Setari Cookie-uri

heeelp

Buna, as vrea sa mi dati cateva sfaturi cu privire la urmatoarea problema: Am un prieten minunat, il iubesc enorm de mult, planuim sa ne casatorim si suntem foarte fericiti, cu toate astea, uneori inca ma gandesc la un baiat cu care nu am fost niciodata dar mi a placut f mult! Ma simt vinovata fata de prietenul meu, ce pot sa fac?
lovemybotik
Postat pe 8 Ianuarie 2011 17:04
De la: lovemybotik, la data 2011-01-08 17:04:34Buna, as vrea sa mi dati cateva sfaturi cu privire la urmatoarea problema: Am un prieten minunat, il iubesc enorm de mult, planuim sa ne casatorim si suntem foarte fericiti, cu toate astea, uneori inca ma gandesc la un baiat cu care nu am fost niciodata dar mi a placut f mult! Ma simt vinovata fata de prietenul meu, ce pot sa fac?

nu cred ca iti iubesti prietenul daca te gandesti la altul
sfat nu te casatori pana esti sigura de sentimentele tale pentru viitorul sot
carabincatalinmanuel
Postat pe 8 Ianuarie 2011 17:18
De la: lovemybotik, la data 2011-01-08 17:04:34, ce pot sa fac?


sa te apuci de crosetat!
geo_resuscitat
Postat pe 8 Ianuarie 2011 17:52
De la: lovemybotik, la data 2011-01-08 17:04:34Buna, as vrea sa mi dati cateva sfaturi cu privire la urmatoarea problema: Am un prieten minunat, il iubesc enorm de mult, planuim sa ne casatorim si suntem foarte fericiti, cu toate astea, uneori inca ma gandesc la un baiat cu care nu am fost niciodata dar mi a placut f mult! Ma simt vinovata fata de prietenul meu, ce pot sa fac?


Sa te duci dupa ala cu care nu ai fost niciodata,oricum o sa-l cauti mai tarziu.
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:35
incurcate sunt gandurile tale...
stii ce reprezinta o casatorie?!
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:09
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-08 19:09:05incurcate sunt gandurile tale...
stii ce reprezinta o casatorie?!



Sa nu-mi spui ca inseamna mai mult de rochia aia de printesa? Te rog frumos sa nu o trezesti pe fata.
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:26
love me tender...love me true...all my dreams fulfilled
miss_darine
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:37
De la: miss_darine, la data 2011-01-08 19:37:35love me tender...love me true...all my dreams fulfilled



Love me tender...love me dear...tell me you are mine...I`ll be yours through all the years.. cu mici scapari
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:47
Ba da il iubesc, si la celalalt ma gandesc doar uneori si nu dureaza foarte mult. Am spus ca planuim sa ne casatorim, asta inseamna peste cativa ani, nu acuma!ms oricum
lovemybotik
Postat pe 8 Ianuarie 2011 21:39
Sa te duci dupa ala cu care nu ai fost niciodata,oricum o sa-l cauti mai tarziu. [/quote]

Nu prea cred, nu il iubesc, doar am ramas aiurea pentru faptul ca nu a facut niciodata vreun pas pentru a fi impreuna...atata tot!
lovemybotik
Postat pe 8 Ianuarie 2011 21:43
...tu,suferi ca cutarica nu te-a abordat la un nivel mai intim...deci, iti place nu gluma,Baiatul..dar, nu esti dispusa sa te desparti de actualul...joci la dublu...Bravo!..esti in asteptare...daca noua simpatie iti da de inteles ca este dispus la mai mult..treci la Atac...super...
Sibel_16
Postat pe 10 Ianuarie 2011 12:55
De la: lovemybotik, la data 2011-01-08 17:04:34Buna, as vrea sa mi dati cateva sfaturi cu privire la urmatoarea problema: Am un prieten minunat, il iubesc enorm de mult, planuim sa ne casatorim si suntem foarte fericiti, cu toate astea, uneori inca ma gandesc la un baiat cu care nu am fost niciodata dar mi a placut f mult! Ma simt vinovata fata de prietenul meu, ce pot sa fac?


gandeste-te pana uiti! daca asta de-l iei de sot va fi bun il vei uita dar oricum e o prostie daca il sti si p-ala din vedere
pickard
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:26
De la: lovemybotik, la data 2011-01-08 21:39:52Ba da il iubesc, si la celalalt ma gandesc doar uneori si nu dureaza foarte mult. Am spus ca planuim sa ne casatorim, asta inseamna peste cativa ani, nu acuma!ms oricum


Eu cred ca doar iubi tau planuieste sa va casatoriti...dar tu vrei la celalalt sa vezi cum e si cu el...poate te scutura mai bine asa ca nu poti sa risti sa te mariti fara sa stii sigur
AdrianaR
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:41
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 18:35:54
De la: lovemybotik, la data 2011-01-08 17:04:34Buna, as vrea sa mi dati cateva sfaturi cu privire la urmatoarea problema: Am un prieten minunat, il iubesc enorm de mult, planuim sa ne casatorim si suntem foarte fericiti, cu toate astea, uneori inca ma gandesc la un baiat cu care nu am fost niciodata dar mi a placut f mult! Ma simt vinovata fata de prietenul meu, ce pot sa fac?


Sa te duci dupa ala cu care nu ai fost niciodata,oricum o sa-l cauti mai tarziu.

subscriu...
BEL_AMY1
Postat pe 10 Ianuarie 2011 14:08
De la: Sibel_16, la data 2011-01-10 12:55:59...tu,suferi ca cutarica nu te-a abordat la un nivel mai intim...deci, iti place nu gluma,Baiatul..dar, nu esti dispusa sa te desparti de actualul...joci la dublu...Bravo!..esti in asteptare...daca noua simpatie iti da de inteles ca este dispus la mai mult..treci la Atac...super...


nu joc la dublu...v am cerut un sfat cum sa nu ma mai gandesc la celalalt....ideile mele sunt foarte clare...vreau sa raman cu actualul...
lovemybotik
Postat pe 13 Ianuarie 2011 17:59
De la: AdrianaR, la data 2011-01-10 13:41:01
De la: lovemybotik, la data 2011-01-08 21:39:52Ba da il iubesc, si la celalalt ma gandesc doar uneori si nu dureaza foarte mult. Am spus ca planuim sa ne casatorim, asta inseamna peste cativa ani, nu acuma!ms oricum


Eu cred ca doar iubi tau planuieste sa va casatoriti...dar tu vrei la celalalt sa vezi cum e si cu el...poate te scutura mai bine asa ca nu poti sa risti sa te mariti fara sa stii sigur


Eu in primul rand as vrea sa ne casatorim...nu am discutat foarte mult despre asta, dar suntem foarte fericiti!!Peste faza cu celalalt, am trecut....sunt doar momente cand ma ia nostalgia...in rest....I ve never been happier :P
lovemybotik
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:05
Iti doresti ca un copil jucaria pe care nu o ai.Daca o vei primi o vei arunca.Tot ce e la altul e mai bun .E bine sa dai dovada de mai multa maturitate si sa nu dai privigetoarea din mina pe cioara din curtea vecinului. Pt. ca d

upa ce iti vei face damblaua si bineinteles o sa te plictisesti o sa vrei pe altul care nu te-a abordat s.a.m.d.Cred ca esti prea fericita si nu-ti dai seama.Numai cind vei pierde ce ai si o sa te trezesti nefericita .Ai grija si nu fi fetita cea rasfatata care pierde repede tot! ATENTIEEE SI FII MATURA!> SUCCES!
healthy014369
Postat pe 3 Februarie 2011 09:21
CLAR NU IL IUBESTI.POATE TI SE PARE BUN P MOMENT PT K CELALALT NU ITI DA ATENTIE.DAK TIAR DA CEL MAI MIC SEMN K AR VREA SA FIE CU TINE SIGUR AI ANULA CASATORIA.DECI.....NU CRED K E IUBIRE
gb_byenkutza
Postat pe 3 Februarie 2011 19:25
buna.te-ai intrebat vreodata ce ar insemna sa fi cu celalalt?poate nu e la fel de bun ca actualul(sau poate e).eu cunosc sentimentul si din punctul meu de vedere ar trebui sa pui in balanta toate plusurile si minusurile actualului si apoi vezi daca intr-adevar vrei sa te mariti cu el.nu te marita doar pentru faptul ca''te face fericita''.esti intr-adevar fericita?????chiar si atunci cand te gandesti la celalalt?incearca sa te convingi ca doar pe el il vrei si nu pe celalalt(poate e doar o himera).nu face marele pas ca apoi sa regreti ca ai fi putut sa ai o relatie frumoasa cu''misterX''.si apoi vine marea problema:pune-te in locul iubitului tau si vezi cum ai reactiona in momentul in care ai afla ca viitoarea ta sotie se gandeste la un altul.........iti spun eu,numai gandul in sine iti face rau.decizia finala o poti lua numai tu,nu te lasa influentata de ceea ce scriem noi aici,noi doar ne dam cu parerea dar numai tu sti ce simti.bafta si fie ca decizit ta sa fie cea mai buna solutie!
deea_sweet_girl
Postat pe 3 Februarie 2011 22:47
decizia ta(scuze)
deea_sweet_girl
Postat pe 3 Februarie 2011 22:48
eu zic sa stai calma ..o sa treaca cu timpul..probabil te simti ofticata ca nu sti ce relatie ai fi putut avea cu celalalt si daca nu cumva el ar fi fost cel pe care il cautai...dar acum,din moment ce ai gasit un barbat cu care esti si e exact asa cum vrei,ce rost are sa te mai gandesti la trecut si la "cum ar fi fost daca...?"..??..asta e...a fost greseala lui,nu a ta,ca nu te'a abordat cand a avut ocazia..tu esti fericita,poate si el..il ai pe iubitul tau alaturi,gandeste'te la cat de bine va e impreuna!
geoB
Postat pe 19 Martie 2011 16:43
De la: lovemybotik, la data 2011-01-08 17:04:34Buna, as vrea sa mi dati cateva sfaturi cu privire la urmatoarea problema: Am un prieten minunat, il iubesc enorm de mult, planuim sa ne casatorim si suntem foarte fericiti, cu toate astea, uneori inca ma gandesc la un baiat cu care nu am fost niciodata dar mi a placut f mult! Ma simt vinovata fata de prietenul meu, ce pot sa fac?


Mai exact, in ce fel te gandesti la acel baiat? Ti-a placut pentru ca...?
Te bantuie gandul : "cum ar fi fost daca...?" sau....
Cat de des te gandesti la el?
Te simti vinovata fata de el pentru ca...?

Oamenii, in general, din cand in cand se mai gandesc si la alti oameni in afara partenerului. Nu inseamna automat ca nu-l iubesti pe actualul ci doar ca esti om.
Florin_psy
Postat pe 14 Aprilie 2011 16:46
De la: lovemybotik, la data 2011-01-13 18:05:10
De la: AdrianaR, la data 2011-01-10 13:41:01
De la: lovemybotik, la data 2011-01-08 21:39:52Ba da il iubesc, si la celalalt ma gandesc doar uneori si nu dureaza foarte mult. Am spus ca planuim sa ne casatorim, asta inseamna peste cativa ani, nu acuma!ms oricum


Eu cred ca doar iubi tau planuieste sa va casatoriti...dar tu vrei la celalalt sa vezi cum e si cu el...poate te scutura mai bine asa ca nu poti sa risti sa te mariti fara sa stii sigur


Eu in primul rand as vrea sa ne casatorim...nu am discutat foarte mult despre asta, dar suntem foarte fericiti!!Peste faza cu celalalt, am trecut....sunt doar momente cand ma ia nostalgia...in rest....I ve never been happier :P


Lol, acum am vazut postul asta.... pai... si daca never been happier atunci... care e problema? Sau nu-i chiar asa...
Florin_psy
Postat pe 14 Aprilie 2011 16:50
Buna am Amenoree Primara am luat Yaz si imi vine CM dar fara nu vine am fost la diversi doctori si fara nici un raspuns.
kudika383939
Postat pe 15 Aprilie 2011 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor!!!!!!!!!! 34 De la: euanca 31 Ianuarie 2011 13:41
heeelp 24 De la: kudika383939 15 Aprilie 2011 12:22
Probleme cu un barbat mamos :( 108 De la: kudika438372 18 Septembrie 2011 13:33
fontanela superioara aproape inchisa la un sugar de 5 luni 10 De la: annab 29 Decembrie 2010 10:16
ascultati expertii legat de nutritionism,sfaturi 6 De la: kudika_nikole 22 Decembrie 2011 22:03