Setari Cookie-uri

O mie de fete intr-o singura femeie

De la: j_o_h_n, la data 2011-01-12 23:55:06..ai punctat bine, nici eu nu puteam spune mai bine ...


m-am lamurit de asta pana acum ... altceva?
battleofwits
Postat pe 12 Ianuarie 2011 23:57
am si eu 2 dar tot pe perete..........
crifeli
Postat pe 13 Ianuarie 2011 00:03
hop si eu am raspuns la prima pagina si apar ca musca-n lapte in pag 3
....................
crifeli
Postat pe 13 Ianuarie 2011 00:05
De la: battleofwits, la data 2011-01-12 23:37:13
De la: Summer_, la data 2011-01-12 23:33:48
A 2a nu e generalizare !
A 3a da...insa afirmatia a venit dupa ce s-au gasit unii sa vb despre cu totul si cu totul altceva decat subiectul, pt ca nu era vorba despre mastile pe care le adoptam ca oameni in functie de situatie !


PS. am scris "baiat" pentru ca un barbat nu are cum sa faca asa ceva, la fel cum nici o femeie nu se compara cu o fatuca


Ah, cu asta nu sunt deloc de acord. As spune ca dimpotriva, DOAR un barbat / femeie poate stapani cu adevarat manipularea, de orice natura ar fi ea. In niciun caz o fetiscana sau un putoi care pretinde ca le stie pe toate. Ceea ce se intampla intre ei e doar scoala primara si nu toti reusesc s-o termine.

Cat despre generalizarea cu mimatul orgasmului si ce mai era pe acolo, a nu mima orgasmul e o exceptie, asa ca merge sa generalizam in privinta asta. Si daca n-ai facut-o inca, o vei face. Macar o data in viata, tot o faci (evident, ma refer la femei ca despre asta era vorba).
rashela
Postat pe 13 Ianuarie 2011 00:08
Nu stiu cum e prietena celui de-a deschis topicul, dar cu siguranta toti ne-am lovit in viata de un om cu nshpe mii de fetze. Nu-i placut deloc sa-l vezi in actiune.
Si totusi, anumite masti fac parte din arta diplomatiei. Si a reusitei in viata.
rashela
Postat pe 13 Ianuarie 2011 00:11
De la: rashela, la data 2011-01-13 00:08:18
Ah, cu asta nu sunt deloc de acord. As spune ca dimpotriva, DOAR un barbat / femeie poate stapani cu adevarat manipularea, de orice natura ar fi ea. In niciun caz o fetiscana sau un putoi care pretinde ca le stie pe toate. Ceea ce se intampla intre ei e doar scoala primara si nu toti reusesc s-o termine.


my dear watson,
faptul ca o duduie care manipuleaza si minte foarte bine la varsta de 30-40 de ani, asta nu inseamna ca pe duduia respectiva o poti numi femeie (sau barbat in celalalt caz), ci doar o "fata batrana"

e ca si cum am incerca s-o comparam pe maica tereza cu 282, sa spunem despre ambele ca sunt femei, desi ca varsta ambele sunt (erau) trecute de 30, nu se pot numi femei (poate daca ne referim strict la "aparatul reproductiv")
asa cum un barbat pentru a fi barbat, presupune sa insuseasca anumite trasaturi, acelasi lucru e valabil si pentru femeie, altfel nu vorbim decat despre "fete" care fac ceea ce fac din frica (frica de a nu fi parasite, frica de a nu fi inselate, frica de a nu fi ... etc, etc, etc)

intelegi diferenta?

PS. stiu ca pentru o "femeie" e greu sa inteleaga ca manipularea si minciuna, nu e chiar ceea au fost invatate ele sa creada ca e ... dehh, asa e viata, unele reusesc sa urce o treapta pe scara evolutiei, pe cand altele raman acolo unde le pune societatea
trebuie sa recunoastem, ca a manipula si a mintii iti face (aparent) viata usoara ... bling-bling.

battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 06:44
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 06:44:20
De la: rashela, la data 2011-01-13 00:08:18
Ah, cu asta nu sunt deloc de acord. As spune ca dimpotriva, DOAR un barbat / femeie poate stapani cu adevarat manipularea, de orice natura ar fi ea. In niciun caz o fetiscana sau un putoi care pretinde ca le stie pe toate. Ceea ce se intampla intre ei e doar scoala primara si nu toti reusesc s-o termine.


my dear watson,
faptul ca o duduie care manipuleaza si minte foarte bine la varsta de 30-40 de ani, asta nu inseamna ca pe duduia respectiva o poti numi femeie (sau barbat in celalalt caz), ci doar o "fata batrana"

e ca si cum am incerca s-o comparam pe maica tereza cu 282, sa spunem despre ambele ca sunt femei, desi ca varsta ambele sunt (erau) trecute de 30, nu se pot numi femei (poate daca ne referim strict la "aparatul reproductiv")
asa cum un barbat pentru a fi barbat, presupune sa insuseasca anumite trasaturi, acelasi lucru e valabil si pentru femeie, altfel nu vorbim decat despre "fete" care fac ceea ce fac din frica (frica de a nu fi parasite, frica de a nu fi inselate, frica de a nu fi ... etc, etc, etc)

intelegi diferenta?

PS. stiu ca pentru o "femeie" e greu sa inteleaga ca manipularea si minciuna, nu e chiar ceea au fost invatate ele sa creada ca e ... dehh, asa e viata, unele reusesc sa urce o treapta pe scara evolutiei, pe cand altele raman acolo unde le pune societatea
trebuie sa recunoastem, ca a manipula si a mintii iti face (aparent) viata usoara ... bling-bling.



Cine o fi sters si de ce, tot ce am scris noi azi dimineata? :)
rashela
Postat pe 13 Ianuarie 2011 10:21
De la: rashela, la data 2011-01-13 10:21:37
Cine o fi sters si de ce, tot ce am scris noi azi dimineata? :)


pana si aia mai mari de pe kudica si-au dat seama ca ceea ce scrii tu nu este ..... asa ca ti le-au sters
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 11:25
De la: j_o_h_n, la data 2011-01-12 23:39:31
De la: battleofwits, la data 2011-01-12 23:33:53
De la: j_o_h_n, la data 2011-01-12 23:32:21uneori trebuie citit de mai multe ori ca sa intelegi...


asa ai fost invatat la scoala? poate din cauza asta inca mai ai sechele in ceea ce priveste femeile, sper ca odata cu timpul sa-ti treaca


aham, sunt altii cu sechele p-acilea, in plus se dau si deshteptii lu peste prajit, cu intregritatea pe afara





Ioanee, Battle are dreptate, orice persoana indiferent de sex poate avea 1000 de fete, poate manipula, mintii, ia politica drept exemplu unde femeile sunt in minoritate. Diferenta rezida in faptul ca barbatii manipuleaza prin folosirea inteligentei, de cele mai multe ori, pe card femeile apeleaza la inteligenta emotionala, la fluturat de gene, priviri etc
visan_georgiana
Postat pe 13 Ianuarie 2011 11:45
poate cu personalitate dubla , dar cu mastii?( sunt cam scumpe, cele made china sunt mai accesibile)
tipa poate ca stie sa disimuleze foarte bine si sa manipulele...pe cei slabi ca si tine!
roz5blue6lila7
Postat pe 13 Ianuarie 2011 11:50
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 11:25:15
De la: rashela, la data 2011-01-13 10:21:37
Cine o fi sters si de ce, tot ce am scris noi azi dimineata? :)


pana si aia mai mari de pe kudica si-au dat seama ca ceea ce scrii tu nu este ..... asa ca ti le-au sters

Macar sa fi ramas vorbele tale, daca tot erau memorabile.
rashela
Postat pe 13 Ianuarie 2011 11:51
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-13 11:50:59...pe cei slabi ca si tine!


l-ai "mirosit" si tu?
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 11:52
De la: TIGRA, la data 2011-01-13 11:45:12... orice persoana indiferent de sex poate avea 1000 de fete, poate manipula, mintii, ia politica drept exemplu unde femeile sunt in minoritate. Diferenta rezida in faptul ca barbatii manipuleaza prin folosirea inteligentei, de cele mai multe ori, pe card femeile apeleaza la inteligenta emotionala, la fluturat de gene, priviri etc


intradevar politica e cel mai bun exemplu de loc unde toata lumea manipuleaza si minte pentru ca asa scrie in fisa postului ...problema e ca majoritatea oamenilor isi doresc sa duca o viata de politician, ceea ce e trist
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 11:54
De la: rashela, la data 2011-01-13 11:51:35Macar sa fi ramas vorbele tale, daca tot erau memorabile

multumesc pentru compliment ... insa sa stii ca ele au fost salvate in analele istoriei
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 11:55
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 11:52:00
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-13 11:50:59...pe cei slabi ca si tine!


l-ai "mirosit" si tu?

da...nu imi plac persoanele care defaimeaza alta pentru a se simti el mai bine! pentru a se scuza si victimiza! Fii barbat si tine-ti pantaloni pe tine!
roz5blue6lila7
Postat pe 13 Ianuarie 2011 11:56
De la: miss_darine, la data 2011-01-12 20:41:27
De la: j_o_h_n, la data 2011-01-12 20:33:03Daca ar fi sa fac un top al celor mai detestate (detestabile) femei acelea ar fi femeile cu o mie de fete.

mie nu-mi ies atatea la numar:
1.demachierea
2.baza de machiaj
3.fondul de ten
4.pudra
5.fardurile pt ochi, obraz
6.rujul
de unde frate o mie?


missule iti spun eu cum de i-a dat atat: din fiecare cate una de la toate firmele de cosmetice!
vitamina_c
Postat pe 13 Ianuarie 2011 11:59
De la: TIGRA, la data 2011-01-13 11:45:12
De la: j_o_h_n, la data 2011-01-12 23:39:31
De la: battleofwits, la data 2011-01-12 23:33:53
De la: j_o_h_n, la data 2011-01-12 23:32:21uneori trebuie citit de mai multe ori ca sa intelegi...


asa ai fost invatat la scoala? poate din cauza asta inca mai ai sechele in ceea ce priveste femeile, sper ca odata cu timpul sa-ti treaca


aham, sunt altii cu sechele p-acilea, in plus se dau si deshteptii lu peste prajit, cu intregritatea pe afara





Ioanee, Battle are dreptate, orice persoana indiferent de sex poate avea 1000 de fete, poate manipula, mintii, ia politica drept exemplu unde femeile sunt in minoritate. Diferenta rezida in faptul ca barbatii manipuleaza prin folosirea inteligentei, de cele mai multe ori, pe card femeile apeleaza la inteligenta emotionala, la fluturat de gene, priviri etc



daca ai stii cat de usor sint de manipulat femeile din priviri
Histria
Postat pe 13 Ianuarie 2011 12:06
De la: vitamina_c, la data 2011-01-13 11:59:40

missule iti spun eu cum de i-a dat atat: din fiecare cate una de la toate firmele de cosmetice!

la asta nu m-am gandit oricum ma amuza polemica care s-a iscat in jurul mastilor astea
miss_darine
Postat pe 13 Ianuarie 2011 12:12
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 11:54:07
De la: TIGRA, la data 2011-01-13 11:45:12... orice persoana indiferent de sex poate avea 1000 de fete, poate manipula, mintii, ia politica drept exemplu unde femeile sunt in minoritate. Diferenta rezida in faptul ca barbatii manipuleaza prin folosirea inteligentei, de cele mai multe ori, pe card femeile apeleaza la inteligenta emotionala, la fluturat de gene, priviri etc


intradevar politica e cel mai bun exemplu de loc unde toata lumea manipuleaza si minte pentru ca asa scrie in fisa postului ...problema e ca majoritatea oamenilor isi doresc sa duca o viata de politician, ceea ce e trist


si in afaceri cum crezi ca e, la noi in actualele conditii economice si politice, ca sa poti sa ai o afacere de durata si care sa si produca bani, trebuie sa fi in stare sa manipulezi , sa minti etc, si cel mai nasol este ca esti politizat, practic partidul de la putere ajunge sa te oblige sa fi de al lor, deci trebuie sa fi capabil sa iti incalci principiile. Iar cu viata de politician mai toti spera si acced la un post pt ca acesta poate promite castiguri materiale substantiale, de ex un europarlamenta castiga cam 6000 EUR pe langa alte multe beneficii, ceea ce rivalizeaza cu salariul din top managementul multor companii, dar ca sa ajungi in acel top management trebuie sa fi capabil , ceea ce nu este o cerinta in politica unde poti fi agramat si poti avea studiile facute la "apelul bocancilor"
visan_georgiana
Postat pe 13 Ianuarie 2011 13:10
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 06:44:20
De la: rashela, la data 2011-01-13 00:08:18


e ca si cum am incerca s-o comparam pe maica tereza cu 282,


...daca tot vorbim de masti sau fete cum le numiti, 282 (parerea mea) este o masca a unei persoane mult diferita de cea pe care o cunoasteti aici, sau cum sa zic, negativul unei masti pe care o poarta in real.
kudika195501
Postat pe 13 Ianuarie 2011 17:58
De la: kudika195501, la data 2011-01-13 17:58:47
...daca tot vorbim de masti sau fete cum le numiti, 282 (parerea mea) este o masca a unei persoane mult diferita de cea pe care o cunoasteti aici, sau cum sa zic, negativul unei masti pe care o poarta in real.


daca vrei sa filozofam ...eu nu cred ca sunt alte masti
pana la urma sunem aceleasi persoane si atunci cand zambim si atunci cand plangem, si atunci cand ne ceartam sau ne batem ... diferenta o da "nivelul" la care suntem atunci cand ne referim la "cat suntem de centrati cu noi insine".

vorbeam de dimineata tot pe forum de faptul ca traim in filme, si ca ne place sa ne credem diverse personaje in loc sa ne traim viata.
asta e cu adevarat diferenta, "cat esti de centrat cu tine insuti" VS. cat de mult iti traiesti viata din perspectiva personajelor din filme
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:06
De la: battleofwits, la data 2011-01-13 18:06:23
De la: kudika195501, la data 2011-01-13 17:58:47
...daca tot vorbim de masti sau fete cum le numiti, 282 (parerea mea) este o masca a unei persoane mult diferita de cea pe care o cunoasteti aici, sau cum sa zic, negativul unei masti pe care o poarta in real.


daca vrei sa filozofam ...eu nu cred ca sunt alte masti
pana la urma sunem aceleasi persoane si atunci cand zambim si atunci cand plangem, si atunci cand ne ceartam sau ne batem ... diferenta o da "nivelul" la care suntem atunci cand ne referim la "cat suntem de centrati cu noi insine".

vorbeam de dimineata tot pe forum de faptul ca traim in filme, si ca ne place sa ne credem diverse personaje in loc sa ne traim viata.
asta e cu adevarat diferenta, "cat esti de centrat cu tine insuti" VS. cat de mult iti traiesti viata din perspectiva personajelor din filme

...nu cred ca e neaparat sa traiesti in filme, daca te regasesti in unele personaje(de altfel cred ca aceste asemanari, stari de spirit ne apropie de unele personaje, de tematica unor filme)...iar in legatura cu mastile cred ca oricare dintre noi purtam animite masti, in anumite momente...atat in real...cat si in virtual...doar ca uneori difera(pot sa zic ca nu exista persoana, oricat de onesta si deschisa ar fi sa nu poarte uneori masti(nu neaparat negative, legate de manipulare )
kudika195501
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:17
De la: kudika195501, la data 2011-01-13 18:17:12
...nu cred ca e neaparat sa traiesti in filme, daca te regasesti in unele personaje(de altfel cred ca aceste asemanari, stari de spirit ne apropie de unele personaje, de tematica unor filme)...iar in legatura cu mastile cred ca oricare dintre noi purtam animite masti, in anumite momente...atat in real...cat si in virtual...doar ca uneori difera(pot sa zic ca nu exista persoana, oricat de onesta si deschisa ar fi sa nu poarte uneori masti(nu neaparat negative, legate de manipulare )


exista persoana care sunt cu adevarat oneste ...societatea ii numeste intr-un anume fel (te las sa ghicesti)
mai sunt copiii, cel putin pana la o anumita varsata, pana incepem sa-i dresam pentru placul societatii

cat despre masti, cum am spus, eu nu cred in masti, eu cred ca suntem asa cum suntem: buni, rai, urati, frumosi, destepti, prosti ....un cumul de facturi,
iar cel care ne "percepe" o anumita latura, de fapt el vede ceea ce vrea sa vada ... nu debeaba cei care inseala, au impresia ca partenerul ii inseala ... sau cei care mint, au impresia ca partenerul ii minte ..etc
battleofwits
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Din dragoste pentru iubita mea bisesxuala am devenit si eu bisesxual! 2 De la: 26 Decembrie 2017 16:14
heloo pt nudistii 5 De la: blue_domes 15 Septembrie 2010 10:05
sex .........foarte rar??????????? 36 De la: kudika034235 30 Septembrie 2009 20:08
Am ramas insarcinata. 240 De la: Elyaa 19 Iulie 2011 11:24
Cabinete ginecologice in IASI 5 De la: kudika084017 15 Noiembrie 2009 22:08