Setari Cookie-uri

Hello

Am si eu o problema...Anul acesta sunt clasa a12a,si ma preocupa putin aspectul meu fizic,cu privire la cum voi arata la banchet si in albumul de sfarsit de an.Problema este ca,sunt mai plinuta,cam cu vreo 20 de kg in plus,decat ar trebui sa am normal...nu cred ca voi reusi sa dau jos cateva kg,cel putin nu pana la pozele de album.Nu stiu cu ce ar trebui sa ma imbrac,ca sa pot sa arat cat de cat ok.Daca se poate sa ma ajutati cu ceva sfaturi,v-as fi recunoscatoare.Multumesc.
Annda01
Postat pe 6 Ianuarie 2011 17:49
buna.mergi in primul rand la un nutritionist.nu-ti strica si putina miscare .ai sa vezi primele 3-5 kg se dau mai greu jos dar daca ai ambitie pana la banchet poti da ceva kg....succes
kudika342783
Postat pe 6 Ianuarie 2011 17:57
Uff, e greu, pune mana si slabeste cat poti, nu mai manca dupa ora 18.00, bea multa apa, fa sport macar 10 min intens : abdomene, diverse tipuri de exercitii pt picioare, brate). Dimineata mananca cereale cu lapte, la 12.00 un mar potrivit, pe la 14.00-15.00 o felie de paine prajita neagra, piept de pui( preparat ara ulei) si salata de varza, de oricare vrei. Seara pe la 17.00 sau cand ajungi acasa mananca mancare gatita, goala(fara paine), o portie ai micuta. Nu te astepta sa te saturi, nu te lasa pagubasa, se slabeste greu, daca esti pereverenta vei vedea rezultate. Si 5 kg daca le pierzi se vad si te fac sa arati mai bine, se aseaza lucrurile altfel pe tine. Renunta sa mai mananci covrigi, gogosi, dulciuri, sucuri in exces, mai poti trisa dar asta inseamna sa faci mai multa miscare (urca pe scari si coboara de cateva ori). Dupa ce slabesti fugi in oras si probeaza hainele, ia-ti prietena cea mai buna sa te sfatuiasca, vezi ce te prinde bine. Mult succes la sabit si gandeste te sa slabesti pt todeauna nu numai pt albumul de sfarsit de an, asa cum alte persoane se mentin slabe vei putea sa slabesti si tu si sa te mentii. Numai bine pt tine
lover_woman
Postat pe 6 Ianuarie 2011 18:02
Va multumesc pentru sfaturi...Problema e ca pozele de album se fac la sfarsitul lunii acesteia..si nu stiu in ce masura voi reusesi sa cateva kg jos...si de aceea sunt oarecum putin dezamagita,ca nu stiu ce tinute sa aleg pentru poze:(
Annda01
Postat pe 6 Ianuarie 2011 18:06
De la: Annda01, la data 2011-01-06 18:06:09Va multumesc pentru sfaturi...Problema e ca pozele de album se fac la sfarsitul lunii acesteia..si nu stiu in ce masura voi reusesi sa cateva kg jos...si de aceea sunt oarecum putin dezamagita,ca nu stiu ce tinute sa aleg pentru poze:(



poti alege o camasa si un sarafan pe deasupra, cizme mai inalte
lover_woman
Postat pe 6 Ianuarie 2011 18:12
De la: Annda01, la data 2011-01-06 18:06:09Va multumesc pentru sfaturi...Problema e ca pozele de album se fac la sfarsitul lunii acesteia..si nu stiu in ce masura voi reusesi sa cateva kg jos...si de aceea sunt oarecum putin dezamagita,ca nu stiu ce tinute sa aleg pentru poze:(


un costum de pisica, mulat pe tine!!
din piele!
geo_resuscitat
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:50
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-06 19:50:58
De la: Annda01, la data 2011-01-06 18:06:09Va multumesc pentru sfaturi...Problema e ca pozele de album se fac la sfarsitul lunii acesteia..si nu stiu in ce masura voi reusesi sa cateva kg jos...si de aceea sunt oarecum putin dezamagita,ca nu stiu ce tinute sa aleg pentru poze:(


un costum de pisica, mulat pe tine!!
din piele!


mmm, nu i rau deloc ce spui, si un bici in mana dreapta
lover_woman
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:37
De la: Annda01, la data 2011-01-06 18:06:09Va multumesc pentru sfaturi...Problema e ca pozele de album se fac la sfarsitul lunii acesteia..si nu stiu in ce masura voi reusesi sa cateva kg jos...si de aceea sunt oarecum putin dezamagita,ca nu stiu ce tinute sa aleg pentru poze:(


depinde de conformatie, poti opta pentro rochita baby doll, care sa mascheze soldurile, si sa puna evidenta pe decolteu, si obligatoriu tocuri inalte, de evitat pantofii cu bareta pe picior
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:56
De la: Annda01, la data 2011-01-06 17:49:33Am si eu o problema...Anul acesta sunt clasa a12a,si ma preocupa putin aspectul meu fizic,cu privire la cum voi arata la banchet si in albumul de sfarsit de an.Problema este ca,sunt mai plinuta,cam cu vreo 20 de kg in plus,decat ar trebui sa am normal...nu cred ca voi reusi sa dau jos cateva kg,cel putin nu pana la pozele de album.Nu stiu cu ce ar trebui sa ma imbrac,ca sa pot sa arat cat de cat ok.Daca se poate sa ma ajutati cu ceva sfaturi,v-as fi recunoscatoare.Multumesc.
mancare sanatoasa,sport la greu si multa vointa
Valy90
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 9 De la: _dulcik_ 16 Martie 2009 21:52
Deci....? 54 De la: yumalai 26 Septembrie 2009 16:56
Cursuri zumba 18 De la: kudika513317 9 Martie 2012 16:15
imi vreau iubita inapoi:( 9 De la: dulce_giulya 29 Iulie 2009 16:50
O problema 2 De la: kudika391230 11 Mai 2011 08:56