Setari Cookie-uri

visul meu...

Sunt vaduva de cinci ani timp in care nu am avut nicio alta relatie cu un barbat. Pana intr-o zi cand am cunoscut pe cineva care la inceput mi s-a parut a fi un barbat deosebit si care isi dorea, ca si mine, o relatie stabila, casatorie, familie. Dupa prima mea intalnire cu el am ajuns acasa si m-am culcat. Am visat ca mergeam pe langa sotul meu care parea putin dezorientat si ametit, eu gandeam ca este asa din cauza bolii lui. Desii el a murit subit fara a suferii de o boala anume. Mergand unul pe langa altul la un moment dat el a disparut. Atunci din spatele meu se aude vocea fiicei mele care tipa in disperare ca nu am avut grija de tatal el. De fapt m-am intors si l-am vazut cazut intr-o groapa plina cu apa in care se zbatea sa se salveze. Eu l-am scos de acolo, l-am salvat dar s-a transformat in tipul pe care doar ce il cunoscusem. Acest barbat incerca sa ma traga de mana sa vin langa el dar cand incercam sa ma apropii mi se facea rau si cautam un loc unde sa ma ascund sa vars. Chiar varsam si trageam de pe gat niste plase. iar ma apropiam, iar mi se intampla acelasi lucru. A fost un vis groaznic. Imi poate explica cineva sensul acestui vis? Va multumesc la toti si va doresc numai bine.
kudika046717
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:25
De la: kudika046717, la data 2011-01-22 11:25:45Sunt vaduva de cinci ani timp in care nu am avut nicio alta relatie cu un barbat. Pana intr-o zi cand am cunoscut pe cineva care la inceput mi s-a parut a fi un barbat deosebit si care isi dorea, ca si mine, o relatie stabila, casatorie, familie. Dupa prima mea intalnire cu el am ajuns acasa si m-am culcat. Am visat ca mergeam pe langa sotul meu care parea putin dezorientat si ametit, eu gandeam ca este asa din cauza bolii lui. Desii el a murit subit fara a suferii de o boala anume. Mergand unul pe langa altul la un moment dat el a disparut. Atunci din spatele meu se aude vocea fiicei mele care tipa in disperare ca nu am avut grija de tatal el. De fapt m-am intors si l-am vazut cazut intr-o groapa plina cu apa in care se zbatea sa se salveze. Eu l-am scos de acolo, l-am salvat dar s-a transformat in tipul pe care doar ce il cunoscusem. Acest barbat incerca sa ma traga de mana sa vin langa el dar cand incercam sa ma apropii mi se facea rau si cautam un loc unde sa ma ascund sa vars. Chiar varsam si trageam de pe gat niste plase. iar ma apropiam, iar mi se intampla acelasi lucru. A fost un vis groaznic. Imi poate explica cineva sensul acestui vis? Va multumesc la toti si va doresc numai bine.



Sa incerc eu: am doua variante...

1. sotul tau "doreste" ca tu sa nu mai traiesti in trecut si sa-ti refaci viata

2. ori "te avertizeaza" ca o sa ai probleme mari daca o sa ai o relatie cu barbatul ce tocmai l-ai intalnit.


In orice caz, mergi cu precautie spre viitor ( sentimental vorbind)

mimi_ca29
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:32
De la: kudika046717, la data 2011-01-22 11:25:45Sunt vaduva de cinci ani timp in care nu am avut nicio alta relatie cu un barbat. Pana intr-o zi cand am cunoscut pe cineva care la inceput mi s-a parut a fi un barbat deosebit si care isi dorea, ca si mine, o relatie stabila, casatorie, familie. Dupa prima mea intalnire cu el am ajuns acasa si m-am culcat. Am visat ca mergeam pe langa sotul meu care parea putin dezorientat si ametit, eu gandeam ca este asa din cauza bolii lui. Desii el a murit subit fara a suferii de o boala anume. Mergand unul pe langa altul la un moment dat el a disparut. Atunci din spatele meu se aude vocea fiicei mele care tipa in disperare ca nu am avut grija de tatal el. De fapt m-am intors si l-am vazut cazut intr-o groapa plina cu apa in care se zbatea sa se salveze. Eu l-am scos de acolo, l-am salvat dar s-a transformat in tipul pe care doar ce il cunoscusem. Acest barbat incerca sa ma traga de mana sa vin langa el dar cand incercam sa ma apropii mi se facea rau si cautam un loc unde sa ma ascund sa vars. Chiar varsam si trageam de pe gat niste plase. iar ma apropiam, iar mi se intampla acelasi lucru. A fost un vis groaznic. Imi poate explica cineva sensul acestui vis? Va multumesc la toti si va doresc numai bine.

...interesant visul...sotul tau ti-a zis ceva? ...si cred ca ai inca probleme de constiinta vizavi de el.
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 11:41
De la: kudika046717, la data 2011-01-22 11:25:45Sunt vaduva de cinci ani timp in care nu am avut nicio alta relatie cu un barbat. Pana intr-o zi cand am cunoscut pe cineva care la inceput mi s-a parut a fi un barbat deosebit si care isi dorea, ca si mine, o relatie stabila, casatorie, familie. Dupa prima mea intalnire cu el am ajuns acasa si m-am culcat. Am visat ca mergeam pe langa sotul meu care parea putin dezorientat si ametit, eu gandeam ca este asa din cauza bolii lui. Desii el a murit subit fara a suferii de o boala anume. Mergand unul pe langa altul la un moment dat el a disparut. Atunci din spatele meu se aude vocea fiicei mele care tipa in disperare ca nu am avut grija de tatal el. De fapt m-am intors si l-am vazut cazut intr-o groapa plina cu apa in care se zbatea sa se salveze. Eu l-am scos de acolo, l-am salvat dar s-a transformat in tipul pe care doar ce il cunoscusem. Acest barbat incerca sa ma traga de mana sa vin langa el dar cand incercam sa ma apropii mi se facea rau si cautam un loc unde sa ma ascund sa vars. Chiar varsam si trageam de pe gat niste plase. iar ma apropiam, iar mi se intampla acelasi lucru. A fost un vis groaznic. Imi poate explica cineva sensul acestui vis? Va multumesc la toti si va doresc numai bine.


Se spune ca visele sunt o ''concluzie'' a ceea ce traim peste zi.
Daca tu nu ai avut nicio relatie de la moartea sotului tau...atunci este usor logic sa se intample asa...
Probabil ca subconstientul tau isi face simtita prezenta...
Eu vad asa lucrurile: tu probabil ca ai tinut foarte mult la sotul tau, nu l-ai inselat, nu vedeai viata fara el, sau alaturi de altcineva...dovada si perioada lunga de dupa deces in care tu nu ai avut pe nimeni. E si acum ai gasit pe cineva dar probabil ca subconstientul tau nu este gata...nu este pregatit...
Eu una cred in vise sau ce iti arata ele...insa chiar nu cred ca de data asta e cazul. Cred ca ar trebui sa mergi mai departe, sa vezi ce si cum, sa vezi daca mai ai vise (dar nu cred) si alte semne...daca nu ai, bafta multa...daca ai, probabil ar trebui sa incerci cu altcineva.
Multa liniste sufleteasca si dragoste iti doresc!
pinguina
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:05
interesant...eu nu cred in vise...dar este unul care mi-a ramas clar intiparit in minte, probabil ca ar fi trebuit sa-l iau in seama...urma sa ma marit si l-am visat pe tatal meu mort de multi ani, care a venit la nunta mea imbracat in pijama...eu suparata, m-am dus sa-l cert...hai mai tata, chiar nu gaseai si tu in sifonier un costm si-o cravata...el s-a intors spre mine si mi-a raspuns...barbatul care-mi va face nefericita fata, nu merita efortul de a ma imbraca elegant!!!!...urmarea...dupa nici 3 ani am divortat
miss_darine
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:14
De la: miss_darine, la data 2011-01-22 12:14:07 interesant...eu nu cred in vise...dar este unul care mi-a ramas clar intiparit in minte, probabil ca ar fi trebuit sa-l iau in seama...urma sa ma marit si l-am visat pe tatal meu mort de multi ani, care a venit la nunta mea imbracat in pijama...eu suparata, m-am dus sa-l cert...hai mai tata, chiar nu gaseai si tu in sifonier un costm si-o cravata...el s-a intors spre mine si mi-a raspuns...barbatul care-mi va face nefericita fata, nu merita efortul de a ma imbraca elegant!!!!...urmarea...dupa nici 3 ani am divortat


Darineeee......
anastasia_m
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:15
De la: miss_darine, la data 2011-01-22 12:14:07 interesant...eu nu cred in vise...dar este unul care mi-a ramas clar intiparit in minte, probabil ca ar fi trebuit sa-l iau in seama...urma sa ma marit si l-am visat pe tatal meu mort de multi ani, care a venit la nunta mea imbracat in pijama...eu suparata, m-am dus sa-l cert...hai mai tata, chiar nu gaseai si tu in sifonier un costm si-o cravata...el s-a intors spre mine si mi-a raspuns...barbatul care-mi va face nefericita fata, nu merita efortul de a ma imbraca elegant!!!!...urmarea...dupa nici 3 ani am divortat

...intotdeauna sa fiti atenti la ce spun persoanele decedate in visele voastre...si la gesturi
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:19
De la: miss_darine, la data 2011-01-22 12:14:07 interesant...eu nu cred in vise...dar este unul care mi-a ramas clar intiparit in minte, probabil ca ar fi trebuit sa-l iau in seama...urma sa ma marit si l-am visat pe tatal meu mort de multi ani, care a venit la nunta mea imbracat in pijama...eu suparata, m-am dus sa-l cert...hai mai tata, chiar nu gaseai si tu in sifonier un costm si-o cravata...el s-a intors spre mine si mi-a raspuns...barbatul care-mi va face nefericita fata, nu merita efortul de a ma imbraca elegant!!!!...urmarea...dupa nici 3 ani am divortat

...intotdeauna sa fiti atenti la ce spun persoanele decedate in visele voastre...si la gesturi
kudika195501
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:19
darine
nicossia
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:27
De la: nicossia, la data 2011-01-22 12:27:09darine

miss_darine
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:50
Eu cred ca te simti oarecum vinovata, ca si cum l-ai insela intr-un fel pe sotul tau, si de asta ai visele astea. Gandeste-te la faptul ca sotul tau, acolo unde e, isi doreste sa te stie fericita. Nu ai de ce sa te temi, trebuie sa incerci sa-ti refaci viata si sa lasi trecutul in urma.
Micael
Postat pe 22 Ianuarie 2011 13:17
Cu visul,parca mi-ati explicat ce-o fi fost.Da' cu plasele?Plasele ce semnificatie or avea,tata?
nicossia
Postat pe 22 Ianuarie 2011 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Interpretare vise 131 De la: MAMAITA 13 Februarie 2012 12:03
DE CE MI-E FRICA MEREU SA NU-L PIERD? 16 De la: flickflak 27 Iunie 2009 02:32
ghicit in cafea 7 De la: Cassey 16 Mai 2009 10:22
school time...... 22 De la: cinderella 18 Mai 2009 00:58
durerea din suflet !!!!!!!!!!!! 25 De la: kudika410734 31 August 2011 13:15