Setari Cookie-uri

salut

Tot ce vad e c-ai scris o gramada de lukruri inutile, banale, fara rost, puteai face un scurt rezumat ku lukrurile esentiale....si unele fraze sunt incoerente.... abia am inteles ce-ai scris.
Oricum.....nu siu ce sfat sa-ti dau.....:))
oanabrit
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:11
De la: anina1777, la data 2010-12-27 23:28:31spune-mi te rog cum sa fac ,ami este frica ca nu ami raspunde sau ami spune ca nu mai vrea sa fie cu mine.Ultima data cand ne-am certat,mi-a pus pana an gat si ma anpins an perete.El nu mai facuse asa la nicio fata ,si nu ia placut ca mia facut treaba asta.Defapt nu a stat cu nicio fata cum a stat cu mine.


TANTI!!!!!!!!

la inceputul cuvantului se foloseste intotdeauna litera " Î " nicidecum " â". si nu te-au invatat aia la scoala generala sa folosesti cratima?
_Cryssa_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:16
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:16:05

TANTI!!!!!!!!

la inceputul cuvantului se foloseste intotdeauna litera " Î " nicidecum " â". si nu te-au invatat aia la scoala generala sa folosesti cratima?

cratima = semn ortografic care marcheaza:
-rostirea împreunã a douã sau mai multe cuvinte
-dacã lipsesc sunete: c-am plecat (cã am plecat); m-a vãzut (mã a vãzut)
-se-nþelege (se înþelege); într-o zi (întru o zi)
-dacã nu lipsesc sunete: dã-ne (ne dã) strigã-mã (mã strigã)
...ca sa inteleaga fata, ce si cum
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:24
De la: miss_darine, la data 2011-01-07 15:24:41
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:16:05

TANTI!!!!!!!!

la inceputul cuvantului se foloseste intotdeauna litera " Î " nicidecum " â". si nu te-au invatat aia la scoala generala sa folosesti cratima?

cratima = semn ortografic care marcheaza:
-rostirea împreunã a douã sau mai multe cuvinte
-dacã lipsesc sunete: c-am plecat (cã am plecat); m-a vãzut (mã a vãzut)
-se-nþelege (se înþelege); într-o zi (întru o zi)
-dacã nu lipsesc sunete: dã-ne (ne dã) strigã-mã (mã strigã)
...ca sa inteleaga fata, ce si cum


Multumesc darine Poate ar trebui sa deschidem un topic in care sa-i invatam domle pe oamenii astia sa scrie corect gramatical limba pe care o vorbesc de toata viata.
_Cryssa_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:30
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:30:07
Multumesc darine Poate ar trebui sa deschidem un topic in care sa-i invatam domle pe oamenii astia sa scrie corect gramatical limba pe care o vorbesc de toata viata.

degeaba deschizi 1-10 topice...prea multi au uitat minimul invatat in sc generala...plus ca cei mai multi folosesc pana la indobitocire messul ...eu tot asteptam sa se schimbe odata programa scolara si sa fie obligatorie gramatica lb romane si in cei 4 ani de liceu
tzuc crysa
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:36
De la: miss_darine, la data 2011-01-07 15:36:28
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:30:07
Multumesc darine Poate ar trebui sa deschidem un topic in care sa-i invatam domle pe oamenii astia sa scrie corect gramatical limba pe care o vorbesc de toata viata.

degeaba deschizi 1-10 topice...prea multi au uitat minimul invatat in sc generala...plus ca cei mai multi folosesc pana la indobitocire messul ...eu tot asteptam sa se schimbe odata programa scolara si sa fie obligatorie gramatica lb romane si in cei 4 ani de liceu
tzuc crysa

offff cum nu intelegeti voi problemele "oamenilor"...ce are a face aici gramatica cu durerea omului...de ce nu luati esenta lucrurilor... ..eu am baut si voi...
BEL_AMY1
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:41
De la: BEL_AMY1, la data 2011-01-07 15:41:09
offff cum nu intelegeti voi problemele "oamenilor"...ce are a face aici gramatica cu durerea omului...de ce nu luati esenta lucrurilor... ..eu am baut si voi...

a fost o refulare...s-a nimerit sa fie taman pe topicul bietei fete
La multi ani si multe pahare baute pana diseara
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:48
NU SE INTELEGE MARE LUCRU DIN CE SCRII.
MAI TAIE DIN AMANUNTE..
kudika095783
Postat pe 8 Ianuarie 2011 09:47
Personal, decat sa ma fac de ras in sase limbi straine, mai bine primesc lauri intr-una singura!
kudika052871
Postat pe 8 Ianuarie 2011 14:48
anina..un scorpion nu suporta minciuna..de asta trebuia sa-ti da-i seama. acum nu ai altceva de facut decat sa-i trimiti un msj si sa-l rogi sa-ti raspunda la telefon pt ca trebuie sa vorbesti cu el ..poate pt ultima oara..dar de data asta SINCER !
si..daca v-a accepta o discutie intre patru ochi trebuie sa...incepi cu ..inceputul si sa-i spui ceea ce a fost minciuna si ce a fost adevar in relatia voastra.
dupa care..cred ca e bine sa face-ti amandoi cateva compromisuri...asta daca vreti cu adevarat sa ramane-ti impreuna.---retine..minciuna nu are ce cauta intr-o relatie de iubire!!!
..daca totul e terminat..nu dispera..poate nu era ceea ce ti=-a fost scris...si din toata "intamplarea " asta..sa ai de invatat..ca in momentu cand in viata ta vine adevarata dragoste sa stii ce ai de facut de la inceput. la maturitate jocurile de..liceeni indragostiti nu-si au rostul.
cam atat.sper sa ai destula intelepciune sa rezolvi singura situatia...fara intermediari gen..verisoara.
pup si..bafta!
kadija
Postat pe 8 Ianuarie 2011 16:56
De la: anina1777, la data 2010-12-26 21:37:51Sunt leoaica si iubesc un scorpion,lam parasit si acum al vreau anapoi ca miam dat seama ca il iubesc cu adevarat.El me-a aratat multe lucruri ca ma iubeste mult .Ma dus si ma prezentet si la parinti lui ,am locuit si anpreuna dar eu am facut multe teste ca nu credeam ca este adevarat.Ne-am cunoscut an italia este italian.An noaptea de anul nou 2010 si a fost dragoste la prima vedere.Am avut momentele cele mai frumoase din viata mea,eu am fost casatorit 7 ani si de un an am dat divort dar nu am simtit niciodata cu adevarat ce anseamna sa iubesti cu adevarat a fost mai mult interes si din partea mea si din partea fostului sot el fiind neamt de origine.Scorpionul nu ma anselat nu a plecat niciodata fara mine in schimd eu mam antors de multe ori an germania aveam multe de facut si el nu ami spunea nimic ,ami spunea ca el vrea sa faca o familie cu mine si sa am rabdare dar eu vroiam lucrurile repede copi,sa ne mutam an preuna dar an schim nu sunt asa sunt foarte rabdatoare si antelegatoare.am vazut doar partea frumasa din el dar cea urata nu,si miam pus un plan sa al fac nervos sa ami arate cat de departe ajungee si am reusit stiam ca risc ca il perd,dar sunt ineresata de el si nu vroiam sa fac cum am mai facut,sa ajung iar la divort sau sa facem un copi si sa ne despatim.Dupa o cearta acum doua saptamani miam facut iar bagajul si am plecat la sora mea spunanduli ca nu mai are iubirea care o avea pentru mine si ca putem ramane amici,eu nici pe aceea nu am acceptato .Cand a vazut asa mea zis gata anina ca nu mai pot si eu iam spus bine nu e nimic dar am facut o prostie si mai mare ca mam dus la o verisoare de a mea si aia ia zis la tel ca ma omor ,eu ca sa nu stric jocul am zis dupa ia si sa enervat si mai tare. Dupa doua trei zile mam dus la el si iam spus ca nu este adevarat si ca afost doar un joc de-al verisoarei mele si iam mai spus ca ma antorca angermania pentru a vinde casa si sa termin cu divortul si ma mut am italia asa cum am hotarasem.Apoi adoa zi am pleca el ma sunat dar eu nu iam mai raspuns la tel si nici la mesaj, mervos sa dus la verisoara mea si ia facut panarama zicnd ca miam batut joc de el si ca sunt orgolioasa ca nu mai raspund la tel si daca ma prinde pe la usa lui chiama carabinieri.Ce e ca vara-mea ia zis lui ca e idea mea si ca eu am lesinat si a bagato si pe fica ei si ia zis aceeleasi cuvinte acum nu stiu daca a crezut.Ieri iam scris doar sarbatori fericite si mi-a scris si el la fel nimic mai mutl .Acum ami dau seama ca al iubesc cu adevarat si nu stiu daca lam perdut datimi o ideie ce sa fac al vreau anapoi.
chiar nu inteleg nimica! tu nu stii sa scrii romaneste?????????
kudika139586
Postat pe 9 Ianuarie 2011 01:12
e greu sa judeci din afara nu stii adevarul si parerile sant lmpartite eu iti spun parerea mea ca scorpion daca te iubesc nu ma ingradi lasa-mi libertatea de care am nevoie cand vrei totul numai pt tine atunci te simti legat de maini si de picioare trebuie sa fi deschis cu prietenele lui cu colegele colegii lui la fel si el cu ai tai daca incepi sa-i impui conditii totul se duce de rapa redativa libertatea de miscare fara a va reprosa lucruri de care nu stiti decat din auzite prietenia nu inseamna neaparat sex
kudika349791
Postat pe 9 Ianuarie 2011 09:32
Fratilor,daca mai citesc o astfel de poveste si daca mai vad un astfel de scris cu asa de multe greseli de ortografie ma imbolnavesc de hepatita...si...e pacat de mine,zau
kudika013416
Postat pe 9 Ianuarie 2011 15:54
De la: kudika013416, la data 2011-01-09 15:54:34Fratilor,daca mai citesc o astfel de poveste si daca mai vad un astfel de scris cu asa de multe greseli de ortografie ma imbolnavesc de hepatita...si...e pacat de mine,zau


o fi ca prea zici cu foc!
pickard
Postat pe 9 Ianuarie 2011 16:10
Anina draga coboara din pom ........... pe ce lume traiesti?????????????? daca la 30 de ani judeci as vezi ca e o emisiune .............. ceva cu taran caut nevasta...........si inscrie-te poate gasesti acolo ceva pe gustul tau
iesi de aici ca te faci de rusine RUSINICA ............ HABAR NU AI SA SCRII SI ITI TREBUIE ....................ORGAN ?
crifeli
Postat pe 9 Ianuarie 2011 16:21
Da vad cata experinta de viata au uni.Mai daca nu ati ajuns sa iubiti cu adevarat,nu va mai spargeti cu gramatica.Eu nu vam cerut sa ma corectati,eu am cerut doar un sfat.Daca nu puteti ,lasati-ma la Dumnezeu sfantul.
anina1777
Postat pe 9 Ianuarie 2011 18:19
M-am distrat de minune....limba romana este complicata pentru noi romanasii am vazut aici atatea prosti si rautati cat pentru tot anul...fain topic....
NicolleBvl
Postat pe 10 Ianuarie 2011 22:48
Doamneeeee,ce porcarii si aberatii...zau ca nu se merita sa citesti...cine "pune botul " la asemenea tampenii? nu mai vorbesc de ortografie !!!!! buah
kudika013416
Postat pe 11 Ianuarie 2011 17:07
De la: anina1777, la data 2011-01-09 18:19:02Da vad cata experinta de viata au uni.Mai daca nu ati ajuns sa iubiti cu adevarat,nu va mai spargeti cu gramatica.Eu nu vam cerut sa ma corectati,eu am cerut doar un sfat.Daca nu puteti ,lasati-ma la Dumnezeu sfantul.
.............nu il baga pe D-zeu in povestea ta ca nu este frumos ...... iar in legatura cu gramatica .............lasa de dorit
crifeli
Postat pe 11 Ianuarie 2011 18:50
eu cred ca Dumnezeu e peste tot cine al vrea .Dece sa-l las pe Dumnezeu daca eu al vreau?.Cine esti tu sa ma judeci pe mine? Care crede cu adevarat nu judeca,da sfaturi si e antelegator .
anina1777
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:03
De la: anina1777, la data 2011-01-12 21:03:50eu cred ca Dumnezeu e peste tot cine al vrea .Dece sa-l las pe Dumnezeu daca eu al vreau?.Cine esti tu sa ma judeci pe mine? Care crede cu adevarat nu judeca,da sfaturi si e antelegator .

asta!
pickard
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:07
De la: anina1777, la data 2011-01-12 21:03:50................. al vrea .................... eu al vreau?................... si e antelegator .



tu de ce nationalitate esti???? sau nu ai toate tastele functionale???
anastasia_m
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:08
De la: pickard, la data 2011-01-12 21:07:02
De la: anina1777, la data 2011-01-12 21:03:50eu cred ca Dumnezeu e peste tot cine al vrea .Dece sa-l las pe Dumnezeu daca eu al vreau?.Cine esti tu sa ma judeci pe mine? Care crede cu adevarat nu judeca,da sfaturi si e antelegator .

asta!


Mai Pickard,lasa-i Dumnezeul in pace,nu intelegi ca ea il vrea?Doamnee cata rautate
Barbie30_
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:11
De la: anina1777, la data 2010-12-26 21:37:51Sunt leoaica si iubesc un scorpion,lam parasit si acum al vreau anapoi ca miam dat seama ca il iubesc cu adevarat.El me-a aratat multe lucruri ca ma iubeste mult .Ma dus si ma prezentet si la parinti lui ,am locuit si anpreuna dar eu am facut multe teste ca nu credeam ca este adevarat.Ne-am cunoscut an italia este italian.An noaptea de anul nou 2010 si a fost dragoste la prima vedere.Am avut momentele cele mai frumoase din viata mea,eu am fost casatorit 7 ani si de un an am dat divort dar nu am simtit niciodata cu adevarat ce anseamna sa iubesti cu adevarat a fost mai mult interes si din partea mea si din partea fostului sot el fiind neamt de origine.Scorpionul nu ma anselat nu a plecat niciodata fara mine in schimd eu mam antors de multe ori an germania aveam multe de facut si el nu ami spunea nimic ,ami spunea ca el vrea sa faca o familie cu mine si sa am rabdare dar eu vroiam lucrurile repede copi,sa ne mutam an preuna dar an schim nu sunt asa sunt foarte rabdatoare si antelegatoare.am vazut doar partea frumasa din el dar cea urata nu,si miam pus un plan sa al fac nervos sa ami arate cat de departe ajungee si am reusit stiam ca risc ca il perd,dar sunt ineresata de el si nu vroiam sa fac cum am mai facut,sa ajung iar la divort sau sa facem un copi si sa ne despatim.Dupa o cearta acum doua saptamani miam facut iar bagajul si am plecat la sora mea spunanduli ca nu mai are iubirea care o avea pentru mine si ca putem ramane amici,eu nici pe aceea nu am acceptato .Cand a vazut asa mea zis gata anina ca nu mai pot si eu iam spus bine nu e nimic dar am facut o prostie si mai mare ca mam dus la o verisoare de a mea si aia ia zis la tel ca ma omor ,eu ca sa nu stric jocul am zis dupa ia si sa enervat si mai tare. Dupa doua trei zile mam dus la el si iam spus ca nu este adevarat si ca afost doar un joc de-al verisoarei mele si iam mai spus ca ma antorca angermania pentru a vinde casa si sa termin cu divortul si ma mut am italia asa cum am hotarasem.Apoi adoa zi am pleca el ma sunat dar eu nu iam mai raspuns la tel si nici la mesaj, mervos sa dus la verisoara mea si ia facut panarama zicnd ca miam batut joc de el si ca sunt orgolioasa ca nu mai raspund la tel si daca ma prinde pe la usa lui chiama carabinieri.Ce e ca vara-mea ia zis lui ca e idea mea si ca eu am lesinat si a bagato si pe fica ei si ia zis aceeleasi cuvinte acum nu stiu daca a crezut.Ieri iam scris doar sarbatori fericite si mi-a scris si el la fel nimic mai mutl .Acum ami dau seama ca al iubesc cu adevarat si nu stiu daca lam perdut datimi o ideie ce sa fac al vreau anapoi.


Daca e scorpion adevarat , poti sa-ti iei adio de la el.Daca la fel cum te exprimi este si-n dovleacul tau, adica HAOS, scorpionul sa se considere fericit ca a scapat de tine.Daca are in dovleac tot taratze ca si tine , o sa-l ai repede inapoi.Succesuri multe!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:19
Since are tarita ca si mine.El ma prosti an halul asta de nu mai stiu de mine
anina1777
Postat pe 13 Ianuarie 2011 17:17
De la: anina1777, la data 2011-01-13 17:17:33Since are tarita ca si mine.El ma prosti an halul asta de nu mai stiu de mine


Rezolvarea e simpla .Lasati orgoliile si vanitatea la o parte si discutati frumos , fata in fata .
Comunicarea si NU sicanele te va ajuta sa ti-l apropii din nou.

Postat pe 14 Ianuarie 2011 07:33
Si eu subscriu celor afirmate cum ca discutiile si regretele sincere te pot impaca cu el dar dar intele un lucru increderea lui in tine s-a dus , si acest lucru nu e ceva ce se primeste ci ceva ce se castiga pe lanaga exprimarea regretelor va trebui sa ii demonstrezi ca poate avea din nou incredere in tine ... crezi ca ii poti demonstra asta ?
Alex_Bodea
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:54
Da pot doar sa termin ce am de terminat aici an germania si cu ajutorul lui Dumnezeu ,sa ma antorc an Italia .Daca ma iubit candva,vede ca nu ma joc.Dar daca e doar orgolios ,nu o sa vada asta nicodata doar cand o sa fie prea tarziu cand iubirea care o am,o anpart cu alcineva care simte la fel ca mine .
anina1777
Postat pe 17 Ianuarie 2011 11:10
Nu inteleg...cum adica amandoi v-ati casatorit din interes ?? Din cate observ din relatari , u te-ai casatorit cu el pentru bani dar el chiar te iubea...erai pentru el" fata visurilor". Daca e greu sa iei o decizie , degeaba crezi ca aici gasesti raspunsul. Si pana la urma tu stii ce simti si cu siguranta nimeni nu e mai potrivit de aici sa-ti de-a un raspuns decat imboldurile iubirii pe care o ai in suflet. Oare chiar asa e de marea disperarea , incat sa astepti un raspunsuri de la oameni pe care nu ii cunosti si nu te cunosc? Daca vrei sa il recuceresti , convinge-l ca il iubesti...nu mai sta pe ganduri, cauta-l si spune-i ca vrei sa vorbiti si spune-i tot ce simti. Sincer ce crezi ca poti sa faci mai mult de atat? (ca si prim pas). Cred ca si tu stiai ca asta trebuie sa faci dar poate ti-e teama de rezultat. Fii optimista cu adevarat si vei reusi. Succes
Andra__C
Postat pe 21 Ianuarie 2011 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bãrbatul Taur .... ÎNCÃPÃÞÂNAT ! 78 De la: DeeaDumi 31 Decembrie 2016 15:53
dieta volumetrica 5 De la: eka 22 Iulie 2009 16:38
calcul astrograma 16 De la: kudika294998 30 Decembrie 2011 14:19
georgiana 3 De la: no_more 19 Iunie 2009 21:10
femeia leu-barbatul berbec 8 De la: INCREZUTA2007 11 Octombrie 2013 13:08