Setari Cookie-uri

Oare de ce?

In primul rand imi pare bine ca am devenit membru pe acest site, dar totodata sunt suparata ca fac lucrul acesta pentru a va cere parerea in legatura cu situatia mea.
Nu vreau sa ma abat prea mult de la subiect, insa nu reusesc sa inteleg de ce persoana cu care trebuia sa-mi intemeiez o familie nu mai vorbeste cu mine absolut deloc de mai bine de o saptamana in conditiile in care ultima oara cand am vb cu el totul era in regula si vorbeam despre nunta noastra.
Multi vor spune probabil, ca sigur am facut ceva si fac eu pe nevinovata, numai ca sa-l scot pe el intr-o proasta ipoteza, dar chiar nu am avut ce sa fac atata timp cat pe noi ne despart cateva mii de km, iar el nu-mi mai raspunde la telefon, cand este me mess nu-mi vorbeste sau intra pe invizibil.
Ce ma doare este faptul ca nu primesc macar o explicatie din partea lui, macar atat sa-mi dea, dar nu reusesc sa vb cu el sub nici o forma
whyme80
Postat pe 21 Ianuarie 2011 17:01
De la: whyme80, la data 2011-01-21 17:01:03In primul rand imi pare bine ca am devenit membru pe acest site, dar totodata sunt suparata ca fac lucrul acesta pentru a va cere parerea in legatura cu situatia mea.
Nu vreau sa ma abat prea mult de la subiect, insa nu reusesc sa inteleg de ce persoana cu care trebuia sa-mi intemeiez o familie nu mai vorbeste cu mine absolut deloc de mai bine de o saptamana in conditiile in care ultima oara cand am vb cu el totul era in regula si vorbeam despre nunta noastra.
Multi vor spune probabil, ca sigur am facut ceva si fac eu pe nevinovata, numai ca sa-l scot pe el intr-o proasta ipoteza, dar chiar nu am avut ce sa fac atata timp cat pe noi ne despart cateva mii de km, iar el nu-mi mai raspunde la telefon, cand este me mess nu-mi vorbeste sau intra pe invizibil.
Ce ma doare este faptul ca nu primesc macar o explicatie din partea lui, macar atat sa-mi dea, dar nu reusesc sa vb cu el sub nici o forma



Stiu ca poate parea stupid raspunsul, dar, s-a plictisit de "relatie" si/sau are pe alta( sau altele). Tu doar ai grija ce fel de tratament ii aplici cand isi aduce aminte de tine.
mimi_ca29
Postat pe 21 Ianuarie 2011 17:06
Nu este stupid deloc ceea ce spui, dar cum este posibil sa vb cu cateva zile de nunta si dupa aceea sa-i schimbi comportamentul?
whyme80
Postat pe 22 Ianuarie 2011 17:58
renunta si mergi mai departe
scorpyoW
Postat pe 22 Ianuarie 2011 18:03
De la: whyme80, la data 2011-01-22 17:58:07Nu este stupid deloc ceea ce spui, dar cum este posibil sa vb cu cateva zile de nunta si dupa aceea sa-i schimbi comportamentul?


asa fac multi,iti spun ca nu pot fara tine,apoi ,in clipa urmatoare, nu mai existi deloc.explicatii?pentru ce?sunt obositoare pentru ei...mai bine fara.
sufletul_noptii
Postat pe 22 Ianuarie 2011 18:08
De la: whyme80, la data 2011-01-22 17:58:07Nu este stupid deloc ceea ce spui, dar cum este posibil sa vb cu cateva zile de nunta si dupa aceea sa-i schimbi comportamentul?



Pai, e posibil ca si atunci sa fi fost plictisit si neinteresat, doar ca s-a prefacut. Tu stii mai bine cine punea intrebarile, cu ce ton raspundea..Trebuie sa fii atenta la detalii. Cand o persoana te iubeste, ii simti iubirea doar ascultandu-i respiratia.
mimi_ca29
Postat pe 22 Ianuarie 2011 18:08
De la: whyme80, la data 2011-01-22 17:58:07Nu este stupid deloc ceea ce spui, dar cum este posibil sa vb cu cateva zile de nunta si dupa aceea sa-i schimbi comportamentul?


Din pacate este o caracteristica tot mai des intalnita a barbatului din ziua de azi.Ne folosesc ca pe niste jucarii pe care intr-un anumit moment le arunca pentru ca au gasit altele mai noi, mai atractive; insa paradoxul este ca ei mereu se intorc la "jucariile uzate", pentru ca stiu ca nimeni nu-i va iubi vreodata asa si ca orice fac i-am ierta tocmai pentru ca ii iubim..Din punctul meu de vedere nici nu mai are sens sa te stresezi sa gasesti o explicatie, asa sunt ei, de neinteles...
tarta_anamaria
Postat pe 22 Ianuarie 2011 18:13
De la: tarta_anamaria, la data 2011-01-22 18:13:43
De la: whyme80, la data 2011-01-22 17:58:07Nu este stupid deloc ceea ce spui, dar cum este posibil sa vb cu cateva zile de nunta si dupa aceea sa-i schimbi comportamentul?


Din pacate este o caracteristica tot mai des intalnita a barbatului din ziua de azi.Ne folosesc ca pe niste jucarii pe care intr-un anumit moment le arunca pentru ca au gasit altele mai noi, mai atractive; insa paradoxul este ca ei mereu se intorc la "jucariile uzate", pentru ca stiu ca nimeni nu-i va iubi vreodata asa si ca orice fac i-am ierta tocmai pentru ca ii iubim..Din punctul meu de vedere nici nu mai are sens sa te stresezi sa gasesti o explicatie, asa sunt ei, de neinteles...



Ana, nu-mi place ce ai zis:.."ne folosesc ca pe niste jucarii.." Sunt de parere ca, avand o atitudine corecta in momentul despartirii, o femeie nu poate iesi sifonata; cel putin in ochii barbatului. Femeile sunt considerate jucarii, pentru ca asa permit ele. In primul rand, trebuie avut grija pe cine "alegem" sa iubim. In al doilea rand, pastrati-va demnitatea( ce pu la calului...).
mimi_ca29
Postat pe 22 Ianuarie 2011 18:26
De la: whyme80, la data 2011-01-22 17:58:07Nu este stupid deloc ceea ce spui, dar cum este posibil sa vb cu cateva zile de nunta si dupa aceea sa-i schimbi comportamentul?
...poate ,a dat bir cu fugiti....a ales calea sa ,se ascunda de ,tine..pentru, el a fost amuzant totul pana la ,subiectul...casatorie,nunta,mireasa,familie..etc...ai, grija de tine si incearca sa iti canalizezi energile spre obiective ,noi...cauta o alta persoana care iti poate si doreste sa-ti fie, alaturi...
Sibel_16
Postat pe 23 Ianuarie 2011 14:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zepter 15 De la: BEL_AMY1 18 Ianuarie 2011 16:25
Diferenta de varsta intr-o relatie. 16 De la: Delia- 14 Decembrie 2014 13:42
CARD DE SANATATE obligatoriu?? 127 De la: leo_ 29 Ianuarie 2011 00:16
taxe autostrada italia? 3 De la: valy90 24 Noiembrie 2010 23:57
ma mai iubeste oare?????? 5 De la: danut_za 30 Mai 2012 09:05