Setari Cookie-uri

Vergeturi oribile dupa nastere

Buna tuturor,

Am o mare dilema , ca majoritatea femeilor care au nascut am capatat si eu o "frumusete" de vergeturi pe burta! a trecut un an deja si tot nu au disparut cu toate ca am incercat produse f bune * Mustela, Mothercare si Strivictine.

As dori informatii despre ce fel de interventie as putea face si unde.
Mi-ar fi de un real folos , deoarece simt ca innebunesc!


Va multumesc
MarieKreutz
Postat pe 28 Februarie 2009 01:04
calm down !!!! vergeturile nu trec ,ci doar se pot ameliora prin miscare ,masaj ,folosind creme adecvate . in locul respectiv nu se mai produce colagen si elastina si nici nu se va mai produce vreo-data ,dar se pot stimula zonele adiacente . www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 12 Martie 2009 13:54
buna
si eu dupa ce am dat nastere am ajuns sa cintaresc 130 kg
da da e adevarat
deci va imaginati ce vergeturi am
dar dupa luni de zile de incercari am reusit sa le atenuezcaci de disparut nu vor dispare niciodata
dupa multe creme si lotiuni am ajuns la concluzia ca ce mia facut cel mai bine si ce continiu sa folosesc este crema anticelulitica roc
si plasturii bineinteles
miam mai facut cataplasme cu frunze de fie si o lotiune de edera
intradevar lotiunea este greu de suportat dar exista echivalentul in crema anticelulitica marca tis farmaceutic
merita efortul
succes
ILEANA_VIOLETA
Postat pe 16 Martie 2009 21:06
scuze frunze de vita de vie
ILEANA_VIOLETA
Postat pe 16 Martie 2009 21:08
tratament pt vergeturi sa iti treaca imediat nu cred exista,dar in timp pot disparea sau aprofunda depinde de tine,miscare ,soare,mare e cel mai indicat,combinat cu actiunea unor creme e o.k.pentru ati sugera un tip de creme,trimite-mi mail pe lil63vas@yahoo.com,nu as vrea sa zica lumea ca fac reclama pe site,oricum de baza raman tot cele 3 MISCARE,SOARE,MARE, TRATAMENTUL CU CREME FIIND PT CEI MAI PRETENTIOSI
lil63vas
Postat pe 24 Martie 2009 14:22
te pot ajuta daca imi scrii pe e mail pricrodica@yahoo.com
healthy002409
Postat pe 21 Mai 2009 03:36
eu folosesc colanti anticelulita pentru a tine vergeturile in frau.nu stiam de ei, insa in timp ce eram in italia in vacanta i-am cumparat de la o firma si cand am ajuns in tara m-am interesat daca exista si i-am gasit la un magazin de tehnica medicala din Iasi. mi i-am comandat online si mi-au fost adusi acasa prin curier, deoarece eu sunt din slobozia. acesti colanti ajuta atat la indepartarea celulitei cat si la stoparea aparitiei vergeturilor. vi-i recomand si voua, acesta este site-ul de unde mi i-am comandat:
http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Colanti-cu-microcapsule-anticelulita-Corsaro
kudika006707
Postat pe 19 Iunie 2009 21:05
SALUT LA MINE AU TRECUT 8 ANI DE LA NASTERE SI VERGETURILE SUNT TOT PREZENTE PE BURTA NU AM DAR GAMBELE SI COAPSELE !AM INCERCAT TOT FELUL DE CREME INCLUSIV CELE FOARTE SCUMPE IN CONBINATIE CU MASAJUL ,DAR NU AU DISPARUT,SAU AMELIORAT DAR NU VOR DISPAREA NICIODATA POATE DOAR DACA IMI FAC TRANSPLANT DE PIELE ORICUM SUCCES ,DACA DESCOPERI VREUN MIRACOL ANUNTAMA
kudika052484
Postat pe 20 Iulie 2009 02:27
buna,, ai incercat, tratamentele cu lumina ipl????vacuum/. mezoterapie???eventual?
laura_dobaes
Postat pe 13 Septembrie 2009 10:52
Dar tu?Ai incercat ceva de genul asta?Ai aceasi problema,a vergeturilor?Spune-mi te rog ce sti despre aceste tratamente,ca eu sunt disperata.Astept raspunsul tau.Sau poate sti pe cineva care a apelat la aceste tratamente,si eu am auzit de ele,dar nu sunt chiar atat de sigura ca dau rezultate,iar peste o luna vreau sa incerc si eu un astfel de tratament;nu am facut decat peeling chimic,dar nu a dat rezultate plus zeci de creme foarte scumpe,dar inutile
healthy005916
Postat pe 18 Septembrie 2009 21:45

Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 19 Noiembrie 2009 11:30
De la: MarieKreutz, la data 2009-02-28 01:04:29Buna tuturor,

Am o mare dilema , ca majoritatea femeilor care au nascut am capatat si eu o "frumusete" de vergeturi pe burta! a trecut un an deja si tot nu au disparut cu toate ca am incercat produse f bune * Mustela, Mothercare si Strivictine.

As dori informatii despre ce fel de interventie as putea face si unde.
Mi-ar fi de un real folos , deoarece simt ca innebunesc!


Va multumesc


asta e
unele au mai mult noroc , altele nu . eu am facut vergeturi din luna a 4 a . si mi-au ramas si au fost urate rau
si mari si vinete si multe, si le simteai si la plapat . asta e . in functie de piele. si am avut pana jos la cezariana chiar si mai jos
nasol
si acum le mai am n u chiar asa, dar ... dupa un an !!!!!!!
dianaeuroct
Postat pe 24 Noiembrie 2009 18:53
uite ca a aparut si solutia pentru stimularea si mentinerea producerii de colagen si elastina. de altfel, asa a si fost nominalizat la Nobel! in medie, dureaza cam 3 sapt pt a scapa de burtica facuta la sarcina, iar pt vergeturi depinde de tipul de piele si de adancimea lor, dar se pot ameliora. eu am scapat de o parte din burtica dupa "3 tratamente", daca le poti numi asa, de doar 10 min fiecare! ne auzim la o fereastra de mess?:D peach2006girl

p.s.: multa incredere si perseverenta! ;)
erinya
Postat pe 8 Decembrie 2009 10:46
la ce te referi?
healthy005916
Postat pe 9 Decembrie 2009 19:03
Nu cred ca vergeturiile au leac,eu am nascut acum 2 luni si de atunci ma chinui cu creme ,masaj sa le fac sa dispara si tot degeaba.Asa c nu cred ca exista tratament,degeaba cautam noi peste tot.
madalinadinut
Postat pe 13 Martie 2010 15:48
Uitati-va pe pagina mea la albumul wellness, ca sa vedeti prin cateva exemple, ca exista solutie! Va rog sa studiati www.antioxidanti.com, acolo la Cine suntem aveti toate datele noastre de contact si va servim cu cele mai bune solutii din lume. Lasati leacurile babesti si produsele la care se face mare tam-tam la o parte! Suntem in sec XXI, avem solutii stiintifice corespunzatoare!
Antioxidanti_NSE
Postat pe 13 Martie 2010 17:22
cred ca o sa te contactez pe mess ,parca.Ma intereseaza si pe mine prb vergeturilor.
daria_raluca
Postat pe 13 Martie 2010 20:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mesaj 41 De la: cosmeticbox 14 Ianuarie 2011 09:19
Foliculita 4 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:55
Caut produse bune pentru par 1 De la: kudika_22241 28 Noiembrie 2012 13:02
stie cineva o crema autobronzanta buna? 15 De la: office_salinasusesi_ro 17 Aprilie 2010 10:25
Cum definim femeia si activitatile ei zilnice? 71 De la: Summer_ 22 Februarie 2011 00:16