Setari Cookie-uri

Scrisori catre Mos Craciun

Va invit sa ii trimiteti Mosului dorintele voastre prin intermediul acestui topic de forum.
Sarbatori fericite!
OanaTrifu
Postat pe 23 Decembrie 2010 13:30
Dorinte... Acum sunt mai mult in starea aceea in care as vrea sa ma gandesc si sa multumesc pentru toate lucrurile bune care s-au petrecut anul acesta. Parca prea le-am luat de capital, de parca le-as fi meritat. Ma gandesc ca ar fi bine sa ma opresc un moment sa zic "multumesc Doamne" si abia apoi sa-mi pun dorintele de anul viitor.
Oricum ar fi, doresc tuturor doar dorinte implinite pentru anul viitor.
Dor_a
Postat pe 23 Decembrie 2010 13:56
Io vreau sa castiga la loto se pune?
kudika311399_silvia
Postat pe 23 Decembrie 2010 14:01
mos Craciun, moa Craciun ...tu esti darnic si esti bun...tu stii de ce avem noi nevoie...si nu as vrea sa te impovarez cu niste dorinte desarte.Sa ne aduci ca de fiecare data ce consideri tu ca avem nevoie.Noi vom fi bucurosi oricum pentru ca nu ne-ai uitat. Craciun Fericit tuturor...La multi ani !
BEL_AMY1
Postat pe 23 Decembrie 2010 14:04
eu imi doresc sanatate si o familie , cer mult mosule ?
lianavld
Postat pe 24 Decembrie 2010 06:07
mosule, vreau si eu o familie!!!!!!
kudika063686
Postat pe 24 Decembrie 2010 06:47
Mosule eu imi doresc ca toti oamenii sa fie sanatosi si bucurosi
dareia
Postat pe 24 Decembrie 2010 06:55
multumesc la Dumnezeu pentru tote cele bune pe care mi le-a dat si puterea de a putea trece peste cele rele.Imi doresc sa am doar sanatate....
mona_04
Postat pe 24 Decembrie 2010 07:07
Dorinta mea cea mai mare este sa gasesc un suflet cu care sa-mi pot imparti bune si rele... Apoi mi-as dori sa pot face ceva sa am o viata materiala mai buna.
innyy
Postat pe 24 Decembrie 2010 08:05
Draga Mosule,

A fost un an greu. Incredibil de greu, in care am cunoscut si binele si raul sub toate aspectele. Un an frumos dar si un an urat in aceeasi masura. Vreau sa primesc sanatate. Si un strop de bucurie. Atat cat vrei tu.
Amicilor si prietenilor mei, vreau sa le aduci tot binele din lume. Sa fie linistiti si sa aiba puterea de a iubi. Cei ce o au sa o pastreze iar cei ce inca nu au gasit-o ajuta-i tu Mosule sa o gaseasca. Imi doresc sarbatori linistite. Cu zambete largi si adevarate, cu oameni buni pe langa mine. Vreau liniste sufleteasca si o vorba buna.
Doresc tuturor, dupa cum am mai spus,sa poata darui din inima. Si daca nu cer prea mult, sub bradul meu, in iarna asta, as vrea sa gasesc cartile pe care mi le-am dorit mereu, dar pe care n-am reusit sa mi le cumpar niciodata. Nu cer viata lunga. Nu mi-o doresc. Vreau in schimb o viata mai plina si mai de calitate.
Nu cer oameni mai buni. Vreau sa devin eu unul si sa generez aceeasi dorinta in ceilalti. Nu vreau sa schimb lumea. Vreau sa pot construi o lume a mea, cu oameni, dar o lume mai buna, mai confortabila, mai placuta. Si te mai rog ceva….. Daca totusi voi ajunge sa imbatranesc, vreau sa imbatranesc frumos pastrand pe chip lumina acelei nopti in care voi fi fost inger.
Nu-mi mai ramane decat sa te rog ca fiecare lacrima atat de fierbinte ce-a durut vreodata, s-o ingheti si s-o transformi intr-un fulg de zapada…si-atunci ar ninge, Mosule, ar ninge si totul s-ar imbraca in alb, si-ar fi stralucitor. Si s-ar risipi norii si in toata natura, alba si stralucitoare, din lumina stelelor, ar ajunge pe pamant o raza,si-atunci…le-am avea pe toate, Mosule…
Apoi daca chiar vrei, adu-mi un brad fermecat, te rog, pe care sa il impodobesc cu vise in care zambetele nu se pierd, iar lacrimile, prizoniere fara glas, nu mai stralucesc, dar macar nu mai dor! Un brad pe care sa asez imbratisari fara sfarsit care nu plang cand bratele trebuie sa se desclesteze. Da, asta vreau!
Printre cadourile rasturnate sub brad nici nu ma uit deoarece stiu ca mi-ai pastrat deja ceea ce este al meu. Te astept… fie ca vii sau nu…
Craciu Fericit tuturor!
lilipuf
Postat pe 24 Decembrie 2010 08:35
AS DORI CA MOS CRACIUN SA NE ADUCA MAI MULTA BUNATATE ,SANATATE SI INTELEPCIUNE
kudika321284
Postat pe 24 Decembrie 2010 08:36
SARBATORI FERICITE LA TOTI!!!
kudika321284
Postat pe 24 Decembrie 2010 08:40
De Craciun nu celebram , noi familia , doar nasterea Mantuitorului, ci si ziua mea de nastere. Anul acesta implinesc 40 de ani. Am un sot care ma iubeste, un copil minunat de 13 ani si trecem si noi cu bune si rele prin criza economica si spirituala a poporului roman. Pana acum Dumnezeu ne-a ferit de boli grave , dar am trait momente de impas. Sper sa fie Mos Craciun mai darnic anul acesta, sa ne aduca sanatate, impliniri profesionale si scolare, putere de munca si sa ne fereasca de prieteni-neprieteni. Sa fie fericiti cei dragi si sa raman alaturi de noi adevaratii prieteni. Copilul sa creasca frumos si sa reuseasca tara sa iasa din impas, pentru ca aici este inima noastra si trecutul. Amintirea lui Mos Craciun din copilarie nu prea seamana cu cea de astazi. Atunci el venea cu sania la Arges in satul copilariei mele. La bloc Mosul se mai rataceste, dar sper sa nu ne uite mai ales ca sunt nascuta in aceasta zi sfanta. Char si nasterea mea este o minune, fiindca petimpul lui Ceausescu al doilea copil fiind, nu aveam sanse. Traiesc desi mama a facut un avort. Lauda lui Dumnezeu si noroc mi-a ads ziua sfanta
Rosamunda
Postat pe 24 Decembrie 2010 08:54
Imi doresc sa nu mai calc in nici un spital anul viitor, sa nu mai ajung pe masa de operatie niciodata, sa ma impac cu mine insumi, sa imi gasesc linistea, sa ma bucur de viata si sa scap de toate datoriile, sa-mi gasesc un job, sa am grija de fiica mea!
vioavram
Postat pe 24 Decembrie 2010 10:01
scrisoare pt Moshu??
cred ca si eu ii multumesc ca sunt sanatoasa si pt tot ce am avut in anul acesta.
am o singura dorinta: sa fiu mereu cu barbatul pe care`l iubesc, indiferent de ceea ce se intampla. sa fim impreuna sa ne iubim si sa ne bucuram de viata, sanatosi.....atat..



multumesc moshule!!! te ube :X:X:X:X:X





craciun fericit si la multi ani tuturor..un an nou mai bun
diddutza
Postat pe 24 Decembrie 2010 10:10
Mos Craciun,oriunde te-ai afla ,nu ne uita si daca tot tii mortis sa ne aduci ceva ,adu -ne un an mai bun ,mai optimist,cu sanatate si impliniri ,cu ganduri bune si mai multe sperante pentru un viitor asa cum e normal sa-l triasca fiecare om pe acest pamant,Craciun fericit pamantului si tuturor locuitorilor sai.
dorel123
Postat pe 24 Decembrie 2010 10:31
buna ! , imi doresc sa-mi aduca mosu un job la banca daca se poate unde am lucrat si am experienta profesioanala necesara si sufletu pereche compatibil- liber :) prosperitate , lisiste sufletesca , fericire , bucurii..
kudika080410
Postat pe 24 Decembrie 2010 10:33
buna mos craciun.
ma numesc alex si am trei ani jumate
vreau sa-mi aduci o masina de pompieri si un joc cu masini. da' sa nu treci seara, sa treci ziua pe la mine, sa te pot vedea, ca tata zice ca tu imi aduci jucariile, nu tati.
cu drag alex
geo_resuscitat
Postat pe 24 Decembrie 2010 10:34
draga mos craciun ,eu mi-as dori sa fim sanatosi si sa fim bucurosi de putinul pe care il avem si tu mosule sa fii sanatot sa poti veni pe la casele noastre si la anul care vine,totusi daca tot ne-ai intrebat ce ne dorim,eu mi-as dori un laptop,nimic mai mult.Iti doresc mosule sanatate ,sarbatori fericite ,un an mai bun si LA MULTI ANI ,iti multumesc din toata inima.
cypyrica
Postat pe 24 Decembrie 2010 11:04
Draga Mos Craciun,
Te-asteptam cu drag diseara, vom fi toata familia si prietenii, ne gasesti in acelasi loc, asa ca in fiecare an, vom fi cu totii in jurul bradului, cantand colinde, bucurandu-ne cu adevarat ca suntem impreuna, sanatosi si fericiti! Nu-mi doresc nimic pentru mine anul acesta, poate doar sanatate...
In schimb doresc sa implinesti visele tuturor oamenilor de pe acest pamant, sa le dai sanatate si alinare celor bolnavi, fericire celor singuri si tristi, iar tuturor copiilor, un camin si o familie fericita! Este prea mult Mosule?
Dragi "internautzi" ce populati acest forum...de multe ori cand sunt obosita...va citesc si ma distrez copios...
Va multumesc ca sunteti aici cand am nevoie...si doresc sa vi se intample numai lucruri minunate!
'LA MULTI ANI"
studioasa
Postat pe 24 Decembrie 2010 11:23
Draga mosule,eu as vrea o Craciunita de 18 ani... ,se poate?
cocoboos_yahoo_es
Postat pe 24 Decembrie 2010 11:45
Draga Mosule, stiu ca nu am fost cuminte anul acesta...Tot ce imi doresc de la tine e sanatate, si sa fiu fericita alaturi de cei dragi. Multumesc Mosule
PS Daca imi faci cadou si niste note mari la examen, nu ma supar ;)
adyna2905
Postat pe 24 Decembrie 2010 11:54
Mos Craciun eu iti scriu in numele unui baiat sarman din Lugoj. El traieste pe strazi pentru ca doreste sa-si finalizeze studiile. A fost dat afara din casa de mama si de fratele cel mare care are 37 de ani pe motiv ca el trebuie sa munceasca nu sa faca scoala. Roibu Constantin are 16 ani e din orasul Filiasi judetul Lugoj si e clasa a 8 a. Este ajutat de bilblioteca scolii pentru finalizarea studiilor (acolo isi invata cand nu este la scoala)M-am interesat la scoala iar baiatul este un elev foarte bun si cuminte si daca ar fi avut conditii mai bune ar fi putut sa devina un elev iminent. Mosule vreau sa-i aduci haine,rechizite si ceva conserve de mancare , el locuieste intr-o hala al unui liceu iar cand vine iarna trebuie sa doarma in gara pentru ca este mai cald.
Pentru mine Mosule vreau sa-mi aduci aceasta multumire
lumi27
Postat pe 24 Decembrie 2010 12:11
Dragul meu,MOS CRACIUN,eu nu vreau decat sa iti multumesc ca desi am 26 de ani,sunt casatorita,si am un bebe,astept in fiecare an sa vii,veau sa iti multumesc ca acum 2 ani,ti-am scris o scrisoare,pt ca asa fac in fiecare an,o scrisoare in care isi ceream un bebe,iar tu mi-ai daruit acest dar pretios,pe nume Sebastian. anul acesta pe 25 noiembrie face 1 anisor si 1 luna,iti multumesc ca mi-ai daruit un sot minunat si intelegator,iubitor si fericit ca e alaturi de mine si de bebe,te iubesc foarte mult,si iti multumesc ca in fiecare an ai grija de dorintele noastre. desi stiu ca nu se poate,si stiu ca dorinta mea va ramane tot dorinta,as vrea ca in anul acesta cat si cei viitori,sa mergi la cei care nu au posibilitati. iti multumesc pentru tot,si bine ar fi ca dorinta mea sa se implineasca! orice om are nevoie de un cadou cat de mic,in ziua de CRACIUN,SI NUMAI ATUNCI SE IMPLINESC DORINTELE! DAR STITI DE CE? PENTRU CA IN ZIUA ACEEASTA S-A NASCUT,MANTUITORUL,IISUS HRISTOS!
puiutmiha
Postat pe 24 Decembrie 2010 12:20
Oare ce-si poate dori o persoana fara servici, care mai are doar 11 ani pana la pensie?
kudika123276
Postat pe 24 Decembrie 2010 12:37
De la: kudika123276, la data 2010-12-24 12:37:23Oare ce-si poate dori o persoana fara servici, care mai are doar 11 ani pana la pensie?

sanatate, iubire.....ar fi multe
pierdut_in_timp
Postat pe 24 Decembrie 2010 12:39
De la: lilipuf, la data 2010-12-24 08:35:22Draga Mosule,

A fost un an greu. Incredibil de greu, in care am cunoscut si binele si raul sub toate aspectele. Un an frumos dar si un an urat in aceeasi masura. Vreau sa primesc sanatate. Si un strop de bucurie. Atat cat vrei tu.
Amicilor si prietenilor mei, vreau sa le aduci tot binele din lume. Sa fie linistiti si sa aiba puterea de a iubi. Cei ce o au sa o pastreze iar cei ce inca nu au gasit-o ajuta-i tu Mosule sa o gaseasca. Imi doresc sarbatori linistite. Cu zambete largi si adevarate, cu oameni buni pe langa mine. Vreau liniste sufleteasca si o vorba buna.
Doresc tuturor, dupa cum am mai spus,sa poata darui din inima. Si daca nu cer prea mult, sub bradul meu, in iarna asta, as vrea sa gasesc cartile pe care mi le-am dorit mereu, dar pe care n-am reusit sa mi le cumpar niciodata. Nu cer viata lunga. Nu mi-o doresc. Vreau in schimb o viata mai plina si mai de calitate.
Nu cer oameni mai buni. Vreau sa devin eu unul si sa generez aceeasi dorinta in ceilalti. Nu vreau sa schimb lumea. Vreau sa pot construi o lume a mea, cu oameni, dar o lume mai buna, mai confortabila, mai placuta. Si te mai rog ceva….. Daca totusi voi ajunge sa imbatranesc, vreau sa imbatranesc frumos pastrand pe chip lumina acelei nopti in care voi fi fost inger.
Nu-mi mai ramane decat sa te rog ca fiecare lacrima atat de fierbinte ce-a durut vreodata, s-o ingheti si s-o transformi intr-un fulg de zapada…si-atunci ar ninge, Mosule, ar ninge si totul s-ar imbraca in alb, si-ar fi stralucitor. Si s-ar risipi norii si in toata natura, alba si stralucitoare, din lumina stelelor, ar ajunge pe pamant o raza,si-atunci…le-am avea pe toate, Mosule…
Apoi daca chiar vrei, adu-mi un brad fermecat, te rog, pe care sa il impodobesc cu vise in care zambetele nu se pierd, iar lacrimile, prizoniere fara glas, nu mai stralucesc, dar macar nu mai dor! Un brad pe care sa asez imbratisari fara sfarsit care nu plang cand bratele trebuie sa se desclesteze. Da, asta vreau!
Printre cadourile rasturnate sub brad nici nu ma uit deoarece stiu ca mi-ai pastrat deja ceea ce este al meu. Te astept… fie ca vii sau nu…
Craciu Fericit tuturor!
FOARTE FRUMOS m-a impresionat scrisoarea aceasta !
kudika91
Postat pe 24 Decembrie 2010 12:57
Mosule eu imi doresc un incendiu la facultate pe data de 3...
hippylaura
Postat pe 24 Decembrie 2010 12:58
Glumeam desigur...as vrea ca toata lumea sa aiba o familie de Craciun langa care sa se simta bine sau macar un prieten bun :)
hippylaura
Postat pe 24 Decembrie 2010 13:00
Draga Mos Craciun.Tu care esti darnic si esti bun te rog sa ii dai serviciul inapoi tatalui meu in Italia.Nu de alta dar dorinta de a fi cu familia l-a costat munca.Anul asta mi s-au luat cam multe...asa ca te rog sa imi aduci si prietenul din Afganistan sanatos.De la mine te rog sa imi iei gastrita.Nu mai am nevoie de ea.Pe bunica mea paralizata poti sa o iei cu tine,nu de alta,dar mama s-a saturat sa ii fie asistenta.In schimb te rog sa dai celorlati copii ceea ce iti cer.Pe mine anul asta la capitolul haine si dulciuri sau electrocasnice poti sa ma sari!!!!
roxaniki
Postat pe 24 Decembrie 2010 13:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Planuri pentru noul an! 63 De la: geo_xx 3 Ianuarie 2010 23:26
Valentyne's Day 5 De la: Hania 9 August 2008 14:53
Majorat 1 De la: eubarajosOana 8 Noiembrie 2010 20:08
Colaboratori Ladys 2 De la: marco918 1 Ianuarie 2011 23:32
Valentine's Day si Targ handmade de Dragobete la Ceainaria TEA HOUSE Bucuresti 1 De la: alina_spiridon87 10 Februarie 2010 11:25