Setari Cookie-uri

tattoo

as vrea sa imi fac si eu un tatuaj pe omoplat si imi e putin frica
imi puteti spune si mie cat de tare doare si daca ati avut vreo reactie, infectie ceva?
elena_mihaela
Postat pe 1 Februarie 2011 14:48
io mi-am facut pe mana stanga, in cot! da' a meritat!
a fost dureros, intradevar. sa simti acu' ala care te penetreza de cateva sute de ori pe minut, nu-i chiar asa usor. dar a meritat!
plus, ca era putin infectat acu', cu niste virusi luati de la vopseaua folosita in industrie. nici tatuatoru' n-a stiut...si a dat pana mi s-a infectat.
n-ai vrea sa stii ce a urmat!
geo_resuscitat
Postat pe 1 Februarie 2011 15:01
mai convis
acum sigur o sa imi fac
elena_mihaela
Postat pe 1 Februarie 2011 19:28
fiecare dintre noi suporta diferit durere , si ca sa eviti infectiile alege totusi un profesionist , alege pe cineva la care deja au apelat prieteni de-ai tai si nu au avut probleme cu infectii . Doar sa te gadesti bine la modelul c eil vei dorii sa il aplici ca nu vei putea sa il stergi cand nu vei mai avea chef de el .
Alex_Bodea
Postat pe 1 Februarie 2011 19:32
Nu e chiar atat de rau. Bineinteles ca doare, dar nu se moare din asta. Depinde de marimea tatuajului, de model etc. Daca te hotarasti sa ti-l faci informeaza-te. Cauta mai multe saloane(fie pe internet fie te duci direct la salon) si la final iei decizia. Sanlonul ales trebuie sa functioneze legal, sa respecte normele de igienta (ace sterile, manusi, pigmenti de calitate, etc), sa aiba angajati cu experienta etc.

P.S. Inainte de a-ti face un tatuaj gandeste-te bine ce vrei. Alege un model care sa semnifice ceva pentru tine si pe care sa nu-l regreti in viitor.

Bafta!
anca_jurcau
Postat pe 3 Februarie 2011 00:33
asta am gasit eu:
Tatuaj Corporal

Atunci cand alegi sa iti faci un tattoo trebuie pentru inceput sa te gandesti la un model si la locul unde ai vrea sa il ai pe corp. Poti opta pentru un tattoo care sa reprezinte un fluture, o floare, semnul tau de zodiac sau unul tribal ori un model creat de tine.

Majoritatea barbatilor si femeilor vor sa poarte un tatuaj la moda care le da ocazia sa fie indrazneti!

In Romania, persoanele sub 16 ani nu au voie sa-si faca tatuaje iar cele cu varsta intre 16 si 18 ani au nevoie de acordul scris al unui parinte.

* Este o procedura sigura?
* O sa doara?
* Ce model aleg?
* Este bine sa fac tatuaj inainte sa plec in vacanta ?

Este o procedura sigura?

La salonul Blooms Beauty garantam siguranta medicala si igienica.

De la: anca_jurcau, la data 2011-02-03 00:33:20Nu e chiar atat de rau. Bineinteles ca doare, dar nu se moare din asta. Depinde de marimea tatuajului, de model etc. Daca te hotarasti sa ti-l faci informeaza-te. Cauta mai multe saloane(fie pe internet fie te duci direct la salon) si la final iei decizia. Sanlonul ales trebuie sa functioneze legal, sa respecte normele de igienta (ace sterile, manusi, pigmenti de calitate, etc), sa aiba angajati cu experienta etc.

P.S. Inainte de a-ti face un tatuaj gandeste-te bine ce vrei. Alege un model care sa semnifice ceva pentru tine si pe care sa nu-l regreti in viitor.

Bafta!
m_nicole
Postat pe 3 Februarie 2011 18:28
De la: m_nicole, la data 2011-02-03 18:28:53asta am gasit eu:
Tatuaj Corporal

Atunci cand alegi sa iti faci un tattoo trebuie pentru inceput sa te gandesti la un model si la locul unde ai vrea sa il ai pe corp. Poti opta pentru un tattoo care sa reprezinte un fluture, o floare, semnul tau de zodiac sau unul tribal ori un model creat de tine.

Majoritatea barbatilor si femeilor vor sa poarte un tatuaj la moda care le da ocazia sa fie indrazneti!

In Romania, persoanele sub 16 ani nu au voie sa-si faca tatuaje iar cele cu varsta intre 16 si 18 ani au nevoie de acordul scris al unui parinte.

* Este o procedura sigura?
* O sa doara?
* Ce model aleg?
* Este bine sa fac tatuaj inainte sa plec in vacanta ?

Este o procedura sigura?

La salonul Blooms Beauty garantam siguranta medicala si igienica.

De la: anca_jurcau, la data 2011-02-03 00:33:20Nu e chiar atat de rau. Bineinteles ca doare, dar nu se moare din asta. Depinde de marimea tatuajului, de model etc. Daca te hotarasti sa ti-l faci informeaza-te. Cauta mai multe saloane(fie pe internet fie te duci direct la salon) si la final iei decizia. Sanlonul ales trebuie sa functioneze legal, sa respecte normele de igienta (ace sterile, manusi, pigmenti de calitate, etc), sa aiba angajati cu experienta etc.

P.S. Inainte de a-ti face un tatuaj gandeste-te bine ce vrei. Alege un model care sa semnifice ceva pentru tine si pe care sa nu-l regreti in viitor.

Bafta!



Fluture? Floare? Poate... dar doar in cazul in care reprezinta ceva pentru tine. Altfel il regreti in maxim jumatate de an si ce faci? Alegi sa te chinuie cu laserul?
Un tatuaj nu e o joaca. Il faci doar cand esti sigur ca vrei si te gandesti ca nu o sa iti para rau, cel putin pentru o perioada mai lunga de timp.
anca_jurcau
Postat pe 6 Februarie 2011 03:24
eu am deja unul, in zona unde vrei sa-yi faci. cand il faci propriu-zis e suportabila durerea, vindecarea e mai grea. sugestia mea ca sa nu se infecteze e sa folosesti comprese cu apa rece ca sa alini durerea pana se vindeca. sper ca te ajuta informatiile mele
adyna2905
Postat pe 6 Februarie 2011 05:19
De la: adyna2905, la data 2011-02-06 05:19:21eu am deja unul, in zona unde vrei sa-yi faci. cand il faci propriu-zis e suportabila durerea, vindecarea e mai grea. sugestia mea ca sa nu se infecteze e sa folosesti comprese cu apa rece ca sa alini durerea pana se vindeca. sper ca te ajuta informatiile mele

in primele 2 saptamani nu e bine sa pui apa pe tatuaj sau sa dai jet direct de papa pe el sau sa faci baie deoarece clorul din apa afecteaza culoarea. de durut doare dar merita eu mi-am facut pe coaste un model destul de mare si doare tare dar pe omoplat e pos sa fie mai light. succes
melka
Postat pe 6 Februarie 2011 12:04
Eu am citit undeva ca persoanele care actioneaza conform dorintelor altora risca sa se imbolnaveasca de alergii la un moment dat... ...Oricum...asta nu e cazul tau, din moment ce tu iti doresti sa iti faci tatuajul. Sunt convinsa ca o sa doara insa daca tu crezi ca asta vrei:...Eu cred ca daca te ingrijesti cum trebuie nu vei face alergii si se va vindeca frumos, iar sa faci vreo infectie mi se pare total anapoda atata timp cat iti faci tatuajul intr-un salon ok
joy_18
Postat pe 6 Februarie 2011 13:23
De la: geo_resuscitat, la data 2011-02-01 15:01:22io mi-am facut pe mana stanga, in cot! da' a meritat!
a fost dureros, intradevar. sa simti acu' ala care te penetreza de cateva sute de ori pe minut, nu-i chiar asa usor. dar a meritat!
plus, ca era putin infectat acu', cu niste virusi luati de la vopseaua folosita in industrie. nici tatuatoru' n-a stiut...si a dat pana mi s-a infectat.
n-ai vrea sa stii ce a urmat!

si te mai doare-n cot ?
BEL_AMY1
Postat pe 6 Februarie 2011 13:29
De la: elena_mihaela, la data 2011-02-01 14:48:33as vrea sa imi fac si eu un tatuaj pe omoplat si imi e putin frica
imi puteti spune si mie cat de tare doare si daca ati avut vreo reactie, infectie ceva?


si daca la un moment dat te plictisesti de el (de tatuaj) ???
eu pana si o injecctie o fac cu atata teama, nu-mi plac acele si nu cred ca-i cineva innebunit dupa ele....asa ca...de ce sa fi pictat pe piele definitiv???? scuze, dar n-am sa inteleg. Te mai si poti imbolnavi...brrrrr
Dar cine vrea....luati de va serviti !
contesina
Postat pe 6 Februarie 2011 20:38
Sunt frumoase tatuajele. Aduc culoare in viata noastra.
machiajtatuaj
Postat pe 7 Februarie 2011 00:19
sincer si pe mine ma bate gandul sa imi fac un tatuaj .....desi e cam mare....incepe din inghinal si se termina undeva in dreptul sanului..prietenul meu are 6 tatuaje si a zis ca cel mai dureros e pe coapse...in rest durerea exista..numai ca e suportabila...in caz ca suporti cat de cat durerea:D
mirela_roxana
Postat pe 7 Februarie 2011 10:01
nu-i asa dureros un tatuaj...eu mi-am facut la inchietura mainii si pot spune ca doar la fel de mult cum te-ai eplila pe mana cu aparatul de epilat ...simti intepatura unor ace ...mie mi-a facut-o un neprofesionist si nu am patit nimic.. e in regula ...
depinde de la caz la caz :D bafta :P
ChristineCryss
Postat pe 7 Februarie 2011 17:33

si daca la un moment dat te plictisesti de el (de tatuaj) ???
eu pana si o injecctie o fac cu atata teama, nu-mi plac acele si nu cred ca-i cineva innebunit dupa ele....asa ca...de ce sa fi pictat pe piele definitiv???? scuze, dar n-am sa inteleg. Te mai si poti imbolnavi...brrrrr
Dar cine vrea....luati de va serviti ! [/quote]
sincer eu mi-am ales zona si modelul in asa fel incat daca ma plictisesc sa am 2 variante:
1 il scot si nu raman cu cicatrice(ce-i drept se vindeca cam greu si dureaza)
2 imi fac alt model peste care sa-l schimbe
adyna2905
Postat pe 7 Februarie 2011 19:13
De la: adyna2905, la data 2011-02-07 19:13:59
si daca la un moment dat te plictisesti de el (de tatuaj) ???
eu pana si o injecctie o fac cu atata teama, nu-mi plac acele si nu cred ca-i cineva innebunit dupa ele....asa ca...de ce sa fi pictat pe piele definitiv???? scuze, dar n-am sa inteleg. Te mai si poti imbolnavi...brrrrr
Dar cine vrea....luati de va serviti !

sincer eu mi-am ales zona si modelul in asa fel incat daca ma plictisesc sa am 2 variante:
1 il scot si nu raman cu cicatrice(ce-i drept se vindeca cam greu si dureaza)
2 imi fac alt model peste care sa-l schimbe
si apropo, o injectie e de 10 ori mai dureroasa decat un tatuaj
adyna2905
Postat pe 7 Februarie 2011 19:14
Ce a urmat????
joy_18
Postat pe 18 Februarie 2011 00:23
De la: contesina, la data 2011-02-06 20:38:31
De la: elena_mihaela, la data 2011-02-01 14:48:33as vrea sa imi fac si eu un tatuaj pe omoplat si imi e putin frica
imi puteti spune si mie cat de tare doare si daca ati avut vreo reactie, infectie ceva?


si daca la un moment dat te plictisesti de el (de tatuaj) ???
eu pana si o injecctie o fac cu atata teama, nu-mi plac acele si nu cred ca-i cineva innebunit dupa ele....asa ca...de ce sa fi pictat pe piele definitiv???? scuze, dar n-am sa inteleg. Te mai si poti imbolnavi...brrrrr
Dar cine vrea....luati de va serviti !

Eu m-am gandit un an daca sa-mi fac unul sau nu
ma gandeam sa nu regret mai tarziu,totusi l-am facut

pe mine ma excita durerea (glumesc)
Valy90
Postat pe 18 Februarie 2011 01:03
Buna!Eu am un tatuaj pe omoplat...de durut doare.,dar laun moment dat te obisnuiesti cu durerea,asta daca nu faci pauze:PSe merita,il am de 2 ani si inca nu m-am plictisit de el.Urmeaza sa-mi mai fac inca unul dar tre sa ma gandesc unde anume:)Dupa ce il faci tre sa folosesti o crema(nu mai stiu exact cum se cheama,e o crema pt ochi,antibiotic)innainte sa dai crema te stergi bine cu servetele pt bebei fara alcool,operatiunea se face din 2 in 2 ore pina cade coaja...bafta!
kudika149884
Postat pe 18 Februarie 2011 19:36
De la: kudika149884, la data 2011-02-18 19:36:54Buna!Eu am un tatuaj pe omoplat...de durut doare.,dar laun moment dat te obisnuiesti cu durerea,asta daca nu faci pauze:PSe merita,il am de 2 ani si inca nu m-am plictisit de el.Urmeaza sa-mi mai fac inca unul dar tre sa ma gandesc unde anume:)Dupa ce il faci tre sa folosesti o crema(nu mai stiu exact cum se cheama,e o crema pt ochi,antibiotic)innainte sa dai crema te stergi bine cu servetele pt bebei fara alcool,operatiunea se face din 2 in 2 ore pina cade coaja...bafta!

crema pt ochi????
poate ai vrut sa zici vasilina alba
Valy90
Postat pe 18 Februarie 2011 22:22
se referea la kanamicina, mai buna pentru ingrijirea tatuajelor e Bpanthen unguent la inceput dupa care crema.pe omoplat nu doare aproape deloc, e mai mult o senzatie de disconfort.
witcher
Postat pe 19 Februarie 2011 00:17
incredibil cum puteti face dintr un lucru "cool " unul gay.

iti faci un tatuaj, ASUMA TI CONSICENTELE. vai , duaaamne si daca se infecteaza, ce unguent sa folosec, uf uf poate ma doare...

e un tatuaj.e menit sa doare, sa se infecteze, sa te marcheze. daca te plangi ca te doare,poate ar fi bine sa ti pui un piercing sau ceva gay de genu.

oricum, in ziua de azi, tot taranu are tatuaj.
rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 00:20
un tatuaj , da implica o responsabilitate.durerea difera la fiecare.si eu nu am folosit nici un fel de crema, doar comprese cu apa rece ca sa reduca mancarimea(si durerea printre altele). Am ales o zona in care il afisez numai cand am chef, e mic si discret. So what if I have? Fiecare face ce vrea cu corpul lui.
adyna2905
Postat pe 19 Februarie 2011 09:08
lol. e doar un tatuaj! nu e ca si cum ai merge maine in razboi si poate nu te mai intorci...
rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 09:27
De la: rockk, la data 2011-02-19 09:27:25lol. e doar un tatuaj! nu e ca si cum ai merge maine in razboi si poate nu te mai intorci...

Valy90
Postat pe 19 Februarie 2011 12:14
De la: elena_mihaela, la data 2011-02-01 14:48:33as vrea sa imi fac si eu un tatuaj pe omoplat si imi e putin frica
imi puteti spune si mie cat de tare doare si daca ati avut vreo reactie, infectie ceva?


Eu mi-am facut in stanga jos (sub buric, stanga).. ce-i drept, e micut, dar mi s-a parut suportabila durerea. Eu am avut noroc, fara infectii. Acum na, te-as sffatui daca vrei sa ti-l faci totusi, sa mergi la cineva profesionist.. nu se stie! :)
Ps. Arata-ne poze daca te hotarasti totusi sa ti-l faci! Insa gandeste-te bine ce vrei sa-ti tatuezi sa nu-ti para rau mai tarziu. Opteaza pt ceva care sa te reprezinte:)
BluOndA
Postat pe 19 Februarie 2011 13:22
Am si eu unul facut pe omoplat.Durerea din timpul lucrarii a fost suportabila, usturimea de dupa a fost cam greu de suportat pana a 2-a zi.L-am ingrijit cu BPanthen 10 zile, m-am abtinut ca o eroina sa nu-l scarpin , mancarimea e aproape insuportabila spre final, nu se rup sub nici o forma cojile de pe tatuaj , nu se pune timp de 10-15 zile nici un strop de apa si sapun pe acel loc.A, uitam , cateva zile inclusiv cea in care se face desenul nu se bea alcool , cafea si alte excitante care ar face sa transpire pielea abundent si sa elimine din culoare.
toate astea mi-a spus sa le fac cel care l-a executat.si acum arata superb , nu am facut nici un fel de infectie, dar sunt si acum atenta sa nu irit pielea in acel loc.

Postat pe 19 Februarie 2011 14:05
Daca te`ai hotarata sa il faci, pentru ingrijire foloseste Cicatrtizin si intr`o saptamana se vindeca, dar abtinete sa ii dai u coaja jos si sa te scarpini. Pt a face dush poti folosi crema de galbenele tip vazelina intr`un strat mai gros.
kudika192522
Postat pe 19 Februarie 2011 14:38
"Vazelina"?
Barbie30_
Postat pe 19 Februarie 2011 14:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ochelarii de vedere...uratesc? 54 De la: alfredodecurtofreco 30 Octombrie 2010 10:08
Colectia Swarowski pe JoySilver 1 De la: joysilverbijuterii 26 Ianuarie 2011 00:30
mini abdominoplastia 11 De la: lilly_mumusica 11 Martie 2010 17:51
Extensii !? 30 De la: kudika479740 13 Martie 2012 10:48
abc-cosmetics 5 De la: kudika226898 1 Octombrie 2010 07:57