de mijloc, fara sa cedezi putin, fara consens... nu ajungi nicaieri in nici o relatie, indiferent de zodie!!!
andfarcasanu
Postat pe 10 Iulie 2008 11:59
Si eu sunt in acceasi situati, eu sint rac si el balanta, dar ne intelegem bine, chiar dc ne certem, ne impacam repede
puy
Postat pe 10 Iulie 2008 14:06
aaa...despre barbatii rac aveti ceva mai multe informatii?!?! EL e rac cu ascendent in balanta, are vreo 2 planete in leu...adik zodia mea eu am ascendent in scorpion si am dekt o planeta in rac. CREDETI k ne potrivim??
Andreea87
Postat pe 11 Iulie 2008 22:09
uu rac (barbat) cu femeie leu kinda not so good barbatii rac sunt sensibili....si cu ascendenat in balantza...cre k ti scrie si poezi si e si un artist.....suna bine dar (eu sunt balantza cu ascendent in leu) pentru mine desi sunt kinda bossy....pentru mine e f important k barbatu de langa mine sa fie manly....sa simt k el e barbat nu sa fiu eu barbatul.....si cu racul....fostul meu rac prieten zicea: iubito cere tu nota ca eu nu ma pricep tu esti mai buna la asta sau fa tu aia si mi se cam luase....si nu suport un barbat care nu stie sa faca nimic sau care asteapta sa faca femeia...imi place sa vad un barbat k se implica sa ii zic sa mi deschida un borcan ca eu nu pot (desi pot logic) sa imi repare chestii n casa sa fie barbat... si iti zic eu k intr un final ti se ia mai ales k esti o femeie puternica daca esti leu cu ascendent in scorpion desi rac cu scorpion ar fi o chestie...nuj ncearca poate o sa fie bine:) dupa cum am mia zis si sus eu sunt cu un scorpion de 4 ani aproape si mama care a facut multe cursuri de astrologie initial a zis aolo nu o sa dureze ai grija cu scroprionu k nu e de tine dar uite k e si ne-a facut sinastria(astrograma mea peste a lui) si a iesit k de fapt suntem destul de buni unu pentru celalalt si k el are ascendent tot in leu ca mine...
deee
Postat pe 12 Iulie 2008 13:37
Eu sunt balanta cu ascendent in rac si iubitul e rac cu ascendent in rac!Ca orice cuplu avem si neintelegeri,dar in rest ne intelegem bine.Am rezistat 4 ani si jumatate si sper sa facem si mai multi anisori.Intr-adevar racul este un tip mai dificil,dar am invatat sa-l cunosc si acum il iubesc asa cum e. Va doresc multa bafta in relatiile voastre.
ralubyl
Postat pe 12 Iulie 2008 15:09
Aoleoo, deee...nu-mi scrie nicio poezie...si nu e atat de sensibil precum sp tu,. Poate k in sinea lui sufera knd ne certam (de fapt sunt sigura de asta ) dar nu ar recunoaste nici in ruptul capului..la suprafata e un dur (exact cum imi place mie ) si incearca intotdeauna sa ma scoata pe mn vinovata de tot, absolut tot!! Are momente si toane pe care vrea sa i le intuiesc..si, logic, nu pot de fiecare data..si "pfuu" gata flacara olimpica. Eu fiind la randul meu un caracter puternic nu ma las..si asa ajungem sa nu vb kteva zile dp care bineinteles tot eu fac primul pas k, deh..el e barbat si are acel orgoliu nemasurat. Deci sa inteleg k (D)racusorul meu e specie atipica?!?!
Andreea87
Postat pe 12 Iulie 2008 21:43
hahahah :)) tare...ma asteptam sa fie totusi un pic artist...nuj mie imi plac si artisti dar si baietzi super duri (cum e actualu ) cre k de artisti m-as plictisi mai rpd:))) da imi imaginez k esti o fire puternica GO GRL!! :D da s-ar putea sa fie o specie atipica.....al meu desi e f dur....el face pasi de impacare k ii e foarte frica sa nu ma piarda....pentru ca eu sunt o fire f independenta...dar cand gresesc eu eu sunt aia care recunosc si mi cer iertare nu as vrea nici eu sa l pierd ne iubim prea mult
aolo aia cu scosu vinovat asa snt eu :))) lol se vede k are ascendent in balantza eu si cand sunt vinovata fac cumva sa l scot pe el si el moareee de ras ca stie deja ca eu asta o sa fac si zice dinainte? CEEE AAA DAA STIUUU E VINA MEAAA si eu daaaaaaaa suntem geniali uneori aaa si mai am o chestie tot timpu fac pers sa se simta prost daca fac ceva gresti gen sau imi fac ceva mie .....reusesc sa le fac sa se simta ffff prost numa din cuv (uneori si fara sa vreau ) eh in sfarsit bai totusi mai lasa l si pe el sa faca primul pas mai ales daca e vina lui(da banuoesc k si voi va certati din prostii k noi dar noi niciodata nu am stat mai mult de 2-3 ore certati cred....eh oricum aia nu e scuza ca e el barbat:P eu va doresc sa va iubiti mult si te puuup si va pup pe toate
deee
Postat pe 13 Iulie 2008 22:03
mama e rac si tata balanta si au o casnicie fericita de 25 de ani si inca alti 25 care or sa vina
anddreeya
Postat pe 21 Iulie 2008 15:34
si eu sunt balanta si el e rac
suntem de 16 ani casatoriti . mai trebuie impins de la spate , mai trebuie sa mi impun sa n aud sau sa n o vad pe mamicuta lui , dar nu mi se mai pare asa greu .
BB4356030
Postat pe 22 Iulie 2008 00:11
ce spuneti de Berbec - Gemeni?
christel_kris
Postat pe 22 Iulie 2008 13:29
akum 2 zile am facut un an cu iubitul meu care e balanta..nuj exact ce ascendent are..si nici la mine nuj exact(app,eu sunt rac:D).relatia noastar e ceva mai speciala...nu exista zi de la dumnezeu in care sa nu ne certam ,dar in 10 min maxim ne impacam..si ne iubim si dupa aia iar ne certam ;))...asasuntem noi,dar eu il iubesc enorm si stiu k si el ma iubeste la fel pe mine.este foarte gelos si posesiv dar am invatat cum sa il fac sa inteleaga k nu fac nik rau si k el e singurul baiat de care imi place.eu iti urez succes in relatia ta,dar iti spun de pe akum..daca nu te inarmezi cu rabdare si intelegere si mai ales cu multa iubire nu o sa ajungeti nikieri..va pup
kthar6cris
Postat pe 23 Iulie 2008 12:11
eu sunt rac prietenul meu e balanta suntem de 7 ani impreuna si ne intelegem foarte bine bineinteles certuri sunt la ordinea zilei dar si mai dulce e impacarea asa ca din cate am citit compabilitate intre zodii este restul depinde de voi.
gia_s
Postat pe 23 Iulie 2008 19:01
si eu sunt rac si am avut un prieten balanta. ne-am inteles f bine, inafara de certurile pt lucruri mici, contraziceri si alte chestii de genul, dar in esential ne intelegeam f bine.amandoi eram sensibili si aveam cam aceeasi idee despre lume.in schimb, eu am fost cea care s-a plictisit si a simtit nevoia de ceva nou, nu el, asha cum se spune.deci..depinde de la persoana la persoana;)
iulia12
Postat pe 26 Iulie 2008 13:59
a..si ceva f important..imi gaseam linistea si siguranta in el ;)
iulia12
Postat pe 26 Iulie 2008 13:59
peste+fecioara???
allynna
Postat pe 27 Iulie 2008 16:59
rac+ feciora functioneaza la voi?
panty
Postat pe 3 August 2008 15:41
Eu sunt balanta iar logodnicul meu e rac....si intr-adevar....racii pot fi niste persoane foarte dificile pt simplul fapt k se oftica cam repede si mai tot timpu ei trebuie sa aiba ultimul cuvant...dar k obalanta fenomenala ce sunt am invatat k in momentele lui de crize existentiale sa-l las sa-si faca damblaua...k pe urma imi iau eu revansa de 2 ori mai mult asa k sfatul unei balante....este sa aveti multa rabdare cu baietii raci....si sa-i iubiti muuult...k pana la urma sunt nsite scumpi
01101986
Postat pe 8 August 2008 10:08
eu sunt scorpion cu ascendent in leu iar prietenul meu e rac cu ascendent in rac.si da, e o relatie foarte complicata,suntem de 2 ani impreuna dar uneori imi vine sa plec departe..e exact asa cum l-a descris andreea87 iar eu nu prea am rabdare..nu e chiar adevarata chestia cu zodiile pt ca uneori nu tine,de ex se spune ca pt scorpion cele mai bune combinatii sunt rac si pesti iar eu am avut un prieten pesti care era groaznic, nu ne intelegeam deloc.
adriana_adri
Postat pe 12 August 2008 14:56
nu lasa ca zodiacul sa-ti influenteze in sens negativ viata. Eu nu cred in zodiac, cred ca trebuie sa fii dilomat in orice relatie, sa incerci sa descoperi omul de langa tine, cu rele si cu bune.Invata sa iubesti chiar si atunci cand sufletul tau plange. Eu asa am trecut si trec este momentele dificile.Succes in noua relatie!
roxana_cioboata
Postat pe 13 August 2008 14:17
nu cred in compatibilitatea dintre zodii. Asculta-ti inima si ea stie ce o face fericita, sigur nu se ghideaza dupa horoscop. si nu uita, fiecare om e unic!nu-l poti baga in aceeasi oala cu altii doar pt ca sunt in aceeasi zodie.
DeeaCatalina
Postat pe 13 August 2008 14:29
the_girl, racii sunt foarte complicati si-si schimba dispozitia si starea de spirit la fiecare minut...trb doar sa-l cunosti si-ti va fi mai usor sa te descurci...cunoscandu-l vei afla k ai o mare influenta asupra lui, desi nu va recunoaste niciodata asta..
Andreea87
Postat pe 13 August 2008 17:17
am inceput sa il cunosc si sa nu ma fiu asa de suparacioasa..e adevarat ca daca ajungi sa ii cunosti toate toanele si el sa aiba incredere in tine ,e al tau pe viata.. .dar, trebuie multa atentie pt ca sunt foarte suspiciosi si vad in orice ceva de rau ,ceea ce te poate obosi.poate ca lucrul pe care il admir cel mai tare la raci este daruirea lor totala atunci cand o fac, bineinteles,pentru ca le castigi increderea foarte greu.
adriana_adri
Postat pe 14 August 2008 22:44
knd e distanta mare intre voi e mai greu sa-i kstigi increderea...se implica greu intr-o relatie...te lasa pe tn sa te zbati la inceput. Dp aceea incepe sa miste si el. off...ce complicati sunt racii...dar park nici fara ei nu e bn... love him poop fetele!! eu am plecat la mare cu iubitul de ziua mea
Andreea87
Postat pe 15 August 2008 16:48
Panty ... Eu sunt rac, sotul meu fecioara . Suntem de 5 ani si mai bine impreuna. Pot spune ca suntem fericiti si ne completam unul pe celalalt. Dar in afara de zodii, mai depinde si de asteptarile fiecaruia de la viata , de la partener... De modul cum au vazut in casa parintilor casatoria, de educatia primita ... de sclipirea aia pe care o vezi in ochii lui si el la tine si va simtiti ca apartineti unul celuilalt .. fara a da in prea mult romantism si revenind cu picioarele pa pamant , totusi .... S-auzim de bine !
kudika_girl
Postat pe 2 Septembrie 2008 02:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu rac el scorpion 14 De la: kudika438511 30 Octombrie 2011 16:36
DEVA LAPUGIU DE SUS NR DE FIX PLZZZ???? 3 De la: irina27 16 Iunie 2009 08:18
sal 14 De la: simonycik 24 Septembrie 2009 16:56
capricorn - scorpion 2 De la: sexynurse 6 Mai 2010 13:21
Compatibilitate?! 2 De la: Full_Metal_Jacket 7 Aprilie 2009 14:04