Setari Cookie-uri

descoperire de-a mea:D

De la: ________, la data 2010-12-30 01:58:15e funny fiindca am realizat ca daca nu te epilezi sub brat nu mai transpiri atat de tare, daca nu te mai dai cu sutele de creme pe fata nu ti se mai ingrasa tenul si nu mai apar tot felul de chestii.
Inainte lumea se spala pe cap cu lesie, tarate peste rani, ceaun in cap ca sa treaca durerea si multe altele si am ajuns la concluzia ca ceea ce numim noi "remedii" pt a arata mai bine se dovedesc a fi contrariul.


cu epilatul te contrazic, este total neigienic sa lasi "foioasele" ca se dezvolta bacterii si pana la urma incep sa puta.... dar cu cremele iti dau dreptate; din fericire sunt alergica la toate produsele de pe piata cu vreo doua exceptii de pe la plafar si nu mi dau decat cand e ff frig. Si am un ten fara probleme fata de colege mai tinere ca mine care cheltuiesc o avere pe produse care le usuca tenul si care le fac apoi dependente de creme f scumpe atirid de la varste destul de fragede... acum zic si eu. ma spal doar cu sapun cu borax pe fata si apa de la robinet si asta e tot :)))
monica_savu
Postat pe 10 Ianuarie 2011 01:01
De la: ________, la data 2010-12-29 01:40:49Poate o sa fie caterinca la acest topic dar eu tot as vrea sa scriu in legatura de o chestie de care tocmai mi-am dat seama.
Am vreo 2 saptamani de cand nu m-am epilat sub brat fiindca chiar nu am avut chef. Ideea e ca de la parul care mi-a crescut nu mai transpir, nu miros deloc chit ca nu ma dau cu deodorant. Cand eram epilata ma dadeam zilnic cu deodorant dupa dus si tot transpiram toate cele.
Uite asa am ajuns la concluzia ca parul are folosul lui chit ca nu e foarte estetic


Daca tu consideri ca poti sa suporti "tufa" la sub brat eu zic ca e bine,mai ales ca nu transpri,nu mirosi...dar gandeste-te ca este vara si tocmai intalnesti un baiat frumos,ridici mana sa iti asezi parul sau ceva si vede ala ce ai la sub brat...fuge impuscat!!!
Melek88_88
Postat pe 10 Ianuarie 2011 01:11
De la: ________, la data 2010-12-29 01:40:49Poate o sa fie caterinca la acest topic dar eu tot as vrea sa scriu in legatura de o chestie de care tocmai mi-am dat seama.
Am vreo 2 saptamani de cand nu m-am epilat sub brat fiindca chiar nu am avut chef. Ideea e ca de la parul care mi-a crescut nu mai transpir, nu miros deloc chit ca nu ma dau cu deodorant. Cand eram epilata ma dadeam zilnic cu deodorant dupa dus si tot transpiram toate cele.
Uite asa am ajuns la concluzia ca parul are folosul lui chit ca nu e foarte estetic


daca te prind langa mine in pat,cu capitze la sub brat,sa moara mama de nu te arunc afara pe usa

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Ianuarie 2011 01:31
"Interesant" subiect ai ales si de aceea ma intreb, oare cum ai face daca prostia ar durea? Ce descoperire vei face atunci despre propria persoana? Pana la urma, ce cauti pe acest forum??? Ar trebui sa ne multumesti ca ai reusit sa ne faci sa ne pierdem timpul urmarind "descoperirea" ta. Eu zic sa-ti cauti alt forum unde sa-ti impartasesti infantilitatile, macar pana mai capeti ceva materie cenusie (daca stii ce-i aia...).
condo001653
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:44
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2011-01-10 01:31:21
De la: ________, la data 2010-12-29 01:40:49Poate o sa fie caterinca la acest topic dar eu tot as vrea sa scriu in legatura de o chestie de care tocmai mi-am dat seama.
Am vreo 2 saptamani de cand nu m-am epilat sub brat fiindca chiar nu am avut chef. Ideea e ca de la parul care mi-a crescut nu mai transpir, nu miros deloc chit ca nu ma dau cu deodorant. Cand eram epilata ma dadeam zilnic cu deodorant dupa dus si tot transpiram toate cele.
Uite asa am ajuns la concluzia ca parul are folosul lui chit ca nu e foarte estetic


daca te prind langa mine in pat,cu capitze la sub brat,sa moara mama de nu te arunc afara pe usa


horror...dar spune si tu, ca tu esti barbat, cum iti explici ca mai sunt atatia tipi care nu se epileaza sub brat? mie mi se pare la fel de urat daca nu si mai urat decat la femei...
DayC
Postat pe 10 Ianuarie 2011 16:17

horror...dar spune si tu, ca tu esti barbat, cum iti explici ca mai sunt atatia tipi care nu se epileaza sub brat? mie mi se pare la fel de urat daca nu si mai urat decat la femei...[/quote]

indiferent femeie, barbat, epilatul este obligatoriu
visan_georgiana
Postat pe 10 Ianuarie 2011 17:08
De la: TIGRA, la data 2011-01-10 17:08:11...indiferent femeie, barbat, epilatul este obligatoriu


doar in lumea metrosexualilor ....
battleofwits
Postat pe 10 Ianuarie 2011 17:14
De la: battleofwits, la data 2011-01-10 17:14:31
De la: TIGRA, la data 2011-01-10 17:08:11...indiferent femeie, barbat, epilatul este obligatoriu


doar in lumea metrosexualilor ....


adevarul e ca o femeie e foarte misto cu padurea la subrat si pe picioare ca sa nu zic in alta parte, e de vis sa vezi cum iese parul din chilotul tanga la mare, sau din zona dorsala cand se apleaca sa aranjeze prosopelul pe sezlong, YUUUUUCK, iar barbatii ar putea sa se epileze axila si inghinal (pe picioare etc nu ma deranjeaza)
visan_georgiana
Postat pe 10 Ianuarie 2011 17:24
mai dar nu inteleg daca unii se cred asa destepti si cred ca topicul asa e infantil si ca respectiva are niste pareri care pan la urma urmei nu privesc pe nimeni si daca ea vrea sa stea cu stufu mare pici picolea iarasi e problema ei,,astia desteptii ce cauta aici sa si piarda timpul ,,,de fapt astea s facute sa ne dam cu parerea nu cu paru in cap unii la altii asa ca ori ai o parere despre chestia asta cu parul ori nu scri nimic si dai colo pe x in dreapta susu si te duci unde vrei tu.
si referitor la par nici eu nu sunt de acord cu el mirosi altfel fara el si nu inteleg de ce ne a dat dumnezeu atat de mult par chiar si in locurile greu accesibile cand de fapt noi il smulgem radem etc,,, de peste tot.
si igiena in zilele noastre se poate pastra foarte usor nu ca acum 100 de ani cand nu stiu cum de se mai iubeau oamenii ,cum au reusit saracii.
elizasidavid
Postat pe 10 Ianuarie 2011 17:34
De la: elizasidavid, la data 2011-01-10 17:34:33
si referitor la par nici eu nu sunt de acord cu el mirosi altfel fara el si nu inteleg de ce ne a dat dumnezeu atat de mult par chiar si in locurile greu accesibile cand de fapt noi il smulgem radem etc,,,


cand spui "locuri greu accesibile..", la ce te referi?
geo_resuscitat
Postat pe 10 Ianuarie 2011 17:42
De la: ________, la data 2010-12-29 01:40:49Poate o sa fie caterinca la acest topic dar eu tot as vrea sa scriu in legatura de o chestie de care tocmai mi-am dat seama.
Am vreo 2 saptamani de cand nu m-am epilat sub brat fiindca chiar nu am avut chef. Ideea e ca de la parul care mi-a crescut nu mai transpir, nu miros deloc chit ca nu ma dau cu deodorant. Cand eram epilata ma dadeam zilnic cu deodorant dupa dus si tot transpiram toate cele.
Uite asa am ajuns la concluzia ca parul are folosul lui chit ca nu e foarte estetic
Valy90
Postat pe 10 Ianuarie 2011 19:56
ciudat la mine e exact invers motiv pt care nu pot suporta tufa nici cand e la stadiu de gazon, nici la mine nici la altii sau altele.
monica_savu
Postat pe 10 Ianuarie 2011 22:22
De la: monica_savu, la data 2011-01-10 22:22:22ciudat la mine e exact invers motiv pt care nu pot suporta tufa nici cand e la stadiu de gazon, nici la mine nici la altii sau altele.


cu ce te deranjeaza alta tufa?????
geo_resuscitat
Postat pe 10 Ianuarie 2011 22:24
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-10 22:24:36
De la: monica_savu, la data 2011-01-10 22:22:22ciudat la mine e exact invers motiv pt care nu pot suporta tufa nici cand e la stadiu de gazon, nici la mine nici la altii sau altele.


cu ce te deranjeaza alta tufa?????
pai,daca o are mai mare ca a ei? [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img]
Valy90
Postat pe 10 Ianuarie 2011 22:37
elizasidavid cred ca iti este foarte greu sa intelegi comentariul meu vis-a-vis de topicul "descoperire de-a mea", dar nu ti-a cerut nimeni s-o faci... Ti-ai dat si tu cu parerea ca sa te afli in treaba si sa te evidentiezi si tu pe forum. Vad ca si gramatica, ortografia si punctuatia limbii romane ti-a fost cam greu sa le intelegi de-a lungul timpului, desi te chinui din rasputeri sa te dai mai desteapta decat scoala pe care ai facut-o. Asa minti luminate, asa topicuri pe forum... Pe cand postezi si tu un topic asa de inteligent?
condo001653
Postat pe 12 Ianuarie 2011 11:42
Codul Bunelor Maniere in forma noua spune ca este inestetic ca o femeie sa aiba par pe altundeva decat pe cap, sprancene si gene. De asemenea, parul de la axila se indeparteaza si datorita imperativelor de iginena (chiar daca nu transpiri, parul capteaza si retine alte bacterii si microbi care gasesc acolo un mediu propice). In al 3-lea rand, chiar daca nu transpiri acum, asteapta sa vina vara si ai sa vezi.... Nu cred ca este o femeie atat de dezinhibata incat sa poarte un top fara maneci si sa nu fie epilata (asta in cazul in care nu faci parte dintr-o miscare extremista )
kudika347678
Postat pe 12 Ianuarie 2011 15:37
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-10 22:24:36
De la: monica_savu, la data 2011-01-10 22:22:22ciudat la mine e exact invers motiv pt care nu pot suporta tufa nici cand e la stadiu de gazon, nici la mine nici la altii sau altele.


cu ce te deranjeaza alta tufa?????

intotdeauna este inestetica si statistic vorbind de cele mai multe ori pute
monica_savu
Postat pe 12 Ianuarie 2011 18:39
De la: monica_savu, la data 2011-01-12 18:39:51
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-10 22:24:36
De la: monica_savu, la data 2011-01-10 22:22:22ciudat la mine e exact invers motiv pt care nu pot suporta tufa nici cand e la stadiu de gazon, nici la mine nici la altii sau altele.


cu ce te deranjeaza alta tufa?????

intotdeauna este inestetica si statistic vorbind de cele mai multe ori pute


uite ca m-ai facut extrem de curios.
cum reusesti sa-ti dai seama ca o alta tufa pute??
io vad situatia asta ca si cand ti-ai baga nasu' in tufa respectiva si ai adulmeca-o!
geo_resuscitat
Postat pe 12 Ianuarie 2011 20:11
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-12 20:11:33

uite ca m-ai facut extrem de curios.
cum reusesti sa-ti dai seama ca o alta tufa pute??
io vad situatia asta ca si cand ti-ai baga nasu' in tufa respectiva si ai adulmeca-o!

daca e o tufa de trandafiri...nici io nu rezist sa n-o adulmec
miss_darine
Postat pe 12 Ianuarie 2011 20:19
nebunilor/alte 'tufe' nu mai gasiti pe forum?
denis_roxana
Postat pe 12 Ianuarie 2011 20:25
De la: miss_darine, la data 2011-01-12 20:19:20
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-12 20:11:33

uite ca m-ai facut extrem de curios.
cum reusesti sa-ti dai seama ca o alta tufa pute??
io vad situatia asta ca si cand ti-ai baga nasu' in tufa respectiva si ai adulmeca-o!

daca e o tufa de trandafiri...nici io nu rezist sa n-o adulmec



recunosc, si mie imi place sa-i simt mirosu '

tzuc dulce doamna darine
geo_resuscitat
Postat pe 12 Ianuarie 2011 20:28
De la: marco918, la data 2010-12-30 23:51:43
De la: stem_29, la data 2010-12-30 19:55:31
De la: ________, la data 2010-12-30 18:53:46Barbie nu inteleg de ce ti se par aceste lucruri drept fiind scarboase. Si daca tot esti curioasa iti mai spun

*pentru dureri de gat, amigdalite unflate pui intr-un ciorap sau orice altceva va trece prin cap mamaliguta fierbinte si o pui la gat,

*pentru insolatie lapte batut, acru de tara sau cum se mai spune in alte zone "chișleac"

*pentru dureri de oase, reumatism - sare mașcatã fierbinte

*entorse - cimbrișor
Si mai stiu foarte multe, acum nu m-ar mira sa imi spui ca sunt o taranca fiindca stiu astfel de chestii babesti
Pur si simplu sunt fascinata de cum se trata lumea inainte, nu bagau atatea pastile si chimicale in ei cum facem noi in zilele noastre.



Daca tu nu transpiri cu par, nu e valabil si al alti oameni, eu de ex. nu transpir nici cu nici fara, iar daca ma epilez, o fac pt. estetic.
Scrii ca o crema data pe fata, " ingrasa" tenul, asa e, insa atunci cand nu ti-e de folos:)
Eu de ex. am ten uscat, daca macar o data, seara dupa baie nu ma dau cu o crema hidratanta, simt ca nu mi-e bine.......si asta doar de vreo 5 ani:) pana la 35-36 de ani nu am avut nevoie de nicio crema.
Iarasi, de ex. tenul meu nu are nevoie de tratamente cosmetice, alte fete/ femei, au nevoie de la 18-10 de ani.....o viata, depinde de ten, si de multi alti factori.
Iar referitor la leacurile babesti, da, e un copy-paste frumos, toti avem posibilitatea de a ne informa, insa nici acestea nu folosesc chiar la toata lumea, plus ca in vremea bunicilor " altfel" de aer se respira.....nu existau atatia factori de poluare, un exemplu " mic" e ca pe vremea bunicii, nu trecea in fiecare secunda o masina pe strada:)......si exemplele ar putea continua......









... bei stem ... sincer uneori parca esti portavocea tuturor prostilor care vrajesc lumea incercind sa spele creierul tuturor ... tot p dai cu vremea bunicii ... aia traiau 80-90-100 de ani fara creme si prostii nu neaparat din cauza ca nu erau masini prea multe sau alte industrii poluatoare ... ci pentru ca (sau mai ales pentru ca) munceau fizic ... miscarea face cit toate cremele din lume ... iar industriile poluatoare pentru ce au aparut ? ... ca sa asigure materia prima pentru toate paranoile multora ... nu uita ca industria farmaceutica si cea cosmetica sint pe primul loc ca si poluanti ... uneori ireversibili datorita produsilor chimici pe care ii elimina ... ''consumul'' moderat de medicamente si cosmetice nu poate decit sa ajute la reducerea poluarii ... ... ca sa nu mai spunem ca multe produse sint simple bombe cu ceas si ridicole in privinta calitatii (mai ales cele care se bazeaza pe solutii instant) ...



tare imi este mai marco de faptul ca un consum moderat de medicamente si cosmetice va duce la aparitia unor boli care sa asigure consumul nemoderat de produse
leo_
Postat pe 13 Ianuarie 2011 13:58
...in general informatiile de pe internet sunt de proasta calitate(in special cele "vizibile")
kudika195501
Postat pe 14 Ianuarie 2011 00:53
Sa stiti ca sunt bune si leacurile babesti, de cele mai multe ori. Uite, eu va spun un leac pe care l-am incercat, din disperare.Baiatul meu are CUPEROZA si ma saturasem de toate cremele si solutiile de la farmacii, care nici nu dadeau rezultate bune.De o saptamana ii dau pe fata , seara , cu ceai de cimbru si aproape toti cosii s-au uscat si fata lui e luminoasa. E f fericit si eu la fel, are 17 ani.va pup!!
oana_zoican69
Postat pe 6 Aprilie 2011 10:29
Sa stiti ca sunt bune si leacurile babesti, de cele mai multe ori. Uite, eu va spun un leac pe care l-am incercat, din disperare.Baiatul meu are CUPEROZA si ma saturasem de toate cremele si solutiile de la farmacii, care nici nu dadeau rezultate bune.De o saptamana ii dau pe fata , seara , cu ceai de cimbru si aproape toti cosii s-au uscat si fata lui e luminoasa. E f fericit si eu la fel, are 17 ani.va pup!!
oana_zoican69
Postat pe 6 Aprilie 2011 10:30
Topicul asta mi-a adus aminte de o verisoara primara. Are vreo 50 de ani acum asa ca, ce povestesc eu se petrecea cu vreo 30 de ani in urma cand tufele erau la moda. (Chiar, erau la moda?!!??? )
Terminase liceul in Bucuresti (e olteanca) si tot ziceam s-o maritam in capitala. Insa ea tot pastra legatura cu x sau y de la ea din sat. In fine, ii facem cunostinta cu baiatul cutare, baiat cu uniforma. Iese de vreo doua ori cu el, zice pas. Motivul? Avea par in nas. Ii facem cunostinta cu baiatul cutare, zice pas ca avea smocuri de par in urechi.
Saracuta de ea, s-a maritat pe la vreo 30 si ceva de ani cu un tataie care a lasat-o vaduva la scurt timp.
rashela
Postat pe 6 Aprilie 2011 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
taiere vita de vie 7 De la: diulian 6 Aprilie 2010 18:57
Hidroizolatie - 3 De la: condo003386 19 Martie 2010 21:14
acoperis terasa 1 De la: montajprestaf 21 Februarie 2010 15:18
salut 1 De la: condo003873 17 Mai 2010 22:40
Construiesc case in rate. 12 De la: Vrajitorul 19 Ianuarie 2013 12:59