Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa mai fac

Buna, sunt intr-o relatie cu o fata de 3 ani... eu am 20 d ani iar ea are 19... o iubesc si ea ma iubeste foarte mult se vede prin tot ce face... doar ca singura problema care ne impiedica sa fim ferictii este aceea ca parintii ei nu sunt de acord... si cand au aflat ca are o relatie cu mine nu o mai lasa sa iasa din casa... iau luat telefonu tot. Au venit la mine acasa sau luat la cearta cu parintii mei... si nu stiu ce sa fac sa pot salva relatia asta ca simt ca se destrama... akm noi2 suntem impreuna in secret:D ea iasa pe geam noaptea doar ca sa ne putem intalni...(stam in aceeasi sat la casa:D ). Si nu stiu de ce nu sunt de acord.. pana la urma fata are 19 ani... nu e pustana de 15 ani nu? parintii mei imi spun sa o las si sa caut pe altcineva ca sunt multe fete pe lumea asta... dar eu o iubesc prea mult:(( VA ROG datimi sfaturi, spuneti ceva orice ca nu mai pot:(((((((
seby90
Postat pe 10 Ianuarie 2011 23:34
Probabil ca parintii ei vor ca ea sa-si continue studiile, probabil vor vreun baiat mai instarit.
Motivele cu siguranta doar voi le stiti.
Parerea mea este ca a parintilor tai.......mai sunt fete.
stem_29
Postat pe 10 Ianuarie 2011 23:37
si eu imi continui studiile... si ea.. asta nu e problema, ca si eu sunt la scl nu sunt un golan fara sc care 20 de ani sta dupa parinti dak asta crezi:) ea mia spus clar ca nu renunta orice ar fi.. dar parca nu mai e nici ea ca inainte... adica nimic nu mai e ca inainte... tot timpu lumea are ceva cu noi2 si nu stiu de ce...
seby90
Postat pe 10 Ianuarie 2011 23:42
Atunci cu siguranta e pozitia sociala a familiilor. Ma gandesc ca ai ei sunt mai instariti si de aceea nu o lasa cu tine......
Oricum eu zic, sa o lasi in pace. Binenteles ca ea-si va asculta parintii, deocamdata mai are ani buni in care trebuie sa o intretina si sa o poarte la scoala, sa-ti fie calr ca la tine o sa renunte si nu la ei.
Oricum exact cum zic si parintii tai.....lasa-o in pace, fete mai sunt, e plina lumea: ) ....toate trec, nu crede ca o sa mori din asta si cand vei privi in urma, te va bufni rasu.
Viata ta de acum incepe, nu e graba.
stem_29
Postat pe 10 Ianuarie 2011 23:50
De la: seby90, la data 2011-01-10 23:34:49Buna, sunt intr-o relatie cu o fata de 3 ani... eu am 20 d ani iar ea are 19... o iubesc si ea ma iubeste foarte mult se vede prin tot ce face... doar ca singura problema care ne impiedica sa fim ferictii este aceea ca parintii ei nu sunt de acord... si cand au aflat ca are o relatie cu mine nu o mai lasa sa iasa din casa... iau luat telefonu tot. Au venit la mine acasa sau luat la cearta cu parintii mei... si nu stiu ce sa fac sa pot salva relatia asta ca simt ca se destrama... akm noi2 suntem impreuna in secret:D ea iasa pe geam noaptea doar ca sa ne putem intalni...(stam in aceeasi sat la casa:D ). Si nu stiu de ce nu sunt de acord.. pana la urma fata are 19 ani... nu e pustana de 15 ani nu? parintii mei imi spun sa o las si sa caut pe altcineva ca sunt multe fete pe lumea asta... dar eu o iubesc prea mult:(( VA ROG datimi sfaturi, spuneti ceva orice ca nu mai pot:(((((((






... bey seby ... da tu chiar nu stii ce au cu tine ??? ... da tu ce ai cu fata aia ??? ... tu chiar crezi ca oamenii aia sint prosti ??? ... ce vrei tu sa se intimple, dupa mintea ta, cu voi doi si ''dragostea voastra'' ??? ... chiar nu intelegi ca nu prezinti nici cea mai mica garantie ca fata aia va avea vreun viitor cu tine ... ori ceea ce vor parintii este ca fata aia sa aibe un viitor ... cu cineva ... CAPABIL, serios, de incredere ... crezi ca e asa de greu sa intelegi ceea intelegi tu prin ''dragoste'' ? ... citiva ani de curvasareala, niste kilograme de anticonceptionale luate de duduitza ta pentru fericirea ta, vreun avort sau doua si apoi o cearta pe motive ''filozofice'' ... asta e ceea ce vad parintii la ''dragostea voastra'' ... din punct de vedere social (nu material neaparat) probabil nu faci nici o ceapa degerata ... si tu vrei ''dragoste'' la liber pe, probabil, sanatatea si viitorul acelei fete ... nu cred ca ar accepta nimeni, inclusiv tu cind vei avea parinti ... iar faptul ca sare pe geam pentru a te vedea pe tine, fat frumos, nu va face decit sa inflameze lucrurile si mai tare ... prezinta-ti ''oferta'' de viitor si probabil ca se va schimba ceva ... probabil ...

marco918
Postat pe 10 Ianuarie 2011 23:55
De la: stem_29, la data 2011-01-10 23:50:21Atunci cu siguranta e pozitia sociala a familiilor. Ma gandesc ca ai ei sunt mai instariti si de aceea nu o lasa cu tine......
Oricum eu zic, sa o lasi in pace. Binenteles ca ea-si va asculta parintii, deocamdata mai are ani buni in care trebuie sa o intretina si sa o poarte la scoala, sa-ti fie calr ca la tine o sa renunte si nu la ei.
Oricum exact cum zic si parintii tai.....lasa-o in pace, fete mai sunt, e plina lumea: ) ....toate trec, nu crede ca o sa mori din asta si cand vei privi in urma, te va bufni rasu.
Viata ta de acum incepe, nu e graba.







... gresit ... indiferent de pozitia sociala si materiala cind se vede o compatibilitate si o dorinta de a forma un cuplu durabil doar imbecilii mai insista ... si nu sint chiar atit de multi precum se lasa sa se inteleaga .. cind e vorba doar de o mica curvasareala de creieri incinsi doar de hormoni atunci nu mai corespunde ... lumea satelor are reguli in care respectul unei familii se poate distruge printr-un comportament neadecvat ... acolo toti se cunosc cu toti ... etichetele se pun foarteee repede ... si tocmai o eticheta compromitatoare pentru fata lor incearca sa evite parintii ... baiatul daca nu are ''oua'' sa arate ca vrea fata aia pentru el si nu pentru o tura de inca citiva ani nu are prea multe sanse ... probabil ca deja i s-a dat termenul si la depasit cu smecherii de trei lei ... prea multe filozofii pentru niste suspine teatrale ....

marco918
Postat pe 11 Ianuarie 2011 00:06
De la: seby90, la data 2011-01-10 23:34:49Buna, sunt intr-o relatie cu o fata de 3 ani... eu am 20 d ani iar ea are 19... o iubesc si ea ma iubeste foarte mult se vede prin tot ce face... doar ca singura problema care ne impiedica sa fim ferictii este aceea ca parintii ei nu sunt de acord... si cand au aflat ca are o relatie cu mine nu o mai lasa sa iasa din casa... iau luat telefonu tot. Au venit la mine acasa sau luat la cearta cu parintii mei... si nu stiu ce sa fac sa pot salva relatia asta ca simt ca se destrama... akm noi2 suntem impreuna in secret:D ea iasa pe geam noaptea doar ca sa ne putem intalni...(stam in aceeasi sat la casa:D ). Si nu stiu de ce nu sunt de acord.. pana la urma fata are 19 ani... nu e pustana de 15 ani nu? parintii mei imi spun sa o las si sa caut pe altcineva ca sunt multe fete pe lumea asta... dar eu o iubesc prea mult:(( VA ROG datimi sfaturi, spuneti ceva orice ca nu mai pot:(((((((
sa nu zici ca esti rrom
Valy90
Postat pe 12 Ianuarie 2011 00:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am avut un vis 33 De la: Cristinell_Snickers_1 23 Aprilie 2013 14:19
Mai merita oare? 35 De la: kudika319806 5 Septembrie 2010 18:37
sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc 23 De la: ubitzika_tha 13 Iulie 2010 05:54
sunt mai importantii prietenii??? 8 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:39
am nevoie de o trezire sau incurajare?..ce ziceti 20 De la: R0MW4LD 5 Februarie 2011 02:06