Setari Cookie-uri

Teama...

sincer nu merita parerea mea este sa nu indiferent cat de greu ti ar fi eu sant casatorita de la varsta de 16 ani si am avut primul copil la 17 ani si pe cel de al 2 la 24 si eu am trait experiente de gen batai inselat si la m iertat si il iert in continuare pt copii chiar daca nu fac bine dar eu am 2 copii
si parinti mei sau despartit de cand mam nascut eu si am suferit enorm toata perioada pana cand mam casatorit si de accea nu ma despart de sotul meu dar si pt ca tine enorm de mult la copii el si la mine ma iubeste dar asta e ca mai calca stramb
annemy
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:04
Un proverb romanesc spune ca lupul isi schimba parul dar naravul ba!Daca te lasi prostita de toate povestile lui dupa tot ce ti-a facut inseamna ca n-ai invatat nimic din trecutul dureros.Tu nu te apreciezi deloc daca lasi un nemernic sa-si bata joc de tine.Fa-ti autoevaluarea si ai sa constati ca meriti sa -ti traiesti viata in mod frumos.Astupa trecutul cu nemernicul asta asa cum ingroapa pisica rahatul si mergi inainte pentru ca undeva,candva,vei gasi acel om care sa te iubeasca si sa te respecte asa cum iti doresti.Dar daca te intorci la nemernic nu vei avea sansa sa-l intalnesti pe cel bun.
kudika134080
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:08
parerea mea este, sa nu ieti, pn ca tea lasat insarcinata si tia abandonat cand tia fost mai greu , tea lasat pn alta. dc a gresit de cateva ori pn acum, in viata o sa se repete greseala facuta de el, ca pn la batrinete mai are timp . Fii tare si mergi inainte ca barbatii nu s-au terminat aici.
kudika169929
Postat pe 7 Ianuarie 2011 21:39
nuuuuuuuuuuu te va insela mereu
tu nu pricepi ce fel de om este?





stie ca il ierti mereu. daca il suporti cu alte femei suporta si nu te mai vaita
kudika116899
Postat pe 8 Ianuarie 2011 07:46
Nu stiu de ce accepti sa stai langa un barbat care te bate... ...
Eu cred ca ar trebui sa ii impui anumite reguli de conduita inainte de a reincepe ceva SERIOS cu el.
joy_18
Postat pe 8 Ianuarie 2011 12:35
vrei mai multe raspunsuri? ti le pot da contacteaza-ma pe id elisabeta-viorica@yahoo.com si vb
kudika074092
Postat pe 9 Ianuarie 2011 14:46
toate acele lucruri care le spui leai trait INTRE TIMP ??????????si in rest ce faceati????????????????
crifeli
Postat pe 9 Ianuarie 2011 17:03
De la: crifeli, la data 2011-01-09 17:03:17toate acele lucruri care le spui leai trait INTRE TIMP ??????????si in rest ce faceati????????????????
milig2010
Postat pe 9 Ianuarie 2011 18:15
cred ca ar trebui sa-l dai uitarii, nu merita, ai o singura viata, o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca
kudika051329
Postat pe 11 Ianuarie 2011 12:28
Daca crezi ca barbatul vietii tale este CEL PE CARE L-AI DESCRIS mai sus (cu comportamentul si reactiile sale), atunci iarta-l si ia-l inapoi..... Insa din cat am citit eu, nu am vazut o data sa spui ca ti-e greu fara el, ca il iubesti, ca ti-e dor, ca poti sa-l ierti.. Stai sincer un minut cu tine singura si intreaba-te "Chiar pot sa trec peste TOT ce mi-a facut? Chiar IL IUBESC?"

Daca raspunsul tau e DA, atunci e clar ce ai de facut.. E si mai clar insa ca ai mari indoieli din moment ce apelezi la niste straini pentru sfaturi....

Eu zic sa-ti vezi de viata... acuma, tu sti cel mai bine..
kudika347678
Postat pe 11 Ianuarie 2011 17:46
Sincera sa fiu m-a ingrozit povestea asta.Din pacate pentru societatea in care traim....nu m-a mirat.Cazurile de abuz sunt tot mai frecvente si vazute "normale" in Romania. Imi pare rau din tot sufletul ca ai pierdut sarcina.Sfatul meu sincer este sa consulti un psihiatru pentru ca ai suferit o trauma imensa.In ceea ce-l priveste pe individul ala d.p.m.d.v. este un gunoi.Nici o forma de abuz nu are scuza indiferent daca este provocata de o femeie sau de un barbat iar consecinta este una cat se poate de grava in cazul asta.Ca sa ne intelegem....eu daca mi-as fii pierdut copilasul din cauza unei scuze penala de om ca fostul tau cu toata sinceritatea din lume iti spun ca l-as fii omorat.Eu cred ca tu inca nu realizezi ce ti s-a intamplat.Mi-as dori sa citesti randurile astea si sa rupi orice legatura cu distrusul ala frustrat.
diannadanciu
Postat pe 11 Ianuarie 2011 23:39
exista viata si fara el...nu te mai da inapoi...acum cand e singur si nu mai are ce face se intoarce,dar cand isi va gasi pe altcineva iar nu o sa te mai vrea...gandeste-te la tine,sunt multi barbati mai buni
aleksautza
Postat pe 27 Ianuarie 2011 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am si eu o intrebare? 3 De la: luckyyyLuke 26 Martie 2009 11:53
ce.. 23 De la: ella_c 11 Februarie 2009 20:34
ce parere aveti? 21 De la: steffy91 19 Ianuarie 2012 20:56
un sfat 63 De la: cristinam27 24 Noiembrie 2010 23:13
se intoarce roata 36 De la: ilincafrumu 17 August 2011 12:50