Setari Cookie-uri

dureri de oase cand sunt schimbari meteo

Hey,

Sunt Alis, am 31 de ani si de vrei 3 ani au inceput sa ma ia usor, usor, durerile articulare.. si de oase:(.. in ultimele luni s-au intetit durerile si acum cu geru asta rusesc care a cazut peste noi.. e minunat..:((. Inca n-am ajuns la medic, m-ar ajuta mult o recomandare de reumatolog si daca stie cineva din comunitate care e faza cu durerile de oase cand se schimba vremea? e o boala anume? cum se trateaza?

multam
alisville
Postat pe 3 Decembrie 2010 11:09
nu stiu din ce cauza ti se intampla tie ...
insa eu din cauza multitudinii de accidente suferite la viata mea, pana sa descoper baile termale ma vaitam ca si tine ...insa acum, cand am timp trag o fuga in uichend la bai termale....

si ce bine ma simt
battleofwits
Postat pe 3 Decembrie 2010 11:23
Cam de tinerica cu durerile astea. Am fost internata anul trecut in spital, iar salonul era impartit cu pacienti de la interne si cu pacienti cu probleme la oase. Tin minte ca a venit doctorita "de la oase" si i-a spus unei babutze care facuse o operatie la picior si se plangea de dureri ca de acum inainte va fi barometrul satului. Cel mai bine este sa mergi la medic, sa faci fizioterapie.... Sanatate multa !
luchianramona
Postat pe 3 Decembrie 2010 11:27
De la: battleofwits, la data 2010-12-03 11:23:53
din cauza multitudinii de accidente suferite la viata mea

astea's cazaturile alea pe care mi le urai mie
miss_darine
Postat pe 3 Decembrie 2010 12:19
De la: miss_darine, la data 2010-12-03 12:19:24astea's cazaturile alea pe care mi le urai mie


cum poti sa spui asta ... eu vreau sa mergi fara nici-un incident ... numai ca experienta imi spune ca "odata si odata" ne vine randul fie ca vrem sau nu ...

dar in nici-un caz nu-ti doresc asa ceva
battleofwits
Postat pe 3 Decembrie 2010 12:25
De la: battleofwits, la data 2010-12-03 11:23:53ma vaitam

faci exact ce stiu barbatii sa faca cel mai bine!

size_back
Postat pe 3 Decembrie 2010 12:36
De la: size_back, la data 2010-12-03 12:36:02
De la: battleofwits, la data 2010-12-03 11:23:53ma vaitam

faci exact ce stiu barbatii sa faca cel mai bine!



eu care am mers cu motocicleta pe orice vreme stiu si cand vine cutremurul in functie de durerile de genunchi si la vaitat nu ma intrece nimeni
pickard
Postat pe 3 Decembrie 2010 13:13
De la: battleofwits, la data 2010-12-03 12:25:35
cum poti sa spui asta ... eu vreau sa mergi fara nici-un incident ... numai ca experienta imi spune ca "odata si odata" ne vine randul fie ca vrem sau nu ...

dar in nici-un caz nu-ti doresc asa ceva

eu stau f bine la capitolul echilibru...de curand am luat si cateva curbe mai periculoase...ma descurc chiar bine...problema e ca ma sperie tirurile, cand sunt pe motor ar trebui sa-mi aduc unul in pat...ca sa scap de teama lor
miss_darine
Postat pe 3 Decembrie 2010 13:28
De la: miss_darine, la data 2010-12-03 13:28:47
eu stau f bine la capitolul echilibru...de curand am luat si cateva curbe mai periculoase...ma descurc chiar bine...problema e ca ma sperie tirurile, cand sunt pe motor ar trebui sa-mi aduc unul in pat...ca sa scap de teama lor


upsss esti la nivelul in care iei curbele cu frica ... daca esti din bucuresti iti recomand un curs foarte bun, era 200 de euro ... iar ca incepatoare te va pune foarte repede "pe picioarele tale" ... asta e un hobby frumos, dar trebuie sa ai grija ca altfel, nu o sa mai aibe cine sa te (pupaceasca)
battleofwits
Postat pe 3 Decembrie 2010 15:08
darine ce "bicicleta "...visezi... hai ca poate gaseste Mosul in tirg... o zi faina la toti...
BEL_AMY1
Postat pe 3 Decembrie 2010 15:15
De la: alisville, la data 2010-12-03 11:09:05Hey,

Sunt Alis, am 31 de ani si de vrei 3 ani au inceput sa ma ia usor, usor, durerile articulare.. si de oase:(.. in ultimele luni s-au intetit durerile si acum cu geru asta rusesc care a cazut peste noi.. e minunat..:((. Inca n-am ajuns la medic, m-ar ajuta mult o recomandare de reumatolog si daca stie cineva din comunitate care e faza cu durerile de oase cand se schimba vremea? e o boala anume? cum se trateaza?

multam


cauzele reumatismului pot fi multiple, poate ai avut sau ai vreo infectie cu stafilococul auriu despre care este cunoscut faptul ca da reumatism articular, sau carente de vitamine etc, cel mai bine ar fi sa te adresezi in prima faza unui medic generalist care sa iti indice exact ce analize trebuie sa faci si apoi vei vedea ce masuri trebuiesc luate
visan_georgiana
Postat pe 3 Decembrie 2010 15:32
Chestia asa cu durerile de oase la schimbarile de vreme o patesc si eu de vreo 2 ani incoace. Am 36 de ani si problemele au inceput pe la 34. Initial al facut fizioterapie, ins ace sa zic, nu m-am tinut foarte mult de ea ptr ca nu prea aveam timp. Anul asta am facut in primavara o cura de fizio si ar fi trebuit sa mai fac si-n toamna da’ tot asa am amanat-o din diverse motive.
Reumatoloaga la care ma duc eu mi-a dat sa iau Piascledine, este un medicament natural si am inceput sa-l iau de prin septembrie. Deocamdata este totul ok, vad ca m-au mai lasat “crizele” si o sa continui sa-l iau inca pana prin martie-aprilie, dupa care o mica pauza de 1-2 luni. Poate reusesc totusi sa ajung si la fizio in primavara.
kudika_hermione
Postat pe 10 Decembrie 2010 15:11
De la: kudika_hermione, la data 2010-12-10 15:11:24Chestia asa cu durerile de oase la schimbarile de vreme o patesc si eu de vreo 2 ani incoace. Am 36 de ani si problemele au inceput pe la 34. Initial al facut fizioterapie, ins ace sa zic, nu m-am tinut foarte mult de ea ptr ca nu prea aveam timp. Anul asta am facut in primavara o cura de fizio si ar fi trebuit sa mai fac si-n toamna da’ tot asa am amanat-o din diverse motive.
Reumatoloaga la care ma duc eu mi-a dat sa iau Piascledine, este un medicament natural si am inceput sa-l iau de prin septembrie. Deocamdata este totul ok, vad ca m-au mai lasat “crizele” si o sa continui sa-l iau inca pana prin martie-aprilie, dupa care o mica pauza de 1-2 luni. Poate reusesc totusi sa ajung si la fizio in primavara.


Hello,
Multumesc frumos de lamuriri... m-am cam speriat un pic, ca mi-e groaza sa ma gandesc ca o sa am problema asta toata viata.. dar nu ma prind ce afectiune ai, ce a zis medicul mai exact. piascledine ajuta la ce boli? e scump?

numai bine.
sarbatori calde!
alisville
Postat pe 22 Decembrie 2010 13:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caderea parului - "SER ANTICADERE" (Gerovital Plant)??? 4 De la: nonado 17 Septembrie 2015 08:19
Merita iubirea mea un sacrificiu?????????????? 2 De la: ironia 18 Martie 2011 14:38
cosmetice de calitate 3 De la: seductiv 3 Decembrie 2010 22:42
o amanta care minte foarte mult,si te dezamageste.... 39 De la: catalina69 28 Octombrie 2010 10:20
Google AdSense 3 De la: Abi1Kate 12 Aprilie 2011 21:13