Setari Cookie-uri

TREZITI-VA OAMENI BUNI!!!

VOI CHIAR CREDETI TAMPENIA ASTA CU ZODIILE??? CREDETI CA STELELE VA HOTARASC VIITORUL? SAU CA VA POT SPUNE CEVA LEGAT DE EL?
VA RECOMAND TUTUROR CU ASEMENEA "IDEI" SA VEDETI FILMUL ZEITGEIST, care spune exact cum au luat nastere zodiile, si care-i treaba cu ele, niste inventii ale unor oameni care traiau acum 3000 de ani
nu mai cautati sa va mintiti singuri! nu mai cautati raspunsuri in alte parti!
adevarul e in fata voastra trebuie doar sa deschideti ochii sa-l vedeti nu in stele!!!

Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:49
nu esti prima care deschide un astfel de topic, sunt de acord, dar nu ai ce sa le faci, sunt oameni si oameni, poate ca o sa isi dea seama din proprie experienta ca nu zodiile guverneaza neaparat relatiile

Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:51
Da, am mai zis pe-aici, dar asta e, oamenii sunt slabi .. e mult mai usor sa judeci pe cineva in functie de zodie decat sa stai sa cunosti cu adevarat persoana respectiva.
Kathara
Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:54
io ma mir ca inca n-a deeschis nimeni un topic despre adevaru' din filmu' superman. ca oamenii pot zburaaaaaaa!

Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:54
De la: Kathara, la data 2008-11-11 19:54:26Da, am mai zis pe-aici, dar asta e, oamenii sunt slabi .. e mult mai usor sa judeci pe cineva in functie de zodie decat sa stai sa cunosti cu adevarat persoana respectiva.



chiar ca, unii se linistesc cand stiu despre ei de ex ca sunt egoisti numai pt ca este caracteristica a zodiei lor...LAME !

Postat pe 11 Noiembrie 2008 19:55
salutare si
sirena22
Postat pe 11 Noiembrie 2008 20:06
http://concurs.dormeo.ro/index.asp?tn=friendhome&parent=5780652&sid=55177 concurs 1000 euro :) afla mai multe despre pozitia in care dormi si ce dezvaluie ea despre tine :)super fain
mo_alexandra
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:59
Cred in zodii si mai cred ca astrele nu mint.Fiecare este liber sa creada in ce vrea.Nu am o parere grozava despre cei ce nu cred,in general acestea nu cred in nimic ,cum ii vedeti voi?

Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:56
De la: dudaschi_yahoo_com, la data 2009-01-05 11:56:47 Cred in zodii si mai cred ca astrele nu mint.Fiecare este liber sa creada in ce vrea.Nu am o parere grozava despre cei ce nu cred,in general acestea nu cred in nimic ,cum ii vedeti voi?


II vad ca pe niste oameni realisti care au destula putere incat sa infrunte viata asa cum e ea. Daca voi credeti sincer ca Saturn (planeta, da?), corp solid nu avea nimic mai bun de facut in ziua in care v-ati nascut decat sa va traseze stiu eu ce destin ... e clar ca sunteti intr-o ureche.

Nu e clar ca oamenii sunt mai putin decat niste furnici in Universul asta?
Kathara
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:54
De la: dudaschi_yahoo_com, la data 2009-01-05 11:56:47 Cred in zodii si mai cred ca astrele nu mint.Fiecare este liber sa creada in ce vrea.Nu am o parere grozava despre cei ce nu cred,in general acestea nu cred in nimic ,cum ii vedeti voi?
Pe mine ma cam sperie oamenii astia care cred in ceva.Nu e mai bine sa fii realist?Eu am o parere foarte buna despre cei care nu cred in zei sau superstitii.....sunt persoane cu picioarele pe pamant.
kassandry
Postat pe 7 Ianuarie 2009 01:01
Oamenilor le cam plac misterele.....supranaturalul si faptul ca destinul le este scris in stele si ca nu sunt in voia sortii,le este greu sa accepte ca doar vor putrezi in pamant,asa ca si-au inventata raiul....Pentru mine zodiacul este un joc care este interesant la o varsta copilariei.
kassandry
Postat pe 7 Ianuarie 2009 01:26
De la: sandra26, la data 2009-01-07 01:26:42Oamenilor le cam plac misterele.....supranaturalul si faptul ca destinul le este scris in stele si ca nu sunt in voia sortii,le este greu sa accepte ca doar vor putrezi in pamant,asa ca si-au inventata raiul....Pentru mine zodiacul este un joc care este interesant la o varsta copilariei.


sarutama
Postat pe 7 Ianuarie 2009 01:31
De cin a aparut omul pe pamint a crezut in ceva,nu cred deloc ca cei care nu cred in nimic pot sa fie cu picioarele pe pamint.Atunci unde sunt cei care cred in Dumnezeu cu picioarele,jignesti prea multi oameni cu aprecierile tale.

Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:24
de aici lipseste "cheisi"...cu tot cu cartile ei de tarot si avem tacamul complet....

apropo...de ce nu sunt toate planetele sistemului solar incluse in zodiac????
pai cu pluto ce au??? nu le place suprafata????


cand am citit titlul topicului mi-am amintit de o revistutz pe care o imprastie "martorii lui iehova" ...scuze si fara nici o aluzie ciudata... dar la asta mi-a zburat mintea nicidecum la zodii....
dandanaua_reloaded
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:00
nu mai citi nici un zodiac,daca te derajeaza asa mult
mavarvarei
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:53
Nu inseamna ca a crede in Dumnezeu trebuie sa faci parte dintre cei care impart reviste (Turnul de veghe)pe strada m-am nascut intro fam de ortodocsi si asa voi ramine cit traiesc,nu ma poate convinge nimeni sa-mi schimb credinta,asta nu inseamna ca nu am voie sa cred in zodii sau astre.Aveti cultura nu gluma cei care nu credeti in nimic,de fapt cam asta sunteti,niste nimicuri,nu puteti fi altfel catalogati.A nu crede in nimic este egal cu a fi un nimic.

Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:09
De la: dudaschi_yahoo_com, la data 2009-01-25 18:09:12Nu inseamna ca a crede in Dumnezeu trebuie sa faci parte dintre cei care impart reviste (Turnul de veghe)pe strada m-am nascut intro fam de ortodocsi si asa voi ramine cit traiesc,nu ma poate convinge nimeni sa-mi schimb credinta,asta nu inseamna ca nu am voie sa cred in zodii sau astre.Aveti cultura nu gluma cei care nu credeti in nimic,de fapt cam asta sunteti,niste nimicuri,nu puteti fi altfel catalogati.A nu crede in nimic este egal cu a fi un nimic.




Draga, lucrurile in crezi tu sunt povesti. Nimicurile de noi credem in realitate, in ce ne inconjoara, in ce se dovedeste, asta nu inseamna ca suntem niste nimicuri
Asta inseamna ca suntem cu picioarele pe pamant, stii ce inseamna asta ? Ne asumam viata, nu o reducem la zodiac, astre...voi sunteti niste ignoranti cu o gandire limitata

Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:48
stii cine te contrazice? datele statistice! stiai ca marii matematicieni sunt nascuti in intervalul 28.05-06.06 ?, sau ca laureati cu nobel in fizica sunt nascuti in varsator sau au ascendentul in varsator?, ca marii lideri spirituali sunt sau pesti sau varsatori cu ascendent in pesti?, ca marii tirani sunt tauri sau berbeci?, ca desi nu e recunoscut oficial, zodia conteaza la angajare? asta de foarte mult timp in companiile multinationale?, si nu doar zodia ci si grupa de sange este luata in considerare!, ca destinul si-l face omul e foarte adevarat, dar ca deciziile pe care le luam in viata sunt de multe ori inexplicabile, contrazic felul nostru obijnuit de a fi?..oare de ce?
...apoi...poti cauta pe net in limba engleza, un renumit fizician de origine britanica acum stabilit in sua, a incercat sa demonteze astrologia si a ajuns sa o demonstreze!
...apoi e foarte adevarat ca planete sunt prea departe pt a influenta viata pe pamant, cu exceptia soarelui si a lunii, insa..e tot atat de adevarat ca energia soarelui e influentata de pozitia celorlalte planete din sistemul solar....so???/ dedu mai departe....singura..
....totul este energie.....absolut totul...si o bataie de aripi a unui fluture poate declansa un uragan...
...cine stie fizica cat de cat....poate intelege multe...cine nu?...poate doar sa renege ceva ce nu cunoaste!
...asa-i natura umana...negam ce nu ne e familiar ce ne depaseste puterea de intelegere sau...cunostiintele...
....si sunt impotriva celor care...fac o obsesie din horoscoape, mai ales cele din ziare...un horoscop care sa te ajute cu adevarat e cel care se face pe baza tuturor datelor tale..insa cei care pot face cu profesionalism asta sunt putini!
.....ce poate ajuta pe fiecare e sa-si cunoasca casele si semnificatia lor...apoi sa citeasca aspectele astrale pt acele case...ce planete in ce casa e la un moment dat si ce aspecte face cu alte planete....
...restul e poezie :) horoscoapele zilnice....la fel.. :)
utopia
Postat pe 9 Februarie 2009 16:17
De la: utopia, la data 2009-02-09 16:17:48stii cine te contrazice? datele statistice! stiai ca marii matematicieni sunt nascuti in intervalul 28.05-06.06 ?, sau ca laureati cu nobel in fizica sunt nascuti in varsator sau au ascendentul in varsator?, ca marii lideri spirituali sunt sau pesti sau varsatori cu ascendent in pesti?, ca marii tirani sunt tauri sau berbeci?, ca desi nu e recunoscut oficial, zodia conteaza la angajare? asta de foarte mult timp in companiile multinationale?, si nu doar zodia ci si grupa de sange este luata in considerare!, ca destinul si-l face omul e foarte adevarat, dar ca deciziile pe care le luam in viata sunt de multe ori inexplicabile, contrazic felul nostru obijnuit de a fi?..oare de ce?
...apoi...poti cauta pe net in limba engleza, un renumit fizician de origine britanica acum stabilit in sua, a incercat sa demonteze astrologia si a ajuns sa o demonstreze!
...apoi e foarte adevarat ca planete sunt prea departe pt a influenta viata pe pamant, cu exceptia soarelui si a lunii, insa..e tot atat de adevarat ca energia soarelui e influentata de pozitia celorlalte planete din sistemul solar....so???/ dedu mai departe....singura..
....totul este energie.....absolut totul...si o bataie de aripi a unui fluture poate declansa un uragan...
...cine stie fizica cat de cat....poate intelege multe...cine nu?...poate doar sa renege ceva ce nu cunoaste!
...asa-i natura umana...negam ce nu ne e familiar ce ne depaseste puterea de intelegere
sau...cunostiintele...


....si sunt impotriva celor care...fac o obsesie din horoscoape, mai ales cele din ziare...un horoscop care sa te ajute cu adevarat e cel care se face pe baza tuturor datelor tale..insa cei care pot face cu profesionalism asta sunt putini!
.....ce poate ajuta pe fiecare e sa-si cunoasca casele si semnificatia lor...apoi sa citeasca aspectele astrale pt acele case...ce planete in ce casa e la un moment dat si ce aspecte face cu alte planete....
...restul e poezie :) horoscoapele zilnice....la fel.. :)


kudika002139
Postat pe 2 Iunie 2009 10:03
De la: utopia, la data 2009-02-09 16:17:48...si o bataie de aripi a unui fluture poate declansa un uragan...
...cine stie fizica cat de cat....poate intelege multe...

Ai dreptate !
Nu numai bataia de aripi a fluturelui poate declansa un uragan, dar si o flatulenta sau cand fluturele isi da aere prin spate (stiti voi !), poate declansa un cutremur sau un uragan mondial !!! Asta ne invata fizica gazelor ! La fel am auzit ca genunchiul rasucit al broscutei cu gura lata, care se misca dezastruos de catastrofic atunci cand stranuta broscuta in mod subacvatic, atentie maxima !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fi responsabil omule ! Nu flatula si nu da din aripi ca declansezi catastrofe galactice !

Postat pe 2 Iunie 2009 10:43
Nu cred ca ne influenteaza astrele viata sau planetele sau ce-or mai fi pe acolo :)) detinul si viata ne-o facem singuri
dar sunt niste chestii generale,caracteristici care li se potrivesc unor oamenilor nascuti in zodia respectiva..niste chestii generale care impart oamenii in aceste grupuletze numite zodii...bineneteles ca omul este mult mai complex si nu poate fi caracterizat in totalitate de o zodie, sunt oameni in aceeasi zodie care sunt f diferiti....dar daca o iei in linii mari, in general exista niste asemanari niste caracteristici comune intre oamenii cu aceeasi zodie...atata tot
iulia12
Postat pe 21 August 2009 12:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de parerile voastre:D 19 De la: geo_resuscitat 28 Ianuarie 2011 11:13
eu pesti,el gemeni .ce sanse credeti ca avem? 6 De la: dudu 20 Februarie 2009 12:51
eu balanta el pesti 7 De la: greierash_is_back 2 Decembrie 2009 15:30
eu scorpion - el taur... vreo sansa sa dureze relatia? 39 De la: kudika179420 4 Iunie 2010 08:48
EU TAUR...EL SAGETATOR 18 De la: olteanu_mariacristina 17 Octombrie 2011 09:55