Setari Cookie-uri

CADOU:)

Buna.. ma gandesc sa ii fac un cadou de Mos Nicolae, baiatului pe care`l plac. E o idee buna sa-i cumpar o carte gen Ratiune si simtire Jane Austen[ cu subinteles:))]..., sa o impachetez frumos..si alaturi de ea sa pun o lista cu lucrurile care`mi plac la el.?Lista va suna cam asa :

Imi plac ochii tai si pielea ta fina
Imi place cum vorbesti, vocea ta ma alina
Imi place cum privesti,
Imi place cum traiesti,
Imi place cum rezisti,
Imi place ca te porti asa ca si cum nu-ti pasa,
Imi place ca esti unic,
Imi place ca esti aparte,
Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departe,
Imi place sa ma trezesc cu tine in gand dimineata
Imi place sa adorm cu tine in gand
Imi place chiar daca nu-ti plac asa de mult
Imi place sa te privesc
Imi place sa te ascult
Imi place cum zambesti...
Esti ca un bebelus..
Si chipul tau perfect parca-i sculptat de Brancusi insusi!
Ochii tai...parca-mi vorbesc cateodata...
Ca doar cand ma privesti parca te ascult
Desi nu spui nimic..
Nu-ti dau nici luna si nici cerul ca-i prea inalt...
Da-ti dau zarul meu desi stiu ca doar tu...il ai pe celalalt!
Si daca o sa iti fie greu sa ma iubesti...
Te ajut, promit! O sa te invat sa m-alinti...
Ca o sa vezi cum te alint...


E o idee buna sau nu?!...voua cum vi se pare?
Nicoleta01
Postat pe 2 Decembrie 2010 23:30
Poezioara e super dar daca nu e inca iubitul tau oficial..nu-i oferi nici un cadou.Asteapta sa vezi ce primesti tu de la el( asta daca primesti..).Nu te injosi! E foarte important intai sa primesti IUBIRE si apoi sa daruiesti pe masura!
mimi_ca29
Postat pe 4 Decembrie 2010 14:30
De la: Nicoleta01, la data 2010-12-02 23:30:00Buna.. ma gandesc sa ii fac un cadou de Mos Nicolae, baiatului pe care`l plac. E o idee buna sa-i cumpar o carte gen Ratiune si simtire Jane Austen[ cu subinteles:))]..., sa o impachetez frumos..si alaturi de ea sa pun o lista cu lucrurile care`mi plac la el.?Lista va suna cam asa :

Imi plac ochii tai si pielea ta fina
Imi place cum vorbesti, vocea ta ma alina
Imi place cum privesti,
Imi place cum traiesti,
Imi place cum rezisti,
Imi place ca te porti asa ca si cum nu-ti pasa,
Imi place ca esti unic,
Imi place ca esti aparte,
Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departe,
Imi place sa ma trezesc cu tine in gand dimineata
Imi place sa adorm cu tine in gand
Imi place chiar daca nu-ti plac asa de mult
Imi place sa te privesc
Imi place sa te ascult
Imi place cum zambesti...
Esti ca un bebelus..
Si chipul tau perfect parca-i sculptat de Brancusi insusi!
Ochii tai...parca-mi vorbesc cateodata...
Ca doar cand ma privesti parca te ascult
Desi nu spui nimic..
Nu-ti dau nici luna si nici cerul ca-i prea inalt...
Da-ti dau zarul meu desi stiu ca doar tu...il ai pe celalalt!
Si daca o sa iti fie greu sa ma iubesti...
Te ajut, promit! O sa te invat sa m-alinti...
Ca o sa vezi cum te alint...


E o idee buna sau nu?!...voua cum vi se pare?
noooo,e prea ,,cuminte" ceva de genu,scriei Imi place cum tot ce-mi faci,imi place cum te imbraci,imi place cum te misti,buzelor tale hoate nu le mai rezist. Iubite saruta-ma pe gat usor de tine imi este dor Cand vad trupul tau sexi imi da un fior,daca nu-l ating mor. Hai iubite vino mai aproape sa ma strangi in brate ca-n fiecare noapte Cu bizele tale fierbinti vreau sa ma incalzesti,cu ochii tai frumosi vreau sa ma privesti ce zici,mere?
Valy90
Postat pe 4 Decembrie 2010 15:00
=))))) pentru varsta ta e buna!..dar ptr a mea e prea indrazneatza:)))
Nicoleta01
Postat pe 4 Decembrie 2010 15:21
De la: Nicoleta01, la data 2010-12-04 15:21:46=))))) pentru varsta ta e buna!..dar ptr a mea e prea indrazneatza:)))
,,adicatelea" ce treaba are bre sula cu prefectura ce treaba are varsta cu poezia mea ,,gingasa"
Valy90
Postat pe 4 Decembrie 2010 15:56
De la: Nicoleta01, la data 2010-12-02 23:30:00Buna.. ma gandesc sa ii fac un cadou de Mos Nicolae, baiatului pe care`l plac. E o idee buna sau nu?!...voua cum vi se pare?


Dupa descrierea ta, pare mai degraba o cocota masculina!
Si, sincer, cred ca i se cam rupe de tine... Sa facem o analiza amanuntita pe text:
´´Imi plac ochii tai si pielea ta fina´´ (sigur se da cu alifie!)
´´Imi place cum vorbesti, vocea ta ma alina´´(face gargara cu ou dimineata)
´´Imi place cum privesti´´ (foloseste Visine)
´´Imi place ca te porti asa ca si cum nu-ti pasa´´ (probabil chiar nu-i pasa)
´´Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departe´´ ( locuieste in alt oras´, deci relatie la distanta)
´´Imi place chiar daca nu-ti plac asa de mult´´ ( deja ti-a confirmat ca nu te place????uau! are tupeu tipul)
´´Imi place sa te ascult´´ (are multa vrajeala in el)
´´Imi place cum zambesti´´ (exerseaza zilnic in oglinda ranjetul)
´´Si chipul tau perfect parca-i sculptat de Brancusi insusi´´ ( doar nu se da si cu fond de ten!?)
´´parca te ascult/Desi nu spui nimic.´´ (se terminase caseta cu replici)
Eu zic sa-i ridici o statuie si neaparat fa-i cadou niste lauri si o oglinda maaaaaaaaare! Aaaa, si ca fond sonor(asa pentru romantism), alege melodia aia ``De ziua ta´´!
mika76
Postat pe 4 Decembrie 2010 18:45
=)) defapt"poezia" sunt niste versuri...culese dintr-o melodie cantata de Criss Blaziny ;)

I-am facut deja cadou o carte... "Crima si Pedeapsa" de Dostoevski . Pe carte am scris"... ptr ca o carte citita , chiar daca o pierzi iti va ramane in inima si minte".. si o felicitare pe care am scris :

"Daca continui sa fii suparat, Mos Nicolae nu-ti va aduce nimic....
Innoieste-ti sufletul tau bun, asa cum il stiu eu si traieste cateva momente de fericire si multumire... si uita-te in ghetute... ai sa gasesti un gand bun de la mine... Te sarut!
P.S: Innoieste-ti sufletul tau bun.. asa cum eu il stiu si traieste cateva momente de fericire si multumire ...si uita -te in ghetute...ai sa gasesti un gand bun de la mine. "

Ca e de prost gust sau nu..asta n`o mai stiu:))... n`am mai facut niciodata un cadou unui baiat. Gestul conteaza:)
Nicoleta01
Postat pe 4 Decembrie 2010 18:58
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-04 14:30:10Poezioara e super dar daca nu e inca iubitul tau oficial..nu-i oferi nici un cadou.Asteapta sa vezi ce primesti tu de la el( asta daca primesti..).Nu te injosi! E foarte important intai sa primesti IUBIRE si apoi sa daruiesti pe masura!




Mi-a facut si el cadou doua ratzuste de plush ce se pupa!:)
Nicoleta01
Postat pe 4 Decembrie 2010 19:13

"Dupa descrierea ta, pare mai degraba o cocota masculina!
Si, sincer, cred ca i se cam rupe de tine... Sa facem o analiza amanuntita pe text:"""


Pentru ca melodia era destinata unei fete=))))))))))))))))
´
Nicoleta01
Postat pe 4 Decembrie 2010 19:43
De la: Nicoleta01, la data 2010-12-04 19:13:09
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-04 14:30:10Poezioara e super dar daca nu e inca iubitul tau oficial..nu-i oferi nici un cadou.Asteapta sa vezi ce primesti tu de la el( asta daca primesti..).Nu te injosi! E foarte important intai sa primesti IUBIRE si apoi sa daruiesti pe masura!




Mi-a facut si el cadou doua ratzuste de plush ce se pupa!:)



i-ai facut? ti-a facut...? A "ajuns" Moshu deja? Bravo dar tu - profunda iar el superficial in cadoul ales...ti l-a dat inainte sau dupa ce i-ai daruit tu cartea?
mimi_ca29
Postat pe 4 Decembrie 2010 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
da asa e 15 De la: dandanaua_reloaded 20 Ianuarie 2010 20:19
prietena mea flirt cu iubitul meu 77 De la: ramonaaa7 27 Martie 2014 11:33
iubire sau prietenie????nu inteleg. 41 De la: ddaannii 23 Iulie 2012 10:34
Fetelor, am nevoie de parerea voastra sa clarific o situatie de ”prietenie”! 44 De la: Dark 4 Decembrie 2009 17:08
aceeasi problema cu anaphielle 3 De la: turbo_flory 11 Noiembrie 2008 19:06