Setari Cookie-uri

salut

Sunt leoaica si iubesc un scorpion,lam parasit si acum al vreau anapoi ca miam dat seama ca il iubesc cu adevarat.El me-a aratat multe lucruri ca ma iubeste mult .Ma dus si ma prezentet si la parinti lui ,am locuit si anpreuna dar eu am facut multe teste ca nu credeam ca este adevarat.Ne-am cunoscut an italia este italian.An noaptea de anul nou 2010 si a fost dragoste la prima vedere.Am avut momentele cele mai frumoase din viata mea,eu am fost casatorit 7 ani si de un an am dat divort dar nu am simtit niciodata cu adevarat ce anseamna sa iubesti cu adevarat a fost mai mult interes si din partea mea si din partea fostului sot el fiind neamt de origine.Scorpionul nu ma anselat nu a plecat niciodata fara mine in schimd eu mam antors de multe ori an germania aveam multe de facut si el nu ami spunea nimic ,ami spunea ca el vrea sa faca o familie cu mine si sa am rabdare dar eu vroiam lucrurile repede copi,sa ne mutam an preuna dar an schim nu sunt asa sunt foarte rabdatoare si antelegatoare.am vazut doar partea frumasa din el dar cea urata nu,si miam pus un plan sa al fac nervos sa ami arate cat de departe ajungee si am reusit stiam ca risc ca il perd,dar sunt ineresata de el si nu vroiam sa fac cum am mai facut,sa ajung iar la divort sau sa facem un copi si sa ne despatim.Dupa o cearta acum doua saptamani miam facut iar bagajul si am plecat la sora mea spunanduli ca nu mai are iubirea care o avea pentru mine si ca putem ramane amici,eu nici pe aceea nu am acceptato .Cand a vazut asa mea zis gata anina ca nu mai pot si eu iam spus bine nu e nimic dar am facut o prostie si mai mare ca mam dus la o verisoare de a mea si aia ia zis la tel ca ma omor ,eu ca sa nu stric jocul am zis dupa ia si sa enervat si mai tare. Dupa doua trei zile mam dus la el si iam spus ca nu este adevarat si ca afost doar un joc de-al verisoarei mele si iam mai spus ca ma antorca angermania pentru a vinde casa si sa termin cu divortul si ma mut am italia asa cum am hotarasem.Apoi adoa zi am pleca el ma sunat dar eu nu iam mai raspuns la tel si nici la mesaj, mervos sa dus la verisoara mea si ia facut panarama zicnd ca miam batut joc de el si ca sunt orgolioasa ca nu mai raspund la tel si daca ma prinde pe la usa lui chiama carabinieri.Ce e ca vara-mea ia zis lui ca e idea mea si ca eu am lesinat si a bagato si pe fica ei si ia zis aceeleasi cuvinte acum nu stiu daca a crezut.Ieri iam scris doar sarbatori fericite si mi-a scris si el la fel nimic mai mutl .Acum ami dau seama ca al iubesc cu adevarat si nu stiu daca lam perdut datimi o ideie ce sa fac al vreau anapoi.
anina1777
Postat pe 26 Decembrie 2010 21:37
Fa un rezumat, poate asa inteleg povestea ta.
kitty_na
Postat pe 26 Decembrie 2010 22:49
De la: anina1777, la data 2010-12-26 21:37:51Sunt leoaica si iubesc un scorpion,lam parasit si acum al vreau anapoi ca miam dat seama ca il iubesc cu adevarat.El me-a aratat multe lucruri ca ma iubeste mult .Ma dus si ma prezentet si la parinti lui ,am locuit si anpreuna dar eu am facut multe teste ca nu credeam ca este adevarat.Ne-am cunoscut an italia este italian.An noaptea de anul nou 2010 si a fost dragoste la prima vedere.Am avut momentele cele mai frumoase din viata mea,eu am fost casatorit 7 ani si de un an am dat divort dar nu am simtit niciodata cu adevarat ce anseamna sa iubesti cu adevarat a fost mai mult interes si din partea mea si din partea fostului sot el fiind neamt de origine.Scorpionul nu ma anselat nu a plecat niciodata fara mine in schimd eu mam antors de multe ori an germania aveam multe de facut si el nu ami spunea nimic ,ami spunea ca el vrea sa faca o familie cu mine si sa am rabdare dar eu vroiam lucrurile repede copi,sa ne mutam an preuna dar an schim nu sunt asa sunt foarte rabdatoare si antelegatoare.am vazut doar partea frumasa din el dar cea urata nu,si miam pus un plan sa al fac nervos sa ami arate cat de departe ajungee si am reusit stiam ca risc ca il perd,dar sunt ineresata de el si nu vroiam sa fac cum am mai facut,sa ajung iar la divort sau sa facem un copi si sa ne despatim.Dupa o cearta acum doua saptamani miam facut iar bagajul si am plecat la sora mea spunanduli ca nu mai are iubirea care o avea pentru mine si ca putem ramane amici,eu nici pe aceea nu am acceptato .Cand a vazut asa mea zis gata anina ca nu mai pot si eu iam spus bine nu e nimic dar am facut o prostie si mai mare ca mam dus la o verisoare de a mea si aia ia zis la tel ca ma omor ,eu ca sa nu stric jocul am zis dupa ia si sa enervat si mai tare. Dupa doua trei zile mam dus la el si iam spus ca nu este adevarat si ca afost doar un joc de-al verisoarei mele si iam mai spus ca ma antorca angermania pentru a vinde casa si sa termin cu divortul si ma mut am italia asa cum am hotarasem.Apoi adoa zi am pleca el ma sunat dar eu nu iam mai raspuns la tel si nici la mesaj, mervos sa dus la verisoara mea si ia facut panarama zicnd ca miam batut joc de el si ca sunt orgolioasa ca nu mai raspund la tel si daca ma prinde pe la usa lui chiama carabinieri.Ce e ca vara-mea ia zis lui ca e idea mea si ca eu am lesinat si a bagato si pe fica ei si ia zis aceeleasi cuvinte acum nu stiu daca a crezut.Ieri iam scris doar sarbatori fericite si mi-a scris si el la fel nimic mai mutl .Acum ami dau seama ca al iubesc cu adevarat si nu stiu daca lam perdut datimi o ideie ce sa fac al vreau anapoi.


Am,, ancercat'' sa traduc da, nu imi iese
anastasia_m
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:49
"Acum ami dau seama ca al iubesc cu adevarat si nu stiu daca lam perdut datimi o ideie ce sa fac al vreau anapoi."
Nu stiu daca l-ai pierdut sau nu insa un lucru e cert,ai pierdut extrem de multe ore de romana.
Barbie30_
Postat pe 27 Decembrie 2010 16:19
De la: Barbie30_, la data 2010-12-27 16:19:22"Acum ami dau seama ca al iubesc cu adevarat si nu stiu daca lam perdut datimi o ideie ce sa fac al vreau anapoi."
Nu stiu daca l-ai pierdut sau nu insa un lucru e cert,ai pierdut extrem de multe ore de romana.

barbie ti-ai pierdut...ideieile...adu-le "anapoi", sau anapoda
miss_darine
Postat pe 27 Decembrie 2010 16:23
De la: miss_darine, la data 2010-12-27 16:23:03
De la: Barbie30_, la data 2010-12-27 16:19:22"Acum ami dau seama ca al iubesc cu adevarat si nu stiu daca lam perdut datimi o ideie ce sa fac al vreau anapoi."
Nu stiu daca l-ai pierdut sau nu insa un lucru e cert,ai pierdut extrem de multe ore de romana.

barbie ti-ai pierdut...ideieile...adu-le "anapoi", sau anapoda


Cum sa nu-mi pierd ideielele cand am facut carcel la creier incercand sa inteleg ce zice gloaba asta?
Barbie30_
Postat pe 27 Decembrie 2010 16:45
Decat sa razi ca prostu sau proasta mai bine da-mi un raspuns.Nu cred ca daca tu scri si vorbesti 6 limbi straine ,le scri pe toate perfect.
anina1777
Postat pe 27 Decembrie 2010 17:50
daca citesti mai bine,ati dai seama si terog nu te uita la greselile mele
anina1777
Postat pe 27 Decembrie 2010 17:52
...da...stalcesti destul de fain limba romana, dar te inteleg daca vorbesti mai multe limbi consecutiv, eu vorbesc doar doua si imediat nu stiu sa ma exprim coerent in nici una ...si app on topic...eu nu va inteleg pe voi femeile acestea de genul tau...tu complici lucrurile...il faci sa sufere si tot tu ai pretentii...chiar nu inteleg jocurile si placerea aceasta maladiva de a complica lucrurile care dealtfel sunt foarte simple.
Parerea mea e ca trebuie sa-ti ceri iertare si sa-i spui cat de mult inseamna pentru tine...si ca a fost o proba...pentru ca vrei sa fi cu el tot restul vietii...si ca nu se va mai intampla(dar atunci sa nici nu se mai intample, pentru ca vei pierde ceea ce e mai de pret: increderea)
kudika195501
Postat pe 27 Decembrie 2010 18:16
spune-mi te rog cum sa fac ,ami este frica ca nu ami raspunde sau ami spune ca nu mai vrea sa fie cu mine.Ultima data cand ne-am certat,mi-a pus pana an gat si ma anpins an perete.El nu mai facuse asa la nicio fata ,si nu ia placut ca mia facut treaba asta.Defapt nu a stat cu nicio fata cum a stat cu mine.
anina1777
Postat pe 27 Decembrie 2010 23:28
cu toate astea al ibesc enorm.Cearta a durat doua zile
anina1777
Postat pe 27 Decembrie 2010 23:33
De la: anina1777, la data 2010-12-27 23:28:31spune-mi te rog cum sa fac ,ami este frica ca nu ami raspunde sau ami spune ca nu mai vrea sa fie cu mine.Ultima data cand ne-am certat,mi-a pus pana an gat si ma anpins an perete.El nu mai facuse asa la nicio fata ,si nu ia placut ca mia facut treaba asta.Defapt nu a stat cu nicio fata cum a stat cu mine.



Iti zic eu ce sa faci.trezireaaaaaaaa! esti femeie matura nu pustoaica.si inca o chestie .am vazut ca nu stii sa scrii in limba romana insa te lauzi ca stii 6 limbi? sunt cumva urmatoarele?: romana ,italiana, marochina, chineza,albaneza si limba altor negri? nu te supara dar cred ca ''broscarii'' ti-au facut mintea zarzavat.sunt renumiti pentru incultura lor.te-ai saturat de coada vacii cu sotul tau si nu iti mai amintesti cum dadeai balega din casa? si te-a trimis fostul sot cumva la lucru in italia si saraca a uitat ca mai are tara si pe cineva in tara?hai fa-ma multumit si zi-mi ca asa s-a intamplat. si sfaturi bune o sa-ti dam cand ai sa scrii cum trebuie.ia un dictionar si chinuie-te si tu juma de ora sa scrii 10 cuvinte corecte sa intelegem si noi unde te doare si unde trebuie sa fii scarpinata sa nu cumva sa gresim locurile.
extravagant
Postat pe 27 Decembrie 2010 23:53
care are chef de ras sa se duca......daca eu sunt asa cum sunt,credeam ca primesc raspunsuri de la destepti nu de la persoane mai proaste decat mine.
anina1777
Postat pe 28 Decembrie 2010 02:39
De la: anina1777, la data 2010-12-28 02:39:55care are chef de ras sa se duca......daca eu sunt asa cum sunt,credeam ca primesc raspunsuri de la destepti nu de la persoane mai proaste decat mine.






... sincer ... tu chiar crezi ca exista persoane mai proaste decit tine ? ... pe bune ...

marco918
Postat pe 28 Decembrie 2010 03:26
De la: anina1777, la data 2010-12-27 17:50:17Decat sa razi ca prostu sau proasta mai bine da-mi un raspuns.Nu cred ca daca tu scri si vorbesti 6 limbi straine ,le scri pe toate perfect.


Singura proasta de aici esti tu.
Barbie30_
Postat pe 28 Decembrie 2010 04:33
De la: extravagant, la data 2010-12-27 23:53:24
De la: anina1777, la data 2010-12-27 23:28:31spune-mi te rog cum sa fac ,ami este frica ca nu ami raspunde sau ami spune ca nu mai vrea sa fie cu mine.Ultima data cand ne-am certat,mi-a pus pana an gat si ma anpins an perete.El nu mai facuse asa la nicio fata ,si nu ia placut ca mia facut treaba asta.Defapt nu a stat cu nicio fata cum a stat cu mine.



Iti zic eu ce sa faci.trezireaaaaaaaa! esti femeie matura nu pustoaica.si inca o chestie .am vazut ca nu stii sa scrii in limba romana insa te lauzi ca stii 6 limbi? sunt cumva urmatoarele?: romana ,italiana, marochina, chineza,albaneza si limba altor negri? nu te supara dar cred ca ''broscarii'' ti-au facut mintea zarzavat.sunt renumiti pentru incultura lor.te-ai saturat de coada vacii cu sotul tau si nu iti mai amintesti cum dadeai balega din casa? si te-a trimis fostul sot cumva la lucru in italia si saraca a uitat ca mai are tara si pe cineva in tara?hai fa-ma multumit si zi-mi ca asa s-a intamplat. si sfaturi bune o sa-ti dam cand ai sa scrii cum trebuie.ia un dictionar si chinuie-te si tu juma de ora sa scrii 10 cuvinte corecte sa intelegem si noi unde te doare si unde trebuie sa fii scarpinata sa nu cumva sa gresim locurile.



ca sa vorbeasca cineva 6 limbi trebuie sa fi batut de niste ani buni strainatatile. timp in care, evident, se mai uita din ce inveti la scoala ca de, pe-acolo nu prea se scrie curent in romaneste
Histria
Postat pe 28 Decembrie 2010 05:51
Eu va multumesc pentru sfaturi ori si cum.
anina1777
Postat pe 29 Decembrie 2010 01:19
Nu stiam ca iubirea e interzisa la 30 de ani .Ceei care sunt doar pe interes,nu o santeleaga iubirea adevarata niciodata.
anina1777
Postat pe 29 Decembrie 2010 10:17
De la: anina1777, la data 2010-12-29 10:17:06Nu stiam ca iubirea e interzisa la 30 de ani .Ceei care sunt doar pe interes,nu o santeleaga iubirea adevarata niciodata.


si cam ce interes crezi tu ca avem noi......aiiiiici!!??
geo_resuscitat
Postat pe 29 Decembrie 2010 11:47
De la: anina1777, la data 2010-12-29 10:17:06Nu stiam ca iubirea e interzisa la 30 de ani .Ceei care sunt doar pe interes,nu o santeleaga iubirea adevarata niciodata.


uite preiau o chestie de la cineva. ca de acum ma enervezi.
sa nu ai tu parte de fericire de acum incolo daca esti sincera in povestea asta?eu nu am zis ca nu ai putea iubi ci ca ai ajuns sa iubesti pe baza unor greseli fundamentale.ai plecat lasand un sot acasa si poate si cativa copii si acolo ti-ai gasit ''iubirea''.ne facem de ras majoritatea femeilor din strainatate. orice sef, orice strain zic ca femeile se lasa usor la bani, bogatii si putin tact alla Don Juan.eu nu cred strainii bineinteles incerc sa iau apararea la multe parasute dar faptele vorbesc tot timpul.e moda acum sa mergi in strainatate pt ca te lasa barbatul sa faci niste bani si copii asteapta cadouri de la tine avand inainte o situatie financiara nu prea grozava si nu le puteai oferi.insa cine te-a pus imediat sa te oferi pe tava altuia?stiu foarte bine cum decurg lucrurile.mergi in afara.la telefon sau orice alt mod de a comunica te certi mereu pentru ca intervine gelozia de distanta si dorul.tu te saturi .si vine unul cu tact care nu se lasa greu.la inceput ai niste mustrari de constiinta.insa certurile cu sotul continua.si te gandesti ca vrei o evadare.evadarea e din ce in ce mai placuta si gandul de a renunta la un bou din tara care te cearta zi de zi la tel e tot mai mare.insa se stie ca orice om cearta mai tare pe altul cand simte nereguli.si tu le faceai.poti sa zici asta cu mana pe inima ca nu le faceai?insa ai grija ramai fara fericire toata viata
extravagant
Postat pe 29 Decembrie 2010 11:56
Sunt casatorita de 7 ani an germania si nu avem niciun copil.Antre noi doi,nu a fost certuri niciodata.A fost o casatori pe interes,din partea la anandoi.Eu pentru ca el era timid si singur la parinti iar el pentru ca aratam bine fata visurilor si ca..... bine.Decate ori vroia sa ............cu mine ami lua un cadou.Spunemi daca asta e iubire!El are 33 de ani, eu 30 de ani.Suntem cei mai buni prieteni. Ma ajuta si al ajut cand are nevoie de mine.Eu abea acum am cunoscut ce anseamna iubirea si sa fi fericita chiar daca o zi nu eai bani sa cumperi de mancare.Am casa,am masina,am tot ce ati doresti material dar fericire nu.Cand am dat de ia ,nu ami venea sa cred ca exista si din cauza asta am perduto.
anina1777
Postat pe 29 Decembrie 2010 16:32
Cred ca am desoperit ce trebue sa fac.Va mutumesc si dumnezeu sa va deschida inimile.
anina1777
Postat pe 5 Ianuarie 2011 13:07
Te-a dat pe spate ptr ca era scorpion nu ptr ca era "broscar" cum zic unii . La fel nu inteleg daca ceva e perfect de ce nu incerci sa menti perfectiunea ? Cand mergi la cumparaturi si iti iei ceva ce iti place faci tot posibilul sa il strici sa vezi cat rezista ? NU !!! Nu pui asa un scorpion la incercare ptr ca daca il calci pe bec trebuie sa te tai in cioburi ! Razbunarea lui va fi cel mai crunt lucru pe care l-ai cunoscut vbreodata si credema nu il vei uita cat vei trai . Daca vrei sa fi din nou cu el , trebuie sa il seduci ptr ca sexul e singura posibilitate de manipulare a unui scorpion . (Stiu ptr ca sunt scorpion) Oferim tot ce va dorit cu o conditie si noi sa ne primim tot ce ne dorim si asta se prezinta in primul rand in pat . Incredere in tine nu va mai avea , dar persista si recucerestel , insa fi pregatit ptr razbunarea lui , cat timp nu se va descarca pe tine nu ai nici o sansa sa fi iar cu el . Oferai posibilitatea asta ... si cine stie ce va aduce viitorul intre voi .
Alex_Bodea
Postat pe 5 Ianuarie 2011 13:35
De la: anina1777, la data 2011-01-05 13:07:55Cred ca am desoperit ce trebue sa fac.Va mutumesc si dumnezeu sa va deschida inimile.


Bine ca te-ai luminat!
Barbie30_
Postat pe 5 Ianuarie 2011 15:05
Ei stai linistita dragamea ca mai sunt persoane care vb si 10 lb straine, dar ce e important sa o vb pe a ta corect...nu te mai oftica atat ca n-are rost,hai bafta!
jeanpierre
Postat pe 6 Ianuarie 2011 01:01
Iubirea este la fel,chiar daca esti scorpion sau mai stiu eu ce.Daca nu simte ce simt eu acum asta anseamna ca nu era pentru mine si nu merita iubirea mea .Din iubire nu ai cum sa suferi sau sa te razbuni.Asta este doar egoismul din noi .Nu merita sa cauti apa antrun rau secat traind cu speranta .Raspunsul la iubirea adevarata este doar an inima ta.
anina1777
Postat pe 6 Ianuarie 2011 12:06
De la: anina1777, la data 2011-01-06 12:06:39Iubirea este la fel,chiar daca esti scorpion sau mai stiu eu ce.Daca nu simte ce simt eu acum asta anseamna ca nu era pentru mine si nu merita iubirea mea .Din iubire nu ai cum sa suferi sau sa te razbuni.Asta este doar egoismul din noi .Nu merita sa cauti apa antrun rau secat traind cu speranta .Raspunsul la iubirea adevarata este doar an inima ta.


...daca nu suferi din iubire... atunci, din ce poti suferi ? Se zice ca cei ce te iubesc nu te fac sa plangi si sa suferi, dar sa nu uitam ca merita sa plangi si sa suferi doar pentru cei ce te iubesc si-i iubesti cu adevarat !
Permite-mi sa-ti spun ca raspunsul la iubirea adevarata nu este doar in inima ta...este si in ceea ce faci pentru a castiga increderea si iubirea celui ce te intereseaza...si nu alunga speranta, cateodata speranta este cea ce ne da mai multa putere de a continua si de a invinge...!
nicoleta26pui
Postat pe 6 Ianuarie 2011 12:49
Da iubirea anseamna lupta cu rabdarea . Cine are rabdare,are iubire si e fericit.Daca nu ai rabdare,traesti cu speranta ``poate antro zi ce va antampla``si nu se antampa niciodata pentru ca ai trait cu speranza.Te trezesti la batranete si zici :Doamne pentru ce am sperat atat!Deci traeste momentul si ce vine ,vine.
anina1777
Postat pe 6 Ianuarie 2011 13:41
Ce iubesti la el ca te face sa suferi? DAca esti sadica ai o scuza ..este o boala , dar daca nu esti decat indragostita de un baiat nepotrivit, vezi-ti fata de drum .De ce sa-l doresti daca nu te vrea? Nu are logica .Dragostea nu este suferinta sau numai dorinta si pasiune...este si respect si apreciere si intelegere. Nu credeti ce prostii spun astia prin filme, viata este alta ...."bate filmul" Ai o viata , respecta-te si alegeti un baiat care te vrea, care te iubeste.
Donamishi
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:50
De la: anina1777, la data 2010-12-27 23:28:31spune-mi te rog cum sa fac ,ami este frica ca nu ami raspunde sau ami spune ca nu mai vrea sa fie cu mine.Ultima data cand ne-am certat,mi-a pus pana an gat si ma anpins an perete.El nu mai facuse asa la nicio fata ,si nu ia placut ca mia facut treaba asta.Defapt nu a stat cu nicio fata cum a stat cu mine.


Si de unde stii tu ca nu mai facuse asa?Ti-a spus el si tu l-ai crezut pe cuvant?
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum merge relatia intre un scorpion si o fecioara? 8 De la: ice_flower 15 Ianuarie 2010 18:45
Eu fecioara si el varsator. 3 De la: ryana4cutty 24 Mai 2011 17:26
zodiac 19 De la: lavu 31 Decembrie 2009 18:21
eu sunt pesti, el e sagetator 16 De la: kudika064159 31 August 2009 09:21
relatie 22 De la: raduv 2 Noiembrie 2010 18:52