Setari Cookie-uri

Teama...

Buna, am si eu nevoie de cateva sfaturi, pareri...am avut o relatie ce a durat aproape 10 ani...in timpul acestor ani practic ne-am format impreuna...perioada facultatii, perioada in care m.a inselat..dar am pus totul pe seama perioadei de adolescentei, era la facultate, existau tentatii...l-am iertat de fiecare data...a terminat facultatea...sa angajat..eu am ramas inca 2 ani sa termin facultatea..a fost o perioada dificila pt amandoi..ne doream ca orice cuplu sa avem o familie, ne faceam o gramada de planuri...am terminat si eu facultatea intre timp ..mi.am gasit si eu de lucru, ne mutasem impreuna la mine...intre timp am ramas insarcinata si am hotarat sa ne casatorim peste 3 luni...numai ca intre timp au inceput sa apara schimbari in comportamentul lui, incepuse sa bea, sa dea in mine..sa nu ii m.ai pese ca astept un copil..si intr-o zi am cautat in telefonul lui si am gasit mesaje de la o colega de serviciu..cum ca vor sa se mute impreuna..ne-am despartit...eu intre timp am pierdut sarcina la 5 luni jumatate, nu puteam dormi, nu puteam manca nimic..pierdusem foarte mult in greutate...am stat aproape o luna in spital incercand sa inving..el a venit de cateva ori dar doar ..nu stiu de ce venea...ca el deja era cu cealalta, ieseau isi faceau planuri de casatorie..dupa 2 ani de zile..primesc un maill in care ma roaga sa ma intorc la el...ca a gresit ...regreta, sa schimbat...vrea sa fim impreuna ...sa avem o familie...inca m.ai tin la el, dar mie teama...oare m.ai poate exista aceea familie pe care neo doream noi acum cativa ani??...
matyash
Postat pe 21 Decembrie 2010 21:00
mai da tu esti chiar naiva!daca atunci cand te-a inselat l-ai iertat...
cand ai fost insarcinata ..si lui nu ia pasat de tine...ba mai mult te-a lasat pt alta...
spune-mi acum esti buna pt el?de ce?ca l-ai iertat si l-ai ierta in continuare?
eu personal nu m-as impaca oricat de greu mi-ar fi!
size_back
Postat pe 21 Decembrie 2010 21:06
De la: matyash, la data 2010-12-21 21:00:28Buna, am si eu nevoie de cateva sfaturi, pareri...am avut o relatie ce a durat aproape 10 ani...in timpul acestor ani practic ne-am format impreuna...perioada facultatii, perioada in care m.a inselat..dar am pus totul pe seama perioadei de adolescentei, era la facultate, existau tentatii...l-am iertat de fiecare data...a terminat facultatea...sa angajat..eu am ramas inca 2 ani sa termin facultatea..a fost o perioada dificila pt amandoi..ne doream ca orice cuplu sa avem o familie, ne faceam o gramada de planuri...am terminat si eu facultatea intre timp ..mi.am gasit si eu de lucru, ne mutasem impreuna la mine...intre timp am ramas insarcinata si am hotarat sa ne casatorim peste 3 luni...numai ca intre timp au inceput sa apara schimbari in comportamentul lui, incepuse sa bea, sa dea in mine..sa nu ii m.ai pese ca astept un copil..si intr-o zi am cautat in telefonul lui si am gasit mesaje de la o colega de serviciu..cum ca vor sa se mute impreuna..ne-am despartit...eu intre timp am pierdut sarcina la 5 luni jumatate, nu puteam dormi, nu puteam manca nimic..pierdusem foarte mult in greutate...am stat aproape o luna in spital incercand sa inving..el a venit de cateva ori dar doar ..nu stiu de ce venea...ca el deja era cu cealalta, ieseau isi faceau planuri de casatorie..dupa 2 ani de zile..primesc un maill in care ma roaga sa ma intorc la el...ca a gresit ...regreta, sa schimbat...vrea sa fim impreuna ...sa avem o familie...inca m.ai tin la el, dar mie teama...oare m.ai poate exista aceea familie pe care neo doream noi acum cativa ani??...
Doamne!sper ca nu te vei intoarce la el Gandeste-te bine si da-ti seama singura(fara ajutorul celorlalti)ca nu merita sa te mai impaci cu el.
Valy90
Postat pe 21 Decembrie 2010 21:09
Sper ca glumesti:) Cum sa existe?!. EL are " apucaturile" astea din facultate, atunci hai sa zicem ca nu le-ai luat in considerare pt. ca erau tentatiile mari ( daca eram eu cu el, de atunci ii dadeam un sut in fund).....in fine.
Dupa toate astea, ai pierdut o sarcina, ai stat in spital, ai slabit.
Ti-e dor de astea?
Daca da, reia totul de unde ai lasat, cine stie poate acum e mai AS, te si pocneste.
Vezi-ti de treaba, 10 ani nu-s 10 luni, stiu, insa sanatatea si linistea ta nu se compara cu nimic.
Decat cu un asa animal mai bine fata batrana!
Spune-i ca asa cum si-a asternut, sa doarma! tie sa-ti dea pace, sa-ti traiesti viata in liniste.
Oricum daca te impaci cu el o sa-ti plangi de mila.
stem_29
Postat pe 21 Decembrie 2010 21:10
Pune in balanta toate ce s-a intamplat in relatia voastra.Cred ca inclina mai mult spre partea de tristete , nefericire!
roz5blue6lila7
Postat pe 21 Decembrie 2010 21:26
De la: size_back, la data 2010-12-21 21:06:41mai da tu esti chiar naiva!daca atunci cand te-a inselat l-ai iertat...
cand ai fost insarcinata ..si lui nu ia pasat de tine...ba mai mult te-a lasat pt alta...
spune-mi acum esti buna pt el?de ce?ca l-ai iertat si l-ai ierta in continuare?
eu personal nu m-as impaca oricat de greu mi-ar fi!


pai acum e buna,ca probabil l-a lasat cealalta,dar s-a intors la fraiera....ca stie ca-l iarta.....omu`o avea 30ani,sa-i mai faca ma-sa de mancare,ce draq....

Nici sa nu te gandesti sa te intorci la el,gandeste-te daca ai fi casatorita cu el,ai fi prizioniera,sclava lui.
Nu conteaza ca au fost 10ani ci cum au trecut acesti 10ani,si din cate vad tu ai avut cel mai mult de suferit,nici nu vreau sa ma gandesc pe viitor.Lasa-l!
kudika318477
Postat pe 22 Decembrie 2010 01:10
De la: matyash, la data 2010-12-21 21:00:28Buna, am si eu nevoie de cateva sfaturi, pareri...am avut o relatie ce a durat aproape 10 ani...in timpul acestor ani practic ne-am format impreuna...perioada facultatii, perioada in care m.a inselat..dar am pus totul pe seama perioadei de adolescentei, era la facultate, existau tentatii...l-am iertat de fiecare data...a terminat facultatea...sa angajat..eu am ramas inca 2 ani sa termin facultatea..a fost o perioada dificila pt amandoi..ne doream ca orice cuplu sa avem o familie, ne faceam o gramada de planuri...am terminat si eu facultatea intre timp ..mi.am gasit si eu de lucru, ne mutasem impreuna la mine...intre timp am ramas insarcinata si am hotarat sa ne casatorim peste 3 luni...numai ca intre timp au inceput sa apara schimbari in comportamentul lui, incepuse sa bea, sa dea in mine..sa nu ii m.ai pese ca astept un copil..si intr-o zi am cautat in telefonul lui si am gasit mesaje de la o colega de serviciu..cum ca vor sa se mute impreuna..ne-am despartit...eu intre timp am pierdut sarcina la 5 luni jumatate, nu puteam dormi, nu puteam manca nimic..pierdusem foarte mult in greutate...am stat aproape o luna in spital incercand sa inving..el a venit de cateva ori dar doar ..nu stiu de ce venea...ca el deja era cu cealalta, ieseau isi faceau planuri de casatorie..dupa 2 ani de zile..primesc un maill in care ma roaga sa ma intorc la el...ca a gresit ...regreta, sa schimbat...vrea sa fim impreuna ...sa avem o familie...inca m.ai tin la el, dar mie teama...oare m.ai poate exista aceea familie pe care neo doream noi acum cativa ani??...

N-ai inteles nimic din cei nspe ani cat ati petrecut impreuna. Tu crezi ca acum a realizat cat de mult te iubeste,nu? Ai uitat cand te batea si nu ii mai pasa ca astepti un copil?Ai zis bine "familia pe care ne-o doream" pentru ca nu ati avut-o niciodata,trezeste-te din visare si vezi-ti de viata ta.
Barbie30_
Postat pe 22 Decembrie 2010 02:09
pai sa recapitulam: te-a inselat de mai multe ori, te-a batut (cand erai insarcinata), te-a parasit pentru alta....hmmmmm...ce mai lipseste? sa te omoare??? doamne fereste, daca asta iti doresti, atunci intoarce-te la el, ca doar asta mai poti astepta de la el.
DayC
Postat pe 25 Decembrie 2010 23:24
Chiar nu inteleg situatia asta generalizata , e usor sa scri cand stai deoparte cum sa faca , ce sa faca ... dar cand citesc ce descriu persoanele in cauza despre relatiile lor si cat de rau le-a fost si cat au suferit de pe urma acestor relatii dar ei tot doresc impacari , ei tot vor sa continue ca doar n-spele exemple in care nu s-au schimbat partenerii nu le-a fost de ajuns . Pe semne , poate anii petrecuti impreuna compenseaza comportamentul lui ? Insa cred ca relatia lui cu colega de munca nu a fost la fel ca cea cu tine . Cred ca ea nu i-a permis la fel ca tine sa o umileasca si de asta te regreta ... dar nu ceda ... regretele sunt de moment . Dupa ce se va reinstaura stapanul tau iar se va purta rau cu tine .
Alex_Bodea
Postat pe 4 Ianuarie 2011 18:29
De la: matyash, la data 2010-12-21 21:00:28Buna, am si eu nevoie de cateva sfaturi, pareri...am avut o relatie ce a durat aproape 10 ani...in timpul acestor ani practic ne-am format impreuna...perioada facultatii, perioada in care m.a inselat..dar am pus totul pe seama perioadei de adolescentei, era la facultate, existau tentatii...l-am iertat de fiecare data...a terminat facultatea...sa angajat..eu am ramas inca 2 ani sa termin facultatea..a fost o perioada dificila pt amandoi..ne doream ca orice cuplu sa avem o familie, ne faceam o gramada de planuri...am terminat si eu facultatea intre timp ..mi.am gasit si eu de lucru, ne mutasem impreuna la mine...intre timp am ramas insarcinata si am hotarat sa ne casatorim peste 3 luni...numai ca intre timp au inceput sa apara schimbari in comportamentul lui, incepuse sa bea, sa dea in mine..sa nu ii m.ai pese ca astept un copil..si intr-o zi am cautat in telefonul lui si am gasit mesaje de la o colega de serviciu..cum ca vor sa se mute impreuna..ne-am despartit...eu intre timp am pierdut sarcina la 5 luni jumatate, nu puteam dormi, nu puteam manca nimic..pierdusem foarte mult in greutate...am stat aproape o luna in spital incercand sa inving..el a venit de cateva ori dar doar ..nu stiu de ce venea...ca el deja era cu cealalta, ieseau isi faceau planuri de casatorie..dupa 2 ani de zile..primesc un maill in care ma roaga sa ma intorc la el...ca a gresit ...regreta, sa schimbat...vrea sa fim impreuna ...sa avem o familie...inca m.ai tin la el, dar mie teama...oare m.ai poate exista aceea familie pe care neo doream noi acum cativa ani??...



Cine iubeste nu te face sa suferi asa rau.Daca nu i-a pasat atunci de nimic,cred ca e clar ca nu te-a iubit.Lui ii lipseste felul in care se simtea iubit,dar in iubire trebuie sa si oferi ,nu numai sa primesti fara sa-ti pese.
inger_ratacit
Postat pe 5 Ianuarie 2011 11:27
Nici nu ar fi trebuit sa iti treaca prin minte varianta asta .Trebuie sa te gandesti cum te-a batut cand erai insarcinata (in loc sa te rasfete ca-i porti copilul),ca te-a lasat in spital fara sa te viziteze,ca te-a inselat si cate si mai cate....nu o sa se schimbe si o sa ai o viata chinuita daca te impaci cu el...o sa vina ce-l potrivit tie.
dalma
Postat pe 5 Ianuarie 2011 20:17
Daca vrei sa regreti toata viata ,iartal si primestel in Patul conjugal , daca esti putin desteapta ce are el in pantaloni gasesti gasesti , dar caracter ca el poate mai putin .
healthy010635
Postat pe 6 Ianuarie 2011 17:41
Esenta / baza ramane aceeasi . "Iertarea pacatelor" este pura nebunie / schizofrenie. Locatarii iadului sint cei ce iarta pacatele dracului .

Daca Dumnezeu ar iertare pacatele dracului , ar locuii cu dracu-n casa . Nu ar mai exista nici iad nici suferinta... dar din descrierile tale, este evident ca te afli in iad, alaturi de prietenul tau ce-ti pune "smoala fierbinte" pe suflet ...

Succesul, fericirea, implinirea viselor, este rasplata celor ce reusesc sa se desparta de necuratul , uratul, fatarnicul demon imbracat in haine de prieten, preot/parinte sau inger .

Deschide-ti ochii ca sa poti vedea ADEVARUL
Deschide-ti urechile ca sa poti asculta ADEVARUL
Deschide-ti sufletul ca sa poti simtii ADEVARUL

Dar daca tu vrei sa mergi cu "prietenul" tau in iad si sa experimentezi si mai multa suferinta, e treaba ta.
Eu iti doresc "Drum bun" indiferent de calea pe care o vei alege.
denis_3d25
Postat pe 6 Ianuarie 2011 20:50

Cand vad ca unii cred cu ardoare ce aud sau ce citesti prin carti... Daca Dzeu e bun,oare de ce ii tampeste pe unii?
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 02:54
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 02:54:52
Cand vad ca unii cred cu ardoare ce aud sau ce citesti prin carti... Daca Dzeu e bun,oare de ce ii tampeste pe unii?


Am pus intrebarea asta, sub o forma sau alta, unui popa. Si altui popa. Si tot asa, raspunsul a fost doar unul: Dumnezeu ne pune la incercare si niciodata nu ne da mai mult decat putem duce.
Mai sa fie! Lasand la o parte fleacurile, gen povestile de suferinta din amor de pe forumul asta, ma intreb cam la ce gen de incercare e supus un parinte al carui copil e violat/sodomizat s.a.m.d.? Unde mai pui ca uneori e chiar un popa implicat in asta.

De-aia "iubesc" eu popii de nu mai pot. Ca au raspuns la orice intrebare.
rashela
Postat pe 7 Ianuarie 2011 04:13
Si revenind la topic...
...nu e oare curios cum, de fiecare data x sau y, isi gaseste timp sa-si scrie povestea pe forum, DAR nu-si mai gaseste timp sa revina cu un raspuns, desi cere cu disperare un sfat?

Trecand peste faptul ca toti au terminat o facultate unde nu s-a invatat / inventat / cerut in mod special cratima...
rashela
Postat pe 7 Ianuarie 2011 04:15
Este foarte trista situatia...viata ta nu e un joc,tu nu esti un "lucru" pe care il folosesti,il arunci si poate il reutilizezi cand simti nevoia...
Melek88_88
Postat pe 7 Ianuarie 2011 04:33
Nu traiesti o mie de vieti ca sa iti permiti sa gresesti in viata asta...gandeste-te doar la cate suferinte te-a supus in anii in care ati fost impreuna...inteleg ca ti-e greu,dar trebuie sa depasesti momentul asta,va veni si un barbat bun in viata ta intr-o zi..si o sa iti dai seama ca ai trecut prin atatea clipe grele doar ca sa ajungi sa apreciezi cu adevarat un barbat care merita...fii tare si nu-l lasa sa te calce in picioare...el nu se va schimba niciodata...
Melek88_88
Postat pe 7 Ianuarie 2011 04:37
De la: rashela, la data 2011-01-07 04:13:35
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 02:54:52
Cand vad ca unii cred cu ardoare ce aud sau ce citesti prin carti... Daca Dzeu e bun,oare de ce ii tampeste pe unii?


Am pus intrebarea asta, sub o forma sau alta, unui popa. Si altui popa. Si tot asa, raspunsul a fost doar unul: Dumnezeu ne pune la incercare si niciodata nu ne da mai mult decat putem duce.
Mai sa fie! Lasand la o parte fleacurile, gen povestile de suferinta din amor de pe forumul asta, ma intreb cam la ce gen de incercare e supus un parinte al carui copil e violat/sodomizat s.a.m.d.? Unde mai pui ca uneori e chiar un popa implicat in asta.

De-aia "iubesc" eu popii de nu mai pot. Ca au raspuns la orice intrebare.


Rashela,eu ma minunam de postarea lui denis Preotii pentru mine sunt egali fix cu zero,din pacate unii ii asculta mult prea mult si pun in practica cu sfintenie ce spun ei.Chiar vorbeam zilele trecute cu un amic despre o fosta iubita dea lui care si-a impus sa mai faca sex doar cand o sa vrea un copil,in rest sexul nu mai exista pentru ea.Iti dai seama cat au indobitocito cartile de religie si preotii...Referitor la ce primim,parerea mea este ca e vorba de actiunile noastre care se intorc precum un bumerang,mai devreme sau mai tarziu..Spune vreodata cineva cand e foarte fericit "Doamne,de ce tocmai eu?" ?
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 05:43
Trecand peste faptul ca toti au terminat o facultate unde nu s-a invatat / inventat / cerut in mod special cratima...[/quote]
O da! Iata o chestiune pe gustul meu! Nu sunt o perfectionista pur-sange si inteleg comiterea unor greseli la scrierea pe forum, insa cand oamenii dau dovada ca habar n-au de existenta cratimei, ramai masca Draga mea si eu am pus chestiunea pe problema invatamantului deficitar si al facultatilor facute la surdo-muti cum le spun eu, insa crede-ma ca problemuta cratimei se studiaza in clasele a III-a si a IV-a, asa ca nu exista scuze! Deci nu facultatea i-a stricat, ci erau defecti inca de la clasele primare.
puiut_77
Postat pe 7 Ianuarie 2011 09:23
http://fashionville.eva.ro/orasul-lui-knelu06/?message=welcome
knelu06
Postat pe 7 Ianuarie 2011 09:23
De la: puiut_77, la data 2011-01-07 09:23:20Trecand peste faptul ca toti au terminat o facultate unde nu s-a invatat / inventat / cerut in mod special cratima...

O da! Iata o chestiune pe gustul meu! Nu sunt o perfectionista pur-sange si inteleg comiterea unor greseli la scrierea pe forum, insa cand oamenii dau dovada ca habar n-au de existenta cratimei, ramai masca Draga mea si eu am pus chestiunea pe problema invatamantului deficitar si al facultatilor facute la surdo-muti cum le spun eu, insa crede-ma ca problemuta cratimei se studiaza in clasele a III-a si a IV-a, asa ca nu exista scuze! Deci nu facultatea i-a stricat, ci erau defecti inca de la clasele primare. [/quote]
puiut_77
Postat pe 7 Ianuarie 2011 09:23
Daca ti-e atat de greu si esti tentata sa te intorci la el, te sfatuiesc sa iti aduci aminte de perioada cand erai insarcinata si de comportamentul lui, asta demonstreaza cel mai mult felul lui de a fi. Apoi gandeste-te daca vrei sa-ti petreci viata alaturi de o astfel de persoana...Eu iti spun "fii tare!" si ai rabdare...totul se va rezolva de la sine!
yuly90
Postat pe 7 Ianuarie 2011 09:31
I MI PARE FOARTE RAU PENTRU TINE ,INSA AM SA FIU PUTIN MAI DURA.TI AI PUS INTREBAREA DACA NU AI FI SCAPAT SARCINA CEA IFI FACUT CU ACEL COPIL?UN INGER .SE NASTE PENTRU A AVEA DOI PARINTI CEA R FI VAZUT LA IEL? CUM TE BATE,CUM TE N JURA S AU TIPETELE LUI?TE ROG SA I MULTUMESTI LUI DUMNEZEU CA TI A DAT ACEASTA INCERCARE SI TI A ARATAT ADEVARATA FATA A LUI .FIIND IMPREUNA CU IEL IAR DACA INCEARCA SA SE NTOARCA LA TINE .ASTA N SEAMNA CA NICI ACEEA FEMEIE NU LA SUPORTAT.PAREREA MEA VB CU CEA LALTA FEMEIE .SI VEI PRIMI RASPUNSUL .DEJA TE CREDE FOARTE SLABA .ATITA TIMP CIT A AVUT CURAJUL SA TI MAI VB FI TARE SI LASA L CU VIATA LUI .VEI VEDEA IN TIMP CA ASTA I ADEVARATUL CARACTER AL LUI.TE IUBESC ROXANICA.NU UITA BRAZI SI IARNA SUNT VERZI .
kudika163984
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:37
De la: inger_ratacit, la data 2011-01-05 11:27:35
De la: matyash, la data 2010-12-21 21:00:28Buna, am si eu nevoie de cateva sfaturi, pareri...am avut o relatie ce a durat aproape 10 ani...in timpul acestor ani practic ne-am format impreuna...perioada facultatii, perioada in care m.a inselat..dar am pus totul pe seama perioadei de adolescentei, era la facultate, existau tentatii...l-am iertat de fiecare data...a terminat facultatea...sa angajat..eu am ramas inca 2 ani sa termin facultatea..a fost o perioada dificila pt amandoi..ne doream ca orice cuplu sa avem o familie, ne faceam o gramada de planuri...am terminat si eu facultatea intre timp ..mi.am gasit si eu de lucru, ne mutasem impreuna la mine...intre timp am ramas insarcinata si am hotarat sa ne casatorim peste 3 luni...numai ca intre timp au inceput sa apara schimbari in comportamentul lui, incepuse sa bea, sa dea in mine..sa nu ii m.ai pese ca astept un copil..si intr-o zi am cautat in telefonul lui si am gasit mesaje de la o colega de serviciu..cum ca vor sa se mute impreuna..ne-am despartit...eu intre timp am pierdut sarcina la 5 luni jumatate, nu puteam dormi, nu puteam manca nimic..pierdusem foarte mult in greutate...am stat aproape o luna in spital incercand sa inving..el a venit de cateva ori dar doar ..nu stiu de ce venea...ca el deja era cu cealalta, ieseau isi faceau planuri de casatorie..dupa 2 ani de zile..primesc un maill in care ma roaga sa ma intorc la el...ca a gresit ...regreta, sa schimbat...vrea sa fim impreuna ...sa avem o familie...inca m.ai tin la el, dar mie teama...oare m.ai poate exista aceea familie pe care neo doream noi acum cativa ani??...



Cine iubeste nu te face sa suferi asa rau.Daca nu i-a pasat atunci de nimic,cred ca e clar ca nu te-a iubit.Lui ii lipseste felul in care se simtea iubit,dar in iubire trebuie sa si oferi ,nu numai sa primesti fara sa-ti pese.
kudika163984
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:40
EXCELENT SUPER BINGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
kudika163984
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:41
Nu fa compromisuri, traieste-ti viata frumos, respecta-te pe tine ca sa te respecte cei din jur
kudika089851
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:58
Incredibil...se pare ca tu ai ramas in mintea lui atata timp. As avea o intrebare, ce ai facut tu in acesti 2 ani? Ti-ai stabilit care sunt nevoie tale? El este barbatul langa care iti doresti sa iti petreci viata? El te vrea inapoi, insa tu te gandesti la o impacare pentru ca el vrea sau pentru ca si tu iti doresti asta?
Stii exista un risc in toate, la fel cum si ai putea castiga. El poate in acest timp a invatat si si-a dat seama de valoarea ta, pentru ca de regula barbatii invata prin comparatie. Ai putea sa ai o relatie de calitate acum, insa nimic nu este garantat. De tine depinde, iti asumi acest risc?

Nicoleta Leahu, psiholog, relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:01
Fata mea, fugi cat poti de tare , nu te uita inapoi....va face mai rau, vei fi mantaua lui de ploaie , dar nu te va iubi vei fi vesnic nefericita, plansa , slaba ....bolnava. Zi mersi ca ai scapat.Fugi, cauta-l pe cel care te iubeste cu adevarat, vei sti cand l-ai gasit pentru ca nu vei fi niciodata nemultumita de compotrtamentul lui.....si-l vei iubi si pentru asta .Cauta sufletul nu chipul.
Donamishi
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:42

Nu te mai intoarce inapoi never, uita-l si vei vedea ca se poate sa iti gasesti pe cineva care sa te merite cu adevarat, si cel mai important cineva care sa te iubeasca si sa te respecte Asta e sfatul meu, dar intr-un final tu vei face tot asa cum simti cum crezi si cum vrei....
kudika087223
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ea 21, el 52 ! 110 De la: hairpin 16 Decembrie 2008 15:12
compatibilitate? 24 De la: kudika199563 3 Februarie 2011 12:49
Iubirea 31 De la: catalina69 26 Octombrie 2009 08:57
Cuplu cautam fata pentru relatii intime 57 De la: kudika168628 4 Noiembrie 2015 01:19
Credeti ca poate rezista o relatie dintre o fata de 18 ani si un barbat de 33? 13 De la: kudika034693 18 Iunie 2009 16:51