Setari Cookie-uri

rugaciune

am nevoie si eu de 2 rugaciuni care nu le'am gasit pe net este vorba despre Paraclisul Maicii Domnului si Sfantul Ierarh Nectarie un link ceva orice va rog va multumesc mult
brun3ta2010
Postat pe 3 Ianuarie 2011 21:59
De la: brun3ta2010, la data 2011-01-03 21:59:33am nevoie si eu de 2 rugaciuni care nu le'am gasit pe net este vorba despre Paraclisul Maicii Domnului si Sfantul Ierarh Nectarie un link ceva orice va rog va multumesc mult


pentru ce?!
pickard
Postat pe 3 Ianuarie 2011 22:03
De la: brun3ta2010, la data 2011-01-03 21:59:33am nevoie si eu de 2 rugaciuni care nu le'am gasit pe net este vorba despre Paraclisul Maicii Domnului si Sfantul Ierarh Nectarie un link ceva orice va rog va multumesc mult

le am eu in format mp3 ...te ajuta?
battleofwits
Postat pe 3 Ianuarie 2011 22:27
De la: brun3ta2010, la data 2011-01-03 21:59:33am nevoie si eu de 2 rugaciuni care nu le'am gasit pe net este vorba despre Paraclisul Maicii Domnului si Sfantul Ierarh Nectarie un link ceva orice va rog va multumesc mult

iti dau un link...http://www.viatacrestina.org/actst.fox?complex=&chaptvalx=32&capvalx=1...dar mai bine du-te maine la o biserica si acolo gasesti..costa parca 1 leu...Doamne ajuta!
kudika195501
Postat pe 3 Ianuarie 2011 22:33
De la: brun3ta2010, la data 2011-01-03 21:59:33am nevoie si eu de 2 rugaciuni care nu le'am gasit pe net este vorba despre Paraclisul Maicii Domnului si Sfantul Ierarh Nectarie un link ceva orice va rog va multumesc mult

http://www.trilulilu.ro/Ecaterina/405d96901bace3
http://www.cbrom.de/Rugaciuni/paraclisul_MaiciiDomnului.htm
http://www.dindragoste.ro/rugaciuni/rugaciune-3507208.php
Sf. Nectarie face minuni , trebuie sa crezi si sa te rogi cu multa putere
Sanatate iti doresc , tie si celor apropiati tie !
gabriela67
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:08
Numai 10 LEI in loc de 45 pentru Manichiura profesionala OPI (inclusiv modele, strasuri in numar nelimitat, tatuaje nelimitate, French)+ tratament cu parafina la cald. Reducere de 78% in Salonul Silouette by Alexia. www.mydeals.ro
dj_dea
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:16
Rugãciune cãtre Sfântul Ierarh NECTARIE

Rugãciune cãtre Sfântul Ierarh Nectarie

O, preasfinte si intru tot lãudate, mare fãcãtorule de minuni Nectarie, primeºte aceasta putina rugãciune de la noi, nevrednicii robi, cãci cãtre tine, ca de la un adevãrat izvor de tãmãduiri si grabnic folositor si ajutãtor preaminunat scãpând, si cãtre sfânt chipul icoanei tale privind, cu lacrimi fierbinþi ne rugam þie: Vezi, sfinte, durerile noastre, vezi sãrãcia si ticãloºia noastrã. Vezi rãnile sufletelor si ale trupurilor noastre. Rugamu-ne þie, Nectarie Sfinte, sârguieºte de ne ajuta cu neîncetatele si sfintele tale rugãciuni, si ne sprijineºte pre noi, robii tai. Ia aminte la suspinele noastre si nu trece cu vederea pre noi, ticãloºii si scârbiþii, cã ºtim, sfinte al lui Dumnezeu, ca de ai si pãtimit grele prigoniri pentru dragostea lui Hristos, dar prin ele ai aflat dar de la Dumnezeu si astãzi luminat vieþuieºti intru împãrãþia cea gãtita sfinþilor, fiindcã ne-am încredinþat ca si dupre mutarea ta din viata aceasta trecãtoare, cine a nãzuit la ajutorul tãu si cu credinþa ti s’a rugat, nu a rãmas neajutat. Cã cine te-a chemat pre tine, de minuni fãcãtorule, si trecutu-l-ai cu vederea? Sau cui, intru dureri fiind, si spre ajutorul tãu alergând, nu i-ai uºurat suferinþa?

Minunile si ajutorul tãu ne-au fãcut si pre noi, ticãloºii si scârbiþii, sa te chemam intru ajutor. Auzit-am ca trupul tãu a rãmas neputrezit, pentru a întãri intru noi credinþa in înviere. Auzit-am si ca din dragoste pentru norodul credincios, mai apoi L-ai rugat pre Dumnezeu ca binecuvântarea sfintelor tale moaºte sa se rãspândeascã in toata lumea. ªtim, o, alesule ierarhe, de mulþimea tãmãduirilor pre care le-ai sãvârºit, nou doctor fãrã de arginti arãtându-te. Nu cunoaºtem nici suferinþã si nici durere, pre care sa nu le poþi alina. Nu cunoaºtem nici o boala cãreia tu sa nu ii poþi aduce tãmãduire, daca tãmãduirea este spre mântuirea celor ce se roagã þie. Dar mai mult decât atât, nu numai ca ai tãmãduit boli despre cari doctorii ziceau ca nu pot fi tãmãduite, ci si pre mulþi bolnavi i-ai ajutat a se întãri intru credinþa si intru rãbdare, si sa ia plata de la Dumnezeu pentru osteneala lor. Si aceºtia, fãrã sa primeascã tãmãduirea trupeasca, au primit tãmãduirea sufleteasca si i-au mulþumit Domnului ca prin ghimpele bolii au fost aduºi de la iubirea acestei lumi la iubirea celor sfinte, de la calea cea larga a patimilor la calea cea îngusta a mântuirii.

Aceste minuni ale tale, sfinte, ne-au fãcut si pre noi a crede ca la orice facere de bine eºti gata ajutãtor si grabnic folositor si sprijin minunat. Drept aceea, suntem încredinþaþi ca pre tot cela ce aleargã la tine, cerând cu credinþa ajutor, nu-l treci cu vederea. Pentru aceasta si noi credem ca si acum acelaºi eºti, sfinte, precum atunci când i-ai ajutat pre cei cari au alergat la tine. Slaba este credinþa noastrã, dar fiind scârbiþi si pãgubiþi, la tine alergam cu credinþa si cu lacrimi. Îngenunchind, rugamu-ne þie, Sfinte Ierarhe Nectarie, sa te rogi pentru noi lui Hristos Fiul lui Dumnezeu, Cela ce n-a trecut cu vederea rugãciunile tale cele jertfelnice, ci te-a ascultat ºi te-a întãrit si te-a primit intru cereºtile locaºuri.

Cãtre Acela roagã-te, ca sa fim si noi ajutaþi si miluiþi pentru rugãciunile tale, si din pagube si necazuri izbãviþi, ca sa lãudam si sa binecuvântam si sa slãvim intru tot lãudatul si prea puternicul nume al Tatãlui ºi al Fiului ºi al Sfântului Duh, acum si pururea ºi in vecii vecilor. Amin.
violeta_anisoara
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:40
Barbie30_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:48
Te-ar ajuta mult mai mult daca ti-ai pleca genunchii si ai vorbi cu Dumnezeul nostru care a facut cerul si pamantul. EL asculta rugaciunea facuta din inima si nu de pe hartie. Spunei oful tau,roaga-L sa te ajute si sa te lumineze pentru a te apropia de EL mai mult. Citeste BIBLIA, este singura carte care ne-a lasato Dumnezeu pe pamant din care sa invatam cum sa ne apropiem si sa-L cunoastem pe Dumnezeu. Citeste epistola soborniceasca a lui Iacov. Domnul sa te lumineze.
healthy011268
Postat pe 24 Ianuarie 2011 14:13
De la: Barbie30_, la data 2011-01-24 11:48:15 [/quote
gigi_oprea
Postat pe 25 Ianuarie 2011 00:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand parfumuri 100% originale la super pret 90 lei noi negociabil osa 1 De la: truscamarian 11 Martie 2010 14:52
180 Another You , Salon infrumusetare Timisoata 1 De la: healthy013095 22 Februarie 2010 20:27
ASISTENTA MEDICALA LA DOMICILIU 2 De la: horea_berindea 21 Septembrie 2009 15:06
Mascarea sanilor mici 2 De la: kudika514482 10 Septembrie 2012 10:02
epilarea cu lama nu indeseste parul 65 De la: ingeras1 5 Mai 2010 00:26