Setari Cookie-uri

CUM SA CONDIMENTEZ RELATIA

Buna!Am o relatie minunata,singurul neajuns ar fi distanta de aprox 50 de km intre noi(oras-sat).Din lipsa timpului si a serviciului ne vedem doar in weekenduri si rareori in timpul sapt.Vara e mai ok pt ca stau eu la sat dar acm iarna e dureros sa ne vedem asa rar.Cum as putea sa condimentez relatia pe timpul knd nu suntem unul langa altul?Multumesc anticipat!
kudika514482
Postat pe 4 Noiembrie 2012 22:00
50 de km da distanta e mare, ai nevoie de oregano, cuisoare, sos de soia Shoyu smd.
kudika_19008
Postat pe 4 Noiembrie 2012 22:06
De la: kudika514482, la data 2012-11-04 22:00:47Buna!Am o relatie minunata,singurul neajuns ar fi distanta de aprox 50 de km intre noi(oras-sat).Din lipsa timpului si a serviciului ne vedem doar in weekenduri si rareori in timpul sapt.Vara e mai ok pt ca stau eu la sat dar acm iarna e dureros sa ne vedem asa rar.Cum as putea sa condimentez relatia pe timpul knd nu suntem unul langa altul?Multumesc anticipat!


De ce nu va mutati impreuna? Oricat ti-ai dori tu sa condimentezi o relatie la distanta, nu o sa reusesti sa faci lucrul asta la perfectie, dupa cum iti doresti.

E musai sa ajungeti la un numitor comun si sa va hotarati daca te muti tu la el sau se muta el la tine. Unul din voi doi trebuie sa cedeze si sa faca compromisuri de dragul celuilalt.
kudika_10817
Postat pe 5 Noiembrie 2012 10:42
Iti dau eu o idee : seara, il suni sa-i spui noapte buna.....si apoi, din intimplare ii spui, sunt imbracata in lenjerie rosie de dantela, am sa ti-o arat in week-end sau ii spui acum am iesit de la dus dar nu imi gasesc pijamaua, ma invart prin casa doar in prosop, e cald si bine..... Crede-ma, o sa te trezesti cu el la usa.... sa te ajute sa-ti gasesti pijamaua
GHEISA_
Postat pe 5 Noiembrie 2012 10:55
De la: kudika514482, la data 2012-11-04 22:00:47Buna!Am o relatie minunata,singurul neajuns ar fi distanta de aprox 50 de km intre noi(oras-sat).Din lipsa timpului si a serviciului ne vedem doar in weekenduri si rareori in timpul sapt.Vara e mai ok pt ca stau eu la sat dar acm iarna e dureros sa ne vedem asa rar.Cum as putea sa condimentez relatia pe timpul knd nu suntem unul langa altul?Multumesc anticipat!



Personal, nu cred in aplicarea artificiilor in relatiile parcurse la distanta!!!Oricate eforturi s-ar face in acest sens ,pe parcurs, pot aparea probleme ,care vor afecta relatia!

In cazul de fata,draga mea,distanta existenta intre domiciliile voastre nu este foarte mare, dar pentru o buna derulare a iubirii voastre,trebuie sa luati o decizie comuna,reciproc avantajoasa,in ceea ce priveste stabilirea unei locatii comune!!As opta pentru stabilirea in mediul urban,si mai putin la sat!!!Nu exista "condimente" ,deosebite de cele folosite in orice relatie,decat,poate,un plus de tandrete si dorinta de a va vedea cat mai des!!Fiti naurali,poleiala da stralucire,dar nu trainicie unei relatii!!!Discutati coabitarea la oras,este singura cale ,ca povestea voastra sa aiba un curs normal si armonios!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Noiembrie 2012 10:59
Poti sa condimentezi o relatie la distanta, insa nu pentru prea mult timp. Eu cu viitorul meu sot, am facut asta, insa dupa 7-8 luni ne-am mutat impreuna. Noi eram la 600 km distanta unul fata de celalalt. Eu in N-V, el in Bucuresti. In acel timp ne-am vazut de putine ori....de sarbatori si inca de vreo doua ori. Fiind constienti ca nu putem sa traem de timp prea mult cu o relatie la distanta, ne-am mutat impreuna....asa ca iti sugerez sa nu trageti prea mult de timp. Ori tu, ori el sa se mute.....
Stii vorba aia: Ochii care nu se vad, se uita!
Bafta!
Ghicicummacheama
Postat pe 5 Noiembrie 2012 11:42
De la: kudika_15804, la data 2012-11-05 10:59:21
De la: kudika514482, la data 2012-11-04 22:00:47Buna!Am o relatie minunata,singurul neajuns ar fi distanta de aprox 50 de km intre noi(oras-sat).Din lipsa timpului si a serviciului ne vedem doar in weekenduri si rareori in timpul sapt.Vara e mai ok pt ca stau eu la sat dar acm iarna e dureros sa ne vedem asa rar.Cum as putea sa condimentez relatia pe timpul knd nu suntem unul langa altul?Multumesc anticipat!



Personal, nu cred in aplicarea artificiilor in relatiile parcurse la distanta!!!Oricate eforturi s-ar face in acest sens ,pe parcurs, pot aparea probleme ,care vor afecta relatia!

In cazul de fata,draga mea,distanta existenta intre domiciliile voastre nu este foarte mare, dar pentru o buna derulare a iubirii voastre,trebuie sa luati o decizie comuna,reciproc avantajoasa,in ceea ce priveste stabilirea unei locatii comune!!As opta pentru stabilirea in mediul urban,si mai putin la sat!!!Nu exista "condimente" ,deosebite de cele folosite in orice relatie,decat,poate,un plus de tandrete si dorinta de a va vedea cat mai des!!Fiti naurali,poleiala da stralucire,dar nu trainicie unei relatii!!!Discutati coabitarea la oras,este singura cale ,ca povestea voastra sa aiba un curs normal si armonios!!!





Ar fi minunat sa ne mutam impreuna,doar ca eu acum termin liceul,el e proaspat angajat.Deci eu acolo nu pot merge acum si el aici nu ar avea serviciu...
kudika514482
Postat pe 5 Noiembrie 2012 19:14
De la: kudika_19008, la data 2012-11-04 22:06:5150 de km da distanta e mare, ai nevoie de oregano, cuisoare, sos de soia Shoyu smd.



Mersi mult pt seriozitate acordata!
kudika514482
Postat pe 5 Noiembrie 2012 19:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mama crestina intr-o tara musulmana: o provocare?!? 10 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 20:47
oare..mai exista viata? 4 De la: oonahabibi_yahoo_com 1 Aprilie 2009 12:54
O recomandare pt fetele care isi fac cunostinte pe internet! 11 De la: Brunette_25 13 Mai 2011 21:35
Care e cea mai frumoasa amintire pe care o aveti cu iubitul vostru? 33 De la: adrianoo33 9 Noiembrie 2009 00:10
pentru iubirea mea cea mai frumoasa declaratie 12 De la: bestiutza_relouded 28 Aprilie 2009 12:08