Setari Cookie-uri

ce sa fac?am ramas insarcinata...

buna tuturor,am o mare problema am ramas insarcinata si mie foarte frica sa fac avort...va rog datimi un sfat am mai facut avort dar akum mie frica de mor.app si nu stiu in cate luni?sunt ,ultima oara mia venit ciclu normal pe 18 decembrie si tin sa mentionez ca mia mai venit odata in aceeasi luna pe 28 decembrie...astept raspunsurile voastre multumesc
singuratatea86
Postat pe 3 Februarie 2011 11:03
De la: aly86, la data 2011-02-03 11:03:51buna tuturor,am o mare problema am ramas insarcinata si mie foarte frica sa fac avort...va rog datimi un sfat am mai facut avort dar akum mie frica de mor.app si nu stiu in cate luni?sunt ,ultima oara mia venit ciclu normal pe 18 decembrie si tin sa mentionez ca mia mai venit odata in aceeasi luna pe 28 decembrie...astept raspunsurile voastre multumesc


Cati ani ai? Ai un rost pe lume? Copilul are un tata caruia ii pasa, care e alaturi de tine? Ai mama careia sa-i spui ce ti se intampla?
Ca de spui doar "am ramas insarcinata, ce sa fac?" singurul raspuns care-mi vine'n minte e "sa-ti traiasca!!"

Du-te fato la doctor si vezi ce-i in burta ta, nu sta pe kudika.

rashela
Postat pe 3 Februarie 2011 12:19
De la: aly86, la data 2011-02-03 11:03:51buna tuturor,am o mare problema am ramas insarcinata si mie foarte frica sa fac avort...va rog datimi un sfat am mai facut avort dar akum mie frica de mor.app si nu stiu in cate luni?sunt ,ultima oara mia venit ciclu normal pe 18 decembrie si tin sa mentionez ca mia mai venit odata in aceeasi luna pe 28 decembrie...astept raspunsurile voastre multumesc


mai vine fugi la doctor pe urma o sa fie prea tarziu...si atunca sa vezi frica
ad__83
Postat pe 3 Februarie 2011 12:23
Intr-adevar, cati ani ai ? Poate ai o varsta la care treci prin diverse dereglari hormonale. Am avut si eu o perioada, intr-o vara mai exact, cand nu mi-a venit 3 luni.
Vezi ce zice mama ta si nu in ultimul rand, ai mentionat ca ai mai avut un avort, gandeste-te bine daca-l faci pe al doilea ca exista sansa sa nu mai poti avea copii NICIODATA.

Oameni buni, asta e educatia din Romania. Prezervative ioc, anticonceptionale nu (ca-s scumpe - desi ai reduceri, nu : nu sunt mai scumpe decat abonamentul la telefonul cu care vorbesti 4000 de ore cu prietenele, nici mai scump decat abonamentul la internet , de pe care ceri sfaturi de la oameni simpli in loc sa te duci la GINECOLOG )
Ma refer strict la persoana de fata si alte multe fetite in situatia ei. Educati-va fetelor, aveti atatea oportunitati : FAMILIE, MEDICI DE SPECIALITATE . Luati si invatati sexualitate din reviste de-alde BRAVO si care mai sunt acuma in ton cu Justin Beiber ca acolo e mai cool.

happypill
Postat pe 3 Februarie 2011 12:32
De la: deeanna, la data 2011-02-03 12:32:46Intr-adevar, cati ani ai ? Poate ai o varsta la care treci prin diverse dereglari hormonale. Am avut si eu o perioada, intr-o vara mai exact, cand nu mi-a venit 3 luni.
Vezi ce zice mama ta si nu in ultimul rand, ai mentionat ca ai mai avut un avort, gandeste-te bine daca-l faci pe al doilea ca exista sansa sa nu mai poti avea copii NICIODATA.

Oameni buni, asta e educatia din Romania. Prezervative ioc, anticonceptionale nu (ca-s scumpe - desi ai reduceri, nu : nu sunt mai scumpe decat abonamentul la telefonul cu care vorbesti 4000 de ore cu prietenele, nici mai scump decat abonamentul la internet , de pe care ceri sfaturi de la oameni simpli in loc sa te duci la GINECOLOG )
Ma refer strict la persoana de fata si alte multe fetite in situatia ei. Educati-va fetelor, aveti atatea oportunitati : FAMILIE, MEDICI DE SPECIALITATE . Luati si invatati sexualitate din reviste de-alde BRAVO si care mai sunt acuma in ton cu Justin Beiber ca acolo e mai cool.



nu uita de cazurile in care ramai si cu prezervativele care se rup... si cu anticonceptionale care nu ofera nimic garantat...dar nu este treaba noastra sa o judecam.....ea vrea doar un sfat...nu cred ca este minora...
ad__83
Postat pe 3 Februarie 2011 12:36
Tind sa cred ca dincolo de "mici mustrari" am sfatuit-o clar sa caute ajutor de specialitate.
Vorbeam de prezervative si anticonceptionale ca fiind cele mai la indemana si se pare ca nu sunt. Atunci cand nu esti pregatit/a, preferi sa dai un ban marunt pentru prezervativ decat sa platesti toata viata petru o noapte de placere.
happypill
Postat pe 3 Februarie 2011 12:51
De la: happypill, la data 2011-02-03 12:51:21Tind sa cred ca dincolo de "mici mustrari" am sfatuit-o clar sa caute ajutor de specialitate.
Vorbeam de prezervative si anticonceptionale ca fiind cele mai la indemana si se pare ca nu sunt. Atunci cand nu esti pregatit/a, preferi sa dai un ban marunt pentru prezervativ decat sa platesti toata viata petru o noapte de placere.


Toata viata,.....hai mai nu o mai speria si tu...las o ca e deja speriata .... drept dovada a si parasit topicul...
ad__83
Postat pe 3 Februarie 2011 12:55
De la: happypill, la data 2011-02-03 12:51:21Tind sa cred ca dincolo de "mici mustrari" am sfatuit-o clar sa caute ajutor de specialitate.
Vorbeam de prezervative si anticonceptionale ca fiind cele mai la indemana si se pare ca nu sunt. Atunci cand nu esti pregatit/a, preferi sa dai un ban marunt pentru prezervativ decat sa platesti toata viata petru o noapte de placere.


Am schimbat doar id-ul, conceptia imi ramane neschimbata.

Si sa fiu in ton , anul trecut am avut si eu o "alarma" (ma bucur ca a fost doar atat. Am vorbit cu mama, i-am explicat, am facut teste de sarcina cu ea ( mai mult era curioasa), si a spus ca ma sustine in cazuri extreme.l

Inca o data ii spun fetei sa vorbeasca cu mama, un medic si nu cu Tzata Floarea sau Pitzi de la 4.
happypill
Postat pe 3 Februarie 2011 12:56
Eh :)) sunt parinti care din atat iubire tin copiii si pana acestia fac 40. Oricum platesti toata viata, se muta in alt oras/tara, te baga intr-un azil nenorocit si te suna doar de Craciun si cu +/- 10 zile la ziua ta.
happypill
Postat pe 3 Februarie 2011 12:58
De la: happypill, la data 2011-02-03 12:58:48Eh :)) sunt parinti care din atat iubire tin copiii si pana acestia fac 40. Oricum platesti toata viata, se muta in alt oras/tara, te baga intr-un azil nenorocit si te suna doar de Craciun si cu +/- 10 zile la ziua ta.


pai vezi chiar si tu zici...nu toti pot vb cu parintii desprea asta...sunt oameni si oameni....ea stie cel mai bine...
ad__83
Postat pe 3 Februarie 2011 13:05
De la: ad_83, la data 2011-02-03 12:36:27
nu uita de cazurile in care ramai si cu prezervativele care se rup... si cu anticonceptionale care nu ofera nimic garantat...dar nu este treaba noastra sa o judecam.....ea vrea doar un sfat...nu cred ca este minora...


Haideti, mai oameni buni, n-o mai dati in drame cu prezervative care fac "poc" si anticonceptionale care "nu functioneaza"...
Eu cred ca am aproape de doua ori varsta ei (daca nu, cel putin 10 ani mai mult de viata sexuala) si nu mi s-a intamplat niciodata nici una dintre chestiile despre care tot pomeniti voi de parca ar fi chestii care se intampla o data pe saptamana...
Si data trecuta cand a facut avort, tot asa?
Prezervativul "poc"?
Sau prezervativul "ioc"?
Dor_a
Postat pe 3 Februarie 2011 13:13
Scuze, nu am vrut sa par rautacioasa, dar stateam si ma gandeam ca prea se trateaza pe ele insele de parca ar fi... un fel de recipiente.
Dor_a
Postat pe 3 Februarie 2011 13:55
De la: rashela, la data 2011-02-03 12:19:51
De la: aly86, la data 2011-02-03 11:03:51buna tuturor,am o mare problema am ramas insarcinata si mie foarte frica sa fac avort...va rog datimi un sfat am mai facut avort dar akum mie frica de mor.app si nu stiu in cate luni?sunt ,ultima oara mia venit ciclu normal pe 18 decembrie si tin sa mentionez ca mia mai venit odata in aceeasi luna pe 28 decembrie...astept raspunsurile voastre multumesc


Cati ani ai? Ai un rost pe lume? Copilul are un tata caruia ii pasa, care e alaturi de tine? Ai mama careia sa-i spui ce ti se intampla?
Ca de spui doar "am ramas insarcinata, ce sa fac?" singurul raspuns care-mi vine'n minte e "sa-ti traiasca!!"

Du-te fato la doctor si vezi ce-i in burta ta, nu sta pe kudika.



exact gandurile mele.
greierash_is_back
Postat pe 3 Februarie 2011 14:02
De la: aly86, la data 2011-02-03 11:03:51buna tuturor,am o mare problema am ramas insarcinata si mie foarte frica sa fac avort...va rog datimi un sfat am mai facut avort dar akum mie frica de mor.app si nu stiu in cate luni?sunt ,ultima oara mia venit ciclu normal pe 18 decembrie si tin sa mentionez ca mia mai venit odata in aceeasi luna pe 28 decembrie...astept raspunsurile voastre multumesc


hmm ..nu tu esti fata care ne-a spus acum doua seri ca ii intarzie ciclu mai mult si totusi vrea sa inceapa sa ia anticonceptionale....fara sa astepte prima zi de sangerare....si i-am recomandat sa vada de ce nu ii vine...apoi sa treaca la pastile? hmmmm?
_oktober_
Postat pe 3 Februarie 2011 14:24
De la: Dor_a, la data 2011-02-03 13:13:55
De la: ad_83, la data 2011-02-03 12:36:27
nu uita de cazurile in care ramai si cu prezervativele care se rup... si cu anticonceptionale care nu ofera nimic garantat...dar nu este treaba noastra sa o judecam.....ea vrea doar un sfat...nu cred ca este minora...


Haideti, mai oameni buni, n-o mai dati in drame cu prezervative care fac "poc" si anticonceptionale care "nu functioneaza"...
Eu cred ca am aproape de doua ori varsta ei (daca nu, cel putin 10 ani mai mult de viata sexuala) si nu mi s-a intamplat niciodata nici una dintre chestiile despre care tot pomeniti voi de parca ar fi chestii care se intampla o data pe saptamana...
Si data trecuta cand a facut avort, tot asa?
Prezervativul "poc"?
Sau prezervativul "ioc"?


Scuzama dar daca nu ti s a intamplat tie niciodata asta nu inseamna ca nu se intampla....exista cazuri stai linistita ca nu le stim noi pe toate....si nu toate suntem pustoaice care nu stie ce inseamna viata.....
Pana la urma urmei este treaba ei cate avorturi face sau a facut dar...daca mai facea nu cred ca deschidea un topic...
ad__83
Postat pe 3 Februarie 2011 16:29
De la: ad_83, la data 2011-02-03 16:29:06
De la: Dor_a, la data 2011-02-03 13:13:55
De la: ad_83, la data 2011-02-03 12:36:27
nu uita de cazurile in care ramai si cu prezervativele care se rup... si cu anticonceptionale care nu ofera nimic garantat...dar nu este treaba noastra sa o judecam.....ea vrea doar un sfat...nu cred ca este minora...


Haideti, mai oameni buni, n-o mai dati in drame cu prezervative care fac "poc" si anticonceptionale care "nu functioneaza"...
Eu cred ca am aproape de doua ori varsta ei (daca nu, cel putin 10 ani mai mult de viata sexuala) si nu mi s-a intamplat niciodata nici una dintre chestiile despre care tot pomeniti voi de parca ar fi chestii care se intampla o data pe saptamana...
Si data trecuta cand a facut avort, tot asa?
Prezervativul "poc"?
Sau prezervativul "ioc"?


Scuzama dar daca nu ti s a intamplat tie niciodata asta nu inseamna ca nu se intampla....exista cazuri stai linistita ca nu le stim noi pe toate....si nu toate suntem pustoaice care nu stie ce inseamna viata.....
Pana la urma urmei este treaba ei cate avorturi face sau a facut dar...daca mai facea nu cred ca deschidea un topic...


"Niciodata" asta defineste un termen fooooarte lung de timp. Nu spui "niciodata" de azi pe maine, nu? O sarcina aparuta prin ruperea unui prezervativ, ar fi cam o luna de zile, doua, noua, nicidecum o viata de om. Si la cate cazuri (vezi sa nu, dar zicem si noi ca ele) raman insarcinate pe kudika din cauza ruperii prezervativului, exista doua raspunsuri: ori mint de ingheata apele, ori folosesc cel mai prost prezervativ din comert.
Daca in intreaga omenire s-ar face avorturi sau s-ar naste copii din cauza ruperii prezervativelor, probabil ca am fi stiut, auzit deja "cat de ineficient" este prezervativul.

Evident, este un atentat la adresa RO. Ni s-au trimis prezervative vechi, rupte deja, altfel nu-mi explic cum se rup in draci, numai la romance.


Nici mie nu mi s-a rupt NICIODATA prezervativul.
rashela
Postat pe 4 Februarie 2011 00:18
buna, stiu pe cineva care dupa ce a facut avort la 15 ani, la 23 a vrut sa faca un copil!
greu, greu a ramas insarcinata, asa ca nu e de jucat cu avorturile! nu te-as sfatui sa mai faci vreunu!
fa-l si daca nu poti sa il tii, da-l spre adoptie!
sunt oameni care isi doresc un copil si nu pot avea, asa ca gandeste-te bine si la tine dar si la copil!
blondye24
Postat pe 5 Februarie 2011 10:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dereglari hormonale tratament 5 De la: kudika_27339 8 Februarie 2013 12:48
menstruatie slaba 2 De la: camiflorea 24 Martie 2010 17:31
Sex in timpul menstruatiei 13 De la: Alexandra2404 27 August 2014 10:10
Boala sau nu ?! 16 De la: goanga 9 Martie 2010 20:02
Inovatie in contraceptie 147 De la: OanaSun 1 Martie 2011 02:10