Setari Cookie-uri

Eu- rac si el- leu

Eu sunt rac iar actualul meu prieten este leu.Suntem de putin timp impreuna ...
Ce parere aveti despre "combinatia" asta?!?
Kores
Postat pe 31 Ianuarie 2009 11:57
catastrofica...nu merge...
dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Ianuarie 2009 11:59
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-31 11:59:31catastrofica...nu merge...




da asa am citit si eu pe unele site-uri....nasol
Kores
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:40
Eu (rac) sunt cu un leu de 7 ani. Ne mai ciondanim k e firesc...dar dc a tinut atat... Suntem anan2 incapatanati dar daca va puneti de acord c ui nishte licruri...o sa fie ok...
brezeanu_mihaela1507
Postat pe 9 Februarie 2009 09:13
Buna,eu sunt rac si am o relatie cu un leu de 3 ani,merge relatia daca va acceptati unul pe celalalt cu defecte si calitati veti avea o relatie frumoasa, am fost si despatiti 6luni(a fost plecat in misiune)si tot impreuna am ramas !
ciprinik
Postat pe 9 Februarie 2009 09:38
mare grija ....eu am avut o relatie de 6 ani cu un leu ...si pana la urma am vazut ca nu reuseste sa se skimbe ...era prea afemeiat si plin de el...ii placea la nebunie sa fie in centrul atentiei.....am facut tot ce se putea sa mearga relatia ...dar am renuntat ...nu am mai avut rabdare ...prea multe aventuri...;)....asa ca nu zic ca nu se poate,dar ca trebuie sa faceti cateva compromisuri....>amandoi
ioana85
Postat pe 9 Februarie 2009 18:48
leii sunt egoisti le place sa fie in centrul atentiei cu orice pret, vor totul iar daca au tot ce vor ei la o femeie relatia e f.puternica dar cind ceva nu le mai satisface egoismul incep fitele...Sunt iresponsabili altii trebuie sa faca totul in locul lor, altii sa-i descurce sau sa le-ntinda tava aurita cu toate placerile si bunatatile vietii .Lasi,egoisti, nu, nu-mi MAI trebuie pt.ca am cunoscut "regele " .Duca-se!
nocturnalia
Postat pe 4 Mai 2009 11:22
Relatia este predispusa esecului... Despartiti'va
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 00:04
DEPINDE!! nu poti stii dinainte daca o sa iasa frumos sau nu. Depinde de persoana, de firea lui...zodia nu garanteaza nici esecul nici reusita relatiei si daca tot vrei sa afli compatibilitatea astrologica mergi la un astrolog si fa-ti harta natala. Nu poti reduce un om la o singura zodie...sunt multe aspecte care il influenteaza.
arhanghel
Postat pe 5 Mai 2009 11:19
buna eu sunt rac......si am o relatie cu un leu de 5 ani jumate ...si ne intelegem bine...nu am fost despartitziti niciodata trebuie sa stii sa-l intelegi si sa-i acceptii toate defectele lui si totul va fi ok... trebuie sa fi alaturi de el cand are nevoie de u....pupici de la lala
ubitzika69
Postat pe 14 Mai 2009 19:35
Te asigur k este super ok atata timp cat il faci sa simta k are langa el exact ceea ce si-a dorit de la viata.meaning: el este, sau cel putin leul cu care am fost eu;)), este o pers care simte nevoia permanenta de a fi in centrul atentiei nu neaparat prin ceea ce este el ci si prin ceea ce are el si ce ii apartine. Altfel spus trebuie sa aiba cel mai bun job, cea mai buna masina, cel mai tare look, etc...si bineinteles, cea mai ravnita femeie.O femeie din punctul lui de vedere, chiar el imi spunea, trebuie sa fie o de 3 ori femeie: gospodina in casa, respectata in societate si buna la pat. Altfel el nu o sa se simta complet niciodata dak nu are pe cineva care sa il completeze si care sa il faca sa simta in centrul atentiei..are atata nevoie de dragoste...dar fetelor nu oferiti niciodata indeajuns.
A functionat relatia pt k ii ofeream intotdeuuna cate putin, ma comportam ca o capricioasa, eram alintata si uneori chiar in lok de te iubesc-ul normal ii raspundeam cu replici pline de sarcasm;))...si intotdeauna imi spunea k eu sunt altfel..in fine detalii dintr-astea...;))
~ Noi eram niste nebuni, imi placea, ii placeam ...si lumea era a noastra
UN leu este ego-centrist si trebuie sa primeasca atentie, eu racul eram o scorpie mica si ii ofeream doar cat avea nevoie..nici mai mult nici mai putin...relatia a fost mai mult un jok la noi...si a fost suuuper...leu ul este omul care stie sa iubeasca, care stie sa t faca s t simti importanta, in centrul atentiei mereu..este plin de viata, este mereu pus pe glume, este inima petrecerii, este o nebunie sa stai alaturi dar in acelasi timp si minunat.
pot spune k am avut multe de invatat de la el si ma bucur enorm k l-am cunoscut.
iti urez mult succes in noua ta relatie!
sa stii k poate functiona atata timp cat nu esti o introvertita, atata timp cat lasi frau liber imaginatiei si sentimentelor, atata timp cat sunteti sinceri unul cu celalalt si mai ales atata timp cat va exista mereu ceva nou de descoperit la voi. nu-l lasa niciodata sa se pliktiseasca, nu-l obosi cu probleme sau reprosuri inutile...fa-l sa te descopere in fiecare zi altfel si totusi intotdeuna aceeasi.
racii pot fi pers deschise, cu simtul umorului si cu ceva sarcastic in ei, pot fi iubitori si alintati, nebunatici si rasfatati...fi asa!
sa nu fii inchisa in tine, posomorata, pesimista, sa nu dai inapoi CA RACUL;)), sa nu fii asa cum uneori racii pot fi:)))...sa arati intotdeauna partile bune ale tale..si asta e valabil indiferent ce zodie ar fi partenerul de viata;)
Bafta!
P.S.: sper sa te fi ajutat macar unn pik cu ceea ce am incercat eu in cateva cuv sa iti explic..sau macar sa creez o imagine a ceea ce simt eu ca ar fi trebuit u sa stii:D...te pup si sa imi scrii sa imi spui si parerea ta!
pupici!

Postat pe 14 Mai 2009 22:29
Intotdeauna am zis ca e o relatie ciudata , teoretic sunt atat de diferiti nativii acestor zodii insa am fost surprinsa ca am intalnit foarte multe relatii dintre femei rac si barbati leu si culmea , de durata!
Amora
Postat pe 14 Mai 2009 22:37
Neah...sunt rac...apa stinge focul...oricat de ingamfati si de orgoliosi ar fi....de fapt....daca as accepta vreodata sa stau in umbra cuiva.....macar sa fie unul klumea...nu un leu care nu are cine stie ce calitati,dar increderea foarte mare de sine ii face pe ceilalti sa`l vada "regele padurii".....intr`un final s`a ajuns sa alerge dupa mine cu lacrimi in ochi.....de obicei ma impresioneaza barbatii care fac asta...leii nu
AikaT3rine7_7
Postat pe 15 Mai 2009 06:56
De la: Amora, la data 2009-05-14 22:37:21Intotdeauna am zis ca e o relatie ciudata , teoretic sunt atat de diferiti nativii acestor zodii insa am fost surprinsa ca am intalnit foarte multe relatii dintre femei rac si barbati leu si culmea , de durata!


si eu sunt rac si am o relatie stabila cu un leu si sunt foarte fericita
arhanghel
Postat pe 15 Mai 2009 16:29
De la: ioana85, la data 2009-02-09 18:48:46 mare grija ....eu am avut o relatie de 6 ani cu un leu ...si pana la urma am vazut ca nu reuseste sa se skimbe ...era prea afemeiat si plin de el...ii placea la nebunie sa fie in centrul atentiei.....am facut tot ce se putea sa mearga relatia ...dar am renuntat ...nu am mai avut rabdare ...prea multe aventuri...;)....asa ca nu zic ca nu se poate,dar ca trebuie sa faceti cateva compromisuri....>amandoi




esti rac?
arhanghel
Postat pe 15 Mai 2009 20:38
De la: Kores, la data 2009-01-31 11:57:20Eu sunt rac iar actualul meu prieten este leu.Suntem de putin timp impreuna ...
Ce parere aveti despre "combinatia" asta?!?
2 caractere puternice
yumy
Postat pe 15 Mai 2009 20:40
De la: yumalai, la data 2009-05-15 20:40:16
De la: Kores, la data 2009-01-31 11:57:20Eu sunt rac iar actualul meu prieten este leu.Suntem de putin timp impreuna ...
Ce parere aveti despre "combinatia" asta?!?
2 caractere puternice


racul nu mi se pare un caracter ff puternic, leu in schimb da
oricum...tot depinde de la om la om. Nu poti compara spre ex un rac crescut intr-un mediu familial agresiv si unul rasfatat de parinti ff mult.
arhanghel
Postat pe 16 Mai 2009 11:27
oricum leul e un cracter foarte puternic si ambitios care chiar daca greseste nu recunoaste
yumy
Postat pe 22 Mai 2009 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lipsa ciclului 14 De la: Diavolyta_ 28 Mai 2009 02:40
Horoscop 39 De la: mika_i 4 Iunie 2009 01:08
CEL MAI TARE ZODIAC-CAPRICORN 38 De la: marlena21 17 Septembrie 2009 11:08
compatibilitate zodii 7 De la: Boca 6 Ianuarie 2010 10:30
buna 5 De la: Kathara 29 Aprilie 2009 22:26