Setari Cookie-uri

De la blond inchis la blond deschis

Buna, fetelor! Am deschis acest topic pentru ca am o mica nelamurire.
Am parul natural saten deschis si in urma cu aproximativ 3 saptamani m-am facut un blond inchis auriu la salon. Culoarea a iesit superb, dar as vrea sa trec treptat catre un blond mai deschis. Vreau asta pentru ca dupa decolorare, mi-a iesit un blond deschis superb, parul s-a decolorat f frumos, eram uimita, imi statea chiar bine(eu am tenul deschis si ochii verzi). Dar din pacate i-am spus stilistului ca vreau mai inchis si asa am ajuns la blondul inchis care ma avantajeaza, dar nu e la fel de frapant ca cel deschis.

Intrebarea mea este daca mai pot ajunge la acel blond deschis(nu platinat!) fara o a doua decolorare si de preferat acasa, chiar daca nu din prima, ci treptat? Mi-e f frica sa nu mi-l inchid si mai mult si pe urma chiar sa fie nevoie de decolorare. Ador cum imi sta blonda

Voi ce vopsea pentru par blond folositi?Care e cea mai buna?

Mentionez ca stilistul nu mi-a decolorat deloc radicinile, mi le-a facut din vopsea si de-asta mi-e teama ca nu o sa iasa culoarea uniforma daca voi aplica o singura nuanta pe tot parul

pinga_zapacita
Postat pe 6 Ianuarie 2011 10:51
De la: pinga_zapacita, la data 2011-01-06 10:51:54Buna, fetelor! Am deschis acest topic pentru ca am o mica nelamurire.
Am parul natural saten deschis si in urma cu aproximativ 3 saptamani m-am facut un blond inchis auriu la salon. Culoarea a iesit superb, dar as vrea sa trec treptat catre un blond mai deschis. Vreau asta pentru ca dupa decolorare, mi-a iesit un blond deschis superb, parul s-a decolorat f frumos, eram uimita, imi statea chiar bine(eu am tenul deschis si ochii verzi). Dar din pacate i-am spus stilistului ca vreau mai inchis si asa am ajuns la blondul inchis care ma avantajeaza, dar nu e la fel de frapant ca cel deschis.

Intrebarea mea este daca mai pot ajunge la acel blond deschis(nu platinat!) fara o a doua decolorare si de preferat acasa, chiar daca nu din prima, ci treptat? Mi-e f frica sa nu mi-l inchid si mai mult si pe urma chiar sa fie nevoie de decolorare. Ador cum imi sta blonda

Voi ce vopsea pentru par blond folositi?Care e cea mai buna?

Mentionez ca stilistul nu mi-a decolorat deloc radicinile, mi le-a facut din vopsea si de-asta mi-e teama ca nu o sa iasa culoarea uniforma daca voi aplica o singura nuanta pe tot parul




Hmmm....cunosc fete ce folosesc Palette 100 Scandinavian Blond . Poti afla mai multe detalii despre aceasta vopsea pe internet.
mimi_ca29
Postat pe 6 Ianuarie 2011 10:59
Eu folosesc L`oreal si sunt multumita de ea,au nuante frumoase de blond deschis dar si inchis.Ai tot timpul sa-ti schimbi culoarea in mai deschis,daca iti sta bine cum esti acum,atunci ramai asa pana una alta...
Barbie30_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 13:08
Cea mai buna vopsea pentru par, cred eu, este cea care nu-ti creeaza neplaceri (iritatii, umflaturi, mancarimi ).Poate ca n-ar strica sa incerci intai vopseaua pe care o vei folosi.Nu se stie cum va reactiona organismul tau la ceea ce vei foolosi.Eu, de exemplu am folosit ani multi vopseaua de la Wella.Din fericire n-am patit nimic, e destul de "domoala" cu scalpul si sunt niste nuante superbe... Multa bafta si un an bun!!
reality65
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:37
De la: pinga_zapacita, la data 2011-01-06 10:51:54...............


intre blond deschis si blond inchis, mai ai una: blond timid!
geo_resuscitat
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse naturiste ca sa fii frumoasa de 1 Martie! 11 De la: deliapetrescu@yahoo.com 12 Februarie 2010 13:53
Profita si tu de oportunitatile ORIFLAME 1 De la: kudika_30447 26 Februarie 2013 09:41
Extensii de par 1 De la: styleextensii1 18 Martie 2010 13:30
lotiune pentru unghii 29 De la: simoniknails 10 Noiembrie 2010 21:55
Piercing in buric 5 De la: franziska_eu 30 Ianuarie 2012 11:45