Setari Cookie-uri

Ajutor!Am nevoie de parerile dumneavoastra!

Ma numesc Maria,am 26 de ani si de 6 luni sunt casatorita.Ne-am cunoscut in urma cu 2 ani,in iarna ne-am decis sa facem cununia civila.Sotul meu este prea egoist si din cauza asta sunt trista in sensul ca tot timpul eu ma gandesc la noi,in timp ce el se gandeste mai intai la el.Am si eu venitul meu pe care nu imi pot permite sa-l narui,fiindca trebuie sa pun casa pe primul loc.In schimb el cauta sa isi cheltuiasca banii pe moftur plus datoriile lui.Are datorii de zeci de milioane cateodata,cursuri platite,totul la zi,iar cand nu are nici o datorie,isi face.La salariu,tot timpul se pune pe el pe primul loc.Eu nu mi-am luat o bluza iarna asta ,cu toate ca nu prea am,iar el si-a cumparat pana si sevalet,nefiind talentat la pictura,doar asa de moft.Luni am programare la dentist(m-am decis sa-mi permit macar asta),iar el cu buna stiinta ca banii mei se vor duce la dentist,anuntat si avizat de acasa,tot si-a cumparat o pereche de papuci de 280 ron plus o pereche de pantaloni la 200 ron.L-am lasat sa faca asta ,pana la urma e salariul lui,plus banca de 600 ron ,datorie veche a lui,din salariul lui nu au ramas decat 400 ron.Ce ar trebui sa fac?Sa nu mai merg la dentist?Ma simt ca o sclava pe langa el.Tot timpul el are datorii,daca nu isi face.Este pasionat de vechituri,deci cumpara garla.Pe unele le si vinde,dar mai mult cumpara decat vinde.Un an de zile a stat la mine si niciodata nu a stiut ce inseamna o asociatie sau un curent,fiindca intotdeauna ramanea fara bani.De cand ne-am luat s-a mai dat pe brazda,l-am trimis pe el la asociatie.Mie imi pune mereu in mana 4-6 milioane din care trebuie sa mancam,sa fumam.Intotdeauna eu sunt baza lui daca ramane fara bani si nu invers.Simt ca profita de mine.Din cauza asta nu prea am incredere in el,consider ca un om egoist este egoist din toate punctele de vedere si nu s-ar sustrage de la nici o placere a vietii.II place mancarea buna,e pofticios.Eu nu pot face ceva de mancare fara sa il intreb pe el si atunci face 1000 de figuri,ba nu vrea aia ,ba e satul de aia.Eu una m-am saturat,consider ca am gresit maritandu-ma cu el,sunt foarte trista.Acest caracter egoist ma face sa fiu din ce in ce mai putin atrasa de el,nu face nimic pentru noi,doar pt el.Cu el nu se poate pune un ban deoparte,el nu a fost capabil niciodata sa economiseasca,eu sunt invatat sa economisesc,imi plac oamenii care impreuna,umar de la umar fac ceva,nu unul hait si altul cea!
kudika_33624
Postat pe 14 Aprilie 2013 12:37
Si unde este problema?????Nu i-ai cunoscut egoismul inainte de a te casatori cu el????Draga mea,in cazul tau,orice comentariu este de prisos!!!!L-ai cunoscut,l-ai iubit,ti-ai uni destinul cu al domniei sale,ce pot sa-ti spun????Daca nu accepta nicio modificare in comportamentul lui,schimba-te tu,daca vei putea,lumea abunda in egoisti,unul in plus nu este evident!!!!!Lasand gluma la o parte,daca acesta este caracterul sotului tau,nu ai ce modificari sa-i faci,fara dorinta din partea lui!!!Si egoismul nu este motiv de divort!!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Aprilie 2013 12:59
Intr-adevar ,l-am cunoscut si am sperat ca va deveni mai responsabil,visul lui maret era o familie...Egoismul nu,dar cate cupluri nu se destrama din cauza banilor?
kudika_33624
Postat pe 14 Aprilie 2013 13:19
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 13:19:38Intr-adevar ,l-am cunoscut si am sperat ca va deveni mai responsabil,visul lui maret era o familie...Egoismul nu,dar cate cupluri nu se destrama din cauza banilor?



Probabil ,domnia sa nu cunoaste semnificatia cuvantului "familie"!!!!Care era,insa,visul tau????Draga mea,egoismul si avaritia sunt tare ,care cu greu pot fi diminuate in intensitatea manifestarii lor!!!Este adevarat,insa,ca lipsa banilor poate distruge armonia existenta intr-un cuplu,dar teoria spune ca iubirea vindeca toate ranile,ce spui de aceasta??Cred ca nu iti mai iubesti sotul si faptul ca el nu contribuie la imbunatatirea climatului din familie,nu este benefic si conduce la aparitia discutiilor dintre voi doi!!!
In ceea ce priveste divorturile,acestea sunt deschise pe fondul disparitiei iubirii si intelegerii din familii,iar lipsa banilor acutizeaza situatia numai acolo unde este terenul sensibil,exact ca in cazul vostru!!!!

Sfat--nu iti distruge familia daca iti mai iubesti partenerul de viata,discutati,caci familia inseamna,dincolo de orice buget,dialoguri civilizate,tocmai in scopul unificarii familiei si aprofundarii trainiciei ei!!!Banii sunt un mijloc de subzistenta zilnica,dar incercati sa nu va limitati familia ,doar la numarul lor,casatoria inseamna cu mult mai mult!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Aprilie 2013 13:48
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 13:19:38Intr-adevar ,l-am cunoscut si am sperat ca va deveni mai responsabil,visul lui maret era o familie...Egoismul nu,dar cate cupluri nu se destrama din cauza banilor?


Este o perioada recomandata de unii(contrar religiei crestine; insa traim in alte timpuri din pacate), ca fiind inportanta inainte de casatorie. Locuiti impreuna si impartiti cheltuieli etc. Eu cred ca in 2 ani poti sa iti dai seama de comportamentul celui de langa tine. Nu poti sa-l cunosti cu adevarat, dar macar iti poti da seama daca iti dovedeste ca te iubeste, prin FAPTE si nu prin vorbe. O greseala mare pe care o fac multe femei este aceea ca isi [pun speranta ca berbatul respectiv o sa se schimbe dupa casatorie. Total gresit. Sunt si cazuri insa destul de putine. Asa ca ai stiut dinainte ce ai la casa.
_Kiddo
Postat pe 14 Aprilie 2013 14:31
naspa. Probabil n-a avut de mic..si acum crede ca e timpul lui sa se rasfete sa aiba sa-si permita. Aiurea nu stiu ce sa-ti spun. Ori discutati serios ori schimbi si tu placa si nu mai esti asa molaie si te duci si spargi banii prin oras pe la haine pana nu mai aveti si sa vedem atunci ce o sa faca. Daca vede ca are fraiera langa el care economiseste are grija sa plateasca datorii pe care el la face si asa mai departe ce vrei de la el...tu ii esti complice
cristi86
Postat pe 14 Aprilie 2013 15:07
naspa. Probabil n-a avut de mic..si acum crede ca e timpul lui sa se rasfete sa aiba sa-si permita. Aiurea nu stiu ce sa-ti spun. Ori discutati serios ori schimbi si tu placa si nu mai esti asa molaie si te duci si spargi banii prin oras pe la haine pana nu mai aveti si sa vedem atunci ce o sa faca. Daca vede ca are fraiera langa el care economiseste are grija sa plateasca datorii pe care el la face si asa mai departe ce vrei de la el...tu ii esti complice
cristi86
Postat pe 14 Aprilie 2013 15:07
Imi doream sa cladim impreuna,sa strangem,eu sunt un spirit afacerist,l-am sustinut cu vechiturile,datorita mie a transformat un hobby intr-o mica afacere,dar ma intristez sa vad ca aluneca in patologic,fara sa ii pese cat de putin de persoana de langa el.Mi-a spus ca ii trebuie timp sa se obisnuiasca sa gandeasca asa,la el nu e ceva instinctiv.In privinta dragostei,cred ca muuuuult timp am trait sub vraja vorbelor ,iar acum ca s-a rupt vraja si am inceput sa il studiez in elementul lui natural si nici el nu s-a mai sinchisit prea mult sa fie asa pompos,simt ca dragostea mea se diminueaza pe zi ce trece si nu vreau asta.
kudika_33624
Postat pe 14 Aprilie 2013 15:52
De mic a avut inca prea mult.Crescut de o femeie singura,puternica,muncitoare,i s-au pus la dispozitie mii de euro saptamanal pe care el ii facea praf.Mare greseala!Cred ca are impresia ca eu ii sunt a doua mama si nu nevasta...Aseara cand am inceput sa ma descarc sa-i spun tot ce am pe suflet mi-a spart farfuria sub nas.
kudika_33624
Postat pe 14 Aprilie 2013 15:58
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 15:58:06De mic a avut inca prea mult.Crescut de o femeie singura,puternica,muncitoare,i s-au pus la dispozitie mii de euro saptamanal pe care el ii facea praf.Mare greseala!Cred ca are impresia ca eu ii sunt a doua mama si nu nevasta...Aseara cand am inceput sa ma descarc sa-i spun tot ce am pe suflet mi-a spart farfuria sub nas.
serios,,chiar sub nas, cum a sparto ?a stranso tare n maini nu?|
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 16:36
Da si apoi a stat in cap pe cioburi!Nu inteleg de ce necazul unuia este prilej de batjocura,eu nu asta caut,multumesc!
kudika_33624
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:10
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 17:10:04Da si apoi a stat in cap pe cioburi!Nu inteleg de ce necazul unuia este prilej de batjocura,eu nu asta caut,multumesc!
batjocura ai tu in cap,,nu mi mai multumi la misto,,tu ai zis ca ti a sparto sub nas nu eu
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:23
stirba si tuta
Cotoiu_ucigas
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:26
Nuuu se poate cu binevoitorii,va tineti de om ca artrita.Daca ti-as spune ca singurul loc unde intr-adevar esti pustiu este in cutia craniana ,probabil te-ai supara strasnic!Asa ca mai bine nu-ti mai spun...
kudika_33624
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:40
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 15:58:06De mic a avut inca prea mult.Crescut de o femeie singura,puternica,muncitoare,i s-au pus la dispozitie mii de euro saptamanal pe care el ii facea praf.Mare greseala!Cred ca are impresia ca eu ii sunt a doua mama si nu nevasta...Aseara cand am inceput sa ma descarc sa-i spun tot ce am pe suflet mi-a spart farfuria sub nas.



Ce a facut????? Si de ce nu ai luat toate farfuriile sa le spargi ???Macar sa aveti ceva in comun!!!!!!

Draga mea,nu aici vei gasi solutiile pentru problema ta,ci in cadrul cuplului vostru!!!Modul cum a reactionat sotul tau apartine unui registru de comportament,deloc multumitor pentru un sot,cap de familie!!Ce a insemnat gestul lui???Nimic in afara de violenta dovedita,lipsa de intelgere si control!!!Cum il vei educa,la acea maniera il vei avea ca sot!!!A fost ingaduit de catre mama,faptul ca i s-au dat sume mari,de bani pentru cheltuiala personala,nu inseamna ca l-a educat asa cum ar trebui sa faca o mama,imi pare rau ca iti spun aceasta!!!Toate carentele in educatie se vor rasfrange asupra ta,acesta va fi viitorul tau!!!!Aveti opinii diferite,orizonturi opuse,cum crezi ca te putem ajuta????
kudika_15804
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:42
De la: kudika_15804, la data 2013-04-14 17:42:24
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 15:58:06De mic a avut inca prea mult.Crescut de o femeie singura,puternica,muncitoare,i s-au pus la dispozitie mii de euro saptamanal pe care el ii facea praf.Mare greseala!Cred ca are impresia ca eu ii sunt a doua mama si nu nevasta...Aseara cand am inceput sa ma descarc sa-i spun tot ce am pe suflet mi-a spart farfuria sub nas.



Ce a facut????? Si de ce nu ai luat toate farfuriile sa le spargi ???Macar sa aveti ceva in comun!!!!!!

Draga mea,nu aici vei gasi solutiile pentru problema ta,ci in cadrul cuplului vostru!!!Modul cum a reactionat sotul tau apartine unui registru de comportament,deloc multumitor pentru un sot,cap de familie!!Ce a insemnat gestul lui???Nimic in afara de violenta dovedita,lipsa de intelgere si control!!!Cum il vei educa,la acea maniera il vei avea ca sot!!!A fost ingaduit de catre mama,faptul ca i s-au dat sume mari,de bani pentru cheltuiala personala,nu inseamna ca l-a educat asa cum ar trebui sa faca o mama,imi pare rau ca iti spun aceasta!!!Toate carentele in educatie se vor rasfrange asupra ta,acesta va fi viitorul tau!!!!Aveti opinii diferite,orizonturi opuse,cum crezi ca te putem ajuta????
vezi ti de drum ,,dute si culcate,,,pe tn te a educat barbatitu de vrei sa l educe ea pe el
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:46
Un barbat nu se va schimba dupa casatorie. Dimpotriva.
La voi, un divort va fi iminent.
Asa ca, pregateste-te psihic de pe acum.
Fii egoista, pentru ca de sufletul tau nu va avea grija nimeni, decat tu si parintii tai.
Tu fiind sarguincioasa, iti place stabilitatea. El este iresponsabil si nu are simtul stabilitatii.
Daca egoismul nu e motiv de divort, nepotrivirea de caracter, este !
Desi, personal, stiu cum este un divort si nu doresc nimanui, dar stiu si cum este linistea sufleteasca de dupa dupa divort. Stiu cum e sa stai intr-o casnicie, in care nu iti mai suporti sotul si crede-ma, m-am casatorit din dragoste.
Asa ca, mai incearca si tu cateva luni sa vorbesti cu el (eu am incercat 4 ani), sa vedeti daca mai puteti face ceva pentru voi. Daca nu, nu o taragani, pentru cu timpul va fi mai rau, iar daca va fi si un copil la mijloc, tu vei plati datorii dupa el toata viata si iti vei creste si copilul de una singura.
Si de ce sa te chinui asa ? Cand poti avea o familie cu un barbat responsabil.
Nu e barbat fara defecte, dar sunt barbati cu care poti trai foarte bine si linistea va fi in casa voastra.
Bafta!
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:48
inceteaza unguroaico ce ti sa intamplat tie nu i valabil la toata lumea
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:55
De la: prazlea, la data 2013-04-14 17:55:45inceteaza unguroaico ce ti sa intamplat tie nu i valabil la toata lumea



Pai nu la tumea, E o singura femeie cu probleme aici
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:58
cea mai mare greseala sa crezi ca poti schimba omul de langa tine
in timp ,defectele se agraveaza si daca la inceput mai inchizi un ochi,mai faci un compromis ,nu o s-o poti face toata viata
Ame_li
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:58
ma scuzati, vroiam sa zic * nu la toata lumea
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:58
De la: prazlea, la data 2013-04-14 17:55:45inceteaza unguroaico ce ti sa intamplat tie nu i valabil la toata lumea


doar n-o sa plateasca saraca femeie datoriile lui o viata intreaga ...
ce treaba-i aia ?
banca privata personala ?
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:01
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 17:58:20
De la: prazlea, la data 2013-04-14 17:55:45inceteaza unguroaico ce ti sa intamplat tie nu i valabil la toata lumea



Pai nu la tumea, E o singura femeie cu probleme aici
ea face parte din toata lumea,,, ,,,ca i ai zis sa se desparta nu i bn ,.ca i ai zis sa vb unu cu altu e bn,,trebuia doar sa i mai zici sa mai lase si unu si altul din ordolii pentru bunul mers al casniciei lor
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:02
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 17:58:47cea mai mare greseala sa crezi ca poti schimba omul de langa tine
in timp ,defectele se agraveaza si daca la inceput mai inchizi un ochi,mai faci un compromis ,nu o s-o poti face toata viata
ba o faci daca o face si celalalt,,ai aparut si tu blondo si tu sti sa ai pareri
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:04
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:04:08
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 17:58:47cea mai mare greseala sa crezi ca poti schimba omul de langa tine
in timp ,defectele se agraveaza si daca la inceput mai inchizi un ochi,mai faci un compromis ,nu o s-o poti face toata viata
ba o faci daca o face si celalalt,,ai aparut si tu blondo si tu sti sa ai pareri


si daca celalat nu o face?si se gandeste numai la sula lui?
ce faci ?te sacrifici o viata intreaga?apropos de egoismul la barbati
Ame_li
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:07
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:02:29
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 17:58:20
De la: prazlea, la data 2013-04-14 17:55:45inceteaza unguroaico ce ti sa intamplat tie nu i valabil la toata lumea



Pai nu la tumea, E o singura femeie cu probleme aici
ea face parte din toata lumea,,, ,,,ca i ai zis sa se desparta nu i bn ,.ca i ai zis sa vb unu cu altu e bn,,trebuia doar sa i mai zici sa mai lase si unu si altul din ordolii pentru bunul mers al casniciei lor


Nu pot sa zic, sa lase si unul si altul din orgolii, pentru ca, faptul ca el cheltuie si banii pe care nu ii are pe lucruri inutile, nu este un orgoliu, ci o caracteristica prosteasca, negativa al lui. El nu este demn de a avea o familie. Plus de asta, dragostea trece prin stomac. Nu poti sa schimbi asta.
Femeile lasa de la ele, atunci cand au cu cine.
Nu puteam sa ii spun sa ramana cu el, cu orice pret, pentru ca, mai devreme sau mai tarziu, va aparea un copil si acest copil va avea o deucatie proasta, din cauza lui, asta daca, nu se va produce un divort, dupa nasterea unui copil. Si atunci, femeia isi va creste copilul singura. E bine ? Eu zic ca nu. Un copil are nevoie o mama si de un tata, care sa ii ofere educatia necesara, sa ii creeze de mic un drum al lui, sa ii deschida orizonturile.

Eu gandesc mai departe de atat, o femeie nu se poate plafona la un barbat iresponsabil, deoarece menirea unei femei in primul rand este de a fi mama. Si este foarte greu sa fii mama singura !
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:09
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:07:40
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:04:08
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 17:58:47cea mai mare greseala sa crezi ca poti schimba omul de langa tine
in timp ,defectele se agraveaza si daca la inceput mai inchizi un ochi,mai faci un compromis ,nu o s-o poti face toata viata
ba o faci daca o face si celalalt,,ai aparut si tu blondo si tu sti sa ai pareri


si daca celalat nu o face?si se gandeste numai la sula lui?
ce faci ?te sacrifici o viata intreaga?apropos de egoismul la barbati
daca nu o face asta e ,,dc te ai maritat cu el cn te a pus sa nu te gandesti innainte sa o faci,,eu in nici un caz,,,egoista e ea ca la luat ca sa nu il fure altul apropo de egoismul la femei
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:10
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 15:58:06De mic a avut inca prea mult.Crescut de o femeie singura,puternica,muncitoare,i s-au pus la dispozitie mii de euro saptamanal pe care el ii facea praf.Mare greseala!Cred ca are impresia ca eu ii sunt a doua mama si nu nevasta...Aseara cand am inceput sa ma descarc sa-i spun tot ce am pe suflet mi-a spart farfuria sub nas.



naspa daca ti-a spart farfuria sub nas. Prazlea e un fel de a spune o expresie nu i-a spart-o chiar sub nas :))... oricum pare violent azi farfuria maine cine stie..poate insa i-a scapat s-a descarcat nu stiu tu il cunosti mai bine. e clar ca nu are de gand sa-ti accepte parerile. Esti intr-o situatie naspa si simt ca iti e frica si sa ramai singura.
cristi86
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:12
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:10:57
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:07:40
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:04:08
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 17:58:47cea mai mare greseala sa crezi ca poti schimba omul de langa tine
in timp ,defectele se agraveaza si daca la inceput mai inchizi un ochi,mai faci un compromis ,nu o s-o poti face toata viata
ba o faci daca o face si celalalt,,ai aparut si tu blondo si tu sti sa ai pareri


si daca celalat nu o face?si se gandeste numai la sula lui?
ce faci ?te sacrifici o viata intreaga?apropos de egoismul la barbati
daca nu o face asta e ,,dc te ai maritat cu el cn te a pus sa nu te gandesti innainte sa o faci,,eu in nici un caz,,,egoista e ea ca la luat ca sa nu il fure altul apropo de egoismul la femei



e si daca nu s-a a gandit inainte de maritis ce sa faca?
sa plateasca toata viata pt asta?
Are dreptate Ami,mai devreme sau mai tarziu o sa apara un copil si atunci lucrurile se vor complica.
o sa sparga ala si banii de scutece
Ame_li
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:14
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 18:09:59
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:02:29
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 17:58:20
De la: prazlea, la data 2013-04-14 17:55:45inceteaza unguroaico ce ti sa intamplat tie nu i valabil la toata lumea



Pai nu la tumea, E o singura femeie cu probleme aici
ea face parte din toata lumea,,, ,,,ca i ai zis sa se desparta nu i bn ,.ca i ai zis sa vb unu cu altu e bn,,trebuia doar sa i mai zici sa mai lase si unu si altul din ordolii pentru bunul mers al casniciei lor


Nu pot sa zic, sa lase si unul si altul din orgolii, pentru ca, faptul ca el cheltuie si banii pe care nu ii are pe lucruri inutile, nu este un orgoliu, ci o caracteristica prosteasca, negativa al lui. El nu este demn de a avea o familie. Plus de asta, dragostea trece prin stomac. Nu poti sa schimbi asta.
Femeile lasa de la ele, atunci cand au cu cine.
Nu puteam sa ii spun sa ramana cu el, cu orice pret, pentru ca, mai devreme sau mai tarziu, va aparea un copil si acest copil va avea o deucatie proasta, din cauza lui, asta daca, nu se va produce un divort, dupa nasterea unui copil. Si atunci, femeia isi va creste copilul singura. E bine ? Eu zic ca nu. Un copil are nevoie o mama si de un tata, care sa ii ofere educatia necesara, sa ii creeze de mic un drum al lui, sa ii deschida orizonturile.

Eu gandesc mai departe de atat, o femeie nu se poate plafona la un barbat iresponsabil, deoarece menirea unei femei in primul rand este de a fi mama. Si este foarte greu sa fii mama singura !
este ,,daca era iresponsabil dc la luat,,,,,nu poti tu sa ti formezi o parere dp ce zice ea,,la tribunal e nevoie de parerile ambelor parti ca sa dai un verdict corect
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gastrectomie subtotala 6 De la: Simona_Leafu_1 5 Martie 2014 13:54
Sa fie bebe?? 9 De la: Delia-Maya 11 August 2014 08:18
Idei mic dejun 13 De la: iulischa 12 Decembrie 2011 19:04
Buna, am si eu nevoie de niste informatii!!! 8 De la: kudika_14576 21 August 2012 18:12
Merita iubirea mea un sacrificiu?????????????? 2 De la: ironia 18 Martie 2011 14:38