Setari Cookie-uri

am nevoie de parerile voastre:D

deci problema sta in felul urmator. acum 4 ani cand eu inca mai eram la liceu in clasa a 9 a mi a placut de un baiat care era mai mare decat mn el fiind clasa a 12 a. am avut ocazia de a fi u el dar nu am vrut eu ptr k mi se parea prea mare ptr mn si poza in mintea si ideile mele intr un afemeiat,gagicar. timpul a trecut si in vara anului acesta cand eu am dat bacu el si a facut aparitzia la liceu ..impreuna cu iubita lui care invata in aceeasi institutzie cu mn. ne am zarit reciproc si am inceput sa vbm pe mess. Mia zis k vrea sa ne int, k ii place de mn si k ar vrea sa incepem o rel, si k in ceea ce o priveste pe iubita lui nu trebuie sa mi fac multe probleme ptr k el vrea sa scape de ea ..indiferent k as fii eu cu el sau nu, dar nu poate sa faca lucrul asta brusc deoarece are o datorie baneasca fatza de parintzi ei si pana nu le da banii el nu se poate desp de ea. la inceput nu am fost deacord nu am vrut sa incep cv cu el dar intr un final mi am zis "dc nu". ne am int totul a fost bn ..pana cand a urmat o perioada de vreo 2 sapt in care nu am mai vbt de loc si cand am vbt mi a zis k ea sa mutat la el ptr o perioada scurta de timp deoarece casa ei este in zugraveala. chiar si cu ea mutata la el, in timp ce ea era plecata pana la o prietena, ma luat la el acasa ..zicand k risca tot k nu il intereseaza dak vine ea acasa si ne prinde si ne vede.

dupa intalnirea aceea, nu stiu ce sa int dar nu am mai vbt. eu nu vreau si nici nu pot sa l caut k sa nu ii fac pob. iar din partea lui nu am mai primit nimik. si nu stiu ce sar fi putut int, sau ce o fii in mintea lui.
sfatuiti ma, spuneti mi ce sa fac, dati va cu parerea. multumesc:*
raluca007
Postat pe 4 Ianuarie 2011 20:21
ai luat bacu'?
geo_resuscitat
Postat pe 4 Ianuarie 2011 20:22
De la: raluca007, la data 2011-01-04 20:21:18deci problema sta in felul urmator. acum 4 ani cand eu inca mai eram la liceu in clasa a 9 a mi a placut de un baiat care era mai mare decat mn el fiind clasa a 12 a. am avut ocazia de a fi u el dar nu am vrut eu ptr k mi se parea prea mare ptr mn si poza in mintea si ideile mele intr un afemeiat,gagicar. timpul a trecut si in vara anului acesta cand eu am dat bacu el si a facut aparitzia la liceu ..impreuna cu iubita lui care invata in aceeasi institutzie cu mn. ne am zarit reciproc si am inceput sa vbm pe mess. Mia zis k vrea sa ne int, k ii place de mn si k ar vrea sa incepem o rel, si k in ceea ce o priveste pe iubita lui nu trebuie sa mi fac multe probleme ptr k el vrea sa scape de ea ..indiferent k as fii eu cu el sau nu, dar nu poate sa faca lucrul asta brusc deoarece are o datorie baneasca fatza de parintzi ei si pana nu le da banii el nu se poate desp de ea. la inceput nu am fost deacord nu am vrut sa incep cv cu el dar intr un final mi am zis "dc nu". ne am int totul a fost bn ..pana cand a urmat o perioada de vreo 2 sapt in care nu am mai vbt de loc si cand am vbt mi a zis k ea sa mutat la el ptr o perioada scurta de timp deoarece casa ei este in zugraveala. chiar si cu ea mutata la el, in timp ce ea era plecata pana la o prietena, ma luat la el acasa ..zicand k risca tot k nu il intereseaza dak vine ea acasa si ne prinde si ne vede.

dupa intalnirea aceea, nu stiu ce sa int dar nu am mai vbt. eu nu vreau si nici nu pot sa l caut k sa nu ii fac pob. iar din partea lui nu am mai primit nimik. si nu stiu ce sar fi putut int, sau ce o fii in mintea lui.
sfatuiti ma, spuneti mi ce sa fac, dati va cu parerea. multumesc:*



daca poti, mai bine ti-ai vedea de treaba ta .... el oricum nu are de gand sa renunte la ea, pe tine te place si te foloseste din pacate ...
lover_woman
Postat pe 4 Ianuarie 2011 20:25
De la: raluca007, la data 2011-01-04 20:21:18deci problema sta in felul urmator. acum 4 ani cand eu inca mai eram la liceu in clasa a 9 a mi a placut de un baiat care era mai mare decat mn el fiind clasa a 12 a. am avut ocazia de a fi u el dar nu am vrut eu ptr k mi se parea prea mare ptr mn si poza in mintea si ideile mele intr un afemeiat,gagicar. timpul a trecut si in vara anului acesta cand eu am dat bacu el si a facut aparitzia la liceu ..impreuna cu iubita lui care invata in aceeasi institutzie cu mn. ne am zarit reciproc si am inceput sa vbm pe mess. Mia zis k vrea sa ne int, k ii place de mn si k ar vrea sa incepem o rel, si k in ceea ce o priveste pe iubita lui nu trebuie sa mi fac multe probleme ptr k el vrea sa scape de ea ..indiferent k as fii eu cu el sau nu, dar nu poate sa faca lucrul asta brusc deoarece are o datorie baneasca fatza de parintzi ei si pana nu le da banii el nu se poate desp de ea. la inceput nu am fost deacord nu am vrut sa incep cv cu el dar intr un final mi am zis "dc nu". ne am int totul a fost bn ..pana cand a urmat o perioada de vreo 2 sapt in care nu am mai vbt de loc si cand am vbt mi a zis k ea sa mutat la el ptr o perioada scurta de timp deoarece casa ei este in zugraveala. chiar si cu ea mutata la el, in timp ce ea era plecata pana la o prietena, ma luat la el acasa ..zicand k risca tot k nu il intereseaza dak vine ea acasa si ne prinde si ne vede.

dupa intalnirea aceea, nu stiu ce sa int dar nu am mai vbt. eu nu vreau si nici nu pot sa l caut k sa nu ii fac pob. iar din partea lui nu am mai primit nimik. si nu stiu ce sar fi putut int, sau ce o fii in mintea lui.
sfatuiti ma, spuneti mi ce sa fac, dati va cu parerea. multumesc:*



Cate "gogonele"ai inghitit!!!!!! Sincer vorbind, chiar nu-ti dai seama ce se intampla?
mimi_ca29
Postat pe 4 Ianuarie 2011 20:28
De la: raluca007, la data 2011-01-04 20:21:18deci problema sta in felul urmator. acum 4 ani cand eu inca mai eram la liceu in clasa a 9 a mi a placut de un baiat care era mai mare decat mn el fiind clasa a 12 a. am avut ocazia de a fi u el dar nu am vrut eu ptr k mi se parea prea mare ptr mn si poza in mintea si ideile mele intr un afemeiat,gagicar. timpul a trecut si in vara anului acesta cand eu am dat bacu el si a facut aparitzia la liceu ..impreuna cu iubita lui care invata in aceeasi institutzie cu mn. ne am zarit reciproc si am inceput sa vbm pe mess. Mia zis k vrea sa ne int, k ii place de mn si k ar vrea sa incepem o rel, si k in ceea ce o priveste pe iubita lui nu trebuie sa mi fac multe probleme ptr k el vrea sa scape de ea ..indiferent k as fii eu cu el sau nu, dar nu poate sa faca lucrul asta brusc deoarece are o datorie baneasca fatza de parintzi ei si pana nu le da banii el nu se poate desp de ea. la inceput nu am fost deacord nu am vrut sa incep cv cu el dar intr un final mi am zis "dc nu". ne am int totul a fost bn ..pana cand a urmat o perioada de vreo 2 sapt in care nu am mai vbt de loc si cand am vbt mi a zis k ea sa mutat la el ptr o perioada scurta de timp deoarece casa ei este in zugraveala. chiar si cu ea mutata la el, in timp ce ea era plecata pana la o prietena, ma luat la el acasa ..zicand k risca tot k nu il intereseaza dak vine ea acasa si ne prinde si ne vede.

dupa intalnirea aceea, nu stiu ce sa int dar nu am mai vbt. eu nu vreau si nici nu pot sa l caut k sa nu ii fac pob. iar din partea lui nu am mai primit nimik. si nu stiu ce sar fi putut int, sau ce o fii in mintea lui.
sfatuiti ma, spuneti mi ce sa fac, dati va cu parerea. multumesc:*

Si cam ce s-a intamplat la el acasa?
Barbie30_
Postat pe 4 Ianuarie 2011 21:25
Dupa descrierea ta , pari o aventura ptr el , si textele lui cum risca totul ptr tine cred ca e doar vrajeala , iar raspunsul il dai chiar tu in ultima fraza , nu vrei sa il cauti ... considera ca a fost o aventura si pe viitor lasal cu iubita lui . Si doar un sfat pe viitor nu mai fi asa naiva , nu toti suntem binevoitori , si cei mai mari mincinosi pe care i-am cunoscut au fost baieti nu fete .
Alex_Bodea
Postat pe 4 Ianuarie 2011 21:35
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-04 20:22:59ai luat bacu'?

Mai da' curios mai esti! Biata fata asteapta sfaturile noastre si tu o stresezi cu bacul asta! Da-l incolo, ea sa fie fericita!
Chiar, l-o fi luat?
kitty_na
Postat pe 4 Ianuarie 2011 22:12
De la: raluca007, la data 2011-01-04 20:21:18deci problema sta in felul urmator. acum 4 ani cand eu inca mai eram la liceu in clasa a 9 a mi a placut de un baiat care era mai mare decat mn el fiind clasa a 12 a. am avut ocazia de a fi u el dar nu am vrut eu ptr k mi se parea prea mare ptr mn si poza in mintea si ideile mele intr un afemeiat,gagicar. timpul a trecut si in vara anului acesta cand eu am dat bacu el si a facut aparitzia la liceu ..impreuna cu iubita lui care invata in aceeasi institutzie cu mn. ne am zarit reciproc si am inceput sa vbm pe mess. Mia zis k vrea sa ne int, k ii place de mn si k ar vrea sa incepem o rel, si k in ceea ce o priveste pe iubita lui nu trebuie sa mi fac multe probleme ptr k el vrea sa scape de ea ..indiferent k as fii eu cu el sau nu, dar nu poate sa faca lucrul asta brusc deoarece are o datorie baneasca fatza de parintzi ei si pana nu le da banii el nu se poate desp de ea. la inceput nu am fost deacord nu am vrut sa incep cv cu el dar intr un final mi am zis "dc nu". ne am int totul a fost bn ..pana cand a urmat o perioada de vreo 2 sapt in care nu am mai vbt de loc si cand am vbt mi a zis k ea sa mutat la el ptr o perioada scurta de timp deoarece casa ei este in zugraveala. chiar si cu ea mutata la el, in timp ce ea era plecata pana la o prietena, ma luat la el acasa ..zicand k risca tot k nu il intereseaza dak vine ea acasa si ne prinde si ne vede.

dupa intalnirea aceea, nu stiu ce sa int dar nu am mai vbt. eu nu vreau si nici nu pot sa l caut k sa nu ii fac pob. iar din partea lui nu am mai primit nimik. si nu stiu ce sar fi putut int, sau ce o fii in mintea lui.
sfatuiti ma, spuneti mi ce sa fac, dati va cu parerea. multumesc:*
deci,te-a dus acasa,si-a ,,luat" ce si-a dorit de la tine si gata Bai unele dintre voi chiar vo meritati
Valy90
Postat pe 4 Ianuarie 2011 23:09
De la: kitty_na, la data 2011-01-04 22:12:30
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-04 20:22:59ai luat bacu'?

Mai da' curios mai esti! Biata fata asteapta sfaturile noastre si tu o stresezi cu bacul asta! Da-l incolo, ea sa fie fericita!
Chiar, l-o fi luat?


cred ca o sa asteptam mult si bine un raspuns la intrebarea asta.
geo_resuscitat
Postat pe 5 Ianuarie 2011 09:58
Dupa relatarea ta,se pare ca acest baiat nu te merita!!!Dar,daca numai v-ati intalnit,considera ca a fost doar o experienta de viata.Sa nu-l``jelesti`` si sa fi atenta in continuare,ascultandu-ti intuitia,sufletul,adica ``ce-ti zice inima!``.Numai NOROC in dragoste!!!
kudika179274
Postat pe 28 Ianuarie 2011 09:07
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-04 20:22:59ai luat bacu'?


Da, l-am luat, in 1987. ( de precizat, VARA)
stem_29
Postat pe 28 Ianuarie 2011 10:04
De la: raluca007, la data 2011-01-04 20:21:18deci dati va cu parerea. multumesc:*


DECI, tu n-ai nevoie de parerea nimanui, zau! O sa faci in continuare doar ce zice iubi pentru ca asta ti-e varsta, asta ti-e experinta, asa-ti zic hormonii.
Daca intr-adevar tii la parerea celor de aici si chiar doresti sa le urmezi sfatul, atunci spune-i lui iubi: PA!
Si, te rog, nu veni sa ne spui din nou ce-ti zice el, ca un contraargument, ca stim deja.
rashela
Postat pe 28 Ianuarie 2011 10:36
"o relatie care trebuie sa ramana secreta...e o relatie in care eu nu am ce cauta! "
_oktober_
Postat pe 28 Ianuarie 2011 10:42
De la: _oktober_, la data 2011-01-28 10:42:43 "o relatie care trebuie sa ramana secreta...e o relatie in care eu nu am ce cauta! "


io n-am reusit sa ajung la partea aia, m-am oprit la bac.
interesanta relatie....da da


buna okto
geo_resuscitat
Postat pe 28 Ianuarie 2011 10:49
De la: stem_29, la data 2011-01-28 10:04:51
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-04 20:22:59ai luat bacu'?


Da, l-am luat, in 1987. ( de precizat, VARA)


ce ora era cand ai citit rezultatele ???
geo_resuscitat
Postat pe 28 Ianuarie 2011 10:50
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-28 10:49:25
De la: _oktober_, la data 2011-01-28 10:42:43 "o relatie care trebuie sa ramana secreta...e o relatie in care eu nu am ce cauta! "


io n-am reusit sa ajung la partea aia, m-am oprit la bac.
interesanta relatie....da da


buna okto


neata geo
eu am luat 10 la filozofie la bac
_oktober_
Postat pe 28 Ianuarie 2011 10:51
felicitari!!


io am luat 5,5 la romana. 0,5 mi-a pus din oficiu, ca era o doamna profesoara examinatoare ce-mi urmarea buzele in timp ce vorbeam despre eminescu. avea ochii fixati pe buza de jos, ca am vazut-o cum isi musca si ea buza in timp ce-i reciteam luceafarul. la terminare m-a intrebat:
- din ce poeziei ai recitat?
- din "povesti nemuritoare"
- da, foarte bine, ai 5.
geo_resuscitat
Postat pe 28 Ianuarie 2011 10:57
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-28 10:57:32felicitari!!


io am luat 5,5 la romana. 0,5 mi-a pus din oficiu, ca era o doamna profesoara examinatoare ce-mi urmarea buzele in timp ce vorbeam despre eminescu. avea ochii fixati pe buza de jos, ca am vazut-o cum isi musca si ea buza in timp ce-i reciteam luceafarul. la terminare m-a intrebat:
- din ce poeziei ai recitat?
- din "povesti nemuritoare"
- da, foarte bine, ai 5.


adica nu-ti mai amintesti nimic despre bac

_oktober_
Postat pe 28 Ianuarie 2011 11:00
nici io, da' cred ca nici ea, profesoara!
geo_resuscitat
Postat pe 28 Ianuarie 2011 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 13 De la: DiavolytaTa 8 Aprilie 2009 20:01
Sagetator 36 De la: cristiana84 25 Iunie 2011 16:58
10 8 De la: _dulcik_ 11 Martie 2009 16:14
Eu Rac-El Berbec 14 De la: kudika361050 6 Martie 2014 12:04
eu pesti...el gemeni?! 28 De la: kijutza 6 Iunie 2010 22:49