Setari Cookie-uri

Lam pierdut dupa 2 ani de zile din cauza distantei

Eram impreuna de 2 ani de zile.Acum o saptamana a inceput sa se poarte ciudat.Lam intrebat ce se intampla cu el,daca are pe altcineva,vrea sa fie cu altcineva sau s-a plictisit de mine dar mia zis ca nu.Acum cateva zile o amica de a lui mia zis ca are pe altcineva.Am intrebat-o de unde stie si mia zis ca el i-a spus asta.La inceput nu am crezut-o dar mia zis el asta.Il intebasem cu cateva zile inainte dar a zis ca nu mia spus ca i-a fost frica.In momentul cand mia zis am simtit ca mor.As fi vrut sa cred ca e un vis urat din care urma sa ma trezesc.Dar nu a fost asa.Ma rugat sa il iert,sa ramanem amici,ca vrea sa pastram legatura dar iam zis ca nu.Cand iam zis asta am simtit ca se rupe o parte din mine.Mia zis ca s-a saturat de distanta dintre noi si ca de aceea a facut asta.Eu simt ca s-a rupt o parte din mine.Pe de o parte as vrea sa vina inapoi la mine dar pe de alta parte nu pot sa accept ca ma inselat cu alta.Nu suport sa il stiu cu alta cand puteam sa fie cu mine.Nu stiu ce sa fac sa se intoarca la mine.Mia zis ca s-a saturat sa vada cupluri pe strada tinandu-se de mana si sarutandu-se si de asta ne-am despartit.Eu nu mai pot.Simt ca nu mai am lacrimi.Nu stiu ce sa fac,il vreau inapoi,simt ca nu pot sta fara el.Stiu ca ma umilesc dar il iubesc si nu vreau sa il stiu cu alta.Il vreau pentru mine nu sa il stiu cu alta.Va rog ajutati-ma.Simt ca mor fara el.As vrea sa stiu ce sa fac.Cum sa il aduc inapoi sau cum sa il uit.Vreau sa imi fie bine si nu stiu cum
bebytza_love_bebe2009
Postat pe 13 Februarie 2009 08:37
BUNA,DAR NU SUNTETI DIN ACEEASI LOCALITATE?
andree7
Postat pe 13 Februarie 2009 08:42
pot sa-ti sugerez ce sa faci:sa-l uiti si sa mergi mai departe.Sa-ti gasesti un prieten pe care poti sa-l vezi oricand.Chestia cu distanta a fost un pretext elegant sa-l lasi in pace,respecta-i omului libertatea de a alege.Ia partea plina a paharului,a fost frumos si s-a terminat(ca toate chestiile bune).Inchide ,,usa'' asta si mergi mai departe.Pana-ti trece,apuca-te de sport,iesi cu prietenele,pune burta pe carte(daca esti la scoala)daca nu,apuca-te de una.Nu sta in casa sa suspini sa treaca viata pe langa tine.O sa-l gasesti sigur pe cel care te merita cu conditia sa fi capabila sa-l recunosti,nu sa oftezi continuu dupa fostul...Stiu ca doare dar gandeste cu capu' si mergi mai departe.Inca ceva:pune-te in locul lui:sa presupunem ca gaseai tu pe cineva mai aproape de tine,cum ai fi suportat insistentele de impacare?Probabil ca-ti provoca mila si nervi.Sigur tu nu vrei asa ceva.Iti doresc sa treci cu bine peste tot si ne auzim cu bine.
christine12
Postat pe 13 Februarie 2009 09:35
El e din Bucuresti iar eu stau in Buzau.Azi mia zis ca ii pare rau ca a facut asta si m-a intrebat daca nu se mai poate face ceva.Iam zis ca nu dar mia venit greu.Mam purtat cu el mai dur ca niciodata.Nu as fi vrut sa fac asta dar am vrut sa se simta si el cum mam simtit eu.Poate ca suna a razbunare dar asa am simtit ca trebuie sa fac.Nu stiu daca am facut bine
bebytza_love_bebe2009
Postat pe 13 Februarie 2009 18:17
mai esti virgina!?

Postat pe 13 Februarie 2009 18:31
geo, e contagios mitica, sau cum?
googoodoll
Postat pe 13 Februarie 2009 18:54
daca vrei sa stii da mai sunt virgina.Nu sunt asa din cauza asta.Sunt asa pentru ca tin foarte mult la el
bebytza_love_bebe2009
Postat pe 13 Februarie 2009 21:05
E normal ca o relatie la distanta sa nu dureze prea mult,mai devreme sau mai tarziu tot aflai ca are pe altcineva...(vorbesc din propria experienta)...omu se mai plictiseste,are nevoie de cineva care sa fie langa el mereu,nu numai prin telefon,mesaje,mess...era normal...asa ca uita si mergi mai departe...gaseste unu din aceasi localitate ca tn,poate e mai bn...succes!
BogdanPaul
Postat pe 26 Februarie 2009 06:43
News flash pentru toata lumea.
Topicul este pentru revistele gen BRAVO, POPCORN etc...pentru pusti.
Imi pare rau pt tine Bebe dar toti am trecut prin asta ....life goes on.
dragos_quicki
Postat pe 27 Februarie 2009 08:42
De la: bebytza_love_bebe2009, la data 2009-02-13 21:05:49daca vrei sa stii da mai sunt virgina.Nu sunt asa din cauza asta.Sunt asa pentru ca tin foarte mult la el

ati fost impreuna 2 ani de zile si u ink mai esti virgina?? mai sunteti si din orase diferite si totusi te intrebi de ce v-ati desp?? esti asa pt k ti la el?? cum adik esti asa pt k ti la el???
bruneagra25
Postat pe 27 Februarie 2009 11:01
Incredibil...bebitza tu vroiai ca el sa te astepte pana la adanci batraneti? Singur in Bucuresti, in timp ce tu continui sa "tii la el" in BUzau? Eu cred ca lipsa activitatii sexuale a dus la ruperea relatiei, si nu neaparat distanta, pt ca o viata sexuala normala ar fi sudat relatia voastra. Dar, tu nu te-ai gandit ca un barbat care sa presupunem ca iubeste nu poate sta asa "pe bara" atata timp? Nu stiu...nu mai inteleg ce-a fost la voi...
mrskattousa
Postat pe 27 Februarie 2009 11:12
Buna,

Si eu am o relatie la distanta. Suntem din acelasi oras dar eu fac facultatea la Cluj iar el la Bucuresti.Distanta este mare dar ce sa-i faci cnd parintii sut cei care iti dau bani. Mai suntem impreuna si acum(eu am term facultatea iar el este in ult an la construnctii). Si el m-a inselat dar l-am iertat.Nu stiu de ce l-am iertat. Probabil pentru ca eu eram in pragul licentei si nu aveam chef de probleme sentimentale. Ne intelegem bine acum face eforturi k sa imi arate cat de mult ma iubeste si ii pare rau pentru ceea ce a facut. Eu in schimb sunt mai rece cu el iar dupa aceea imi pare rau ca-l tratez asa. De iubit il iubesc dar categoric numai este ce a fost candva. Eu am deciz sa salvez relatia noastra dar sa stii ca si acum ma gandesc dk am facut ce trebuia.
Asa ca sfatul meu este sa nu-l ierti decat daca stii k vei putea trece peste faptul k te-a inselat.Tu zici acum ca-l iubesti dar vei vedea mai incolo k va ve-ti certa din nimicuri si o sa vrei mereu sa ii amintesti cat esti tu de nevinovata, k tu nu l-ai inselat iar el da.Si crede-ma k o sa fie mult stres intre voi. Mai bine iti vezi acum de viata ta si iti gasesti pe altcineva. Stiu k asa poate trebuia sa fac si eu dar noi suntem de 7 ani impreuna.Am fost impreuna pe parcursul liceului si apoi si pe timpul facultatii. Eu nu am avut curajul sa ne despartim atunci pt ca aveam prea multe in comun si mi-era frica k nu o sa gasesc pe altcineva dar tu deja ai facut pasul asta asa ca nu da inapoi. Acum ne este bine impreuna dar si acum nu pot sa nu ma gandesc cum ar fi fost dk nu cedam insistentelor lui sa ne impacam si imi gaseam pe altcineva.Asa ca decat sa ai ganduri din astea uita-l si mergi mai departe.
lavinia_liana
Postat pe 27 Februarie 2009 13:28
buna...crede ma ca m a impresionat f tare mesajul tau, mai ales ca eu am avut o poveste asemanatoare cu a ta candva.....la fel am simtit si eu, credeam ca lumea s a sfarsit, nu mai aveam nici o iesire, nu stiam ce sa fac, cu greu am trecut peste acel moment...credeam ca nu voi putea sa traiesc fara el.., dar tp a trecut si ranile mele s au vindecat, desi nu credeam niciodata ca se va intampla acest lucru. tine capul sus si mergi inainte, nu merita sa te umilesti pt nimeni, barbati sunt destui, o sa vina soarele si pe strada ta, ai incredere in tine. acum am o rel cu un alt baiat , si imi este bn cu el. dak vrei sa mai vb, ma gasesti pe maynicolle@yahoo.com
maynicolle
Postat pe 27 Februarie 2009 13:47
dupa parerea mea ar fi bn sa il tratezi cu multa indiferenta, sa ii arati k nu iti pasa....dc intr-adevar te iubeste o sa te caute, o sa incerce sa se impace cu tine. prin asta am trecut si eu si pot sa spun k acum e bn, chiar peste cateva luni o sa fac nunta cu el.
madalina21112
Postat pe 28 Februarie 2009 14:28
daca nu te vrea nu te vrea, ia lucrurile cat de logic poti desi nu poti....nu s-a terminat lumea cu unul crede-ma
sab628
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:13
akm un an am pus si eu punct unei relatii la distanta din acelasi motiv km a zis el mi se luase sa fiu singura tot timpul la mine in oras vroiam o altfel de relatie nu la distanta .imi gasisem pe altcineva si am luat hotararea sa ma despart de el .asa am facut a fost greu... dar a trecut .el din momentul cand i-am zis k vreau sa ne desp ma urat .nu regret nik sunt si akm cu baiatul pt kre ma-m desp atunci de el.nu stiu ce sfat sa- ti dau stiu km e dar nu prea mere o relatie la distanta dar daca intradevar va iubiti poate treceti peste toate astea pana o sa va mutati impreuna
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:04
Bebita, draga, tu doar ai impresia ca il iubesti. Esti numa' indragostita de el si asta trece. La varsta ta, nu cred ca ai invatat sa iubesti cu adevarat. Iar dupa parerea mea, cand iubesti pe cineva, i te cam daruiesti toata si esti capabila sa faci multe pentru celalalt. Cand iubesti, daca stii ca este ferricit alaturi de alta, ii oferi libertatea asta, TOCMAI pentru ca il iubest si pentru ca vrei tot ce e mai bun pentru el, chiar daca asta inseamna ca nu cu tine.

Esti doar puternic indragostita. Despartirea asta te caleste, te pregateste de alte relatii si iti este doar constructiva. Nu dramatiza, nu pierde vremea cu lacrimi, acum, pentru tine, e vremea sa traiesti din plin.

Maine, cand te vei trezi, spune-ti asa: "GATA! S-a terminat cu X. Trebuie sa ma aranjez putin, sa-mi sun o prietena si sa rad de azi inainte, pentru ca o femeie este URATA daca nu zambeste macar." Daca vei fi vesela, vei gasi cu siguranta un barbat care sa merite te faca "femeie". Mai ai multe de cunoscut, muuuulte.

Si apropo, ce se intampla zilele astea de "zilele orasului BZ"? Vreau sa vin si eu pe acolo, merita sa bat drumul?
sesu
Postat pe 11 Aprilie 2009 08:32
Draga mea.....sunteti impreuna de 2 ani, tu esti virgina si te mai intrebi de ce s-a terminat???? Intrebarea pe care ar trebui sa ti-o pui ar fi " Cum de a stat atata timp cu mine???"" Tu nu gandesti logic?? ce barbat rezista atata timp fara sex?? oricat te-ar iubi al are nevoie de asta.....si daca tu nu-i dai el ce sa faca???
lory08
Postat pe 17 Septembrie 2009 20:12
In primul rand,respectele mele pentru lory08,foarte frumos punctat,scurt si la obiect,si extrem de corect.
Draga bebytza (scuza-ma dar numele asta ma face sa rad) Buzau - Bucuresti,va despart 110KM !
Relatie de 2 ani ? Pe mess probabil.


Si dupa 110km parcursi...de el sau de tine,dati de cel mai stupid obstacol,virginitatea ta.


Trage singura concluziile,o seara placuta.
De_Nereprosat
Postat pe 19 Septembrie 2009 02:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-l uit? 9 De la: kudika_25161 31 Ianuarie 2013 17:01
Nu imi cereti sfaturi. :) 20 De la: Valy90 10 Aprilie 2011 21:12
buna tuturor! 21 De la: Armain_Qi_1 1 August 2011 21:43
help me=(( 12 De la: aleexa29_yahoo_com 1 Aprilie 2009 16:28
cum isi revin barbatii 15 De la: Metal_spell 17 Decembrie 2009 03:07