Setari Cookie-uri

Singura de Craciun

Nu stiu cat va pasa de poveste ce urmeaza sa o scriu dar simt nevoia sa m descarc si sa primesc niste opini.

Acum 2 luni de zile am avut probleme cu imprimanta asa ca am apelat la baiatul unei pr de a lui mama mea.
Nu ne cunosteam insa atat eu cat si el stiam cate ceva despre celalalt.
A venit acasa la mine si a lucrat la imprimanta.Era foarte vorbaret si sigur pe el.Dupa aceasta zi am decis sa mergem la teatru ca recompensa ca m ajutat.Asa ca s intamplat sa ajungem un cuplu.
El are 26 de ani iar eu 20.El era un mare Dom Juan cu multe relatii in urma da niciuna serioasa.
Eu nu am avut niciun prieten pana la el chiar daca am 20 de ani.
Toate au fost bune si frumoase 2 luni.I-am cunoscut prietenii si toti il laudau pentru perechea frumoasa pe care o forma cu mine.
Ultima data ne am vazut vinerea trecuta...am fost in oras la instalatii..am facut poze...ne am distrat.
Nu parea deloc schimbat..la fel de pupacios si de atent cu mine insa de duminica nu a mai raspuns la telefon.
L-am sunat duminica si nu a raspuns...luni la fel..si marti cand a raspuns a zis ca vrea sa vb cu mine ca el s schimbat si ca are ceva sa imi zica.A venit la mine acasa si mi a zis ca el nu s schimbat..e la fel ca inainte sa fie cu mine...si ca nu vrea sa m faca sa sufar si sa luam o pauza.
I-am acceptat decizia desi m bufnea plansul.
Marti seara a intrat pe mess si a vorbit cu mine.M intrebat cum m simt si mi a zis ca el deja se caieste.Ca e confuz si nu stie ce vrea.Ca m iubeste dar ii e frica sa nu fie ranit.Pana la urma a zis ca ii pare rau si daca sunt dispusa sa uit.Bineinteles ca am acceptat...il IUBESC!
Miercuri a inceput iar...nu raspunde la telefon ..nu m cauta..desi pana vinerea trecuta m suna d 5-6 ori pe zi.Asa ca IERI l-am sunat si mi a raspuns..Mi a zis ca nu stie ce simte...ca el credea ca eu o sa fiu doar o aventura si sa incheiem relatia.
Eu i-am luat cadou de mos ...asa ca m-am decis totusi sa il trimit mamei lui ca sa il primesca el in ziua de Craciun insa mama lui nu l acceptat..A zis ca el nu merita si ca e un nesimtit .Ca ii pare rau de ce a facut el.
Asa ca azi este Ajunul iar eu sunt singura si cu ochii in lacrimi...Nu imi revin desi incerc...
Il iubesc enorm...
Nu stiu ce sa fac....I-as da un sms de Craciun dar daca nu raspunde am sa plang si mai rau...
Vreau un ajutor...Macar o parere.
Miss_Butterfly27
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:36
stai linistita si uita-l!
a crezut ca e o aventura cum a zis si acum s-a speriat pentru ca se vede incoltit
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:40
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:40:50stai linistita si uita-l!
a crezut ca e o aventura cum a zis si acum s-a speriat pentru ca se vede incoltit


Vreau sa se hotarasca...sa decida ce vrea...
Chiar daca par o prostanaca....l-as ierta din nou
Mi a intrat in suflet si in inima si nu pot sa il scot...
Miss_Butterfly27
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:42
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:42:28
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:40:50stai linistita si uita-l!
a crezut ca e o aventura cum a zis si acum s-a speriat pentru ca se vede incoltit


Vreau sa se hotarasca...sa decida ce vrea...
Chiar daca par o prostanaca....l-as ierta din nou
Mi a intrat in suflet si in inima si nu pot sa il scot...


eu sunt mai dur si-ti zic sa o lasi balta ca nu merge cu genul ala de om sa faci treaba. si ce e rau e ca mai toti tinerii sunt cam la fel niste infantili si superficiali!
fi mai smechera si stai dreapta!
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:45
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:45:11
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:42:28
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:40:50stai linistita si uita-l!
a crezut ca e o aventura cum a zis si acum s-a speriat pentru ca se vede incoltit


Vreau sa se hotarasca...sa decida ce vrea...
Chiar daca par o prostanaca....l-as ierta din nou
Mi a intrat in suflet si in inima si nu pot sa il scot...


eu sunt mai dur si-ti zic sa o lasi balta ca nu merge cu genul ala de om sa faci treaba. si ce e rau e ca mai toti tinerii sunt cam la fel niste infantili si superficiali!
fi mai smechera si stai dreapta!


tocmai aia e...eu il credeam matur..are totusi 26 de ani...
si inca de la inceput i-am zis cum sunt..ca sunt mai linistita ...si adora lucru asta la mine
ii zicea mamei lui ca nu credea ca o sa mai intalneasca o pers asa speciala ca mine
Miss_Butterfly27
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:48
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:36:05

El era un mare Dom Juan cu multe relatii in urma da niciuna serioasa.

ca el credea ca eu o sa fiu doar o aventura si sa incheiem relatia.



wow, peste ce ratat ai dat ... ti-am facut rezumatul la tot ce trebuie sa stii. ce porc sa se lege de o fata ca si cum o iubeste si sa repete asta de 5 ori pe an la 26 de ani. inteleg ca sint care alearga dupa femei dar macar sa nu le faca sa creada ca e o frumoasa poveste de dragoste. si cand vine momentul cand se plictiseste nici macar nu e sincer si spune adevarul adica ca nu ai fost decat o aventura. de aceea iti spun ca pacat ca ai dat peste un ratat, ca ti-ai inceput viata cu asa ceva, si ca nu-ti poti lega amintirile de o persoana placuta. fa sacrificiul si sterge-l din memorie, nici macar acolo nu merita sa pastrezi asa ceva. ghinion, dar cum e vorba, putea fi si mai rau
Histria
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:05
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:48:37
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:45:11
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:42:28
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:40:50stai linistita si uita-l!
a crezut ca e o aventura cum a zis si acum s-a speriat pentru ca se vede incoltit


Vreau sa se hotarasca...sa decida ce vrea...
Chiar daca par o prostanaca....l-as ierta din nou
Mi a intrat in suflet si in inima si nu pot sa il scot...


eu sunt mai dur si-ti zic sa o lasi balta ca nu merge cu genul ala de om sa faci treaba. si ce e rau e ca mai toti tinerii sunt cam la fel niste infantili si superficiali!
fi mai smechera si stai dreapta!


tocmai aia e...eu il credeam matur..are totusi 26 de ani...
si inca de la inceput i-am zis cum sunt..ca sunt mai linistita ...si adora lucru asta la mine
ii zicea mamei lui ca nu credea ca o sa mai intalneasca o pers asa speciala ca mine


ooops! nu mi-au postat astia comentariul din cauza unui cuvand de rahat::)) ideea era ca baietii fara armata sunt cam ratati mai ales daca au si mame care ii rasfata!
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:13
De la: pickard, la data 2010-12-24 17:13:51
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:48:37
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:45:11
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:42:28
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:40:50stai linistita si uita-l!
a crezut ca e o aventura cum a zis si acum s-a speriat pentru ca se vede incoltit


Vreau sa se hotarasca...sa decida ce vrea...
Chiar daca par o prostanaca....l-as ierta din nou
Mi a intrat in suflet si in inima si nu pot sa il scot...


eu sunt mai dur si-ti zic sa o lasi balta ca nu merge cu genul ala de om sa faci treaba. si ce e rau e ca mai toti tinerii sunt cam la fel niste infantili si superficiali!
fi mai smechera si stai dreapta!


tocmai aia e...eu il credeam matur..are totusi 26 de ani...
si inca de la inceput i-am zis cum sunt..ca sunt mai linistita ...si adora lucru asta la mine
ii zicea mamei lui ca nu credea ca o sa mai intalneasca o pers asa speciala ca mine


ooops! nu mi-au postat astia comentariul din cauza unui cuvand de rahat::)) ideea era ca baietii fara armata sunt cam ratati mai ales daca au si mame care ii rasfata!







... poti sa repeti asta de mai multe ori ... pur adevar ...

marco918
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:38
De la: marco918, la data 2010-12-24 17:38:54
De la: pickard, la data 2010-12-24 17:13:51
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:48:37
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:45:11
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:42:28
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:40:50stai linistita si uita-l!
a crezut ca e o aventura cum a zis si acum s-a speriat pentru ca se vede incoltit


Vreau sa se hotarasca...sa decida ce vrea...
Chiar daca par o prostanaca....l-as ierta din nou
Mi a intrat in suflet si in inima si nu pot sa il scot...


eu sunt mai dur si-ti zic sa o lasi balta ca nu merge cu genul ala de om sa faci treaba. si ce e rau e ca mai toti tinerii sunt cam la fel niste infantili si superficiali!
fi mai smechera si stai dreapta!


tocmai aia e...eu il credeam matur..are totusi 26 de ani...
si inca de la inceput i-am zis cum sunt..ca sunt mai linistita ...si adora lucru asta la mine
ii zicea mamei lui ca nu credea ca o sa mai intalneasca o pers asa speciala ca mine


ooops! nu mi-au postat astia comentariul din cauza unui cuvand de rahat::)) ideea era ca baietii fara armata sunt cam ratati mai ales daca au si mame care ii rasfata!







... poti sa repeti asta de mai multe ori ... pur adevar ...


salut marco! craciun ferircit!
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:40
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:36:05........................... Asa ca s intamplat sa ajungem un cuplu................................








... asa ati ajuns un ... CEEEEE ??? ... vezi mai fata daca nu folosesti corect sensul cuvintelor ... pai, chiar crezi ca orice adunatura de un el si o ea inseamna un ... cuplu !!! ... ... oricum daca dupa 2 luni face asa insemna ca visezi cu ochii deschisi ... asta e romania ... si nu e vina ta ...


marco918
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:44
De la: pickard, la data 2010-12-24 17:40:35
De la: marco918, la data 2010-12-24 17:38:54
De la: pickard, la data 2010-12-24 17:13:51
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:48:37
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:45:11
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-24 16:42:28
De la: pickard, la data 2010-12-24 16:40:50stai linistita si uita-l!
a crezut ca e o aventura cum a zis si acum s-a speriat pentru ca se vede incoltit


Vreau sa se hotarasca...sa decida ce vrea...
Chiar daca par o prostanaca....l-as ierta din nou
Mi a intrat in suflet si in inima si nu pot sa il scot...


eu sunt mai dur si-ti zic sa o lasi balta ca nu merge cu genul ala de om sa faci treaba. si ce e rau e ca mai toti tinerii sunt cam la fel niste infantili si superficiali!
fi mai smechera si stai dreapta!


tocmai aia e...eu il credeam matur..are totusi 26 de ani...
si inca de la inceput i-am zis cum sunt..ca sunt mai linistita ...si adora lucru asta la mine
ii zicea mamei lui ca nu credea ca o sa mai intalneasca o pers asa speciala ca mine


ooops! nu mi-au postat astia comentariul din cauza unui cuvand de rahat::)) ideea era ca baietii fara armata sunt cam ratati mai ales daca au si mame care ii rasfata!







... poti sa repeti asta de mai multe ori ... pur adevar ...


salut marco! craciun ferircit!




... craciun fericit si multa sanatate la toata lumea ...

marco918
Postat pe 24 Decembrie 2010 17:45
"Nu stiu cat va pasa de poveste ce urmeaza sa o scriu..."

sincer...nu prea mult
Tazmanian
Postat pe 24 Decembrie 2010 18:45
De la: Tazmanian, la data 2010-12-24 18:45:41"Nu stiu cat va pasa de poveste ce urmeaza sa o scriu..."

sincer...nu prea mult


dispari diavolule! e craciunu! fi bun!
pickard
Postat pe 24 Decembrie 2010 18:48
Nu te gandi ca daca are 26 e matur...e doar o iluzie.
Asa cum ai spus tu, probabil ca el e mai fustangiu si ii place sa isi traiasca viata (asa cum vede el viata...nu te chinui sa intelegi...nu vei reusi).
Poate ca s-a indragostit de tine si nu mai stie acum ce si cum, pentru ca el nu cunoaste probabil prea bine sentimentul si ce trebuie sa faca mai departe. Poate chiar ii e frica sa nu fie ranit (pentru ca si el a ranit de multe ori si a vazut cum e...macar pe domnitele respective).
Stiu ca e greu, stiu ca e Craciun si ai vrea sa fii cu el, dar din pacate nu mereu viata e asa cum ne-o dorim.
Daca intr-o zi ar veni la tine, pentru ca in sfarsit si-ar da seama ca asta vrea, iti garantez ca va fi foarte greu, tocmai din motivele prezentate de mine mai sus: nu stie cum e sa iubeasca si ce trebuie sa faca.
Imi pare rau ca esti in situatia asta, dar poate tot raul e spre bine.
Liniste sufleteasca iti doresc si putere sa treci peste tot.
pinguina
Postat pe 24 Decembrie 2010 21:36
Cred ca voi n-ati citit esentialul. Ia uitati ce spune fata:

"Vreau sa se hotarasca...sa decida ce vrea...
Chiar daca par o prostanaca....l-as ierta din nou"

Pacat ca nu pot sublinia cu rosu ultimele cuvinte. E clar spre ce poveste ne indreptam. Pacat, dar asta e!

Craciun fericit tuturor, singuri sau nu!
rashela
Postat pe 25 Decembrie 2010 00:19
Ieri l-am sunat.L-am rugat sa vina sa isi ia cadoul...a zis ca trece mai incolo pe la mine insa nu a venit.Nu a dat nici macar un mesaj.
Nu am sa il mai caut..Vreau sa il las sa se gandeasca daca e bine sau nu ce decizie a luat.Va rog..ce parere aveti?
Miss_Butterfly27
Postat pe 26 Decembrie 2010 13:02
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-26 13:02:29Ieri l-am sunat.L-am rugat sa vina sa isi ia cadoul...a zis ca trece mai incolo pe la mine insa nu a venit.Nu a dat nici macar un mesaj.
Nu am sa il mai caut..Vreau sa il las sa se gandeasca daca e bine sau nu ce decizie a luat.Va rog..ce parere aveti?


cred ca ar trebui sa te linistesti si sa faci ceva care ti-l va scoate din minte.bea , mananca, dormi fa ceva placut , distreaza-te cu vreo colega
pickard
Postat pe 26 Decembrie 2010 13:08
Am sa ii dau un mesaj..Un mesaj in care sa ii scriu tot ce simt...Multi mi au zis ca nu merita dar totusi vreau sa fac si ce simt.Sa nu imi para rau mai tarziu ca nu am incercat totul..sa am regrete.
Oare e bine?
Miss_Butterfly27
Postat pe 27 Decembrie 2010 13:43
Eu chiar nu pot sa inteleg cum unele se consuma atat de mult pt toti tampitii...
Summer_
Postat pe 27 Decembrie 2010 13:46
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-27 13:43:01Am sa ii dau un mesaj..Un mesaj in care sa ii scriu tot ce simt...Multi mi au zis ca nu merita dar totusi vreau sa fac si ce simt.Sa nu imi para rau mai tarziu ca nu am incercat totul..sa am regrete.
Oare e bine?


Fata mea, lasa-l...nu-i mai da nimic
Parerea mea este ca daca i-ai da un astfel de mesaj in care sa vada cat de mult te consumi va creste si mai mult pipota in el si nu este cazul...
Fii indiferenta, ai si tu ambitie !
Bafta !
Summer_
Postat pe 27 Decembrie 2010 13:47
Stiu si asta...da simt nevoia sa ma descarc...E ultima incercare...dupa asta ori isi revine ori incerc sa m resemnez.
Imi e atat de greu fara el....
Miss_Butterfly27
Postat pe 27 Decembrie 2010 13:52
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-27 13:43:01Am sa ii dau un mesaj..Un mesaj in care sa ii scriu tot ce simt...Multi mi au zis ca nu merita dar totusi vreau sa fac si ce simt.Sa nu imi para rau mai tarziu ca nu am incercat totul..sa am regrete.
Oare e bine?



Mai fata draga, baiatul asta ti-a dat de inteles in toate modurile ca nu vrea sa fie cu tine...daca ti-a spus ca nu stie ce vrea si ca ii este frica ca sufera si alte cele ce ti-a indrugat el acolo, sa spui merci ca a fost diplomat si nu ti-a spus direct ca nu mai vrea sa fie cu tine.
Tocmai lipsa experientei pe care o ai te-a facut sa te dai cu capul asa de tare, el a vrut numai o aventura asta este dureros dar ce sa-i faci, trebuia sa deschizi ochii cum trebuie si sa nu te arunci cu capul inaint...asa ca mai bine stai in banca ta, nu-l mai cautat si nu-i mai da mesaje ca sa-i spui tu ce tot ce simti, iti spun sigur ca nu-l mai intereseaza...asa ca incearca sa nu te mai gandesti la el si gaseste ceva de facut, iesi afara, plimbate, iesi cu fetele la un suc cumparaturi si o sa-ti treaca.
kudika311399_silvia
Postat pe 27 Decembrie 2010 13:54
De la: Summer_, la data 2010-12-27 13:46:11Eu chiar nu pot sa inteleg cum unele se consuma atat de mult pt toti tampitii...


kudika311399_silvia
Postat pe 27 Decembrie 2010 13:55
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-27 13:52:19Stiu si asta...da simt nevoia sa ma descarc...E ultima incercare...dupa asta ori isi revine ori incerc sa m resemnez.
Imi e atat de greu fara el....


Daca simti nevoia sa te descarci vb si tu cu o prietena, nu cu el :)
Summer_
Postat pe 27 Decembrie 2010 14:02
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-27 13:43:01Am sa ii dau un mesaj..Un mesaj in care sa ii scriu tot ce simt...Multi mi au zis ca nu merita dar totusi vreau sa fac si ce simt.Sa nu imi para rau mai tarziu ca nu am incercat totul..sa am regrete.
Oare e bine?


zi bai ce vrei si vedem noi ce zice! doar sa nu te imbarlige ala iar pentru vreun numar doua si pe urma sa-ti dea iar un sut in fund!
pickard
Postat pe 27 Decembrie 2010 14:05
De la: Summer_, la data 2010-12-27 14:02:06
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-27 13:52:19Stiu si asta...da simt nevoia sa ma descarc...E ultima incercare...dupa asta ori isi revine ori incerc sa m resemnez.
Imi e atat de greu fara el....


Daca simti nevoia sa te descarci vb si tu cu o prietena, nu cu el :)


da exact..uite vorbeste cu summer sau vrei sa fiu eu prietena ta? numai vorbeste odata cu orice strain si lasa-l sa stea cu cine vrea el.poate nu vrea cu tine si vrea cu alta.eu nu inteleg de ce mai vreti voi femeile sa intelegi ceva dupa ce stiti ce veti face.Nu mai incerca sa intelegi.nu ai parinti ?aia reprezinta nimic pt tine?ia mai las-o naibii de dragoste pt ca daca pari sau chiar esti disperata nu vei castiga nimic.
extravagant
Postat pe 27 Decembrie 2010 14:06
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-27 13:55:29
De la: Summer_, la data 2010-12-27 13:46:11Eu chiar nu pot sa inteleg cum unele se consuma atat de mult pt toti tampitii...





nici eu nu pot intelege.dar e mai bn sa nu intelegi
extravagant
Postat pe 27 Decembrie 2010 14:09
De la: extravagant, la data 2010-12-27 14:06:49
De la: Summer_, la data 2010-12-27 14:02:06
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-27 13:52:19Stiu si asta...da simt nevoia sa ma descarc...E ultima incercare...dupa asta ori isi revine ori incerc sa m resemnez.
Imi e atat de greu fara el....


Daca simti nevoia sa te descarci vb si tu cu o prietena, nu cu el :)


da exact..uite vorbeste cu summer sau vrei sa fiu eu prietena ta? numai vorbeste odata cu orice strain si lasa-l sa stea cu cine vrea el.poate nu vrea cu tine si vrea cu alta.eu nu inteleg de ce mai vreti voi femeile sa intelegi ceva dupa ce stiti ce veti face.Nu mai incerca sa intelegi.nu ai parinti ?aia reprezinta nimic pt tine?ia mai las-o naibii de dragoste pt ca daca pari sau chiar esti disperata nu vei castiga nimic.


Hai ca ne-a dus la disperare fitita asta
kudika311399_silvia
Postat pe 27 Decembrie 2010 14:12
Imi e greu...vorbesc si eu cu prietene insa tot asa ma simt.Parinti am doar pe mama mea insa tot timpul se cearta cu mine...Rar ii pasa de ce simt si cred...E buna doar sa m certe
Miss_Butterfly27
Postat pe 27 Decembrie 2010 14:32
De la: Miss_Butterfly27, la data 2010-12-27 14:32:26...E buna doar sa m certe


poate te crede toanta
battleofwits
Postat pe 27 Decembrie 2010 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu 15 ani, el 20... 54 De la: printesaaaa_x 19 Ianuarie 2011 11:03
ce sa fac,sa renunt la el? 7 De la: tematoare 30 Iunie 2010 22:17
relatii 11 De la: AdrianaR 2 Octombrie 2010 18:10
Mai exista o sansa? 12 De la: kudika084416 17 Noiembrie 2009 17:00
iubire 100% imposibila 32 De la: ralu_michael 19 Iunie 2009 17:04