Setari Cookie-uri

Sagetator + Rac= ?? oare?

Sunt implicata intr'o relatie cu un rac :) si as dori sa stiu ce parere avetsi despre aceasta combinatsie : eu sunt sagetator cu ascedent in berbec si el e rac ....
cOpillA
Postat pe 20 Noiembrie 2010 17:09
daca si cu parca se plimbau pe-o barca
las` ca-i buna combinatsia,nu-ti msi fasce atatea probleme
mitura
Postat pe 20 Noiembrie 2010 17:13
De la: cOpillA, la data 2010-11-20 17:09:52 Sunt implicata intr'o relatie cu un rac :) si as dori sa stiu ce parere avetsi despre aceasta combinatsie : eu sunt sagetator cu ascedent in berbec si el e rac ....

sincer iti spun racul este cel mai bun familist....u sunt rac si iti garantez...raci pun intotdeuna pe primul plan persoanele iubite ...si daca mai au timp si bani se mai gandesc si la ei......trebuie sa ai mult timp rabdare ...sa ai arati tot timpul cat de mult il iubesti....se va bucura si la cea mai ridicola surpriza...
florica_k
Postat pe 24 Noiembrie 2010 18:50
Nu o sa faci mare brinza cu el!... Sint cei mai mari curvari dupa cei din zodia gemenii bineinteles!
designgirl
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:44
De la: designgirl, la data 2010-11-28 09:44:31Nu o sa faci mare brinza cu el!... Sint cei mai mari curvari dupa cei din zodia gemenii bineinteles!


nu-i adevaraaaat!!!!! :)..barbatii sagetatori si leii, sunt cei mai destrabalati din ce am cunoscut eu...
lil_devil
Postat pe 29 Noiembrie 2010 18:01
Sagetatorul si racul nu sunt deloc compatibili.Racul e foarte sensibil,egoist si materialist.Isi doreste intemeierea unei familii pentru a scapa de griji si nu pentru ca a gasit jumatatea.E posesiv si vrea sa tina totul sub control.Sagetatorul are nevoie de libertate,in generozitatea lui proverbiala nu-si numara zilnic banii si nici nu se gandeste mereu la ei...precum racul.E jovial,ii plac glumele,ironia,tachinarile,lucru care nu e deloc pe placul racului..care se simte mereu amenintat in "sensibilitatea " lui.Orice nemultumire a sagetatorului devine pentru rac o adevarata "drama".Sagetatorul e direct..racul iti va spune peste trei luni ce l-a deranjat la tine..intr-o sambata.Cand racul vrea sa domine complet teritoriul,sagetatorul o ia la fuga spre alte orizonturi.
P.S Aceasta este strict o opinie personala care are la baza o experienta personala.
kudika042642
Postat pe 3 Decembrie 2010 16:05
categoric ... nu! exista o atractie mare intre cele 2 zodii , insa sagetatorul nu trebuie sa creada tot ce zice racul ...
dyanna19890
Postat pe 4 Decembrie 2010 16:16
dam ... am avut doua relatii cu doi raci, una de 3 ani si una de doi, amandoi culmea nascuti pe 2 iulie :|. Eu sagetator desigur. A fost in ambele situatii frumos pana la un punct. In primul caz : betiv, curvar, violent (extrem de violent), in al doilea caz : lipsa totala de respect, egoism cat cuprinde si prea multa ingradire. Ce ma atrage la ei ... curatenia (ador curatenia) si poate taria de caracter de care vor sa dea dovada (desi sunt extrem de lasi)... Sincer regret ambele relatii sau mai corect zis regret faptul ca desi au multe calitati, uneori viciile racilor ii determina sa devina partea NEGATIVA a propozitiei...
AfterDark_Angel
Postat pe 6 Decembrie 2010 11:44
De la: designgirl, la data 2010-11-28 09:44:31.. Sint cei mai mari curvari dupa cei din zodia gemenii bineinteles!

mvai ce urat vb despre gemeni!
size_back
Postat pe 6 Decembrie 2010 11:46
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:44:54 In primul caz : betiv, curvar, violent (extrem de violent), in al doilea caz : lipsa totala de respect, egoism cat cuprinde si prea multa ingradire.


doamneee ce de calitati au racii!
size_back
Postat pe 6 Decembrie 2010 11:47
De la: size_back, la data 2010-12-06 11:47:27
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:44:54 In primul caz : betiv, curvar, violent (extrem de violent), in al doilea caz : lipsa totala de respect, egoism cat cuprinde si prea multa ingradire.


doamneee ce de calitati au racii!


numai buni de pus in rama!
vitamina_c
Postat pe 6 Decembrie 2010 11:56
De la: size_back, la data 2010-12-06 11:47:27
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:44:54 In primul caz : betiv, curvar, violent (extrem de violent), in al doilea caz : lipsa totala de respect, egoism cat cuprinde si prea multa ingradire.


doamneee ce de calitati au racii!

nu a zis nimeni ca nu au si calitati ... sunt sufletisti, curati, ambitiosi, extrem de milosi (de multe ori cu cine nu trebuie), devotati prietenilor, familisti convinsi (pacat ca nu prea stiu sa isi respecte familia), iubareti ... dar la ce folos sa te mai iau in brate sa te pup dupa ce te-am plesnit ???? ceva de genul
AfterDark_Angel
Postat pe 6 Decembrie 2010 11:59
De la: vitamina_c, la data 2010-12-06 11:56:43
De la: size_back, la data 2010-12-06 11:47:27
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:44:54 In primul caz : betiv, curvar, violent (extrem de violent), in al doilea caz : lipsa totala de respect, egoism cat cuprinde si prea multa ingradire.


doamneee ce de calitati au racii!


numai buni de pus in rama!


size_back
Postat pe 6 Decembrie 2010 11:59
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:59:39 te mai iau in brate sa te pup dupa ce te-am plesnit ???? ceva de genul


iubirea adevarata cere sacrificii,nu?

size_back
Postat pe 6 Decembrie 2010 12:01
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:59:39
De la: size_back, la data 2010-12-06 11:47:27
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:44:54 In primul caz : betiv, curvar, violent (extrem de violent), in al doilea caz : lipsa totala de respect, egoism cat cuprinde si prea multa ingradire.


doamneee ce de calitati au racii!

nu a zis nimeni ca nu au si calitati ... sunt sufletisti, curati, ambitiosi, extrem de milosi (de multe ori cu cine nu trebuie), devotati prietenilor, familisti convinsi (pacat ca nu prea stiu sa isi respecte familia), iubareti ... dar la ce folos sa te mai iau in brate sa te pup dupa ce te-am plesnit ???? ceva de genul


ce spui tu nu tine de zodie ci de caracter!
vitamina_c
Postat pe 6 Decembrie 2010 12:05

ce spui tu nu tine de zodie ci de caracter! [/quote]
posibil, nu te contrazic ... eu doar am zis in mare ce am trait alaturi de aceasta zodie ... si sincer facand abstractie de momentele 'dificile' , au fost relatii frumoase bazate pe o prietenie cum rar iti e dat sa intalnesti ...
AfterDark_Angel
Postat pe 6 Decembrie 2010 12:09
ginxi_p
Postat pe 7 Decembrie 2010 10:14
draga mea eu sunt sagetator si sunt casatorita cu un rac de 23 de ani dar cum am trait eu linga acest om invidios mincinos si cel mai mare curvar ma insela tot timpul dar am inchis ochi si am ramas linga el pt ca avem 3 copii ampreuna dar mult no sa -i mai permit toate magariile lui si am hotarat sa divortez de el nu se mai poate te sfatuiesc sa renunti cat mai repede la el cat nu e prea tarziu sa ti se intample la fel ca si mie bafta si vezi mai bine cu cine esti compatabila succes .

k_sami97_yahoo_com
Postat pe 13 Decembrie 2010 09:06
nu sint compatibili deloc...din toate punctele de vedere...zodii diferite..
Fulg-de-nea
Postat pe 15 Decembrie 2010 12:32
stiti ce nu inteleg eu?de ce majoritatea persoanelor din discutia asta caracterizeaza racii ca fiind niste nenorociti,si tot felu de lucruri rele? daca voi ati trait ceva urat alaturi de un rac asta nu inseamna ca toti sunt asa.FIECARE PADURE ARE USCACIUNILE EI.orice zodie are cel putin 1nativ care sa fie nenorocit,dar asta nu tine numai de zodie.tine si de ascedent,si de educatie,si de comportament,perosnalitate,caracter.ENORM DE MULTE LUCRURI.parerea mea e ca DACA VA INTELEGETI BINE NUMAI CONTEAZA CE ZODIE E.EU SUNT SAGETATOR SI IUBITUL MEU E RAC SI SUNTEM IMPREUNA DE APROAPE 2ANI,SI SINCER MA INTELEG BINE CU EL.NU FOARTE BINE,NU PERFECT(nu exista perfectiune)dar ma inteleg bine.normal si firesc ca sunt si pareri diferite,ne mai si certam,dar asta face o relatie.prea mult bine strica,prea mult rau strica,calea de mijloc e sa va intelegeti dar sa va si mai certati(dar nu prea des)..PAREREA MEA
broscutza_leea
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:41
ceee fain...........si atunci cat de curvari sunt racii cu ascendent in Gemeni?
si e valabil si pentru femei?
kudika_garbo
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:23
De la: kudika042642, la data 2010-12-03 16:05:47Sagetatorul si racul nu sunt deloc compatibili.Racul e foarte sensibil,egoist si materialist.Isi doreste intemeierea unei familii pentru a scapa de griji si nu pentru ca a gasit jumatatea.E posesiv si vrea sa tina totul sub control.Sagetatorul are nevoie de libertate,in generozitatea lui proverbiala nu-si numara zilnic banii si nici nu se gandeste mereu la ei...precum racul.E jovial,ii plac glumele,ironia,tachinarile,lucru care nu e deloc pe placul racului..care se simte mereu amenintat in "sensibilitatea " lui.Orice nemultumire a sagetatorului devine pentru rac o adevarata "drama".Sagetatorul e direct..racul iti va spune peste trei luni ce l-a deranjat la tine..intr-o sambata.Cand racul vrea sa domine complet teritoriul,sagetatorul o ia la fuga spre alte orizonturi.
P.S Aceasta este strict o opinie personala care are la baza o experienta personala.


Degetele tale scriu adevar!!

MaRa16
Postat pe 21 Decembrie 2010 21:16
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:59:39
De la: size_back, la data 2010-12-06 11:47:27
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:44:54 In primul caz : betiv, curvar, violent (extrem de violent), in al doilea caz : lipsa totala de respect, egoism cat cuprinde si prea multa ingradire.


doamneee ce de calitati au racii!

nu a zis nimeni ca nu au si calitati ... sunt sufletisti, curati, ambitiosi, extrem de milosi (de multe ori cu cine nu trebuie), devotati prietenilor, familisti convinsi (pacat ca nu prea stiu sa isi respecte familia), iubareti ... dar la ce folos sa te mai iau in brate sa te pup dupa ce te-am plesnit ???? ceva de genul


Raci nu sunt chiar asa de rai:))adica totusi sunt familisti
iuliana_gabriela
Postat pe 22 Decembrie 2010 12:34
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:59:39
De la: size_back, la data 2010-12-06 11:47:27
De la: AfterDark_Angel, la data 2010-12-06 11:44:54 In primul caz : betiv, curvar, violent (extrem de violent), in al doilea caz : lipsa totala de respect, egoism cat cuprinde si prea multa ingradire.


doamneee ce de calitati au racii!

nu a zis nimeni ca nu au si calitati ... sunt sufletisti, curati, ambitiosi, extrem de milosi (de multe ori cu cine nu trebuie), devotati prietenilor, familisti convinsi (pacat ca nu prea stiu sa isi respecte familia), iubareti ... dar la ce folos sa te mai iau in brate sa te pup dupa ce te-am plesnit ???? ceva de genul


Raci nu sunt chiar asa de rai:))adica totusi sunt familisti
iuliana_gabriela
Postat pe 22 Decembrie 2010 12:34
salut,asa este...racul e un bun familist,e f f sensibil are nevoie de sinceritate si multa iubire...eu am un sot si tatic f bun si ne intelegem f bine....pana nu ne certam... si eu sunt sagetator si suntem zodie de foc si cand ne aprindem cu racii sa sti ca e Jale!!!!
dennyrose
Postat pe 23 Decembrie 2010 13:42
Eu am avut o relatie cu un sagetator,este ok intr-o relatie , nu prea am stiut sa apreciez acea relatie dar acum este tarziu ptr regrete......Asta e se mai intampla deci nu te gandii la cv rau e ok o relatie intre un sagetator si rac:)))o zic din propira experienta:D
iuliana_gabriela
Postat pe 25 Decembrie 2010 12:33
Wooow ce insusiri au primit racii pe aici...sunt barbatii raci atat de diferiti de fetele raci? Adica..eu sunt rac si nu cred totusi k sunt atat de egoista si curvara si cum s-a mai spus pe aici.

Oricum revenind la subiect( pt k s-a cam deviat) cred ca va merge relatia deoarece ambele semne sunt semne comunicative si cu siguranta va distrati bine impreuna.

LoveSmartFashion
Postat pe 18 Ianuarie 2011 23:16
eu-rac...el-sagetator.daca-ar fi fost sa ne luam dupa compatibiliutatea zodiilor noastre,nu eram mai mult de 3 zile impreuna,cu toate astea suntem impreuna mai bn de 6 ani.Atata timp cat exista dragoste adevarata si sincera...respect...cred k orice defect...sau trasatura incompatibila cu zodia noastra poate fi tolerata.si un sfat:cel mai intelept cedeaza primul;).inavata sa obs nevoile celuilalt,sa nu-l sufoci dak nu-i place sufocat..sa il lasi singur dak vrea sa fie singur...nu mai fi egoist.atata timp cat esti destul de intelept....(si bineinteles k si cel de langa tine e la fe)l....eu sunt de parere ca fiecare ,indiferent de zodie,clasa sociala,studii sau situatie materiala...poate fi alaturi de cnv dak isi doreste cu adevarat,si face ceva in privinta asta.Bineinteles ca si in relatia mea au existat certuri,nemultumiri.dar ne iubim....si faptul k el isi doreste camera zugravita albastru si eu vreau mov....sa fim seriosi...astea nu sunt motive de cearta.Asta e reteta fericirii cred eu.respect,dragoste si cat mai putin egoism.take care....si cum spune Mircea Radu:))''iubiti-va mult!''
kudika375315
Postat pe 10 Martie 2011 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Compatibilitatea zodiilor 252 De la: llavinnia 4 Aprilie 2013 23:16
eu scorpion el gemeni 28 De la: yumalai 22 Mai 2009 14:32
Unde trebuie sa dau ca sa vad horoscopul de ieri? 8 De la: kudika093264 13 Februarie 2012 10:42
El scorpion si eu gemeni incotro ne indreptam ? 3 De la: Helada 4 August 2009 10:57
Prea multa lume suparata pe "gemeni" ! Pentru gemeni si nu numai! 34 De la: charlotte_sucks 12 Decembrie 2009 23:31