Setari Cookie-uri

cum dracu scap de el din mintea mea

Am avut o relatie cu un bou ca nu as putea sa ii zic altfel timp de 3 ani jumate acum sa zicem doua luni ne-am despartit . Eu m-ai proasta de fel am crezut si am facut tot ce imi zicea pentru ca il iubeam . L-am dus in vacante , i-am luat haine scumpe , parfumuri cam tot ce ii dorea sufletul am fost de acord sa ma mut si in alta tara de dragul lui sa stau si cu verisoara lui in casa cu care usor usor incepeam sa ma identific . Intr-o minunata dupamiaza eu fiind in romania l-am sunat sa vad ce mai face si sa ii spun cat de mult il iubesc si ca imi e dor de el dar ca raspuns la toate declaratiile mele am primit urmatoarele de ce consumi banii aiurea pe telefon vorbim cand mai vi aici ... acum vorbesti cand erai aici nu vorbeai .... iar ca sfarsit de discutie a fost ceva de genul ... cand faci rost de bani si inchiriezi un apartament sa ma cauti si daca mai sunt disponibil vedem ce facem . Stiu cat rau mi-a facut sunt constienta de tot dar tot nu pot sa mi-l scot din cap .
kudika349308
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:07
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:07:57 Am avut o relatie cu un bou ca nu as putea sa ii zic altfel timp de 3 ani jumate acum sa zicem doua luni ne-am despartit . Eu m-ai proasta de fel am crezut si am facut tot ce imi zicea pentru ca il iubeam . L-am dus in vacante , i-am luat haine scumpe , parfumuri cam tot ce ii dorea sufletul am fost de acord sa ma mut si in alta tara de dragul lui sa stau si cu verisoara lui in casa cu care usor usor incepeam sa ma identific . Intr-o minunata dupamiaza eu fiind in romania l-am sunat sa vad ce mai face si sa ii spun cat de mult il iubesc si ca imi e dor de el dar ca raspuns la toate declaratiile mele am primit urmatoarele de ce consumi banii aiurea pe telefon vorbim cand mai vi aici ... acum vorbesti cand erai aici nu vorbeai .... iar ca sfarsit de discutie a fost ceva de genul ... cand faci rost de bani si inchiriezi un apartament sa ma cauti si daca mai sunt disponibil vedem ce facem . Stiu cat rau mi-a facut sunt constienta de tot dar tot nu pot sa mi-l scot din cap .

el n-a fost si nu e bou, tu ai fost fraiera.
Lucia38
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:11
Am mentionat ca am fost tare proasta :)
kudika349308
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:12
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:12:39Am mentionat ca am fost tare proasta :)

nu-i nimic, totul este sa-ti revii si sa-i dai cu flit.
Lucia38
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:14
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:12:39Am mentionat ca am fost tare proasta :)

inteleg ca ti-e ciuda pe tine ca ai fost naiva, nu pe el ca a fost un dobitoc (daca e asa cum zici...).
Lucia38
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:15
De la: Lucia38, la data 2011-01-06 19:14:43
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:12:39Am mentionat ca am fost tare proasta :)

nu-i nimic, totul este sa-ti revii si sa-i dai cu flit.



nu prea imi dau seama cum sa fac asta ....
kudika349308
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:16
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:16:19
De la: Lucia38, la data 2011-01-06 19:14:43
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:12:39Am mentionat ca am fost tare proasta :)

nu-i nimic, totul este sa-ti revii si sa-i dai cu flit.



nu prea imi dau seama cum sa fac asta ....

acuma e simplu sa dau sfaturi de pe margine, dar poate e mai bine sa pui punct si sa o iei de la capat.
viata ti-e inainte.
Lucia38
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:19
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:07:57 Am avut o relatie cu un bou ca nu as putea sa ii zic altfel timp de 3 ani jumate acum sa zicem doua luni ne-am despartit . Eu m-ai proasta de fel am crezut si am facut tot ce imi zicea pentru ca il iubeam . L-am dus in vacante , i-am luat haine scumpe , parfumuri cam tot ce ii dorea sufletul am fost de acord sa ma mut si in alta tara de dragul lui sa stau si cu verisoara lui in casa cu care usor usor incepeam sa ma identific . Intr-o minunata dupamiaza eu fiind in romania l-am sunat sa vad ce mai face si sa ii spun cat de mult il iubesc si ca imi e dor de el dar ca raspuns la toate declaratiile mele am primit urmatoarele de ce consumi banii aiurea pe telefon vorbim cand mai vi aici ... acum vorbesti cand erai aici nu vorbeai .... iar ca sfarsit de discutie a fost ceva de genul ... cand faci rost de bani si inchiriezi un apartament sa ma cauti si daca mai sunt disponibil vedem ce facem . Stiu cat rau mi-a facut sunt constienta de tot dar tot nu pot sa mi-l scot din cap .
Uite fraieru ce bafta a avut Fato,unde ti-a fost mintea?
Valy90
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:24
De la: valy90, la data 2011-01-06 19:24:43
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:07:57 Am avut o relatie cu un bou ca nu as putea sa ii zic altfel timp de 3 ani jumate acum sa zicem doua luni ne-am despartit . Eu m-ai proasta de fel am crezut si am facut tot ce imi zicea pentru ca il iubeam . L-am dus in vacante , i-am luat haine scumpe , parfumuri cam tot ce ii dorea sufletul am fost de acord sa ma mut si in alta tara de dragul lui sa stau si cu verisoara lui in casa cu care usor usor incepeam sa ma identific . Intr-o minunata dupamiaza eu fiind in romania l-am sunat sa vad ce mai face si sa ii spun cat de mult il iubesc si ca imi e dor de el dar ca raspuns la toate declaratiile mele am primit urmatoarele de ce consumi banii aiurea pe telefon vorbim cand mai vi aici ... acum vorbesti cand erai aici nu vorbeai .... iar ca sfarsit de discutie a fost ceva de genul ... cand faci rost de bani si inchiriezi un apartament sa ma cauti si daca mai sunt disponibil vedem ce facem . Stiu cat rau mi-a facut sunt constienta de tot dar tot nu pot sa mi-l scot din cap .
Uite fraieru ce bafta a avut Fato,unde ti-a fost mintea?


Mintea mea era pe la el .... are un talent in a manipula oamenii este foarte priceput la treaba asta .... Am ajuns dupa toata relatia asta sa calculez ce era real si ce nu
kudika349308
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:28
am ajuns la concluzia ca mai nimic nu era real
kudika349308
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:35
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:28:39
De la: valy90, la data 2011-01-06 19:24:43
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:07:57 Am avut o relatie cu un bou ca nu as putea sa ii zic altfel timp de 3 ani jumate acum sa zicem doua luni ne-am despartit . Eu m-ai proasta de fel am crezut si am facut tot ce imi zicea pentru ca il iubeam . L-am dus in vacante , i-am luat haine scumpe , parfumuri cam tot ce ii dorea sufletul am fost de acord sa ma mut si in alta tara de dragul lui sa stau si cu verisoara lui in casa cu care usor usor incepeam sa ma identific . Intr-o minunata dupamiaza eu fiind in romania l-am sunat sa vad ce mai face si sa ii spun cat de mult il iubesc si ca imi e dor de el dar ca raspuns la toate declaratiile mele am primit urmatoarele de ce consumi banii aiurea pe telefon vorbim cand mai vi aici ... acum vorbesti cand erai aici nu vorbeai .... iar ca sfarsit de discutie a fost ceva de genul ... cand faci rost de bani si inchiriezi un apartament sa ma cauti si daca mai sunt disponibil vedem ce facem . Stiu cat rau mi-a facut sunt constienta de tot dar tot nu pot sa mi-l scot din cap .
Uite fraieru ce bafta a avut Fato,unde ti-a fost mintea?


Mintea mea era pe la el .... are un talent in a manipula oamenii este foarte priceput la treaba asta .... Am ajuns dupa toata relatia asta sa calculez ce era real si ce nu
Si tie ti-a placut sa te lasi manipulata altfel nu ai fi in situatia asta.Suntem oameni,trebuie sa iubim si sa fim iubiti,dar din cauza iubirii nu trebuie sa ne pierdem capul. Capul sus,ai viata inainte nu trebuie sa suferit dupa un coate-goale.Sunt barbati destui,poate vei gasi unul sa te faca sa-l uiti.Data viitoare sa fii mai atenta cui spui ,,Te iubesc"
Valy90
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:40
De la: valy90, la data 2011-01-06 19:40:11
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:28:39
De la: valy90, la data 2011-01-06 19:24:43
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:07:57 Am avut o relatie cu un bou ca nu as putea sa ii zic altfel timp de 3 ani jumate acum sa zicem doua luni ne-am despartit . Eu m-ai proasta de fel am crezut si am facut tot ce imi zicea pentru ca il iubeam . L-am dus in vacante , i-am luat haine scumpe , parfumuri cam tot ce ii dorea sufletul am fost de acord sa ma mut si in alta tara de dragul lui sa stau si cu verisoara lui in casa cu care usor usor incepeam sa ma identific . Intr-o minunata dupamiaza eu fiind in romania l-am sunat sa vad ce mai face si sa ii spun cat de mult il iubesc si ca imi e dor de el dar ca raspuns la toate declaratiile mele am primit urmatoarele de ce consumi banii aiurea pe telefon vorbim cand mai vi aici ... acum vorbesti cand erai aici nu vorbeai .... iar ca sfarsit de discutie a fost ceva de genul ... cand faci rost de bani si inchiriezi un apartament sa ma cauti si daca mai sunt disponibil vedem ce facem . Stiu cat rau mi-a facut sunt constienta de tot dar tot nu pot sa mi-l scot din cap .
Uite fraieru ce bafta a avut Fato,unde ti-a fost mintea?


Mintea mea era pe la el .... are un talent in a manipula oamenii este foarte priceput la treaba asta .... Am ajuns dupa toata relatia asta sa calculez ce era real si ce nu
Si tie ti-a placut sa te lasi manipulata altfel nu ai fi in situatia asta.Suntem oameni,trebuie sa iubim si sa fim iubiti,dar din cauza iubirii nu trebuie sa ne pierdem capul. Capul sus,ai viata inainte nu trebuie sa suferit dupa un coate-goale.Sunt barbati destui,poate vei gasi unul sa te faca sa-l uiti.Data viitoare sa fii mai atenta cui spui ,,Te iubesc"



crede-ma ca nu mi-a placut sa fiu manipulata imi dadeam seama ca se intampla ceva cu mine dar nu stiam ce ... eu sunt o persoana foarte sufletista si credula si cand am vazut ca el vroia ceva mai mult cand il auzeam spunand sa muncim sa ne facem o casa o familie am zis gata mi-a pus dumnezeu mana in cap dar din nefericire nu a fost sa fie asa .
kudika349308
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:47
O sa il uiti mai devreme sau mai tarziu asta depinde numai de tine .. sunt mai mult ca convinsa ca sunt mult mai multe la mijloc fata de ceea ce povestesti tu . Nu te considera proasta doar naiva:) Sincer nu stiu ce sfat ti-as putea da decat sa incerci sa iti vezi de viata inainte si sa incerci sa te feresti cat mai mult de oameni de genul lui
oanams
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:01
De la: oanams, la data 2011-01-06 21:01:35O sa il uiti mai devreme sau mai tarziu asta depinde numai de tine .. sunt mai mult ca convinsa ca sunt mult mai multe la mijloc fata de ceea ce povestesti tu . Nu te considera proasta doar naiva:) Sincer nu stiu ce sfat ti-as putea da decat sa incerci sa iti vezi de viata inainte si sa incerci sa te feresti cat mai mult de oameni de genul lui


nu imi dau seama cum pot sa il scot din capul meu sincer .Mi-am tot gasit ocupatii am tot iesit pe afara cu prietenii care mi-au mai ramas si totusi faptul ca nu stiu nimik de el ma scoate din minti
kudika349308
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:05
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:16:19
De la: Lucia38, la data 2011-01-06 19:14:43
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:12:39Am mentionat ca am fost tare proasta :)

nu-i nimic, totul este sa-ti revii si sa-i dai cu flit.



nu prea imi dau seama cum sa fac asta ....


Cum sa faci..?! Nu stiu daca iti este simplu sau nu, tine de respectul fata de tine insati. Banuiesc ca s-au intamplat mai multe chestii nasoale comparativ cu ce ai scris, asa ca te intreb : Ti-a placut ce ti s-a intamplat ? Mai vrei ?
Nu stiu cum pot sa existe femei care sa iubeasca asa oameni...ai putea sa fii cu o persoana careia sa ii pese de tine, sa te ajute, sa te rasfete, sa-ti fie alaturi, sa iti ofere o stabilitate din toate punctele de vedere...dar nu, tot timpul trebuei sa existe victime in lumea asta, pacat
Summer_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:07
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 21:05:41
De la: oanams, la data 2011-01-06 21:01:35O sa il uiti mai devreme sau mai tarziu asta depinde numai de tine .. sunt mai mult ca convinsa ca sunt mult mai multe la mijloc fata de ceea ce povestesti tu . Nu te considera proasta doar naiva:) Sincer nu stiu ce sfat ti-as putea da decat sa incerci sa iti vezi de viata inainte si sa incerci sa te feresti cat mai mult de oameni de genul lui


nu imi dau seama cum pot sa il scot din capul meu sincer .Mi-am tot gasit ocupatii am tot iesit pe afara cu prietenii care mi-au mai ramas si totusi faptul ca nu stiu nimik de el ma scoate din minti


Scuza-ma ca te intreb dar verisoara lui era casatorita ??? Cum de a fost de acord ca voi sa locuiti cu ea si de ce tocmai acum el ti-a zis de banii de chirie ?
oanams
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:09
verisoara lui era casatorita si mi-a spus de mai multe ori ca ea il iubeste foarte mult pe el si ca el este singurul barbat pentru care ea face orice ...deci a fost de acord sa locuim acolo mai mult de dragul lui . de multe ori mi sa parut aiurea ce aud dar am zis ca poate crescand impreuna se ajuta mai mult . Inainte ca eu sa il cunosc pe el ea il trimitea pe el in excursii ii cumpara tot ce vroia ii facea pe plac oricand dupa care eu am aparut in peisaj si intretinerea sa mutat la mine
kudika349308
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:15
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 21:15:33verisoara lui era casatorita si mi-a spus de mai multe ori ca ea il iubeste foarte mult pe el si ca el este singurul barbat pentru care ea face orice ...deci a fost de acord sa locuim acolo mai mult de dragul lui . de multe ori mi sa parut aiurea ce aud dar am zis ca poate crescand impreuna se ajuta mai mult . Inainte ca eu sa il cunosc pe el ea il trimitea pe el in excursii ii cumpara tot ce vroia ii facea pe plac oricand dupa care eu am aparut in peisaj si intretinerea sa mutat la mine


Lucrurile astea ar trebui sa te duca cu gandul un picut mai departe Cred eu ca tu de fapt ai stat in casa cu fosta in nici un caz cu verisoara .Sincer nu imi dau seama cum nu ai putut vedea toate lucrurile astea . Abea fac fratii intre ei gesturi dinastea dar mite veri. gandestele pune-le cap la cap si ai sa vezi rezultatul
oanams
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:21
De la: Summer_, la data 2011-01-06 21:07:22
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:16:19
De la: Lucia38, la data 2011-01-06 19:14:43
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:12:39Am mentionat ca am fost tare proasta :)

nu-i nimic, totul este sa-ti revii si sa-i dai cu flit.



nu prea imi dau seama cum sa fac asta ....


Cum sa faci..?! Nu stiu daca iti este simplu sau nu, tine de respectul fata de tine insati. Banuiesc ca s-au intamplat mai multe chestii nasoale comparativ cu ce ai scris, asa ca te intreb : Ti-a placut ce ti s-a intamplat ? Mai vrei ?
Nu stiu cum pot sa existe femei care sa iubeasca asa oameni...ai putea sa fii cu o persoana careia sa ii pese de tine, sa te ajute, sa te rasfete, sa-ti fie alaturi, sa iti ofere o stabilitate din toate punctele de vedere...dar nu, tot timpul trebuei sa existe victime in lumea asta, pacat[/quote

sunt multe victime din cauza multor persoane rele ...... sper ca nici o alta fata sa nu dea de el
kudika349308
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:26
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 21:05:41
De la: oanams, la data 2011-01-06 21:01:35O sa il uiti mai devreme sau mai tarziu asta depinde numai de tine .. sunt mai mult ca convinsa ca sunt mult mai multe la mijloc fata de ceea ce povestesti tu . Nu te considera proasta doar naiva:) Sincer nu stiu ce sfat ti-as putea da decat sa incerci sa iti vezi de viata inainte si sa incerci sa te feresti cat mai mult de oameni de genul lui


nu imi dau seama cum pot sa il scot din capul meu sincer .Mi-am tot gasit ocupatii am tot iesit pe afara cu prietenii care mi-au mai ramas si totusi faptul ca nu stiu nimik de el ma scoate din minti
Gandeste-te ca s-au despartit oameni dupa ani de casnicie,si n-au murit.(asa ca nici tu nu vei muri din dragoste)Acesta e un capitol incheiat din viata ta,mergi inainte si gata. Nu tebuie sa-ti pui ,,matura in doliu" pt o persoana care te-a facut sa suferi.
Valy90
Postat pe 6 Ianuarie 2011 23:12
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 21:05:41
faptul ca nu stiu nimik de el ma scoate din minti


Chiar in momentul asta, cand tu iti framanti creierii, el, imbracat cu toalele de la tine si parfumat cu parfumurile tot primite cadou de la tine merge sa se distreze si sa agate gagici prin cluburi, le duce acasa si le-o trage pe aceeasi canapea pe care dormeati impreuna! Na, acum stii ce face! Esti multumita?
mika76
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:06
De la: mika76, la data 2011-01-07 17:06:57
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 21:05:41
faptul ca nu stiu nimik de el ma scoate din minti


Chiar in momentul asta, cand tu iti framanti creierii, el, imbracat cu toalele de la tine si parfumat cu parfumurile tot primite cadou de la tine merge sa se distreze si sa agate gagici prin cluburi, le duce acasa si le-o trage pe aceeasi canapea pe care dormeati impreuna! Na, acum stii ce face! Esti multumita?
Valy90
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:22
e foarte simplu , intra in alte relatii de scurta durata ... distrazate si simtete femeie dorita ... astfel il vei uita ... dar daca nu iesi sa te distrezi si sa te vezi cu altii ,tot la el te vei gandi . In caz ca treci prin Arad cautama si te voi face sa il uiti . de fapt nu sa il uiti ci sa nu il mai bagi in seama . Sa iti dai seama ca nu asa ceva trebuie sa te intereseze.
Alex_Bodea
Postat pe 7 Ianuarie 2011 21:46
De la: kudika349308, la data 2011-01-06 19:07:57 Am avut o relatie cu un bou ca nu as putea sa ii zic altfel timp de 3 ani jumate acum sa zicem doua luni ne-am despartit . Eu m-ai proasta de fel am crezut si am facut tot ce imi zicea pentru ca il iubeam . L-am dus in vacante , i-am luat haine scumpe , parfumuri cam tot ce ii dorea sufletul am fost de acord sa ma mut si in alta tara de dragul lui sa stau si cu verisoara lui in casa cu care usor usor incepeam sa ma identific . Intr-o minunata dupamiaza eu fiind in romania l-am sunat sa vad ce mai face si sa ii spun cat de mult il iubesc si ca imi e dor de el dar ca raspuns la toate declaratiile mele am primit urmatoarele de ce consumi banii aiurea pe telefon vorbim cand mai vi aici ... acum vorbesti cand erai aici nu vorbeai .... iar ca sfarsit de discutie a fost ceva de genul ... cand faci rost de bani si inchiriezi un apartament sa ma cauti si daca mai sunt disponibil vedem ce facem . Stiu cat rau mi-a facut sunt constienta de tot dar tot nu pot sa mi-l scot din cap .


Nu ai vrut sa vezi unele lucruri si nu din cauza ca il iubesti ci din alte motive.In mod sigur el ti-a aratat in cei 3 ani ce si cum sta treaba dar tu ai deformat realitatea pentru ca ti-a fost mai usor sa te imbeti cu apa rece.Nu e sfarsitul lumii daca te-ai despartit de el,incet..incet o sa-ti treaca asa zisa iubire pe care o simti.Creierul tau inca nu a procesat despartirea pentru ca tu nu vrei sa o accepti ci iti faci sperante ca poate poate el o sa se intoarca la tine.Primul pas si cel mai important spre vindecare e sa procesezi ca s-a terminat.
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
deja nu mai stiu ce sa fac... 29 De la: geo_x 2 Octombrie 2009 14:42
scrisoare pentru EL Luni, 6 Iulie 2009, 13:41 99 De la: Agape 12 Decembrie 2011 21:26
Oare ce sa fac??? 11 De la: kudika_6302 26 Iunie 2012 13:34
barbatul varsator si femeia berbec 1 De la: adinasas 13 Aprilie 2010 16:48
CONTEAZA VARSTA DACA IUBESTI? 84 De la: lloremmy 23 Iulie 2011 05:18