Setari Cookie-uri

M-a parasit. Sunt gravida, vreau sa fac avort!

Am 23 de ani si sunt nemaritata. Sunt gravida in 3.5 luni cu baiatul cu care am stat 2 ani. Insa s-a hotarat acum, in prag de sarbatori, sa ma paraseasca pt alta de la el de la munca
Acum sincer, la cum sunt vremurile, eu nu vreau sa cresc un copil si el sa isi faca viata. Vreau sa fac avort, insa fiindca sarcina e foarte avansata, nu stiu daca gasesc pe oricine sa se riste.Am auzit ca se fac avorturi, pe raspunderea pacientului si cu semnatura, in unele clinici. Imi puteti recomanda un astfel de loc? Va rog, e urgent, fiecare zi conteaza!!
Vreau sa revin la viata mea si sa uit trecutul.
P.S. - Nu omor pe nimeni, nu ma luati cu din astea.
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:51
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 21:51:31Am 23 de ani si sunt nemaritata. Sunt gravida in 3.5 luni cu baiatul cu care am stat 2 ani. Insa s-a hotarat acum, in prag de sarbatori, sa ma paraseasca pt alta de la el de la munca
Acum sincer, la cum sunt vremurile, eu nu vreau sa cresc un copil si el sa isi faca viata. Vreau sa fac avort, insa fiindca sarcina e foarte avansata, nu stiu daca gasesc pe oricine sa se riste.Am auzit ca se fac avorturi, pe raspunderea pacientului si cu semnatura, in unele clinici. Imi puteti recomanda un astfel de loc? Va rog, e urgent, fiecare zi conteaza!!
Vreau sa revin la viata mea si sa uit trecutul.
P.S. - Nu omor pe nimeni, nu ma luati cu din astea.





Si de ce deschizi N topicuri?
Crezi ca asa o sa redevii fata mare?
stem_29
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:59
De la: stem_29, la data 2010-12-07 21:59:24
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 21:51:31Am 23 de ani si sunt nemaritata. Sunt gravida in 3.5 luni cu baiatul cu care am stat 2 ani. Insa s-a hotarat acum, in prag de sarbatori, sa ma paraseasca pt alta de la el de la munca
Acum sincer, la cum sunt vremurile, eu nu vreau sa cresc un copil si el sa isi faca viata. Vreau sa fac avort, insa fiindca sarcina e foarte avansata, nu stiu daca gasesc pe oricine sa se riste.Am auzit ca se fac avorturi, pe raspunderea pacientului si cu semnatura, in unele clinici. Imi puteti recomanda un astfel de loc? Va rog, e urgent, fiecare zi conteaza!!
Vreau sa revin la viata mea si sa uit trecutul.
P.S. - Nu omor pe nimeni, nu ma luati cu din astea.





Si de ce deschizi N topicuri?
Crezi ca asa o sa redevii fata mare?


Si crezi ca acel petic de hartie ti-ar rezolva "nemaroitatul" nu mai este cum era acum 30 de ani!!!!


tine copilul...crestel fii mandra !
doridor
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:06



Si de ce deschizi N topicuri?
Crezi ca asa o sa redevii fata mare?
[/quote]

@stem_29: Plictiseala mare la voi in Cluja, ha? Bani de iesit la o cafea yok.. De asta iei toate forumurile la rand, sa dai cu papagalul, sa te simti mare virtual. Ca in rest, nu esti nimic si stii asta.
kudika12787
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:54
nu face avort doar ca sa te razbuni pe el ca te-a parasit, gandeste-te bine daca iti doresti acest copil .... daca ti-l doresti gandeste-te bine daca il poti creste cu sau fara ajutorul lui (pentru ca este si responsabilitatea lui)...si daca fie nu ti-l doresti sau nu il poti creste, renunta la sarcina pentru ca nu are rost sa iti irosesti o mare parte din tinerete si sa cresti un copil pe care nu il vrei si caruia nu ii poti asigura tot ceea ce are nevoie
xsAna
Postat pe 8 Decembrie 2010 00:39
De la: xsAna, la data 2010-12-08 00:39:34nu face avort doar ca sa te razbuni pe el ca te-a parasit, gandeste-te bine daca iti doresti acest copil .... daca ti-l doresti gandeste-te bine daca il poti creste cu sau fara ajutorul lui (pentru ca este si responsabilitatea lui)...si daca fie nu ti-l doresti sau nu il poti creste, renunta la sarcina pentru ca nu are rost sa iti irosesti o mare parte din tinerete si sa cresti un copil pe care nu il vrei si caruia nu ii poti asigura tot ceea ce are nevoie
sfarsit
Valy90
Postat pe 8 Decembrie 2010 00:41
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 22:54:26


Si de ce deschizi N topicuri?
Crezi ca asa o sa redevii fata mare?


@stem_29: Plictiseala mare la voi in Cluja, ha? Bani de iesit la o cafea yok.. De asta iei toate forumurile la rand, sa dai cu papagalul, sa te simti mare virtual. Ca in rest, nu esti nimic si stii asta.[/quote]


Cata educatie...cat rafinament....
Replica de mai sus vine ca urmare a nspe topicuri deschise de tine si nu trebuie sa sari repede sa ataci,ai fi putut sa-ti spui problema intr-un singur topic.
On topic@Te-ai gandit bine inainte sa hotarasti sa ai copil cu el sau a fost o greseala?El ce parere a avut de asta,l-ai intrebat?Cand alegi sa faci un copil iti asumi raspunderea de al creste indiferent daca iti fuge iubitul cu alta,se pare ca pe tine te depaseste situatia....Vrei sa-ti spunem unde poti sa faci avort la 3,5 luni?Te inseli daca crezi asta,nimeni nu o sa vrea sa te aiba pe constiinta daca dai ortu` popii.Daca ai intrat in hora acum joaca.....Sa-ti zic ca-mi pare rau de tine?Nu pot,imi pare rau de acel suflet pentru care tu alegi daca sa traiasca sau nu si probabil o sa te dai peste cap sa scapi de el DAR e foarte posibil (daca nu dai ortu` popii) sa nu mai faci copii niciodata si dupa sa plangi ca vrei si nu mai poti.Tu alegi....
Barbie30_
Postat pe 8 Decembrie 2010 02:25
De la: Barbie30_, la data 2010-12-08 02:25:29
De la: kudika140782, la data 2010-12-07 22:54:26


Si de ce deschizi N topicuri?
Crezi ca asa o sa redevii fata mare?


@stem_29: Plictiseala mare la voi in Cluja, ha? Bani de iesit la o cafea yok.. De asta iei toate forumurile la rand, sa dai cu papagalul, sa te simti mare virtual. Ca in rest, nu esti nimic si stii asta.



Cata educatie...cat rafinament....
Replica de mai sus vine ca urmare a nspe topicuri deschise de tine si nu trebuie sa sari repede sa ataci,ai fi putut sa-ti spui problema intr-un singur topic.
On topic@Te-ai gandit bine inainte sa hotarasti sa ai copil cu el sau a fost o greseala?El ce parere a avut de asta,l-ai intrebat?Cand alegi sa faci un copil iti asumi raspunderea de al creste indiferent daca iti fuge iubitul cu alta,se pare ca pe tine te depaseste situatia....Vrei sa-ti spunem unde poti sa faci avort la 3,5 luni?Te inseli daca crezi asta,nimeni nu o sa vrea sa te aiba pe constiinta daca dai ortu` popii.Daca ai intrat in hora acum joaca.....Sa-ti zic ca-mi pare rau de tine?Nu pot,imi pare rau de acel suflet pentru care tu alegi daca sa traiasca sau nu si probabil o sa te dai peste cap sa scapi de el DAR e foarte posibil (daca nu dai ortu` popii) sa nu mai faci copii niciodata si dupa sa plangi ca vrei si nu mai poti.Tu alegi....[/quote]


Pentru ca si tu m-ai avertizat acum o saptamana ca am raspuns degeaba cuiva...acum e randul meu...citeste ''vreau sa fac avort'' ca sa vezi de fapt cu cine ai de a face si ce imaginatie bolnava au unii...
zi buna
pinguina
Postat pe 8 Decembrie 2010 08:36
Neata pinguina!
E aceeasi tipa? O sa caut acum sa ma luminez ca sunt in ceata
Barbie30_
Postat pe 8 Decembrie 2010 08:40
Ce minte bolnava
Barbie30_
Postat pe 8 Decembrie 2010 08:54
De la: Barbie30_, la data 2010-12-08 08:40:55Neata pinguina!
E aceeasi tipa? O sa caut acum sa ma luminez ca sunt in ceata


Neata Barbie
Daca ai avut rãbdare sa citesti tot, te felicit...un dement...frate mai are lumea imaginatie...dar nici in halul asta. Si nu stiu daca ai vãzut ca a zis ca nu suntem primele victime. A mai avut un topic plin de imaginatie.
Îl compatimesc
pinguina
Postat pe 8 Decembrie 2010 10:06
De la: pinguina, la data 2010-12-08 10:06:20
De la: Barbie30_, la data 2010-12-08 08:40:55Neata pinguina!
E aceeasi tipa? O sa caut acum sa ma luminez ca sunt in ceata


Neata Barbie
Daca ai avut rãbdare sa citesti tot, te felicit...un dement...frate mai are lumea imaginatie...dar nici in halul asta. Si nu stiu daca ai vãzut ca a zis ca nu suntem primele victime. A mai avut un topic plin de imaginatie.
Îl compatimesc
Pinguina, nu fi asa sigura ca e barbat eu totusi cred ca e o fustrata in spatele monitorului
Valy90
Postat pe 8 Decembrie 2010 10:49
De la: valy90, la data 2010-12-08 10:49:04
De la: pinguina, la data 2010-12-08 10:06:20
De la: Barbie30_, la data 2010-12-08 08:40:55Neata pinguina!
E aceeasi tipa? O sa caut acum sa ma luminez ca sunt in ceata


Neata Barbie
Daca ai avut rãbdare sa citesti tot, te felicit...un dement...frate mai are lumea imaginatie...dar nici in halul asta. Si nu stiu daca ai vãzut ca a zis ca nu suntem primele victime. A mai avut un topic plin de imaginatie.
Îl compatimesc
Pinguina, nu fi asa sigura ca e barbat eu totusi cred ca e o fustrata in spatele monitorului



ooo valy eu nu sunt sigura de nimic...
E o persoana foarte frustrata asta e sigur...sexul sau genul (ca sa nu se interpreteze :) ) e mai putin important...
pinguina
Postat pe 8 Decembrie 2010 10:58
De la: pinguina, la data 2010-12-08 10:06:20
De la: Barbie30_, la data 2010-12-08 08:40:55Neata pinguina!
E aceeasi tipa? O sa caut acum sa ma luminez ca sunt in ceata


Neata Barbie
Daca ai avut rãbdare sa citesti tot, te felicit...un dement...frate mai are lumea imaginatie...dar nici in halul asta. Si nu stiu daca ai vãzut ca a zis ca nu suntem primele victime. A mai avut un topic plin de imaginatie.
Îl compatimesc


Dap,ala cu "sunt agresiva cu iubitul meu"...Ii place sa-si arunce veninul postand in femeie.Tind sa cred ca asta,stapanul vostru si 175 sunt unu si acelasi.Pe mine ma doare la basca de ce spune el aici,dar ii compatimesc pe cei care il au prin preajma.Misogin,grandoman,cu multipla personalitate si foarte frustrat(ca tot spune el ca singurul cuvant pe care il stim e frustrat).
Barbie30_
Postat pe 8 Decembrie 2010 11:03
trimite-mi un mesaj cu situatia ta un nr de tel, te pot ajuta!popatibi70@ahoo.com
kudika355839
Postat pe 20 Ianuarie 2011 19:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rea si minciunoasa 29 De la: size_back 23 Iunie 2010 10:00
a durat doar o luna 32 De la: ploidevise 7 Noiembrie 2010 19:51
Tu ce ai alege? 2 De la: kudika347830 15 Noiembrie 2016 06:58
M-a parasit pentru altul 168 De la: Rxon_07 20 Septembrie 2013 12:29
Exista viata si dupa un divort? 69 De la: love_strike 9 August 2010 16:02