Setari Cookie-uri

intre dragoste si iubire!!!

avem voie si noi M sa scriem aici? eu de disperare voi face si asta. stiu ca e aiurea dar am incercat orice. asta insemnind prieteni, parinti, psiholog, noptile nedormite... (mai sint?).
da e vb de alta femeie (aici e iubirea) si dragostea pt copilul meu. nu incepeti sa condamnati, daca voi da amanunte poate va intelege cineva cit de cit ceva.
totul a inceput acum 3 ani. da... au trecut 3 ani de chin. ne-am intilnit intimplator (eram cu soacramea) am stat si am vb, apoi o cafea.... apoi totul sa petrecut oarecum firesc, apoi primul sarut, prima seara etc.
nu asta e important. cred ca in viata oricarui barbat intervine un astfel de moment, poate nevinovat, poate cautat, nu stiu, tot ce stiu e ca ne iubim. in tot acest timp am avut cind sa ne dam seama de asta. avem 37 de ani amandoi. ea casatorita de 13 ani eu de 9 ani. avem doua fetite, ea de 8 eu de 6 ani. da am descoperit amandoi ca se poate si altfel de casnicie si asta am decoperit-o fiind IMPREUNA. uneori zilnic, o ora, doua... cit puteam. alteori plecam cu ea in alt oras. am inventat delegatii, am mintit, si da.. la naiba, ne-am inselat sotii. dar nu ne pare rau. si ei au meritat-o dar nu cu titlu de razbunare, ci si ei sint responsabili pt indepartarea noatra de linga ei.amandoi ne-am casatorit cu convingerea ca asta e calea si ca celalalt merita. nu a fost sa fie si am aflat ca sintem diferiti. si ea cu sotul ei si eu cu sotia mea.
copii in schimb nu au simtit prea multa tensiune in nici una din cele doua casnicii, adica sintem parinti model. nici nu stiu daca am reusit sa facem asta dar copii ar fi devastati de un eventul divort. si atunci ce sa facem? sa ne iubim fara dragostea copiilor? sau sa fim impreuna cu copii si implicit cu sotii nepotriviti si fara sa se implineasca cumba iubirea asta dintre noi. detalii sint foarte multe. am facut multe si unul si celalalt sa ne rupem, dar nu putem din cauza copiilor, sint inca mici, au nevoie de afectiunea unei mame si a unui tata. chiar daca sint scandaluri, le-am mai ascuns, le-am mai evitat. bine, uneori nu am reushit asta si au fost martorii si la mine si la ea la scene aiurea. dar in general copii nostrii ishi iubesc parintii si sintem absolut siguri ca nu ar suporta divortul si mai ales un alt parinte linga ei. si atunci ce e de facut? am stat despartiti 4 luni. nu ne-am vazut. ne-am mai scris dar f putin. in zilele bune scriam ore intregi pe mess. azi ne-am revazut. e totul la fel e totul cu iubire. am plins si ne-am spus TE IUBESC cum numai in filmele clasice auzi. sintem fericiti unul linga celalalt si totushi....si totushi ce facem cu copii?.... unde sa ii integram? cum? ce cuvinte sa alegem? cum ramine cu sotii nostri? sint totushi parintii copiilor. ahh... sint mai multe, sint f multe. astept pareri de le personae care au trecut prin asa ceva. sau macar un sfat nevinovat. merci.
kudika_34663
Postat pe 7 Mai 2013 20:11


NU oferiti copiilor spectacole grotesti,nu realizati cat de mult ii afecteaza violenta discutiilor dintre voi!!Ei nu au nicio vina ,si afla un lucru de la mine,in momentul in care apare asa ceva intr-o familie,culpa este a ambilor parinti,chiar in disproportie fiind,si nimic din ceea ce incercati sa musamalizati ,nu va mai fi posibil!!!!

TRAITI O IUBIRE CLANDESTINA!!!AVETI COPII,AMANDOI,MINORI INCA,CARE SUFERA DEJA,INCERCATI SA CLARIFICATI PROBLEMA VOASTRA!Ce sa faceti cu copiii?????????Cand i-ati procreat ati stiut ce sa faceti??? Raspunsurile nu le gasesti aici,caci nimeni nu va putea sa fie parinte pentru copiii vostri!!!!!!!Vei primi sfaturi multe,dar niciunul nu va fi potrivit pentru ceea ce traiti ,legat de existenta copiilor!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 20:52
parerea mea e ca ar trebui sa fiti impreuna,sa divortati si sa aveti o relatie normala. copii sunt mici dar vor creste.daca parintii nu se mai inteleg si au o relatie de fatada,copii vor simti si vor suferi ingrozitor. pt un copil,un divort e greu de 'trait' si inteles indiferent de varsta,dar daca le veti explica pe intelesul lor cat de cat,vor intelege pana la urma.si cu siguranta, cu tact si cu grija, pana la urma vor accepta ca parintele iubit a inlocuit-o pe mami cu o alta femeie.eu sunt un 'fost'copil de genul asta si stiu foarte bine ce vorbesc.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 7 Mai 2013 21:05
nu... copii nu sufera din cauza certurilor. discutii aprinse sint in orice cuplu. deci nu, nu au fost afectati si sint fericiti alaturi de noi ca parinti. si asta nu o spunem numai noi. o spun si ei si bunicii si psihologii. nu aici e prb. da sint afectati cind si cind, sintem constienti ca vor simti la un moment dat ruptura dintre "mami" si "tati". dar copii sint singuri, nu au frati sau suroti, sint egoisti si chiar nu le lipseste nimic, atentia e maxima pt ei, inclusiv dragostea parinteasca. si cind "i-am facut" inca credeam in celalalt, si eu si ea, eram optimisti, fericiti cu sotii nostri. nici prin gind nu aveam asta. eram dedicati si increzatori. dar viata ne-a demonstrat ca ne-am inselat. bine se prea poate sa ne inselam si acum dar sa se mai intimple o data dupa tot ce am patimit e mai putin probabil si posibil.nu detinem adevarul absolut, dar macar stim ce avem de facut si mai ales CU CINE! e de discutat aici.
mai astept pareri si poate experiente traite.
kudika_34663
Postat pe 7 Mai 2013 21:13
Pai tu vi aici si iti expui faptele astea de 2 lei, care va afecteaza si copiii si spui ca nu vrei sa fii judecat.
No fucking way !
Daca nu te judeca altii te judec eu si iti spun ca ar trebui sa-ti fie rusine pt. ce ai facut.
Nu am nici un dram de intelegere pt. asa ceva.
kidd_o
Postat pe 7 Mai 2013 21:18
esti un "fost"? nu inteleg. ai tai au divortat? cind si cum ai ajuns la concluzia ca e mai bine pt tine ca ei doi sa fie divortati? intervine aici varianta unui parinte peste cealalata si tot asa. ma gindesc ca oricum o fata va fi evident mai atasata de mama si nicidecum de mama de-a doua. stiu ca se pot face minuni dar nu mai cred in mos craciun. si i-am insuflat echilibrul perfect intre parinti. la fel am procedat si in cazul buncilor. nu are preferinte. ii lauda pe ambii si pe noi la fel. e suparata la fel si nu face deosebire intre "mami" si "tati". uneori ne striga invers pe mine "mami" si pe ea "tati". cred ca ai inteles ce am spus.
kudika_34663
Postat pe 7 Mai 2013 21:20
eu ma refeream la faptul ca copii vor simti la un moment dat ca relatia dintre voi ca parinti e de fatada,mai ales ca probabil distanta dintre voi va creste,odata cu trecerea timpului,si asta fara sa va dati seama. si ca atunci,nu va fi un mediu ok pt ca ei sa se dezvolte d.p.d.v. emotional.vor crede ca asa e normal si asa vor proceda si ei. eu sunt singura la parinti. ai mei au divortat cd aveam 6 ani din cauza ca tata era afemeiat. eu nu am stiut asta,si m-am pomenit ca ai mei se despart si ca ma mut in alt oras cu mama.evident ca mai tarziu,cd mama a vrut sa-mi prezinte un 'amic'(om f serios de altfel si f ok)eu l-am respins din start. eram egoista, singura la parinti si nu voiam sa-mi impart mama cu nimeni. peste niste ani ai mei s-au recasatorit si totul parea f roz.dar taica-meu a inceput sa calce din nou in strachini. eram in gimnaziu,deja. pt o perioada m-am invinovatit,credeam ca din cauza mea se intampla toate astea,si speram ca daca sunt f cuminte, vom fi o familie cum vezi la tv. in adolescenta am inteles cu adevarat ce si cum. parintii mei au divortat din nou de putin timp,si pot spune ca mai bine nu se impacau niciodata,oricum nu am fost niciodata o familie.in fine,ideea e ca un copil vede ca parintii sunt distanti,isi pune intrebari si poate ajunge la concluzii gresite. ca sa nu mai zic ca poate nici partenerului nu-i convine o relatie de fatada. sau poate ca ii convine, si te tine legat de ea,ca faceti pt copil bla bla bla. dar copilul creste,pleaca de acasa,si voi ramaneti batrani ,singuri in 2, si ajungi sa te intrebi pt ce ai trait atata amar de ani in minciuna.

..cred ca am scris cam dezlanat,dar sunt convinsa ca ai inteles ce am vrut sa zic..
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 7 Mai 2013 21:30
Din experienta iti zic : copiii vor creste si vor merge la casa lor,dar voi doi daca considerati ca sunteti facuti unul pt altul atunci nu va mai chinuiti si luati o hotarare in asa fel ca sa fie bine pt toata lumea.Ulciorul nu va merge de prea multe ori la apa.
criszoe
Postat pe 7 Mai 2013 21:30
nu am venit aici pt "intelegere" sau "compasiune". vreau sfaturi si eventual trairi similare incheiate sau nu cu succes. povesti asemanatoare. si daca e ceva de condamnat nu cred ca e cineva capabil sa condamne ceva despre care habar nu are, dar fiecare e liber sa faca ce vrea.
cit priveste "suferinta copiilor" tocmai am spus ca nu e cazul. tocmai asta e marea problema. daca am fi ajuns la concluzia ca ruptura afecteaza iremediabil copiii, probabil am fi luat decizia mult mai devreme. tocmai asta este un impediment major in luarea vreunei decizii in ceea ce ii priveste. merci oricum pt parere.
kudika_34663
Postat pe 7 Mai 2013 21:31
E o vb care ma enerveaza pe mine, maxim..."de ceea ce ti-e frica, nu scapi"...care s-a dovedit de f multe ori reala ...pe mine chestiile aduse de tine in discutie, ma lasa rece, nu ne mai intelegem, nu mai sunt ceea ce ne-am dorit, bla,bla,bla...io stu ca atunci cand nu-mi mai convine o situatie, ies cu fruntea sus pe usa, nu cu capu' plecat din cauza vinovatiei punct. Ce as face eu? As avea o discutie cu partenerul de viata, pt ca asa fac doi oameni maturi si am gasi impreuna solutia cea mai buna pt copii!
MissDarine
Postat pe 7 Mai 2013 21:32
veziti de nevastata
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 21:37
De la: MissDarine, la data 2013-05-07 21:32:22E o vb care ma enerveaza pe mine, maxim..."de ceea ce ti-e frica, nu scapi"...care s-a dovedit de f multe ori reala ...pe mine chestiile aduse de tine in discutie, ma lasa rece, nu ne mai intelegem, nu mai sunt ceea ce ne-am dorit, bla,bla,bla...io stu ca atunci cand nu-mi mai convine o situatie, ies cu fruntea sus pe usa, nu cu capu' plecat din cauza vinovatiei punct. Ce as face eu? As avea o discutie cu partenerul de viata, pt ca asa fac doi oameni maturi si am gasi impreuna solutia cea mai buna pt copii!
CORECT!

criszoe
Postat pe 7 Mai 2013 21:39
De la: kudika_34663, la data 2013-05-07 21:13:15nu... copii nu sufera din cauza certurilor. discutii aprinse sint in orice cuplu. deci nu, nu au fost afectati si sint fericiti alaturi de noi ca parinti. si asta nu o spunem numai noi. o spun si ei si bunicii si psihologii. nu aici e prb. da sint afectati cind si cind, sintem constienti ca vor simti la un moment dat ruptura dintre "mami" si "tati". dar copii sint singuri, nu au frati sau suroti, sint egoisti si chiar nu le lipseste nimic, atentia e maxima pt ei, inclusiv dragostea parinteasca. si cind "i-am facut" inca credeam in celalalt, si eu si ea, eram optimisti, fericiti cu sotii nostri. nici prin gind nu aveam asta. eram dedicati si increzatori. dar viata ne-a demonstrat ca ne-am inselat. bine se prea poate sa ne inselam si acum dar sa se mai intimple o data dupa tot ce am patimit e mai putin probabil si posibil.nu detinem adevarul absolut, dar macar stim ce avem de facut si mai ales CU CINE! e de discutat aici.
mai astept pareri si poate experiente traite.



STITI CE ANUME AVETI DE FACUT SI CU CINE!Ti-ai dat raspunsul singur!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 21:41
Eu cred totusi ca iti place mult sa te complaci in aceasta situatie arucand vina pe copii.
Fi barbat si ia taurul de coarne.Nu poti canta o viata la doua piane.
criszoe
Postat pe 7 Mai 2013 21:42
Pune trei lumanari in cel mai inalt loc din casa, pune lumanarile pe o farfurie cu zahar , aprinde lumanarile . cere trei dorinte la sf rafael sf mihai si sf gavril , o dorinta pentru afaceri , o dorinta de dragoste si o dorinta
imposibila ,a treia zi dupa astea fa publica vraja pe un forumsau la ziar multumind celor trei sfinti si asteapta sa vezi ce se intampla. multumesc voua sf rafael si sf mihai si sf gavril!!
kudika_34666
Postat pe 7 Mai 2013 21:48
am considerat si asa am fost educati ca un copil e singurul scop in sine din aceasta viata efemera. am sperat ca odata cu aparitia lui in viata mea totul se va invirti in jurul lui si asta am si facut. daca mi s-ar cere inima pt ea as face-o instant fara sa clipesc, deci cu atit mai mult nu vreau sa o ranesc. da sint constient ca la un moment dat copiii vor pleca, dar pina atunci trebuie sa ai implinirea faptului ca i-ai crescut asa cum ai dorit si ca ai facut totul pt ei. acum nu mai stiu care e acel TOTUL si cu CINE e acel TOTUL. pe de-o parte impreuna cu sotia mea pot sa ii ofer o stabilitate fragila, pe de alta cu EA vor fi intrebari, (vezi: daca nu cumva e ea de vina pt tot ce i s-a intimplat) exact cum ai patit tu "girl with smile". si fata mea si a ei sint la inceput de drum. sint inca mici dar ceva ceva tot au inteles cum e cu dragostea si cu mami si cu tati. imi este f greu sa ies cu fruntea sus pt ca iti spun unde ne-am impotmolit eu si sotia mea la mediator.
am fost deci la mediator si dupa toate discutiile "ca doi oameni maturi" nu a fost de acord ca "schimbarea domiciliului copilului sa se faca cu acordul si a celuilalt parinte"
aici a cazut practic divortul. voit sau nu aici m-am impotmolit. pt ca nu am vrut proces cu termene si sa imi spuna un judecator cind sa imi vad copilul am incercat varianta cu mediator. si aici am ramas. asta a fost singurul punct la care nu ne-am inteles. in rest totul e decurs f normal si firesc. ma rog cit se poate de normal si firesc intr-o discutie despre divort.
kudika_34663
Postat pe 7 Mai 2013 21:48
In acest caz nu iti ramane de cat RESEMNARE .
criszoe
Postat pe 7 Mai 2013 21:52
De la: kudika_34663, la data 2013-05-07 21:31:42nu am venit aici pt "intelegere" sau "compasiune". vreau sfaturi si eventual trairi similare incheiate sau nu cu succes. povesti asemanatoare. si daca e ceva de condamnat nu cred ca e cineva capabil sa condamne ceva despre care habar nu are, dar fiecare e liber sa faca ce vrea.
cit priveste "suferinta copiilor" tocmai am spus ca nu e cazul. tocmai asta e marea problema. daca am fi ajuns la concluzia ca ruptura afecteaza iremediabil copiii, probabil am fi luat decizia mult mai devreme. tocmai asta este un impediment major in luarea vreunei decizii in ceea ce ii priveste. merci oricum pt parere.




Domnule draga,nu te judeca nimeni,nu suntem judecatori!!!!Daca copiii ies din discutie,discutati cu partenerii vostri,o data,si intre voi doi,a doua oara,este o situatie,pe cat de ingrata,pe atat de clara,daca vreti sa o vedeti astfel!!!!Ce doriti de la voi,de la partenerii vostri si de la viitorul vostru!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 21:53
Zici ca sunteti parinti buni ???? Glumesti, nu ??
Ia reciteste ce ai scris : ,,am decoperit-o fiind IMPREUNA. uneori zilnic, o ora, doua... cit puteam. alteori plecam cu ea in alt oras. am inventat delegatii'' Serios, zilnic 1-2 ore ??? Stii ce puteai face in cele 2 ore ? Sa iti plimbi copilul in parc......

Sau , citez : in zilele bune scriam ore intregi pe mess Ce parinte model, sa stai ore la calculator.....in loc sa faci lectii cu copilul, sa faceti o tura cu bicicleta.....


GHEISA_
Postat pe 7 Mai 2013 21:56
De la: kudika_34663, la data 2013-05-07 21:48:10am considerat si asa am fost educati ca un copil e singurul scop in sine din aceasta viata efemera. am sperat ca odata cu aparitia lui in viata mea totul se va invirti in jurul lui si asta am si facut. daca mi s-ar cere inima pt ea as face-o instant fara sa clipesc, deci cu atit mai mult nu vreau sa o ranesc. da sint constient ca la un moment dat copiii vor pleca, dar pina atunci trebuie sa ai implinirea faptului ca i-ai crescut asa cum ai dorit si ca ai facut totul pt ei. acum nu mai stiu care e acel TOTUL si cu CINE e acel TOTUL. pe de-o parte impreuna cu sotia mea pot sa ii ofer o stabilitate fragila, pe de alta cu EA vor fi intrebari, (vezi: daca nu cumva e ea de vina pt tot ce i s-a intimplat) exact cum ai patit tu "girl with smile". si fata mea si a ei sint la inceput de drum. sint inca mici dar ceva ceva tot au inteles cum e cu dragostea si cu mami si cu tati. imi este f greu sa ies cu fruntea sus pt ca iti spun unde ne-am impotmolit eu si sotia mea la mediator.
am fost deci la mediator si dupa toate discutiile "ca doi oameni maturi" nu a fost de acord ca "schimbarea domiciliului copilului sa se faca cu acordul si a celuilalt parinte"
aici a cazut practic divortul. voit sau nu aici m-am impotmolit. pt ca nu am vrut proces cu termene si sa imi spuna un judecator cind sa imi vad copilul am incercat varianta cu mediator. si aici am ramas. asta a fost singurul punct la care nu ne-am inteles. in rest totul e decurs f normal si firesc. ma rog cit se poate de normal si firesc intr-o discutie despre divort.



Poti accepta custodia comuna,domnule draga!!!!Legea permite acest lucru si atunci nu vei mai fi nemultumit!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Mai 2013 21:57
curcubeu inceteaza
prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 22:00
De la: GHEISA_, la data 2013-05-07 21:56:56Zici ca sunteti parinti buni ???? Glumesti, nu ??
Ia reciteste ce ai scris : ,,am decoperit-o fiind IMPREUNA. uneori zilnic, o ora, doua... cit puteam. alteori plecam cu ea in alt oras. am inventat delegatii'' Serios, zilnic 1-2 ore ??? Stii ce puteai face in cele 2 ore ? Sa iti plimbi copilul in parc......

Sau , citez : in zilele bune scriam ore intregi pe mess Ce parinte model, sa stai ore la calculator.....in loc sa faci lectii cu copilul, sa faceti o tura cu bicicleta.....


prazlea
Postat pe 7 Mai 2013 22:01
De la: GHEISA_, la data 2013-05-07 21:56:56Zici ca sunteti parinti buni ???? Glumesti, nu ??
Ia reciteste ce ai scris : ,,am decoperit-o fiind IMPREUNA. uneori zilnic, o ora, doua... cit puteam. alteori plecam cu ea in alt oras. am inventat delegatii'' Serios, zilnic 1-2 ore ??? Stii ce puteai face in cele 2 ore ? Sa iti plimbi copilul in parc......

Sau , citez : in zilele bune scriam ore intregi pe mess Ce parinte model, sa stai ore la calculator.....in loc sa faci lectii cu copilul, sa faceti o tura cu bicicleta.....


criszoe
Postat pe 7 Mai 2013 22:02
De la: GHEISA_, la data 2013-05-07 21:56:56Zici ca sunteti parinti buni ???? Glumesti, nu ??
Ia reciteste ce ai scris : ,,am decoperit-o fiind IMPREUNA. uneori zilnic, o ora, doua... cit puteam. alteori plecam cu ea in alt oras. am inventat delegatii'' Serios, zilnic 1-2 ore ??? Stii ce puteai face in cele 2 ore ? Sa iti plimbi copilul in parc......

Sau , citez : in zilele bune scriam ore intregi pe mess Ce parinte model, sa stai ore la calculator.....in loc sa faci lectii cu copilul, sa faceti o tura cu bicicleta.....




Ia si de la mine
kidd_o
Postat pe 7 Mai 2013 22:08
tocmai de aia am fost la mediator. pt custodia comuna. dar cum sa fie comuna cind mama ii hotaraste soarta prin mutarea domiciliului fara acordul meu? mai este asta custodie "comuna"? nu cred.
iar timpul petrecut IMPREUNA e in timpul serviciului. sa zicem ca ne permiteam asta. intru prea mult in detalii aici si nu e cazul.nu asta mi-am dorit, "judecati de valoare". repet. vreau sfaturi din experiente asemanatoare si nu sa fiu pus la zid. dar oricum asta e in instinctul "primatelor", aratatul cu degetul.
sfinti sintem toti pina la proba contrarie si daca gresesc nu un forum de pe internet ma va judeca.merci oricum pt pareri.
kudika_34663
Postat pe 7 Mai 2013 22:09
De la: GHEISA_, la data 2013-05-07 21:56:56Zici ca sunteti parinti buni ???? Glumesti, nu ??
Ia reciteste ce ai scris : ,,am decoperit-o fiind IMPREUNA. uneori zilnic, o ora, doua... cit puteam. alteori plecam cu ea in alt oras. am inventat delegatii'' Serios, zilnic 1-2 ore ??? Stii ce puteai face in cele 2 ore ? Sa iti plimbi copilul in parc......

Sau , citez : in zilele bune scriam ore intregi pe mess Ce parinte model, sa stai ore la calculator.....in loc sa faci lectii cu copilul, sa faceti o tura cu bicicleta.....


.... buna seara, Gheisa!!!...felicitari pentru comentariu!!!
mia2123
Postat pe 7 Mai 2013 22:12
De la: kudika_34663, la data 2013-05-07 22:09:54tocmai de aia am fost la mediator. pt custodia comuna. dar cum sa fie comuna cind mama ii hotaraste soarta prin mutarea domiciliului fara acordul meu? mai este asta custodie "comuna"? nu cred.
iar timpul petrecut IMPREUNA e in timpul serviciului. sa zicem ca ne permiteam asta. intru prea mult in detalii aici si nu e cazul.nu asta mi-am dorit, "judecati de valoare". repet. vreau sfaturi din experiente asemanatoare si nu sa fiu pus la zid. dar oricum asta e in instinctul "primatelor", aratatul cu degetul.
sfinti sintem toti pina la proba contrarie si daca gresesc nu un forum de pe internet ma va judeca.merci oricum pt pareri.


Si acum ne-am ofensat
criszoe
Postat pe 7 Mai 2013 22:12
De la: kudika_34663, la data 2013-05-07 22:09:54tocmai de aia am fost la mediator. pt custodia comuna. dar cum sa fie comuna cind mama ii hotaraste soarta prin mutarea domiciliului fara acordul meu? mai este asta custodie "comuna"? nu cred.
iar timpul petrecut IMPREUNA e in timpul serviciului. sa zicem ca ne permiteam asta. intru prea mult in detalii aici si nu e cazul.nu asta mi-am dorit, "judecati de valoare". repet. vreau sfaturi din experiente asemanatoare si nu sa fiu pus la zid. dar oricum asta e in instinctul "primatelor", aratatul cu degetul.
sfinti sintem toti pina la proba contrarie si daca gresesc nu un forum de pe internet ma va judeca.merci oricum pt pareri.
....mediatorul va face tot posibilul sa ajungeti singuri la o intelegere...el nu va spune ce veti face!!!!!...voi singuri trebuie sa gasiti calea cea mai bune pentru ambele parti
mia2123
Postat pe 7 Mai 2013 22:16
Nu te pune nimeni la zid. Ai cerut pareri, am scris. Scuze, daca nu am scris ce doreai tu.... Vorbe frumoase primesti de la amanta ta, fugi repede la ea si plange-i pe umar Eu nu am vrut sa te supar, sincer
GHEISA_
Postat pe 7 Mai 2013 22:16
De la: kudika_34663, la data 2013-05-07 22:09:54tocmai de aia am fost la mediator. pt custodia comuna. dar cum sa fie comuna cind mama ii hotaraste soarta prin mutarea domiciliului fara acordul meu? mai este asta custodie "comuna"? nu cred.
iar timpul petrecut IMPREUNA e in timpul serviciului. sa zicem ca ne permiteam asta. intru prea mult in detalii aici si nu e cazul.nu asta mi-am dorit, "judecati de valoare". repet. vreau sfaturi din experiente asemanatoare si nu sa fiu pus la zid. dar oricum asta e in instinctul "primatelor", aratatul cu degetul.
sfinti sintem toti pina la proba contrarie si daca gresesc nu un forum de pe internet ma va judeca.merci oricum pt pareri.


Mai omule comportamentul tau arata, mai degraba ca tu esti primata, nu noi.
kidd_o
Postat pe 7 Mai 2013 22:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartiti pt prima oara..e definitiv?! 23 De la: woman33 7 Decembrie 2009 20:34
Altul..nu-i ca FOSTUL... 32 De la: marinelarobu 28 Aprilie 2009 21:34
As dori un sfat..... 33 De la: dia36 10 Noiembrie 2009 23:51
nush ce sa fac :( 11 De la: Barbie30 25 August 2010 20:33
sunt insarcinata si singura dupa o relatie de 13 ani 240 De la: kudika029282 12 Septembrie 2010 11:18