Setari Cookie-uri

Povestea mea

Era o dupa amiaza placuta de vara, eu o fire mai nebuna si zapacita de felul meu imi traiam linistita copilaria cu prietenele la tara,cand deodata apare EL, un tip de`o statura medie, chipes, glumetz , cel mai interesand din grupul de baieti care se apropiau usor spre noi ca niste ‘Boss`I ‘. Printre jocurile copilariei, ne apropriam din ce in ce mai repede, ne cunosteam si..
Pana intr`o zi cand la mine vine un bun prieten de`al tau – singurul prieten adevarat- dintre numerosii.. –falsi- , din cele spuse d el inteleg ca ti`am cazut draga la inima si ca ai vrea sa fim impreuna, eu o copila inoceta si zapacita de felul meu am zis NU (la un adica ce imi trebuia mie un iubit, atat de IMBECIL ca tine , care facea cate ceva, si hop! Cate`o poanta.. si cate guri razand se auzeau de la mine de la poarta cand erai in preajma, iar cand nu erai.. batea vantul). Tu faceai tot posibilul , prin asa zisele tale glume sa ajungi din ce ince mai aproape de mine. Off si cati imi mai ziceau sa nu te alung ca esti un baiat de treaba si chiar iti e tare drag de mine, ca ma placi enorm si ai face orice numai pentru a ma strange in brate..ei bine.. imi aduc si acum aminte.. a fost ca tine, da… aceea seara cu mii de stele pe cer.. off cate stele au cazut la primul nostru sarut, era un basm nesfarsit.. inca si acum mai simt cateodata pe buze sarutul tau, iar cand strang perna`n brate parka te strang pe tine si iti aud bataile inimii..si ce bine ne statea impreuna.. ce durere mare am avut cand trebuia sa ma intorc in oras deoarece vacanta se incheiase.. am facut schimb de nr de tel ,am vorbit inainte sa plec ,da cate am mai vorbit, cum ma strangeai in brate, parca nu mi`ai fii dat niciodata drumul, asa ma strangai..
Si … de atunci au urmat seri nedormite ptr ca stateam si vorbeam ore`n sir cu tine la telefon sic ate imi povesteai (cu toate ca nu ma interesa te ascultam cu mare atentie, si te aprobam) , iar cand ma suparai, ochii mii se umpleau de lacrimi, iar tu parca simteai si ma impacai cu o vorba dulce si cu’n te iubesc .. cat de frumos imi vorbeai.. cat de dulce puteai fii..
Acum cand stau si privesc cerul in noptile pustii, caci numai sunt cu tine, parca numai sunt atatea stele, miliardele de stele .. unde au disparut? Caci cand eram cu tine, erau o gramada, iar cand cadea cate`o stea ne puneam cate`o dorinta… ei bine , au trecut ani si ani de la aceea vara si au urmat multe de atunci, multe certuri, mult ghinion si totul din cauza gurii lumii si a ‘prietenilor’ , caci nimeni nu ne mai vruia binele, si toti care ne vedeau impreuna , incercau san e desparta ,asta doar de bine ce ne statea si de cat de mult ne iubeam, ca 2 nebuni… imi amintesc si acum ,cum un ‘prieten’ de`al tau se dadea la mine si aparea in public cu mine in brate(ceea ce nu suprotam, nu il suportam) iar lumea vorbea, tot venea la mine si tot incerca sa ne desparta. Tie lumea iti spunea ceva , eu ceva, mie imi spunea ceva , tu altceva , si numai stiam pe cine sa mai credem, ne certam sin e impacam si iar ne certam…cate lacrimi am varsat pentru tine.. cat dor si jale.. cata durere! Nici acum nu am putut sa inteleg cum i`am putut crede, cum ai putut sa pleci asa , fara sa te uiti macar inapoi?! Sa`mi vezi lacrimile si dorul…
Poate ca ei te`au invatat, s a fii asa de indifferent , pentru ca atunci cand te`am cunoscut , nu erai asa… atunci erai.. erai TU! Si te vreau inapoi, te vreau pe tine ! nu masca asta falasa care da expresia de ‘ indifferent’ptr ca eu stiu ca nu e asa, am vazut asta in ochii tai de migdala, tu nu esti asa, si te doare! Pentru ca stiu ca ai plans ptr mn si ai suferit cel putin pe jumatate cat am suferit eu(asta un prieten bun de`al tau mi`a marturisito , un prieten adevarat , cu care ai incheiat prietenia, tot din cauza gurii lumii), stiu ca mai iubit si.. poate ma iubesti, dar pur si simplu ai ajuns in asa hal incat sa numai stii nici macar sa te exprimi…

Ultimul tunet,ultimul fulger..cel mai puternic,ultima lacrima si ultima faramita din dragostea mea sau poate si a ta ,sper sa vezi si tu cum plange cerul, nu , nu ploua ! ci plange cerul  , plange pt mn sau pt tine, poate chiar pt noi doi . ma intreb oare am fost vreodata noi do? A existat iubirea in relatia noastra?poate ca a fost doar din partea mea, tiam dat`o si tie , dar nu ai acceptat`o, acum poate e prea tarziu, iti cer doar 2 lucruri: 1 atunci cand va ploua, sa te uiti pe cer , ai sa vezi cum mii de fulgere strabat cerul , asculta tunetele… (uite cum plange cerul pt ce numeam o data noi doi . te doare??da iti spun eu, acum te doare , niciodata nu te`a durut asa, decat acum . m`ai distrus, si continui incontinuare sa ma distrugi prin indiferenta. Te doare, nu stii dc … pt ca o data am fost noi doi, dar asa zisi tai prieteni te`au convins ca nu te doare , ca nu te intereseaza , ca… asta`I una dintre cele mai mari greseli ale tale. Te doare?? Hai fi si tu o data sincer , lasa`I pe ei, nu au cum sa inteleaga adevarata dragoste care a fost intre noi doi. Zimi asa`I ?? te doare nu? Da te doare! Chiar daca tu nu vei recunoaste niciodata .) si ultimul lucru adica 2 iti cer sa ma uiti si sa nu ma mai cauti niciodata (pt ca ai sa ma distrugi definitiv. Pt ca daca ma vei cauta eu te voi ierta din nou …. )    

. mda.. acum ma cauti, incerci sa`mi vorbesti, sau poate sa ma ranesti... eu n`am de unde sa stiu , defapt n`am stiut niciodata, niciodata nu am stiut ce`i in mintea ta, decat atunci cand te priveam in ochii.. atunci stiam cu adevarat ce vruiai sa`mi spui.. insa acum.. acum nu stiu ce sa cred, nu stiu ce sa fac.?!.. nu stiu , nu cred ca`ti pare rau.. k te doare, k ti`ai dat si tu intr-adevar seama ca ... ce ai facut ...nu a fost atat de' ok 'cum spuneau EI...cum spunea lumea...bine ca si eu am gresit si sincer imi pare enorm de rau, ENORM, ti`am spus mereu asta, si ti`o spun si acum cu jumatate de gura, cu un glas sfaseiat, cu...o lacrima care se lasa usor pe obrazul meu, pe gatul meu si... incep din nou.. mi si mii de lacrimi..ii amutesc gandul printre lacrimi..si...si... ma pierd , ma pierd din nou in amintiri, amintiri care imi prec prin fata ochilor ca o banda de film... ... offf... cate zile obositoare si nopti nedormite, cate lacrimi varsate si zambete nedorite si false...cat de falsa sunt acum!!! parca as fii intr`o piesa de teatru , iar pe fata mea nostalgie sta o masca care ironic zambeste.. zambeste... si ptr un moment mi`am zis GATA ! gata,vreau sa fiu eu.. eu cea din urma , copilul nebun si zapacit care radea din orice... si aud des 'ochiicare nu se vad se uita' (cum pot zice acele pers asa ceva ?! cumm?! caci eu nu te pot uita.. oare tu poti, ai putut? .. nu stiu! nu stiu, numai stiu nimic.. ) sau vorbe precum 'profita!o singura viata ai! (da o viata am ... viata asta ..stii.. ne`o planuiam impreuna, deja dupa primele 2-3 intalniri .. noi ne vedeam mire si ireasa, ne vedeam amn2 intr`o casa mica , dar extraordinar de calma, si minunata, numai vibranta admosfera de dragoste se simtea.. atat. ) imi pare rau... . dai dovada ca si tie iti pare rau.. dar nimic numai poate fii ce`a fost, asta`i crudul adevar si cruda realitate... asta e ai gresit si tu, si eu , si ...toti cei care s`au bagat undeva unde... nu au putut patrunde niciodata, nu au putut avea niciodata : IUBIRE adevarata.
iar acum prin asta inchei totul , sa te doara asa cum m`a durut si pe mine sa suferi, cum am suferit si eu.. (imi pare rau enorm de rau ca`ti fac asata, niciodata n`am vrut sa fac pe cineva sa sufere sau cel putin sa intristez pe cineva, dar tu... o meriti! te doare nu?? ! ha.. te doare! ti`o spun eu , tu nu ai puterea , nu ai... curajul.. sau cel putin bunul simt sa recunosti) sa nu uiti dragul meu.. 'te`am iubit mereu , n`ai stiut sa pretuiesti asta.. te`ai luat dupa toti, si toate, te voi iubi mereu .. cu toate ca voi trai doar din amintiri, iar in acel EL din viata mea vei fii doar TU..mi pare enorm de rau cu toate ca n`ar tr sa`mi para dar am decis.. o decizie extrem de importanta si`mi schimb si viata radical, nu uita.. : ramai cu EI, cu aceea EA cre va aparea in viata ta, te vei multumi s`o ai , cu toate ca in ochii ei ai sa ma vezi pe mine, cu toate ca ea nu va fii asa , nu te va iubi asa(nimeni nu te va iubi cum te`am iubit eu! ) ramai cu bine , iubitule(mai tii minte cand te alintam asa? cat de mult iti placea.. ah..) nu ma uita caci nici eu n`o voi face..
Adio, dar..te iubesc! '
ktnutza
Postat pe 2 Ianuarie 2010 12:38
Cat sirop!
Kathara
Postat pe 2 Ianuarie 2010 12:45
De la: Kathara, la data 2010-01-02 12:45:52Cat sirop!


ai ma' kati, ca cele mai frumoase povesti gretoase sunt la inceput de an!
geo_xx
Postat pe 2 Ianuarie 2010 12:56
...eu vruiam un sfat ... adik ce sa fac acum. el fiind la distanta? ma cauta in continuare...
ktnutza
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:54
De la: Kathara, la data 2010-01-02 12:45:52Cat sirop!




si te gandeai sa adaugi tu putina lamaiee...
ktnutza
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:01
Povestea asta cum ar trebui sa se cheme: " Cat de freiera am fost sa pun botul la vrajeala?"
Vino-ti in fire fetitzo, iubirile trecatoare ale tineretii nu sunt decat praf in ochi.Nu mai dramatiza si mergi mai departe.Lumea nu incepe si nu se termina cu un EL.Povestioarele astea fac parte din procesul de maturizare.Live with it!

Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:03
Dom'le a uitat lumea de jurnale personale?
Acu' - pentru cei absolut convinsi ca zace vreun poet nedescoperit sau inteles in ei - geme netul de bloguri.

Dor_a
Postat pe 3 Ianuarie 2010 12:11
ai doar 14 ani draga mea....la varsta asta iubirile vin si pleaca...o sa-ti treaca :)
o_fetita1
Postat pe 10 Ianuarie 2010 19:46
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare chiar ma iubeste???? 6 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 12:50
m-am indragostit , iar el nu cred ca simte acelasi lucru : 34 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:34
Buna tuturor! 14 De la: miss_darine 1 Iulie 2010 21:07
parintii lui nu sunt de acord cu mine... 6 De la: kudika_pudika 23 August 2011 17:57
buna 33 De la: Adela2222 14 Ianuarie 2012 16:39