Setari Cookie-uri

Scrisori catre Mos Craciun

Eu as vrea de la Mos Craciun un an mai bun,pt ca 2010 a fost cel mai greu si urat an din viata mea,am pierdut aproape tot ce era important in viata mea.I as cere Mosului sanatate,liniste sufleteasca si implinirea dorintelor.Multumesc Mosule!
kudika327214
Postat pe 24 Decembrie 2010 13:48
De la: kudika123276, la data 2010-12-24 12:37:23Oare ce-si poate dori o persoana fara servici, care mai are doar 11 ani pana la pensie?
o minte deschisa care sa-i calauzeasca pasii spre a face in asa fel incat sa aiba o viata mai buna....

Mosule, in anul ce vine, sa le dai oamenilor mintea necesara sa poata deschde ochii sa vada corect ceea ce este in jurul lor , sa le dai mintea necesara sa poata visa fiecare la ce isi doreste si sa si poata face in asa fel incat sa-si indeplineasca visurile !!!!

si mie sa-mi dai ocazia sa pot ajuta cat mai multi oameni sa-si obtina ceea ce-si doresc ei !
4Life
Postat pe 24 Decembrie 2010 14:19
ahhhhhhhhhhh,dorintze?sunt multe!mai bine hai sa lasam cele rele sa se spele,sa uitam tot si sa ne bucuram de intruparea SFINTEI TREIMI,intreaga lume crestina ortodoxa asteapta cu infrigurare noaptea magica,LA MULTZI ANI!CRACIUN FERICIT!
kudika146580
Postat pe 24 Decembrie 2010 15:28
Draga Mos Craciun, Stiu ca in fiecare an ti-am cerut multe si cum sacul tau e mereu plin, in acest an vreau sa-ti cer doar sanatate mie si familiei, implinirea viselor si dorintelor, fericire [ ca anul acesta a cam lipsit] si un an cat mai bun pt toata lumea. Craciun fericit!
kidu15
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:01
Draga mosule,

Nu stiu cum sa imi stapanesc durerea...durerea care m doboara.
Cum se poate ca persoana care sustinea ca te iubeste se schimba total ... din dulceata cuvintelor lui nu a mai ramas nimic.
Cum de a uitat cat de mandru era acum 2 luni de felul meu de a fi...si acum m paraseste.
O sa am cel mai urat Craciun...inima si sufletul meu au ramas la el...dar el nu le apreciaza...le reproseaza ca sunt prea cuminti pentru el.
Chiar daca m ranit si m raneste eu il iubesc mosule si tot ce vreau e sa isi aminteasca ce inseamna TE IUBESC si sa nu arunce la gunoi o dragoste pura.
Miss_Butterfly27
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:19
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:19:32Draga mosule,

Nu stiu cum sa imi stapanesc durerea...durerea care m doboara.
Cum se poate ca persoana care sustinea ca te iubeste se schimba total ... din dulceata cuvintelor lui nu a mai ramas nimic.
Cum de a uitat cat de mandru era acum 2 luni de felul meu de a fi...si acum m paraseste.
O sa am cel mai urat Craciun...inima si sufletul meu au ramas la el...dar el nu le apreciaza...le reproseaza ca sunt prea cuminti pentru el.
Chiar daca m ranit si m raneste eu il iubesc mosule si tot ce vreau e sa isi aminteasca ce inseamna TE IUBESC si sa nu arunce la gunoi o dragoste pura.


fi optimista ca va fi mai bine!
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:22
intotdeauna o lovitura in spate este un pas inainte
eu am tras linie si am inceput de la capat de multe ori, cu multe schimbari radicale
am crescut eu si odata cu mine si inima mea
ai incredere ca unde este un rau va fi cu siguranta un bine inmultit de 10 ori
Dumnezeu sa te vegheze si sa iti lumineze mintea

iar pt cel ce te-a parasit...el a avut de pierdut nu tu

mult noroc si sarbatori pline de speranta si implinire!!!
monik_nik22
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:28
draga Mos Craciun, iti multumec pt anul ce a trecut cu toate ca a fost un an greu, cu dezamagiri si dureri, dar au fost si momente frumoase. in anul care vine te rog sa le dai parintilor mei si tuturor celor dragi mie multa sanatate. pentru mine doresc doar sa fiu alaturi de barbatul pe care il iubesc toata viata,sa fim fericiti impreuna si lacrimi numai de bucurie.
CRACIUN FERICIT TUTUROR !!!
tantza_m
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:37
Va multumesc din suflet...Incerc sa zambesc dar nu pot.
Sper ca mosul sa m ajute...Daca nu imi aduce inapoi iubirea macar sa imi dea uitarea...
Miss_Butterfly27
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:40
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:40:55Va multumesc din suflet...Incerc sa zambesc dar nu pot.
Sper ca mosul sa m ajute...Daca nu imi aduce inapoi iubirea macar sa imi dea uitarea...


ai vrea tu sa uiti dar nu se poate asa repede!
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:42
eu nu ii cer mosului decat o zi alaturi de persoana iubita... :(
theodoraafi
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:02
De la: theodoraafi, la data 2010-12-24 17:02:43eu nu ii cer mosului decat o zi alaturi de persoana iubita... :(

cam modesta cerere!
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:24
Frumos si real.
Vreau si eu in noul an sanatate si atat , pentru parintii mei , pentru familia mea. A fost un an greu, cu bune si rele, iar cele mai rele au venit de la boli. A fost un an care astept sa se termine cu speranta unui an plin de sanatate si putere, curaj, sa trec peste orice va veni.Vreau ca Dumnezeu sa imi dea intelepciunea de a constientiza realmente ca familia si sanatatea trebuie sa fie pe primul loc.
dna79
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:36
De la: dna79, la data 2010-12-24 17:36:30Frumos si real.
Vreau si eu in noul an sanatate si atat , pentru parintii mei , pentru familia mea. A fost un an greu, cu bune si rele, iar cele mai rele au venit de la boli. A fost un an care astept sa se termine cu speranta unui an plin de sanatate si putere, curaj, sa trec peste orice va veni.Vreau ca Dumnezeu sa imi dea intelepciunea de a constientiza realmente ca familia si sanatatea trebuie sa fie pe primul loc.


si cu viata ta ce va fi!?
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:39
Eu imi doresc o chitara si multa sanatate ca e mai buna decat toate...oare poate mosu sa imi aduca ce i-am cerut??? Am 13 ani si imi doresc foarte mooolt sa cant la chitara dar nu prea am chitara... Te pooop Mosule...ca tanar esti
kudika169767
Postat pe 24 Decembrie 2010 18:06
DRAGA MOS CRACIUN, SUNT O BUNICA SI O MAMA CARE, DESI AM TAMPLELE ALBITE BINE, INCA MAI CRED IN TINE, IN PUTEREA TA DE ALINA SUFERINTE, DE A UMPLE SUFLETELE SI SUFLETELELE DE BUCURII PRIN DARURILE PE CARE LE ADUCI ADULTILOR DAR, MAI ALES COPIILOR ORICAT DE POZNASI AR FI FOST PESTE AN SI ASTA FIINDCA II IUBESTI ! SI EI TOTI TE IUBERC ! ESTI TARE PRICEPUT DE A FACE DARURI SI DE A INDEPLINI DORINTE, ORICAT DE "TRAZNITE" AR FI ELE ASA CUM VA FI SI DORINTA MEA PE CARE TI-O EXPUN MAI DEPARTE ..... INCEARCA, MOSULE DRAG, SA FACI PENTRU MINE UN MIRACOL : IN SACUL CELA ENORM SI PLIN DE JUCARII CU CARE CALATORESTI IN TOATA LUMEA, ADU-MI-L, DIN CERURILE UNDE AJUNG CATELUSII CUMINTI DUPA CE NU MAI SUNT LANGA CEI CE I-AU IUBIT SI II IUBESC INCA, PE BLACKY, COKERASUL MEU DE CARE IMI ESTE CUMPLIT DE DOR! STIU CA NU MI-L POTI ADUCE DE TOT: AR FI PESTE LEGEA FIRII, DAR AS FI FOARTE FERICITA SA POT PETRECE CU EL CRACIUNUL - CA IN FIECARE CEI 15 ANI CE AU TRECUT - , ANUL NOU SA MA PRINDA CU EL IN BRATE, SA-L MANGAI SI SA-I VORBESC, IAR EL SA ASCULTE CUMINTE SI SA MA PRIVEASCA ATENT ! ITI MULTUMESC, MOS CRACIUN, CHIAR SI PENTRU FAPTUL CA SIGUR TE VEI GANDI CUM POTI FACE UN ASEMENEA MIRACOL ! ITI DORESC SANATATE INCA MULTE MII DE ANI DE-ACUM INCOLO, SA POTI ADUCE BUCURII IN CASELE CU SAU FARA COPII, ORIUNDE UN SUFLET TANJESTE DUPA UN STROP DE CALDURA SAU O JUCARIE ! LA MULTI ANI, MOS CRACIUN !
DRAGOBETE
Postat pe 24 Decembrie 2010 18:07
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:19:32Draga mosule,

Nu stiu cum sa imi stapanesc durerea...durerea care m doboara.
Cum se poate ca persoana care sustinea ca te iubeste se schimba total ... din dulceata cuvintelor lui nu a mai ramas nimic.
Cum de a uitat cat de mandru era acum 2 luni de felul meu de a fi...si acum m paraseste.
O sa am cel mai urat Craciun...inima si sufletul meu au ramas la el...dar el nu le apreciaza...le reproseaza ca sunt prea cuminti pentru el.
Chiar daca m ranit si m raneste eu il iubesc mosule si tot ce vreau e sa isi aminteasca ce inseamna TE IUBESC si sa nu arunce la gunoi o dragoste pura.


Sa nu uiti un lucru: fiecare lucru se intampla pentru ca asa trebuie sa se intample! Si daca nu a fost sa fie cu acest baiat cu siguranta te asteapta ceva mult mai bun si cu timpul imi vei da dreptate. Fie ca acest Craciun sa iti aduca in suflet pacea de care ai atata nevoie! Craciun Fericit!
tarta_anamaria
Postat pe 24 Decembrie 2010 18:26
Draga Mosule...imi doresc cat mai multe femei fara minte pe kudika...
Tazmanian
Postat pe 24 Decembrie 2010 18:47
De la: kudika169767, la data 2010-12-24 18:06:52Eu imi doresc o chitara si multa sanatate ca e mai buna decat toate...oare poate mosu sa imi aduca ce i-am cerut??? Am 13 ani si imi doresc foarte mooolt sa cant la chitara dar nu prea am chitara... Te pooop Mosule...ca tanar esti


sa nu-ti rupi vreo coarda...
Tazmanian
Postat pe 24 Decembrie 2010 18:48
Dear Santa, iti multumesc pentru ca mi ai daruit sanatate mie si familiei mele,intelegere, armonie si ca tu faci lumea mai buna! Datorita tie noi daruim,IUBIM si nu asteptam inapoi! Mi as dori sa le daruiesti tuturor sanatate,intelegere si iubire! cat despre mine .. am tot ceea ce mi as putea dori! asta insemnand iubire :)
CRACIUN FERICIT tuturor! implinirea tuturor dorintelor si toate cele bune
DIMA_CRISTINA
Postat pe 24 Decembrie 2010 19:13
Mosule,nu cer prea multe si cred ca sunt iertata daca cumva cer multe,prin faptul ca,iti cer ceea ce crezi tu ca-mi face bine...ceea ce crezi tu ca ma ajuta ca om si nu numai...

Adu-mi ce crezi tu ca-mi va folosi intr-un fel sau altul sau ca ma va face fericita...sunt sigura ca vei reusi sa-ti dai seama de ce am nevoie.

Cu drag,
Lookinforu
lookinforu
Postat pe 24 Decembrie 2010 19:14
De la: lookinforu, la data 2010-12-24 19:14:47Mosule,nu cer prea multe si cred ca sunt iertata daca cumva cer multe,prin faptul ca,iti cer ceea ce crezi tu ca-mi face bine...ceea ce crezi tu ca ma ajuta ca om si nu numai...

Adu-mi ce crezi tu ca-mi va folosi intr-un fel sau altul sau ca ma va face fericita...sunt sigura ca vei reusi sa-ti dai seama de ce am nevoie.

Cu drag,
Lookinforu


un vibrator te-ar coafa ?
Tazmanian
Postat pe 24 Decembrie 2010 19:18
RomANUL, tot roman. Pina nu fura el putin nu se lasa. M-ar fi impresionat si pe mine daca nu ai fi plagiat... Pacat , tocmai acum de Craciun
kudika088337
Postat pe 24 Decembrie 2010 20:18
De la: kudika088337, la data 2010-12-24 20:18:02RomANUL, tot roman. Pina nu fura el putin nu se lasa. M-ar fi impresionat si pe mine daca nu ai fi plagiat... Pacat , tocmai acum de Craciun


de cine zici?
geo_resuscitat
Postat pe 24 Decembrie 2010 20:27
mosule tot ce vreau eu de la tine este sa-l aduci pe iubitul meu mai repede acasa ca imi este prea dor de el..in rest ai grija de toata lumea
sarbatori fericite la toti!
greenDrop
Postat pe 24 Decembrie 2010 20:34
mosule nu vreau nimic pentru mine vreau multa sanatate pentru baietelul meu care este grav bolnav si care are nevoie urgenta de recuperare, multumesc!
kudika080867
Postat pe 24 Decembrie 2010 20:39
Mosule ... drag si bun, tu care ma cunosti de cand eram o fetita..., tu care nu m-ai uitat niciodata..., te rog, fii bun si anul acesta si adu-mi...un semn mic...din partea cui doresc eu....Si-as mai dori fulgi mari si moi... miros de cozonac si brad... si globuri mari de-argint... Si, te rog Mosule, ca 2011 sa fie cu mai multe zambete si bucurii ...
kudika037012
Postat pe 24 Decembrie 2010 21:11
Ce-mi doresc sa-mi aduca Mosul? Sanatate si iubire! Pentru mine si toti cei la care tin! Craciun fericit, tuturor!
monikr1978
Postat pe 24 Decembrie 2010 21:24
Auzi mai mosule...de 50de ani nu ti-am cerut nimic...miai adus ce ai vrut....daca mi-ai adus... daca nu,n-am facut git.E,acu' te rog ...adu-mi si mie pe cei dragi acasa,baga-i mintile in cap lui fiu-mio ....ajuta-ma sa-mi mentin serviciul actual...cam asta ar fi.AAAA ...UITASEM....mai adu-ne sanatate....ceva bani50-60[mii]EURO....si dolarii sint buni nu fac nazuri.Eu multumesc anticipat!Daca-mi indeplinesti dorintele astea promit ca la anu' sa-ti fiu client fidel.Hai PA....siiii astept! PS----as mai DORI----FESTINA LENTTE 2011.....
gecoll
Postat pe 24 Decembrie 2010 22:28
Un strop de bucurie si fericire!!
Sarbatori fericite,un an mai bun!Craciun minunat!
kudika142715
Postat pe 24 Decembrie 2010 22:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ofera cadou ziarul din ziua nasterii sarbatoritului 1 De la: comenzi 30 Iulie 2011 14:58
Hristos a inviat! 90 De la: _dulcik_ 22 Aprilie 2009 15:40
vand rochie mireasa A line ivory+accesorii CRAIOVA 1 De la: grace009219 2 Februarie 2011 15:12
Echipa Kudika iti ureaza Craciun Fericit! 8 De la: OanaTrifu 30 Decembrie 2016 16:06
Scrisori catre Mos Craciun 85 De la: kudika070812 27 Decembrie 2010 20:02