Setari Cookie-uri

femeia taur si barbatul sagetator

va rog sa mi spuneti din experienta voastra fetelor, cum se intelege o femeie taur cu un barbat sagetator, ca si relatie de lunga durata. va multumesc mult!
LadyC_
Postat pe 15 Decembrie 2010 02:58
sincer nu stiu exact, am incercat o astfel de relatie dar nu am ajuns pana acolo pentru ca el nu este foarte decis ce sa faca. in schimb ne intelegem foarte bine. poate daca as fi si eu mai rabdatoare....dar nu sunt...si daca s-ar misca si el mai rpd ( ma refer la faptul ca tatonam terenul de aproape un an in care ne facem declaratii reciproc dar inca nu avem nimik mai mult de 3 sarutari la activ). de mentionat ca nu suntem niste adolescenti
catalinaina83
Postat pe 13 Martie 2011 06:47
Aualeu..! Mie mi-a luat 3 ani ca sa fiu cu un sagetator. In primul rand ne-am chinuit sa ajungem pe aceeasi unda deoarece eram 2 persoane total diferite. Daca pentru mine era alb, pentru el era negru... Apoi la un an dupa ce l-am cunoscut mi-am dat seama ca n-o sa fie nimic intre noi asa ca am devenit cei mai buni prieteni, fiecare cautand-si fericirea in alta parte, iar dupa cativa ani, si-a dat seama ca a cautat destul si ceea ce-si dorea era chiar sub ochii lui. Ei bine, e greu cu un sagetator, sa-l intelegi in primul rand. El mereu mi-a zis ca trebuie sa-l accept asa cum e, nu sa-l inteleg. Sagetatorii nu se deschid in fata nimanui, cu greu iti dai seama ce-si doreste, nu-i place sa fie controlat, are nevoie de cat mai multa libertate, fara reprosuri, scene de gelozie si toate lucrurile ciudate pe care le facem noi, femeile. Daca se poate sa-l iubesti cat mai mult fara sa-i sari in brate, sa-l lasi sa aiba impresia ca el e cel care conduce intr-o relatie, sa nu-l santajezi sau sa-i impui conditii. Imagineaza-ti ca esti ca un fel de ursulet pe care-l are de o vesnicie, dar uneori te lasa intr-un colt pentru jucarii noi de care se plictiseste rapid si...revine tot la ursuletul sau pe care nu l-ar lasa pt nimic in lume. E un om ciudat si greu de inteles, ofera-i cat mai multa libertate si o sa fie la picioarele tale.. ! (daca-i zici, du-te cu alta, treaba ta, numai de-al dracu nu se duce, in schimb daca-l bati la cap sa-ti fie fidel, exact asta n-o sa primesti..)
ralla888
Postat pe 28 Iunie 2011 07:41
mie mia luat cam 4 ani sa fiu cu un sagetator. un sagetator e cam asa pt mine: ambitios, iubitor, nesatul in dragoste, afectuos si atent cu mine. defectele lui : suparacios, stresant cate o data, e greu sa accepte prietenii femeii taur, nui place sa iasa la cumparaturi si sa danseze. ai place sa iasa in oras si sasi distreze prietena ,ai inplineste toate visele femeii.pt mine relatia cu un barbat sagetator e .................. VOI CE CREDETI?
dragosh80
Postat pe 13 Decembrie 2011 22:29
Dar daca femeia este sagetator si barbatul scorpion ???
kudika_nikole
Postat pe 13 Decembrie 2011 22:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia pesti-de ocolit? 161 De la: elgi 5 August 2013 20:27
scurgeri maronii 10 De la: kokomic 29 Septembrie 2011 08:59
Eu taur el balanta.... 11 De la: deya_22 11 Septembrie 2009 17:01
Ce parerea aveti despre relatia dintre o femeie varsator si un barbat scorpion? 7 De la: blaa 13 Ianuarie 2010 20:03
femeia scorpion 255 De la: Lady_Shadow 12 Martie 2010 19:02