Setari Cookie-uri

bronsiolita acuta bebe 2 ani

Buna. Am o fetita de 2 ani(pe 13 dec)...de la 1 sept merge la cresa...e devreme stiu...dar de nevoie trebuie sa o duc... din octombrie a inceput sa raceasca...incetul cu incetul...tot mai tare... (e normal!pt copii care intra in colectivitate! reactia tuturor!) Am inceput cu medicamente usoare... pt tuse, pt. nas, pt febra...dupa ce am zis :"Gata a trecut!"... Dar au inceput durerile de urechi... am trecut pe antibiotic... augumentin...nu am putut sa il dau... nu mai accepta medicamente...vomita tot...dupa 3 zile de incercari...am trecut la Cefotax injectabil, tratament care a durat 7 zile... Durerea de urechi si infectia au trecut (a fost confirmarea medicului)...a ramas o usoara tuse si ceva secretii nazale...Dupa o sapt, din ce in ce mai multe secretii si o tuse mult mai urata... am mers din nou la medic...diagnosticul : Bronsiolita acuta... acum facem de 6 zile tratament cu kalos(cred ca asa se numeste) nu vad nici o schimbare... Mi s-a recomandat sa ii fac aerosoli. Nu reusesc ca o conving sa stea...ma simt super depasita de situatie...Ce sa fac???
Sa astept? cat? Sa o oblig? Nu pot-simt ca fac mai rau! Sa trec din nou pe injectii? medicul mi-a spus ca la bronsiolita, vindecarea dureaza si 10-15 zile...
Va multumesc pt rabdare si pt un eventual raspuns...
carmelyta2001
Postat pe 23 Noiembrie 2010 16:24
De la: carmelyta2001, la data 2010-11-23 16:24:09Buna. Am o fetita de 2 ani(pe 13 dec)...de la 1 sept merge la cresa...e devreme stiu...dar de nevoie trebuie sa o duc... din octombrie a inceput sa raceasca...incetul cu incetul...tot mai tare... (e normal!pt copii care intra in colectivitate! reactia tuturor!) Am inceput cu medicamente usoare... pt tuse, pt. nas, pt febra...dupa ce am zis :"Gata a trecut!"... Dar au inceput durerile de urechi... am trecut pe antibiotic... augumentin...nu am putut sa il dau... nu mai accepta medicamente...vomita tot...dupa 3 zile de incercari...am trecut la Cefotax injectabil, tratament care a durat 7 zile... Durerea de urechi si infectia au trecut (a fost confirmarea medicului)...a ramas o usoara tuse si ceva secretii nazale...Dupa o sapt, din ce in ce mai multe secretii si o tuse mult mai urata... am mers din nou la medic...diagnosticul : Bronsiolita acuta... acum facem de 6 zile tratament cu kalos(cred ca asa se numeste) nu vad nici o schimbare... Mi s-a recomandat sa ii fac aerosoli. Nu reusesc ca o conving sa stea...ma simt super depasita de situatie...Ce sa fac???
Sa astept? cat? Sa o oblig? Nu pot-simt ca fac mai rau! Sa trec din nou pe injectii? medicul mi-a spus ca la bronsiolita, vindecarea dureaza si 10-15 zile...
Va multumesc pt rabdare si pt un eventual raspuns...



fa-i aerosol cand doarme....
Celia_1
Postat pe 23 Noiembrie 2010 16:26
De la: carmelyta2001, la data 2010-11-23 16:24:09Buna. Am o fetita de 2 ani(pe 13 dec)...de la 1 sept merge la cresa...e devreme stiu...dar de nevoie trebuie sa o duc... din octombrie a inceput sa raceasca...incetul cu incetul...tot mai tare... (e normal!pt copii care intra in colectivitate! reactia tuturor!) Am inceput cu medicamente usoare... pt tuse, pt. nas, pt febra...dupa ce am zis :"Gata a trecut!"... Dar au inceput durerile de urechi... am trecut pe antibiotic... augumentin...nu am putut sa il dau... nu mai accepta medicamente...vomita tot...dupa 3 zile de incercari...am trecut la Cefotax injectabil, tratament care a durat 7 zile... Durerea de urechi si infectia au trecut (a fost confirmarea medicului)...a ramas o usoara tuse si ceva secretii nazale...Dupa o sapt, din ce in ce mai multe secretii si o tuse mult mai urata... am mers din nou la medic...diagnosticul : Bronsiolita acuta... acum facem de 6 zile tratament cu kalos(cred ca asa se numeste) nu vad nici o schimbare... Mi s-a recomandat sa ii fac aerosoli. Nu reusesc ca o conving sa stea...ma simt super depasita de situatie...Ce sa fac???
Sa astept? cat? Sa o oblig? Nu pot-simt ca fac mai rau! Sa trec din nou pe injectii? medicul mi-a spus ca la bronsiolita, vindecarea dureaza si 10-15 zile...
Va multumesc pt rabdare si pt un eventual raspuns...
Nu stiu ce va spus medicul dar in nici un caz antibioticul nu va lasa decat efecte negative,intarirea imunitatii de urgenta,protejarea florei intestinale,evitarea consumului de medicamente,mai multe informati numai daca doriti!
ivanescu
Postat pe 12 Decembrie 2010 11:28
Ma lesi....
kudika226898
Postat pe 12 Decembrie 2010 14:35
De la: kudika226898, la data 2010-12-12 14:35:05Ma lesi....

frumos mod de a incuraja a o mama!
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:46
o sa se faca bine...cu trecerea timpului!
Multa sanatate!
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Metode de ingrasare 3 De la: kudika_106 30 Martie 2012 17:44
as vrea un rasp despre noduli la san 6 De la: ivanescu 12 Decembrie 2010 11:23
vreau un sfat! 13 De la: TANASE_CONSTRUCT 4 Februarie 2012 20:19
TAROT,CHIROMANTIE SI CAFEA 27 De la: Armain 11 Septembrie 2011 22:46
Iubirea ..doare ?? sau nici nu se poate numi iubire ?? :( 36 De la: suicideblonde 22 Septembrie 2011 18:04