Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa mai cred

buna fetelor, m-am uitat pe forumuri si am vazut ca altele in situatia mea cu primit sfaturi de la voi,poate va dati cu parerea si la mine ,nu stiu ce sa mai fac.Am o relatie de un an si jumate cu un baiat,stam impreuna cand la mine cand la el acasa,le faceam pe toate impreuna,dar ca in toate relatiile existau neintelegeri care incercam sa le depasim,gelozie,etc.Credeam ca o sa treaca dar de ceva timp l-am vazut schimbat pana cand luni il asteptam la mine si nu a venit seara de la munca,l-am sunat toata noaptea dar nu mi-a raspuns deloc,dinimeata m-am duc la el si era acasa la el dormea,i-am cerut explicatii a zis ca a vrut sa fie singur ca s-a saturat de figuri si cicaleli,cand eu am incercat sa fiu cea mai buna pt el .Aseara mi-a promis ca trece pe la bloc sa vb atata,a venit si mi-a zis sa ramanem asa,sa i dau spatiu sa fie si singur sa se gandeasca ca nu ma mai iubeste ca inainte si ca are nevoie sa se gandeasca la ce vrea.Eu l-am rugat sa se mai gandeasca,sa vorbeasca cu mine ca nu mi inchipui viata mea fara el .Nu am formit de 2 nopti stau si ma uit la tv si plang,iar el nu vede asta,eu stiu ca tine la mine am fost nedespartiti , ca acum sa mi spuna ca are nevoie de timp ca nu mai stie ce vrea.
Ce ma sfatuiti sa fac, sa l las sa se gandeasca sa nu l mai caut?
Am vb si cu mama lui si mai vb si ea cu el ,i-a zis sa ma aduca inapoi acasa si el a zis ca se mai gandeste,dar nu stiu ce sa cred, daca era zicea ca nu vrea sa ma mai vada,nu?
Ma gandesc ca vin sarbatorile si mi-e frica sa ma gandesc cao sa fiu singura si el cine stie pe unde si cu cine.Ce sa fac, sa l las libr sa se intoarca singur?O sa se intoarca oare?
aeerdna_star
Postat pe 9 Decembrie 2010 07:02
"i-am cerut explicatii a zis ca a vrut sa fie singur ca s-a saturat de figuri si cicaleli"

"Femeile cred ca daca un caine fuge de acasa e din cauza lipsei de afectiune oferite.Femeile cred ca daca o pisica fuge de acasa e din cauza lipsei de afectiune oferite.Femeile cred ca daca un barbat fuge de acasa e din cauza ca barbatii sunt porci."
Cred ca ai inteles unde bat!
Barbie30_
Postat pe 9 Decembrie 2010 08:21
De la: aeerdna_star, la data 2010-12-09 07:02:24buna fetelor, m-am uitat pe forumuri si am vazut ca altele in situatia mea cu primit sfaturi de la voi,poate va dati cu parerea si la mine ,nu stiu ce sa mai fac.Am o relatie de un an si jumate cu un baiat,stam impreuna cand la mine cand la el acasa,le faceam pe toate impreuna,dar ca in toate relatiile existau neintelegeri care incercam sa le depasim,gelozie,etc.Credeam ca o sa treaca dar de ceva timp l-am vazut schimbat pana cand luni il asteptam la mine si nu a venit seara de la munca,l-am sunat toata noaptea dar nu mi-a raspuns deloc,dinimeata m-am duc la el si era acasa la el dormea,i-am cerut explicatii a zis ca a vrut sa fie singur ca s-a saturat de figuri si cicaleli,cand eu am incercat sa fiu cea mai buna pt el .Aseara mi-a promis ca trece pe la bloc sa vb atata,a venit si mi-a zis sa ramanem asa,sa i dau spatiu sa fie si singur sa se gandeasca ca nu ma mai iubeste ca inainte si ca are nevoie sa se gandeasca la ce vrea.Eu l-am rugat sa se mai gandeasca,sa vorbeasca cu mine ca nu mi inchipui viata mea fara el .Nu am formit de 2 nopti stau si ma uit la tv si plang,iar el nu vede asta,eu stiu ca tine la mine am fost nedespartiti , ca acum sa mi spuna ca are nevoie de timp ca nu mai stie ce vrea.
Ce ma sfatuiti sa fac, sa l las sa se gandeasca sa nu l mai caut?
Am vb si cu mama lui si mai vb si ea cu el ,i-a zis sa ma aduca inapoi acasa si el a zis ca se mai gandeste,dar nu stiu ce sa cred, daca era zicea ca nu vrea sa ma mai vada,nu?
Ma gandesc ca vin sarbatorile si mi-e frica sa ma gandesc cao sa fiu singura si el cine stie pe unde si cu cine.Ce sa fac, sa l las libr sa se intoarca singur?O sa se intoarca oare?





S-ar putea sa ma insel dar cred ca datorita iubirii ce i-o porti ....l-ai cam obosit pe baiat. Eu obisnuiesc sa numesc acest comportament " mofturi de adolescenta". Nu ma intelege gresit, nu judec pt. ca nu am acest drept. Tocmai acele "cicaleli" l-au determinat sa se indeparteze. Intr-o relatie trebuie sa tratezi fiecare problema cu calm si intelepciune. Ce ma doare pe mine e cand citesc ca " nu i-mi inchipui viata mea fara el".. Gresit! In cazul in care el decide sa nu se mai intoarca trebuie sa te resemnezi, sa-ti asumi greselile si sa inveti din ele. Daca nu te cauta intr-un timp relativ scurt.... mergi mai departe!!! Si ce daca ramai singura de sarbatori?? La anul vei avea grija ca asta sa nu se mai intample. Nu mai plange, draguta ca e pacat de ochisorii tai mumosi.
mimi_ca29
Postat pe 9 Decembrie 2010 12:39
De la: aeerdna_star, la data 2010-12-09 07:02:24buna fetelor, m-am uitat pe forumuri si am vazut ca altele in situatia mea cu primit sfaturi de la voi,poate va dati cu parerea si la mine ,nu stiu ce sa mai fac.Am o relatie de un an si jumate cu un baiat,stam impreuna cand la mine cand la el acasa,le faceam pe toate impreuna,dar ca in toate relatiile existau neintelegeri care incercam sa le depasim,gelozie,etc.Credeam ca o sa treaca dar de ceva timp l-am vazut schimbat pana cand luni il asteptam la mine si nu a venit seara de la munca,l-am sunat toata noaptea dar nu mi-a raspuns deloc,dinimeata m-am duc la el si era acasa la el dormea,i-am cerut explicatii a zis ca a vrut sa fie singur ca s-a saturat de figuri si cicaleli,cand eu am incercat sa fiu cea mai buna pt el .Aseara mi-a promis ca trece pe la bloc sa vb atata,a venit si mi-a zis sa ramanem asa,sa i dau spatiu sa fie si singur sa se gandeasca ca nu ma mai iubeste ca inainte si ca are nevoie sa se gandeasca la ce vrea.Eu l-am rugat sa se mai gandeasca,sa vorbeasca cu mine ca nu mi inchipui viata mea fara el .Nu am formit de 2 nopti stau si ma uit la tv si plang,iar el nu vede asta,eu stiu ca tine la mine am fost nedespartiti , ca acum sa mi spuna ca are nevoie de timp ca nu mai stie ce vrea.
Ce ma sfatuiti sa fac, sa l las sa se gandeasca sa nu l mai caut?
Am vb si cu mama lui si mai vb si ea cu el ,i-a zis sa ma aduca inapoi acasa si el a zis ca se mai gandeste,dar nu stiu ce sa cred, daca era zicea ca nu vrea sa ma mai vada,nu?
Ma gandesc ca vin sarbatorile si mi-e frica sa ma gandesc cao sa fiu singura si el cine stie pe unde si cu cine.Ce sa fac, sa l las libr sa se intoarca singur?O sa se intoarca oare?
daca stai ca o soacra pe capul lui si normal ca omul sa saturat.Pe tine ca te doare mai mult,ca vei face sarbatorile singura?
Valy90
Postat pe 9 Decembrie 2010 14:42
De la: aeerdna_star, la data 2010-12-09 07:02:24buna fetelor, m-am uitat pe forumuri si am vazut ca altele in situatia mea cu primit sfaturi de la voi,poate va dati cu parerea si la mine ,nu stiu ce sa mai fac.Am o relatie de un an si jumate cu un baiat,stam impreuna cand la mine cand la el acasa,le faceam pe toate impreuna,dar ca in toate relatiile existau neintelegeri care incercam sa le depasim,gelozie,etc.Credeam ca o sa treaca dar de ceva timp l-am vazut schimbat pana cand luni il asteptam la mine si nu a venit seara de la munca,l-am sunat toata noaptea dar nu mi-a raspuns deloc,dinimeata m-am duc la el si era acasa la el dormea,i-am cerut explicatii a zis ca a vrut sa fie singur ca s-a saturat de figuri si cicaleli,cand eu am incercat sa fiu cea mai buna pt el .Aseara mi-a promis ca trece pe la bloc sa vb atata,a venit si mi-a zis sa ramanem asa,sa i dau spatiu sa fie si singur sa se gandeasca ca nu ma mai iubeste ca inainte si ca are nevoie sa se gandeasca la ce vrea.Eu l-am rugat sa se mai gandeasca,sa vorbeasca cu mine ca nu mi inchipui viata mea fara el .Nu am formit de 2 nopti stau si ma uit la tv si plang,iar el nu vede asta,eu stiu ca tine la mine am fost nedespartiti , ca acum sa mi spuna ca are nevoie de timp ca nu mai stie ce vrea.
Ce ma sfatuiti sa fac, sa l las sa se gandeasca sa nu l mai caut?
Am vb si cu mama lui si mai vb si ea cu el ,i-a zis sa ma aduca inapoi acasa si el a zis ca se mai gandeste,dar nu stiu ce sa cred, daca era zicea ca nu vrea sa ma mai vada,nu?
Ma gandesc ca vin sarbatorile si mi-e frica sa ma gandesc cao sa fiu singura si el cine stie pe unde si cu cine.Ce sa fac, sa l las libr sa se intoarca singur?O sa se intoarca oare?



Pe langa ce s-a raspuns pana acum...vroiam sa adaug sa nu uiti ca ar putea sa ii surada altceva la orizont...
Mie mi se pare ciudat...nu vine acasa, il suni nu raspunde,apoi dimineata e in pat si se oboseste sa iti spuna ca nu mai vrea si ca vrea sa se gandeasca...de ce nu ti-a zis seara ca nu are chef si ca vrea sa fie singur...
Cred ca de asemenea ar trebui sa specifici varsta voastra...
Depinde foarte mult...ei la 20 si un pic deja au batut recordul cu o relatie de 1 an jumate...si poate vrea sa mai...copilareasca...
pinguina
Postat pe 9 Decembrie 2010 17:59
Este incredibil ca o femeie sa fie tratata asa si sa se mai intrebe: ce-o fi oare? Ce sa fie? Iubire mare, nimic altceva. Desigur doar din partea ei.
Pastreaza-l langa tine. Ca doar o viata ai, de ce s-o traiesti frumos?!
rashela
Postat pe 9 Decembrie 2010 18:16
Iubirea las-o libera.Daca e a ta se va intoarce,daca nu va veni,nu a fost niciodata.
visele_nu_mor
Postat pe 9 Decembrie 2010 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Secretii vaginale 25 De la: kudika_9935 12 Iulie 2012 16:47
dupa 17 ani de "caznicie"...divort 24 De la: stem_29 19 Decembrie 2010 18:44
highschool sweetheart 15 De la: oportunity 4 August 2009 21:03
cum sa il fac sa se indragosteasca de mine? 18 De la: kudika_8277 21 Iunie 2013 13:16
nu as fi crezut.. 8 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:13